Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

siu3333
4. aug 2009

mne tu masaz robil pocas kontrakcii a to bola bolest to vam poviem,,,bolo to skor neprijemne,lebo mala som co robit ked som mala kontrakciu a este doktor ma masiroval 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

jarimka
4. aug 2009

siu tak to ti verim lebo ja som kontrakciu nemala a aj tak ma to bolelo 😒

nikajanko
4. aug 2009

No baby takze sa mam na co tesit co :/

jarimka
4. aug 2009

držím ti palce a dá sa to prežiť

siu3333
5. aug 2009

ahojteee
chcela som sa opytat mamiciek ci davate svoje ratolesti do perinky,ale nie do zavinovacky,ale do takych periniek ako boli v porodnici,,,

traktor
5. aug 2009

ahoj siu, ja nie, pretoze teraz je dost teplo, matej sa aj viacej poti , takze nie, doma je len v polodupkach a tricku, alebo body....proste len v niecom lahsiom... aby nemal potnicky...

traktor
5. aug 2009

ach ta gramatika 😀

traktor
5. aug 2009

aj mne robil dosedla ten hamiltonou tah a bolelo to jak svina 😀 , robil mi ho viackrat, lebo som sa nejak neotvarala, ale prezila som a stalo to za to, porod bol bez nastrihu, a mohla som fungovat a pobehovat ako srnka 😉

siu3333
5. aug 2009

mne ako lezi v perinke ale neni zaviazany tiez sa poti dost a potom hned ma potnicky,poti sa ako jeho mama 😀 😀 😀 tiez ho len tak obliekam lahko

tak mna masiroval lendak a aj tak ma nastrihoval,ale kvoli tomu ze siel viktorko nejako nakrivo 😲 😲 😲 a teraz ked idem na wc na velku tak presne citim kde ma nastrihol...mali ste problemy s hemoroidmy?

dnes som sla do obchodu a povedala mi jedna zena ze mozem ist zas rodit,a nepochopila som ze preco,,tak som sa jej opytala ze ako to mysli,tak ze tak to mysli ze si chodim uz hore dole,,ja neviem ale rodila som 3 tyzdne do zadu a nie vcera..vsak uz po porode niekolko hodin musis chodit a nie to 3 tyzdne do zadu,,niektorym veciam nerozumiem ale nevadi..

traktor
5. aug 2009

asi si mala este napol v bezvedomi lezkat doma 😀 , no co uz aj taky su ludia a na reci /vselijake, / treba kaslat... 😉

ivka29
5. aug 2009

ahojte babulky som rada ze som nasla nieco o porodoch v saci, lebo sa tam chystam rodit uz som tam bola 2x na prietoky, 11.8. idem hu svojmu dr. na poslednu poradnu a potom uz len do saci. Termin mam 13.9. ale zevraj to bude skor lebo mi rychlo dozrieva placenta uz aby to bolo za mnou, pocula som ze je tam stale natrieskane dufam ze nebudem lezat na chodbe. 😒
Ma niektora z vas termin zaciatkom septembra?

zanzi22
5. aug 2009

ahoj ivka,ja maam termin na 5.9.aj ja by som to uz mala najradšej za sebou,bo dajak sa už necítim vo svojej koži 🙂 a čo čakáte?no tak to dufam aj ja,že nas na chodbu nedaju 😉 určite sa nájde aj niečo pre nás.
no tak diki baby,fakt sa už teším na tú masáž 🙂 inač to sa robí prečo??aby si sa lepšie otvárala?a to robia každému?a s čím?? 😒

jarimka
5. aug 2009

ahoj ivka na to ze mozeš porodit skor sa velmi nespoliehaj lebo to hovorili aj mne 🙂 🙂 🙂
a oficialne som uz mala byd podla nich mamina a pozri zachviľu uz budem našho drobca prenašat
ked budes mat niejake otazky tak sa kludne pýtaj ked budem vediet tak ti s radostou odpoviem 🙂

ivka29
5. aug 2009

ahoj zanzi22, mi mame doma 7 rocnu slecinku a zase to bude dievcatko aj ked mi kazdy okrem dr. hovori ze to bude chlapcek comu by som sa velmi potesila 😅
a vy co cakate? poznas aj nejakych dr. v saci, budes mat vybrateho dr. alebo to nechas na nahodu?
ja som tam bola na prietoky pri dr. Sevcovicovej a druhykrat pri dr. Vargovej zatial vsetko v poho, taky normalny ludsky pristup aj info navyse zatial som spokojna
rodit by som chcela klasicky /keby sa dalo tak bez nastrihu/ a nechcem ani epi.

jarimka
5. aug 2009

zanzi to robia ked hrozi zene ze bude prenašat aby sa zacala otvarat neviem ci to robia kazdej zene ale momentalne je vela zien co prenasaju doktor to robi rukou ale je to neprijemne to su az take silne tlaky

bianocka
5. aug 2009

Siu, ani ja nebalim, z rovnakych dovodov ako traktor 🙂 Neviem si predstavit, ze by som ju chudatko v tychto tropach zabalila do perinky. Ani na krstinach nebola v perinke. A v noci ju balim do uplne tenuckej bavlnenej zavinovacky (do tej ruzovej, co mam v albume) a spinka celu noc 8 hodin vkuse 🙂 (takze asi je jej dobre 🙂 )
Inac, prehriatie je jedna z moznych pricin SIDS, som citala... Aj v porodnici ma upozornovali, aby som ju neprehriala a ked mi ju aj doniesli v perinke, povedali, aby som si ju na izbe rozbalila. Uz tam som ju vlastne zacala balit do tej bavlnenej.

fidorka191
5. aug 2009

ahojte
chcem sa opýtat tych mamiciek co rodili v saci ze aku velku tasku si so sebou brali, lebo mne sa zda ze budem potrebovat nejaky vacsi kufor,ked si tam mam zobrat vsetko co potrebujem...zupan,osuska,uteraky, nocne kosele atd. a nechcem vyzerat smiesne s tym kufrom

bianocka
5. aug 2009

fidorka, aj ja som sa bala, ze budem smiesne vyzerat s velkym kufrom, tak som nakoniec dopadla tak, ze som mala dva male kufre, dva male kufricky a este aj nejake tasky k tomu 😀 Ked som odchadzala z porodnice, vyzeralo to, ako by som tam bola mesiac 😀 Takze Ti radim, kludne si zober taky velky kufor, kde sa Ti vsetko vojde. Videla som tam mamicky s velkymi kuframi. 🙂

fidorka191
5. aug 2009

bianocka,dakujem, balim si velky kufor 🙂

jarimka
5. aug 2009

nemaj obavu ze budes vyzerat smiesne ja mam tiez zbaleny velky kufor a aj prirucnu tasku
🙂

ivka29
5. aug 2009

takze ja tiez nebudem sama s kufrom to mi odlahlo, aspon si budem namyslat ze idem na dovolenku

jarimka
5. aug 2009

ivka tak to je super napad

zanzi22
5. aug 2009

ivka aj mi budeme mat dievčatko,sa na nu uz velmi tesim,jak sa bude neskorsie paradit 🙂 mne to bolo jedno co to bude,nech je zdravučké a nech je všetko v poriadku.ja nemám vybaveného doktora,nechávam to na náhodu,bude jak bude,nechcem nad tým dajak stresovať.to je isté,že manžel chce byt pri pôrode,veľmi sa na to už teší,len potom neviem koho budú skôr kriesiť,či mňa alebo jeho 🙂 🙂 no a aj ja by som ten prvý pôrod rada vychutnala bez všetkého,hlavne bez epi,ale keby ten nástrih bol nevyhnutný určite nebudem namietať.radšej to,ako sa roztrhnut.no tak ty máš už veľkú slečnu doma,teší sa na babo??
jarimka ani nechcem na to myslieť čo tam ten lekár robí s tou rukou 😒 tak dúfam,že ja nebudem ten prípad
a baby ináč kedy mám mať uz pripravený kufor do nemocnice??lebo ja ešte nemám zatial nič prichystane.už by som mala??

ivka29
5. aug 2009

neviem kedy treba balit kufor ale mne dr. povedal ze sa mam zbalit lebo mi hrozi predcasny porod tak uz som radsej zbalena ale este musim dokupit nocnu koselu ja mam len jednu a som pocula ze treba aj 3
malicka sa velmi tesi aj sa rozprava stale s mojim bruskom aj kremuje,pomaha ked daco treba 😎
prvy porod som mala rychly a lahky ked som dosla do porodnice tak som bola otvorena na 8 palcov rodila som v Kosiciach na terase ale nebola som velmi spokojna aj ked som tam mala vybavenu dr. Zimovu, nepacil sa mi pristup sestriciek na novorodeneckom boli stale podrazdene dufam ze to v saci bude lepsie a ze porod bude tiez taky rychly, dr. si tiez nevyberam nechavam to na nahodu

jarimka
5. aug 2009

no zanzi ja som mala prichystani uz 36tt takze sup do balenia 🙂

nikajanko
6. aug 2009

Zanzii: Inac mame spolocny termin ... mozno sa tam stretneme 🙂 aj ked moji lekari tvrdia, ze to bude urcite skor. Ale vies aky su lekari ... ver-never im ... a mozno este budem prenasat. Len si neviem potom predstavit ake babo budem rodit, lebo moj maly Oliverko je o dva tyzdne (rozmerovo) vacsi ako by mal byt. No co uz, vysokeho tatka ma a zrejme sa potatil postavou 🙂

Inac ja uz mam tiez veci nabalene...ma postrasili pred 2 tt lebo som sa zacinala otvarat, tak vraj nech sa rychlo pobalim keby nieco.

zanzi22
6. aug 2009

no tak sa mi zdá,že sa už naozaj budem musieť prichystať na ten pôrod a zabaliť vecičky🙂 len viete čo je najzábavnejšie na tom??že ja ešte nemám nič kúpene.som to nechcela nechať na poslednú chvíľu,ale dajak to tak vyšlo,ale už som povedala,že budúci týždeň nabehneme do košíc a všetko kúpime čo treba.
nikajanko len nech je babo v poriadku.moja kamoska rodila pred 3mesiacmi a mala skoro 4kiloveho chlapčeka a povedala,že pôrod bol v pohode.myslím tým,že sa neboj,že je oliverko vacsi ako by mal.

jarimka
6. aug 2009

zanzi tak dufaj ze bude dobre pocasie lebo ti Nezavidím behat po meste v tích horučavach 🙂

zanzi22
6. aug 2009

jarimka mas pravdu...čudne by na mňa pozerali,keby som si dala plavky?? 🙂 🙂

jarimka
6. aug 2009

noo tak apon by si zmenila nudne nakupovanie 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre