Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cathuska
6. aug 2009

caute zienky 😉 pripajam svoju skusenost s hamiltonom a masazami pocas kontrakcii.Dosedla mi robil Hamiltona dva krat, pocas poradni, bolelo to trosku, ale dalo sa ...a potom pocas prvej doby porodnej mi robil nejake hmaty pocas kontrakcii, ano bolelo, ale tak isto ako Traktor aj ja som mala porod, dobry a bez nastrihu a ako srnka pobehujem uz od druheho dna po porode.. 😝 Dosedla je super a aj Hamilton 😀 😀

cathuska
6. aug 2009

inac ozyvam sa po trosku odmlke, pretoze sme s malinkou nakoniec este skoncili v novej nemocnici so zltackou, v sobotu sme prisli domov z porodky a v pondelok som sa hlasila u pediatra a ten nam zobral krv a volal vecer s vysledkom, ze bilirubin rapidne stupol, takze nas okamzite hospitalizovali, dnes sme sa vratili domov, malej davali foto terapiu a vraj vdaka mojmu vydatnemu kojeniu sa bilirubin tak rychlo odbural, tak nas pustili domov s tym, ze je ok, ale treba to dalej sledovat tak zajtra sa budem hlasit u pediatra....taze sme mali pestre dni,,,.ako dobre je doma 😝

cathuska
6. aug 2009

a SIU ano, ja som mala problemy s hemoroidmi, takze porod super, rychly bez nastrihu ani bolesti takmer ziadne potom, akurat tie hemoroidy, no jo, tie prve dni boli dost blbe, ale uz sa to samo vstrebalo.. 😉
co sa tyka perinky, tak ja zatial malinku davam do perinky, ale tiez ju vetram, necham rozbalenu v postielke a tak, zlatunka je,. 😉

jarimka
6. aug 2009

cathuska tak len sa s malinkou drzte aby ste boli uz skoro v pohode zadravučke 🙂
chcem sa ta opytat ohladom toho nastrihu ani si sa nepotrhala a robila si si masaž hradze ???
ja tiez idem rodit k dosedlovi a dost sa bojim ze budem mat nastrih ale jak čitam co pisu ine baby tak on nerobi zbytočne nastrihy ?

cathuska
6. aug 2009

caves jarimka, malinka a ja sme uz doma, takze nam je fajne, prave nadherne sladko spinka.. 😉 ano, moj porod bol uplne bez nastrihu a aj bez natrhnutia, proste zvonku nevidno, ze som rodila...som vdacna Dosedlovi, pretoze on nauznava nastrihy, ale urcite to tak vyslo aj preto, ze som ja mala "dobre podmienky" ako mi stale hovoril, ked ma pozeral na poradniach...napriklad bola so mnou na izbe jedna baba ktora rodila u Dosedlu tiez a jej musel urobit nastrih, pretoze nevedela babo vytlacit, takze je to individualne....no a masaz hradze som si nerobila, ani som nepila malinikovy caj, ci odvar z lanu a podobne..Drzim ti palceky a presne je to tak ako pises, ze Dosedla nerobi zbytocne nastrihy.,,aj ked niekedy je lepsie nastrih ako sa potrhat..ale mozes si byt ista, ze u Dosedlu si v dobrych rukach, ja som straaasne vdacna a stastna, ze sa malinka narodila prave do jeho ruk.. 😅

jarimka
6. aug 2009

no tak to sa velmi teším ze maš s nim taku fajn skusenost dufam ze o par dni tu budem tiez pisat ze som mala v pohode porod 🙂

bombulka200
6. aug 2009

ahojte tehulky, ja som už 40tt v utorok som bola u svojej lekárky a mi povedala že sa začínam otvárať konečne no a zajtra idem do šace na kontrolu tak uvidím že čo mi povedia... termín mám pondelok 10.8 už nemám na to nervy cítim sa jak chodiaci balvan, už chcem rodiť :D

bombulka200
6. aug 2009

mojej malinkej sa nejako nechce von ale riadne šidlo to je ... asi jej je tam dobre 😠

siu3333
6. aug 2009

tak ja mam este stale problem s hemoroidmi.. ☹ ☹ ☹ ☹ ale uz je to na dobrej ceste...
cathuska tak to mi je luto,ze ste museli ist do nemocky,,pocuj mas nejaky nazov na novu temu?

cathuska
7. aug 2009

ahojte holky 😉 ja mam taky dojem, ze skoro kazda tehulka teraz v lete prenasa, neviem, je to tou horucavou??? drzim vam vsetkym cakatelkam palceky, a budte v poho, ked aj Vas daju na vyvolavacku, da sa to 😉 a ze s citite jak balvany, poznam to, uz som mala dost..a nakoniec som zhodila porodom 8 kil, potom doma za tyzden 2 kila, takze mam -10 kg a este +5, tak ale tie v pohodke pojdu dole podla mna, aj brusko sa krasne splostilo 😀 drzim palce aj v tomto....Jarimka, urcite budes s dosedlom spokojna, keby bol porod akykolvek on je proste doktor a clovek na jednotku, aspon z toho, co ho poznam...kebyze v buducnosti som opat tehotna, tak idem jednoznacne bez debaty k nemu 😝
SIU> no jo, este ta nemocka, to boli ine soky vidiet malu ako ju tam trapia v tej foto lampe, beru jej krvicku a tak, ale zvladli sme aj taku zatazkavajucu skusku a teraz sme vysmiate doma, boze ako dobre je doma. 😉 a fakt tam v tej novej nemocke je taka cudna energia, neviem, asi by som sa tam scvokla kebyze tam rodim, mi to pride take strasne neosobne....
no a nazov novej temy>, hmm, napada ma vsetko take, co uz tu babenky dali...ale dajme nieco ako "nase pokladiky julovky 2009 su na svete" 😀 😀 😀 co Ty na to??????

stanka1986ke
7. aug 2009

cathuska ty si tam nebola nahodou v pondelok cca okolo pol siestej na centralnom prijme v novej nemocnici detskej. ja som tam totiz prave bola s dcerou jej davali infuzie a injekciuu, a na chodbe cakal niejaky muz a dnu bola zienka taka asi ako ty a vo vanicke mala babatko..bola si to ty?

siu3333
7. aug 2009

cathuska dobre paci sa mi nazov temy

cathuska
7. aug 2009

Stanka ahoj 🙂 veru bola som to ja 😉 😝

cathuska
7. aug 2009

idem zalozit tu temu?? 😉

cathuska
7. aug 2009

SIU do ktorej kupiny dame tu temu?..do "Babatka"??? ci ostaneme v "Porod"??? 😝

jarimka
7. aug 2009

bombulka nesi sama co sa cítiš jak balvan inač aj ja mam termin 10.8 takže dame stretko v šaci? 🙂

zanzi22
7. aug 2009

cathuska som rada,ze je už malá v pohode,určite to nebolo ľahké,ale je to aj dobré,že teraz prešla tou žltačkou.ale teraz sa už má nelka v poriadku?
držkam vám palčeky baby,aby ste zvládli pôrod v pohode. 😉

siu3333
7. aug 2009

cathuska asi do temy porod sa to nehodi,,,daj to temy babatka,,,asi tak bude lepsie vsak?

bianocka
7. aug 2009

Malo by sa to skor volat Sacanske mamicky, hm? 😉 Moja napriklad nie je julovka a na druhej strane tam nebudu patrit vsetky julovky, ale iba sacanske 🙂

Zanzi, preco myslis, ze je dobre prejst zltackou?

All: co sa tyka autosedaciek a vaniciek na prevoz v aute, stacilo mi vidiet crash testy a nikdy by som svoje babo nedala do auta inac ako v autosedacke (vajicku) proti smeru jazdy 😉 Je to samozrejme kazdeho vec, ale bezpecnost je pre mna prvorada a my chodime autom ozaj casto. Mame Maxi Cosi Cabrio Fix aj so zaklasnou EasyFix, co je uz niekolko rokov testovana ako najbezpecnejsia sedacka na trhu, vid: http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...

cathuska
7. aug 2009

Zanzi cauko, ano teraz je Nelka v pohode, ale je sledovana pediatrom, ci nahodou nevystupi betarik bilirubin opat hore, ale ja pevne verim, ze nie. Robim jej domacu fototerapiu, davam ju len v plienocke ku oknu na svetlo, samozrejme k zatvorenemu, ale slniecko cez neho svieti a na 15 minut viackrat denne to tak treba a vraj to pomaha, tak to tak robim+pekne ju kojim, vela papa a to vraj je tiez dobre..je to pokladik, az teraz viem aky to je pocit, ked ma zna dieta, to sa musi zazit..
Siu> oki tak to supnem do "Babatiek" 😉 a dam vediet, ked to bude zalozene, len rozmyslam, ci tam dat tie julovky, lebo aby sa zapojili aj zenusky co maju resp budu mat augustovky....hmm, tak dame ze "nase letne pokladiky 2009 su na svete", hm, ok? 😀 😝

cathuska
7. aug 2009

Bianocka> dik za tip> tak dajme, ze "Nase šačanské pokladiky 2009 su uz na svete"...moze byt holky?????

cathuska
7. aug 2009

Ahojte maminky, ktore ste rodili v kosickej nemocnici Saca. 😉 prave som zalozila novu temu, aktualnu k nasmu terajsiemu "stavu", pod nazvom **Naše Šačanské pokladiky 2009 sú už na svete! :o)**, tato tema sa nachadza v sekcii "Babatka", tak sa tam stretnime 😀 😝

zuzana355
7. aug 2009

ahojte kočky sorry že vam tu takto vstupim ja som síce rodila na rastislavke ale občas si vás prečítam 😀 😀 vidím že ste založili novu temu pre mamičky inak už jedna je založena Regiony https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tak neviem či vam ju nezamknu. 😉

cathuska
7. aug 2009

ahoj zuzana, aha tak to som si vsimla az teraz, ze take cosi uz tu je, no sak mozme sa tam pridat, ved to je aktualna tema ako som pozerala prispevky tam su aj za posledne dni, tak co maminky, pojdeme tam a pridame sa k nim? 😉 alebo si budeme paralelne pisat na tej nasej novej a uvidime, ci to zamknu alebo nie? 😀 😝

zuzana355
7. aug 2009

ale veď vam to možno nezamknu zatial nechajte tak 😉

cathuska
7. aug 2009

ja navrhujem zatial nechat tak a potom sa uvidi 😉 😝

stanka1986ke
7. aug 2009

cathuska jujjj tak mas malinku krasnucku, nazivo je krajsia ako na foteckach....my sme tam boli lebo jej davali injekcie a infuziu, tak uz tam potom skakala jedna radost..sa ma pytala ze co je babatku,tak som povedala ze ju boli brusko...nic ine mi nenapadlo.. 🙂
ale uz je to super ze ste doma...a kde ste boli na jiske...ja som tam s viki bola pred cca 4 rokmy a vtedy to bola hroza.spala som na zemi, sestricka mi poskladala postel na zemi s tych gumenych podloziek.vsade mravce no des....ako to vyzera teraz?

cathuska
7. aug 2009

ahojky stanka, boli sme na piatom poschodi vo velkej budove, druha detska klinika je to...mali sme same izbu len ja a nellka, takze super..ale inac ako v novej nemocke otras postel a tak...ale celkovo to tam bolo take, ze plac deticiek sa stale ozyval...som bola rada, ze sme mali same izbu..a dik za kompliment, ano malinka je nadherna a zlatunka tak nech je aj zdravucka 😉 co viac si moze mamina priat nie? 😝

stanka1986ke
7. aug 2009

no presne tak.....my ideme tam este tak o dva tyzdne lebo ideme na vyber krcnych mandli a opat na vyber nosnej mandle.ale v celkovej narkoze...tak drzte potom prstiky

zanzi22
7. aug 2009

cathuska ja som si az teraz vsimla nove fotecky malej nelky(dost skoro ne?).....no je fakt nadherna,zlata malicka.... 🙂 🙂 🙂 gratulujem ti k nej.a tu stranku potom aj ja navstivim,po mesiaci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre