Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cka
24. sep 2011

Ahojte, tak sme doma. Mame dcerku LIANKU.
Rodila som v pondelok rano, o 6:45. Rodila som u Dosedlu, a musim povedat, ze vobec nelutujem moju volbu, hoci som si ho zvolila uz dvakrat. 🙂)
Dosli sme do nemocky o 23 v nedelu v noci, sluzbu mala Vargova, no nic moc, ako so senom. O pol 1 konecne rozhodla, ze si ma nechaju, hoci kontrakcie boli vtedy slabe, ale uz som bola na 2 palce. Sla som radsej skor, lebo mi mali dat ATB kvoli streptokokovi. Kazala mi volat doktorovi, s ktorym som dohodnuta. Tak som volala, ze som tam. Nato povedal, ze dojde, ze nech mi daju ATB sestricky, a klystir. Dali ma na vzdycharen o pol 1, dali ATB a nechali tak. O 3 v noci dosiel dr. a zacal konat, hned klystyr, oxytocin, zacalo sa to poriadne rozbiehat asi okolo pol 5, potom dosiel, ziadala som EPI, ale uz som bola na 5-6 palcov, tak mi pomohol na 8, a vravel, ze na EPI je uz neskoro, ze budeme rodit o chvilku. Ze ked zacnu tlaky na konecnik, mam povedat sestricke. parkrat som to este vedela predychat, ale uz osm kricala, nech volaju doktora, ze mam tlaky. A tak dosiel, dali ma na salu, pripravili, ja som tam predychavala, no skor tlacila tiez, no a bez nastrihu s masirovanim som na tretiu kontrakciu porodila. Nastastie, nlebo uz som myslela, ze to nezvladnem. Ale chvalabohu, mala som asi naj porodnika, takze som mu plne doverovala, ze to dobre dopadne. Trosku som sa natrhla, takze sa zocelujem, ale nie je to take strasne.
S izbami bol problem, lebo bola plnka, takze som od 9 rana do pol 2 lezala znova na vzdycharni, a zazivala dalsie 3 rozbiehajuce porody, ale po prepustani sa ihned uvolnilo lozko za 15 euro, tak som brala vsetkymi desiatimi. Chcela som nieco lepsie, ale nakoniec uplne v pohode izba. Aj sestricky, pristup, lekari, vsetko. Takze v celku znova hodnotim Sacu za naj nemocku, inde by som uz ani nesla. A lekara by som si znova zvolila iba Dosedlu.

rabiva
24. sep 2011

@cka gratulka, nech sa dari a nech ste zdravi 😉 ak sa mozem spytat, vravel ti Dosedla nieco o kontrole u neho po 600nedeli?? teda nielen u svojho obvodneho gyn, ale ci treba prist aj k nemu...? mala som spontanny porod, ale si nepametam ci mi nieco take vravel 😎 ale znama mala u neho sekciu a chcel ju vidiet...

lubkatobi
25. sep 2011

@cka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem, super... už to máš za sebou.. a pri sebe krásnu dcérku..

disala
25. sep 2011

@gabcia ahoj.máme Olivera a pribudne Olívia.už sa neviem dočkať. 🙂

skatarina
26. sep 2011

Ahojte dievcata.Chcela by som sa co to dozvediet o Saci porodnici.Prvy krat som rodila v Novej nemocnici,ale teraz sme sa prestahovali a blizsie mi je ist do Sace.Date mi vediet ako to tam chodi a ci su lekari ok. Prvy krat som mala dohodnuteho porodnika,ale v Saci nikoho nepoznam a neviem ci je vobec nutne si zhanat porodnika.Dakujem.

cervena_ciapocka
26. sep 2011

@skatarina Skús prečítať niekoľko strán dozadu, prípadne príspevky od mája ... myslím, že nájdeš odpovede na svoje otázky a možno aj viac 🙂

skatarina
26. sep 2011

@cervena_ciapocka Dakujem,skusala som to citat,ale je tam toho straaasne vela a nejako nemozem obsediet pri PC,ale postupne to dufam docitam 😉 😉 😉

cka
26. sep 2011

@rabiva Ano, mam sa zastavit aj ja, mne povedal ze aj skor, v 4-5tyzdni, ze niekedy sa aj v 600nedeli narobi neplecha v maternici, nech radsej pridem. Pri prvom som s maternicou mala problem, tak chce mat istotu, a veru aj ja, ze je vsetko ok.

cka
26. sep 2011

@lubkatobi Dakujeme...ano, tesime sa, je uzasne to zasa zazivat. Taky drobizk. 🙂))

rabiva
26. sep 2011

@cka dik za info, tak sa mu budem musiet ozvat zrejme aj ja 😎

sherynkamalinka
27. sep 2011

caute baby, mam otazku, zajtra idem na prvu poradnu do sace. Viete mi povedat kedy by som tam mala dorazit? ci sa plati a kolko sa plati za vysetrenie, usg a pod.. Lekara nemam dohodnuteho. Je moznost aj prednostneho vysetrenia? Co to stoji? dakujem

rabiva
27. sep 2011

@sherynkamalinka ahoj za prenatalnu poradnu platis pausalne 6,-€ na recepcii - to zato, ze k nim budes chodit kazdy tyzden do poradne a na pasy, teraz by ti mali urobit aj usg, ale za ten neplatis. Prednostne ta asi nevezmu kedze nemas dohodnuteho dr. Kocky asi poradia lepsie kedy je dobre prist, mozno hned tak z rana, ale tusim od 9hod zacinaju robit monitor. Ja som mala dohodnuteho dr tak ti v tomto poradit moc neviem 🤐

lenuska101
27. sep 2011

Ahojte, ja som dnes bola v Saci na druhej poradni, stravila som tam podstatne menej casu ako minuly tyzden (5,5 hod), lebo som dnes nesla na USG, len na poradnu + monitor. Ale i tak - mala som prist na 8.15 hod, bola som tam prva, vybavena som bola o 9.45 hod, cize na to, ze som tam bola prva sa mi vidi 1,5 hod stravenych tam dost. Pri mojom odchode odtial cakaren zivala prazdnotou, takze ziadny natresk sa dnes nekonal.

elli333
27. sep 2011

ahojte dievčatá,ja ešte do nemocnice do poradne nemám chodiť ale chcela by som tam skočiť budúci týždeň aby ma môj dr. pozrel a dohodnúť sa s ním aj ohľadom pôrodu či ho zazmluvniť alebo ako.Chcem sa spýtať ak prídem len tak že nemám žiaden problém len chcem aby ma pozreli tak ma pozrú bez problémov?lebo zatiaľ som tam vždy došla len ked bol problém a to bolo samozrejmé že spravili sono a tak ale urobia aj takto?ja by som chcela aby nachvíľočku mrkli maličkú,len či rastie ako má a skontrolovali krčok

gabcia
28. sep 2011

disala no to ti verím..ja čakám prvé a tiež sa neviem dočkať 🙂 Olívia pekné meno 🙂 nám pribudne malý Palino 😀 po oteckovi dávame meno..

laila77
28. sep 2011

Ahojte, ja sa chcem spytat, ze ake su obycajne izby na oddeleni v Saci, kolko je tam posteli, ci je na izbe aj sprcha a WC. DIky

disala
28. sep 2011

@gabcia Aj mne sa páči Palino.Ináč je to jedno len nech sú zdravý a krásny. Dúfam že sa v nemocnici stretneme. 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

14petulka88
28. sep 2011

@laila77 Ahoj ja som tam rodila pred troma rokmi na izbe boli 3postele myslim ze maximum je 4 viac sa tam nevojde.. sprchy su na kazdej izbe a myslim ze su super 🙂 ja som bola viac nez spokojna

cervena_ciapocka
28. sep 2011

@laila77 sú 4 postele a je to veľmi obmedzené. Ja som mala posteľ pri stene a ledva mi tam postieľka vošla a keď som sa chcela pri postieľke otočiť, musela som ísť do uličky a tam sa otočiť. Veci sme mali pod posteľami, lebo do stolíka sa vošlo minimum. Ako ináč je to normálna obyčajná izba, len je tam strašne málo miesta. A tiež má svoju sprchu a WC. No a pravidelne sme tam cítili zápach z cigariet, ktorý pochádzal z izby "neprispôsobivých občaniek", ktorá je vedľa.

zenabla
30. sep 2011

Hej presne ciapocka, som mala pocit, akoby som vosla na vecko v nejakom klube v meste v piatok vecer, nie do vecka na sestonedeli🙂 Celkom vtipne mi to pride, ked si na to spatne spomeniem. 🙂

zenabla
30. sep 2011

A inak, je uplne jedno ci ste na tej stvorpostelovej, ak mate super spolubyvajuce(tak ako aj som mala🙂, tak je to uplne v pohode🙂

gabena1
1. okt 2011

@laila77 ked som tam bola skoro pred rokom tak tam boli 4 postele, tasky pod postelou...chrobacik maly vedla mna a ano cig. dym sme citili aj my...my sme sa tam zisli 4 baby s ktorymi sme sa rehotali v kuse a s jednou som bola na izbe aj tu z kona...kupelna s wc sa mi zdala celkom pekna ale hlavne blizko 😀 rada na to spominam 😉

disala
2. okt 2011

Ahojte,super že tu píšete. 🙂 🙂 🙂

lenulienka27
3. okt 2011

@disala ahoj ja takisto idem do sace a termin mam 19 novembra ale moze to byt aj skor,cakam dievcatko a bola som si uz vybavit porodnika...budem rodit u dr.frica...

disala
3. okt 2011

@lenulienka27 Ahoj,to je super možno že sa aj stretneme. 🙂 🙂 🙂 Je to prvé bábätko?

lenulienka27
3. okt 2011

disala:ano tak mozno sa tam stretneme 🙂 ano prve babetko...nevies ako je to tam s cennikom?

disala
3. okt 2011

@lenulienka27 Neviem ti poradiť,lebo Olivera som rodila v kráľ.Chlmci.Dnes som sa objednávala na prvú poradňu a sestrička mi hovorila aby som si na recepcii zaplatila 6 eurový poplatok.

lenulienka27
3. okt 2011

disala-ano to viem tych 6 eur som si uz zaplatila a 19 oktobra idem na predporodne vysetrenie...tak uvidime

disala
4. okt 2011

@lenulienka27 Len nech je všetko v poriadku. 🙂 🙂 😉 😉 😉 Už sa neviem dočkať,asi aj ti . 🙂

lenulienka27
4. okt 2011

disala-ahoj tak ja som dnes bola v poradni vsetko je v absolutnom poriadku,malinka ma 2300g takze pohodka 🙂 🙂 🙂 naozaj sa uz neviem dockat...to cakanie je ubijajuce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre