Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

disala
4. okt 2011

@lenulienka27 Ahoj,teším sa s tebou že je všetko ok. 🙂 🙂 🙂 To je super váha.vôbec nie je malinká. 😉

lenulienka27
4. okt 2011

ahoj dakujem aj ja sa velmi tesim juuj 🙂 taka akurat je bambulka moja 🙂 teraz prave oddychujem lebo tak sa mi obracia v brusku

disala
5. okt 2011

@lenulienka27 Veru to aj moje brucho dakedy vôbec nie je guľaté,aj ma to poriadne bolí keď si tam robí diskotéku. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

14petulka88
5. okt 2011

Baby co ste tu uz rodili... Pri vyvolavacke moze byt pri mne potom partner? chcem aby bol pri porode... alebo ho poslu domov a potom ho zavolaju?

duplinka
5. okt 2011

Tak mňa čaká prvá poradňa v piatok. Sa tešíííííím 😠 😠

rabiva
6. okt 2011

@14petulka88 pokial budes mat tu nadstandardnu por. salu tak uricte, ale na obycajnej vzdychacke nebude moct byt s tebou... jedine ty s nim niekde na chodbe 😒 ale to je dost blbe. Podla mna ho radsej neposielaj domov, s vyvolavackou to ide rychlejsie (teda aspon u mna - dostala som tabletku a za 3,5hod bol drobec na svete 😉 ) Ked ta vezmu na porodnu salu, vtedy si ho daj zavolat a bude uz len pri samotnom porodeni. Vela stastia 😵
Uz vies naisto ze ti budu porod vyvolavat?

14petulka88
6. okt 2011

@rabiva No neviem zatial ale pokial to nepride do konca buduceho tyzdna tak urcite 🙂 musim sa pripravit na vsetko 🙂 a nevies mi povedat kolko stoji nadstandartna porodna sala?

14petulka88
6. okt 2011

@rabiva Cena je dobra len skoda ze tam nemaju dajaku foto 🙂

rabiva
6. okt 2011

@14petulka88 nalistuj si str.241 tejto diskusie, su tam prispevky od ingemor - dole zaroluj, ako to tam vyzera, je tam aj fotka... ono ale pozor na to, na tej sale si pocas kontrakcii ale nerodi sa na nej, samotny porod prebieha zvycajne na klasickej sale... doktrori tam vraj neradi rodia 😒

14petulka88
6. okt 2011

@rabiva to fakt? naco to potom maju v ponuke, ze sa tam moze rodit?

evicka_po
6. okt 2011

Tiež som chcela rodiť na tom pôrodnom kresle. Sálu som mala pre seba, s manželom som tam bola celý čas, ešte pred pôrodom som sa bavila o pôrode na pôrodnej stoličke s doktorkou, povedala mi, že kedže som prvorodička a môžem mať problémy pri tlačení (aby mi vraj mohla pomôcť sestrička, myslela tým asi tlačenie na brucho čo by som aj tak odmietla...), radšej by bola keby som rodila na normalnom stole, ale že sa uvidí. Samozrejme keď prišlo na samotný pôrod už sa ma nikto na nič nepýtal, vyterigali ma na storočný pôrodný stôl, chceli mi zaviazať nohy, čo som odmietla a išlo sa nato...taže tak. Predpokladám, že to pôrodné kreslo je nepohodlné hlavne pre lekára a možno sa aj obávajú aby sa to neskomplikovalo...neviem, každopádne vraj sa tam už podarilo pár šťastným ženám rodiť, ale museli na tom doslova trvať a nato som ja už silu nemala...

14petulka88
6. okt 2011

@evicka_po no ako v tej chvili mi to bude jedno kde budem rodit.... len sa mi to zda divne ze si zaplatim 23e za salu kde nemozem rodit... to budem platit zato ze je pri mne chlap tam aj pri porode?

disala
7. okt 2011

@duplinka Ako sa vydarila poradňa?

duplinka
7. okt 2011

@disala ahoj. Tak prišla som o pol deviatej na sono, bola som objednaná. Bohužiaľ ma odbili s tým, že nemajú lekára. Takže musím ísť extra budúci týždeň. O 11 ma zobrali na sono a o 12.30 do poradne. Odchádzala som o jednej. 18.10 mám odbery a predoperačné, kde mi povedia termín sekcie. Bude niekedy koncom októbra. Ináč dnes si to všetko so mnou prežila aj malá, pretože som ju nemala kde nechať. Zlatá tak sa držala. Takmer 5 hodín. Takže tak. Akurát ma prekvapil tlak 90/60. Normál mám 120/80 a teraz mávam práve zvýšený. Tak nechápem. Ty ideš v utorok, že?

disala
7. okt 2011

@duplinka Aku výdrž ma malá.Asi si bola extra kľudná 😀 😀 😀 V stredu idem.Vôbec sa mi nechce,včera som tri hodiny čakala u Lendaka v Períne a skoro mi rohy vyrástli.A musíš na sekciu?

anpolia
10. okt 2011

ahojte, tiez zvazujem rodit v tejto nemocnici - rodili ste niektora pri dr. richnavskom? ake s nim mate skusenosti? dakujem vopred za vase nazory... 🙂

teleranka
11. okt 2011

ahojte baby, aky mate nazor na Dr. Dosedlu?
Bola som pri nom na ultrazvuku, nic mi vsak nevysvetlil...po chvilke sme boli hotovi, nepoevdal mi, ci je vsetko ok, nic nevysvetlil..napriek tomu som na neho pocula len dobre nazory.

a dalsia otazocka.... v šaci akcepruju porodny plan, resp. nejakle poziadavky? ak napriklad odmietnem infuzie, pokila to nebude nevyhnutne, alebo ak odmietnem nastrih... a tak podobne.
dakujeeem za odpovede kočky 🙂

cukor
12. okt 2011

@anpolia .ja som pri nom rodila ale mala som sekciu.vlastne sa o mna staral od 29.tt lebo som tam lezala.je fajn,trošku ulietaný,asi má toho dosť ale nemôzem povedat na neho jedno zlé slovo.odporučam.

strawberry888
12. okt 2011

Ahojte kočky, takisto som rodila pri doktorovi Dosedlovi a tiež ho vrelo odporúčam. Pri poradni to bolo takisto všetko narýchlo, až som sa obávala ako bude prebiehať pôrod kedže som sa rozhodla pre neho. Mala som viac priateliek ktoré s ním boli veľmi spokojné a nemenili by za nikoho iného. A keď nadišiel deň D tak som bola rada že som sa tak rozhodla. Bol vynikajúci, chodil ma stále kontrolovať a pri samotnom porode ma vynikajúco povzbudzoval takže by som za nič nemenila. Rodili v tom čase viaceré mamičky tak som videla aj iné prístupy lekárov a jednoznačne bol on najpríjemnejší. Takže fakt odporúčam

rolak
12. okt 2011

@14petulka88 môže sa tam aj rodiť,ale asi ťa budú odhovárať, sestrička nám to vysvetľovala, že v tom kresle ti nevie sestra zatlačiť na brucho,ak by si ty náhodou nesprávne tlačila a malé by nešlo von,ako má.... že sa k tomu kreslu nejako nedá dobre postaviť,či čo...... ale ak ho ešte majú v ponuke,a si ho zaplatíš, tak by si tam mala aj rodiť.... len sa nedá rezervovať vopred tuším.....takže nevieš,či bude voľné....

disala
12. okt 2011

Ahojte,dnes som bola do poradne v saci.Vsetko je ok len mi rohy 😅 vyrastli tolko som cakala. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mili9
13. okt 2011

Ahojte,vedeli by ste mi napísať viac podrobností ako to chodí v Šaci ,koľko sa platí a začo konkrétne..mám dve deti,ale obe som rodila na záp.slov.teraz sme sa presťahovali a neviem sa rozhodnúť kde rodiť..Ďakujem 🙂

gabi8254
13. okt 2011

@mili9 je dobre tam zavolat a vopred sa objednat, inak tam stravis cely den a vezmu ta na konci. chodi sa tam, az ked ta tvoj lekar posle uz do nemocnice - cca 36 tg. na poradni ti urobia monitor babatka a vysetrenie. za poradnu zaplatis pausalne 6 eur - platis len raz a to ti plati na vsetky poradne. zatial viem len tolko. sice som tam rodila pred dvoma rokmi, ale bola to akutna sekcia, takze sa to vsetko tak rychlo zomlelo, ze to nemozem porovnavat s tym ako robia teraz. a kamoska co rodila v lete spominala, ze izby nadstandard su tam po 15 a 30 e. no a viem, ze ciganky davaju na jednu izbu spolu. co sa tyka lekarov, vsetci sa mi zdaju fajn. a ak smieme vediet, v ktorom tyzdni si? 🙂

rabiva
13. okt 2011

@teleranka ja som bola u Dosedlu na utz 3x (v 22tt morfo, 31tt a 36tt) zakazdym som bola max. spkojna, bol mily, vtipny, poukazoval povysvetloval, tak aj vdaka tomu som sa rozhodla unho rodit, pri porode bol taktiez super, max. profesional, velka spokojnost... ale zazila som ho raz ked mal za sebou narocny den plny porodov a to s nim nebola ziadna rec, takze viem ze vie byt aj pekne neprijemny. Ale zas chapem ze ma toho vela, lebo je fakt dobry 😎

@mili9 info o Šaci aj tu + na konci mas cennik http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
alebo tu http://www.nemocnicasaca.sk/lekarske-pracoviska...

mili9
13. okt 2011

@rabiva Ďakujem veľmi pekne,idem sa na to pozrieť 🙂

mili9
13. okt 2011

@gabi8254 Ďakujem,za odpoveď,si milá..Určite sa budem informovať aj u svojej gyn.Dr.Ševčovičovej,mám info,že tam aj ona pracovala,no zatiaľ som to neriešila nakoľko som len v 17týž.no moja zvedavosť ma premohla 🙂

rabiva
13. okt 2011

@mili9 a kde je teraz dr. Sevcovicova? U vas v Gelnici? - tipujem podla tvojho pasu 😅 U nej som mala rodit (v Saci) pred 6r dcerku ale nevyslo to 😉 bola som s nou spokojna

mili9
13. okt 2011

@rabiva áno,tento rok od januára začala ordinovať v Gelnici..je naozaj veľmi milá a precízna,ja som s ňou tiež nadmieru spokojná,škoda,že už nieje v Šaci 😢

katkarv
13. okt 2011

ahojte,chcela by som sa spytat tych bab co rodili v Saci a nemali zazmluvneneho lekara,ci nenatrafili na doktora z ktorym neboli spokojne,ci su tam vsetci dobry?Ja viem ze us rozne situacie a nemusite si z lekarom sadnut ale ci tam nie je niekto o kom by kolovali famy ze radsej unho nerodit.Dakujem vam za kazde info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre