Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kacenka78
25. apr 2012

@jjeanny dakujem za info, uz si vytváram obraz o tých izbách 🙂 takže rozdiel je len v tom, kde sa stravujes? videla si aj ty zariadenie za tych 15 €? ked som bola pred 6.r., tak na izbe sme mali televizor, chladnicku, kanvicu na kávu a taký hotelový (nie nemocničný nábytok) ...

kacenka78
25. apr 2012

@jjeanny tak to sú nádherné priestory 😅 😅 😅 ďakujem veľmi pekne za odkaz na foto, začnem sa tešiť do pôrodnice 😎

mg25
25. apr 2012

@teleranka Ahoj Nadi, ako? Poslala som ti spravu, neviem ci uz mozes citat, my sa mame fajn, uz mame cez jedno kilecko 🙂)) A malicky ako? Je to nadherne babetulko.

aaa2
25. apr 2012

v šaci dosť veľké % pôrodov končilo sekciou, príp. nastrihávaním (asi 5 rokov dozadu), či to platí aj dnes neviem;
údajne odrodili "na istotu", aby sa nedostalo na pôrodné komplikácie. Toho času však pekné obnovené priestory, lepšie, než na rastislavke, kde prenášajú matky tesne po pôrode po chodbách medzi pacientov a verejnými priestormi, či popri výťahoch, schodoch, o zopár pôrodníkoch nehovoriac....

monika1091
25. apr 2012

@kacenka78 no to mi ani nehovor.... to kazdy musel opakovat po ans ....D

monika1091
25. apr 2012

@jjeanny no mne je jedno ja za jedlom hocikde pojdem :d ..... hlavne aby som mala kde si lahnut.....

katkarv
25. apr 2012

@kacenka78 uz nie su izby za 15eur,tie zdrazeli na 18eur,inak popis sedi 🙂

kacenka78
25. apr 2012

@monika1091 no čo ti poviem 🙂 my sme v praci na oddeleni 4 zeny a z toho sme 3 tehotne v rozmedzi jedneho mesiaca 😎

kacenka78
25. apr 2012

@katkarv Dakujem Katka za vsetky info 😉

14petulka88
25. apr 2012

@kacenka78
@monika1091 Obycajne izby su aj pre vas zadarmo ale ubede z cokoladovimi panickami na izbe 🙂 takze kazdy si radcej zaplati predpokladam 🙂

kacenka78
25. apr 2012

@14petulka88 😎 😎 😎 tak to snád žiadna mamina nechce absolvovať🙂 s nadštandardom som rátala, teraz už len vybrať, ktorý ...a spolliehať sa, že bude k dispozícii 😉

14petulka88
25. apr 2012

@kacenka78 tak ja som velmi na vyber nadstandardy nemala kedze sa akurat robily nove izby, tak som dostala za 30e stary dvojpostelovy 🙂 ale spokojnost bola 🙂

mexico_16
25. apr 2012

Tu su fotky z apartmanu za 70€/noc kde sme stravili nas pobyt v nemocnici 😉 Max.spokojnost.

mexico_16
25. apr 2012

@teleranka Ahoj Nadi. Ako sa mate ? Ako junior ? Prepac,ze pisem az teraz. Mame sa dobre maly papa a rastie 😵 Pytala si sa na krvacanie a ranu. Tak ja som krvacala 2 tyzdne potom tyzden som spinila a 4 tyzden som opat krvacala.Teraz uz nic. Stehy mi vypadli po 3 tyzdnoch,tie lanka na koncoch 😀 😀 a rana je pekna zahojena,rezali vyssie ako pri prvej sekcii.Doma som este par dni pocitovala pri vstavani z postele ranu ale potom to uz bolo ok. Do 2 tyzdnov 🙂

monika1091
26. apr 2012

@kacenka78 :D to naozaj? ... ci beka ale tento rok v auguste bude dost vela zien rodit a to nielen v tom mesiaci..... velmi urodny je tento rok :-P

monika1091
26. apr 2012

@14petulka88 no tak to mas jasne ze ano :-P ....ja nechcem zeby mi nieco skapalo....

monika1091
26. apr 2012

@mexico_16 naoazaj velmi pekna izba a ako dlho si bola na tejto izbe?

elfka.elfka
26. apr 2012

@kacenka78 tak presne tento fialovy apartman som mala co je tu 😀

mexico_16
26. apr 2012

@monika1091 na 6.den som odchadzala cize 5 😉

kvila
26. apr 2012

@monika1091
@kacenka78
pozeram, ze si pisete o cenach izieb, tak vam chcem upresnit, ze stary nadstandard je za 10 a za 18 eur. Za 15 uz nie je. Ja som bola pred 2 tyzdnami a ta za 10 bola uplne super, boli sme tam 2, mali sme telku, kanvicu, skrinky aj na zamykanie, socialku aj pekne nocne stoliky, dokonca erarne tekute mydlo 😀 Uplna spokojnost 😀

monika1091
26. apr 2012

@kvila takze si bola v šaci a mala si izbu za 10 eur..... no bomba... ci beka jaks a tie ceny menia....a ako dlho si bola v nemocnici

kvila
26. apr 2012

@14petulka88 a nie je pravda, ze vas daju k spoluobciankam na izbu, ked si nezaplatite nadstandard. "Oni" maju izbu c. 4, je ich tam viac, aj v jedalni je 1 velka chladnicka s nalepkou "izba c 4" a mala chladnicka zamknuta na klatku s nalepkou "izby c. 3, 5, 6,..." uz to hovori za vela. Ja som bola po porode 1 noc na tej zadarmo a boli sme tam 3 baby a na druhy den, ked sa uvolnila izba za 10 sme sa s kamoskou nechali prelozit tam.

kvila
26. apr 2012

@monika1091 bola som normalne 4 dni - porod v piatok a v utorok sme sli domov. Maly mi sice zacal zltnut na 3. den, ale ked rano zasvietilo slniecko do izby, vycapla som ho nan a vyhrieval sa dobre 2 hodiny. Lekarka ma pochvalila, ze dobre robim a nastastie zltacka bola slabucka, tak nas pustili 😀

monika1091
26. apr 2012

@kvila a rodila si prirodzene ..... a kebyze cisarskym tak asi taky tyzden tam budem no nie?.... ci?

kvila
26. apr 2012

ja tak viem, ze v saci pustaju aj cisarsky na 4. den. Ja som rodila prirodzene.

monika1091
26. apr 2012

@kvila a u koho si rodila... mala si vybaveneho ci len nahodne...

14petulka88
26. apr 2012

@kvila No jasne pokial je volna ze nieje ich tam natrepane snazia sa nedavat k spoluobciankam... ale poslednu dobu ich je tam vela.

zuzla80
26. apr 2012

@martinaf. gratulujem k malému pokladíku. Poviem ti pravdu, že som čakala na tvoj mailik, a viem, že aj keď si si priala sekciu, tak mňa veľmi potešilo, že si rodila normálne a že jazva vydržala aj takto veľké dieťatko. Som totiž taký istý prípad ako ty. Tiež máme prvé po sekcii a druhé by som veeeľmi chcela rodiť normálne, a keďže sa nám druhé podarilo tak nečakane a bude to okolo 2roky po sekcii tak sa veľmi obávam ako to jazva vydrží. No ja si veľmi prajem normálny pôrod. Tak vám prajem kooopec zdravíčka, mliečka a len a len krásne starosti s bábätkom

@monika1091 po cisárskom zväčša púšťajú na 5ty deň, ale s tým, že si deň vopred hospitalizovaná. Nás pustili pri prvom dieťatku tiež na 5ty, ale išli by sme aj na 4ty len nám vyskočila žltačka.

@mg25 ako sa vám darí? Ste v poriadku?

Baby ja som ešte ani raz nepočula, a ani za ten čas čo som ležala v pôrodnici som nevidela, aby miešali cigánky s bielymi. Možno iba v takom prípade, ak biele boli strašne sociálne prípady a medzi čierne doslova zapadli. Radšej nechávaj ženu po pôrode na vzdychárni a keď sa izba na druhý deň uvoľní, tak ju preložia tam. Ale určite nie medzi čierne.
Ja som inak bola tiež na starom nadštandarde, vtedy (v 2010) sa za izbu dvojku platilo 25eur, ale max. spokojnosť, nič mi nechýbalo. Mne sa tie ceny nových nadštandardov zdajú straaašne vysoké, ale ak človeku nezáleží na peniažkoch, alebo si vyžaduje vyšší štandard, tak to už je na ňom. Mne bude úplne stačíť aj ten za 10 či 18euri, ale vyzerá to tam krásne, ako v nejakom hotely a nie v nemocnici
Držte sa...

jarimka
26. apr 2012

Ahojte tak aj ja sa pripájam ku Vám do diskusie pozerám že sa v šaci všetko pomenilo ja som tam rodila pre 2 rokmi a je to všetko iné mna teraz poslala doktorka na ultrazvuk na prietoky da sa normálne v šaci objednat na taky ultrazvuk neviete mi poradit a inak čítala som že máte mail na dosedlu nepošlete mi ho do IP ja som rodila pri nom aj teraz by som chcela a ešte jedno info ako je to teraz s tím výberom lekára treba si ho zazmluvnit či niečo také som počula lebo prvý krát to bolo o dohode s lekárom ako je to teraz dakujem za info

kacenka78
26. apr 2012

@kvila ďakujem za info, tak to si bola na type izby, kde som rodila pred 6.rokmi a vtedy som si ju pochvaľovala ako veľký luxus 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre