Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mg25
3. máj 2012

@nicka44 cievkovanie je asi to najmenej, čo môže byť, ver mi 🙂 vždy,keď ležím na infúzkach, tak ma cievkujú, v Šaci majú taký zvyk,tehotné musia. Je to akurát nepríjemné aj to len pár sekúnd 🙂. Neboj sa 🙂 ja som veľký bojko, neznášam žiadne hadičky do tela :D ale toto sa dá 🙂

jjeanny
3. máj 2012

@mirka_aa Gratulujem k narodeniu Emy, vela zdravicka prajem .

mirka_aa
3. máj 2012

@nicka44 ziadne vedlajsie ucinky som nemala ani vpich ma vobec po porode nebolel..vraj jedna zo sto cca ma bolesti hlavy aj moja spolubyvajuca mala tak jej zrobili krvnu zatku..to je ze jej zobrali krv a pichli jej to do toho miesta...a uz bola v pohode..a neboj saaa..zvladnes a rychlo zabudnes..dosedla ti pri porode urcite pomoze ako bude moct..kedze som lezala 2dni na vzdycharni videla som porody zien ktore nemali vybaveneho lekara tak si myslim ze ja som to mala o vela lepsie vdaka nemu..aj ten hemilton keby nahodou bolel tak prosto je to par sekund aj keby si aukala abo co ale vydrzis..ale zase urcite mi velmi pomohol aj epidural..par hodin som nic necitila to bolo super..

mirka_aa
3. máj 2012

@nicka44 a este k tomu cievkovaniu..pri tych kontrakciach co uz som lezala na sale ani som nevedela kedy mi to dali..praveze ulava lebo ten mechur bol fakt plny....

zuzla80
3. máj 2012

@nicka44 určite je cievkovanie to najmenej bolestivé z celého pôrodu, tiež som si cievkovanie zažila, ale nieje to nič strašné, ako píše mg25 je to pár sekundová záležitosť a keďže po pôrode si asi chvíľku budeš musieť poležať, tak asi by si sa inak na wcko ani nedostala, je to len taký blbý pocit, že máš sáčok, ale to je asi všetko 😉

@mirka_aa si ma len uistila, že Dosedla je ten správny človek na prirodzený pôrod. A určite by som nechcela by bez vybaveného lekára, aj pri prvom dieťatku som mala a bola som spokojná a rada.

zuzla80
3. máj 2012

@mg25 ďakujem za pochvalu mena 😉 no dievčenské sa nám akosi ťažko vyberajú, a teraz, pri druhom dievčatku, no ani nehovorím. S mužíkom sa akosi nevieme zladiť na rovnakú nôtu, to čo sa páči jemu sa nepáči mne a naopak. Tak uvidíme, čo nakoniec vyberieme, už by bolo načase no nie 😉 🙂
Neviem ako sa volá ten screening v 30tt, ale viem, že sa kontrolujú prietoky a bábätko. Vo štvrtok na poradni sa opýtam, no nie som ešte objednaná, a u Dankovčíka majú stále plno, i keď tie utz už málo kedy robí Dankovčík.
Aj vy sa držte, už to nemáme ďaleko, tak snáď to dotiahneme do toho krásneho konca 😉

nicka44
3. máj 2012

@mg25 to je akoze tam ti sturia hadicku skadial piskas hej?:DDDty cosi kriste

mg25
3. máj 2012

@zuzla80 my to máme presne naopak, mužské sa nejak nevieme zladiť, aj keď mm je super, pristane na všetko, ale chcem, aby sa aj jemu páčilo, snáď už pri Adamkovi ostaneme, už ho aj tak oslovujem, keď sa s ním vykecávam 😀. No veru, kráti sa to 🙂 a za každým týždňom si čoraz viac vydychujem 🙂 Akurát dnes tvrdne parádne bruško, ale už nechcem ísť ležať do nem. :( tak ešte počkám, koľko krát to bude do večera.

@nicka44 no áno... ale naozaj to nie je nič strašné 😉

teleranka
4. máj 2012

@silvulik10
@mirka_aa

dievčatká, gratulujem k bábatkám! prajem veľa veľa zdravíčka a dobrého mliečka! ako sa cítite? aké sú prvé dni s drobcami?

silvulik10
4. máj 2012

@hhenike Koszonom nagyon szépen 🙂 Most írok mivel visza kellet mennunk a kórházba és csak tegnap engedtek minket haza.

silvulik10
4. máj 2012

@katkarv Ahoj Katka 🙂 Ďakujeme veľmi pekne, píšem až teraz nakoľko sme sa museli vrátiť kvôli žltačke do nemocnice a pustili nás len včera. Dúfam, že to bude už len klesať a pomaly nám bilirubín klesne.

silvulik10
4. máj 2012

@jjeanny Ďakujem Jeanny 🙂 Museli sme sa vrátiť do nemocnice, lebo nám stúpol bilirubín a pustili nás až včera, na dnes ráno mi z toho stresu odišlo mlieko, tak robím všetko preto aby sa mi prsia naliali. V pondelok ideme na kontrolný odber, ale už len k našej lekárke. Zatiaľ dokrmujem bebou a musím mu dávať aj čajík s čiernym uhlím aby mu rýchlejšie klesol bilirubín. Takže tak sme na tom. Ja neviem prečo musí byť u nás všetko také komplikované.

silvulik10
4. máj 2012

@kvila Ďakujeme 🙂 Píšem až dnes, lebo sme sa museli vrátiť do nemocnice kvôli vysokému bilirubínu, ale už sme domka, tak dúfam, že bude všetko ok 🙂

silvulik10
4. máj 2012

@anicka9 Ďakujeme Anička 🙂 A Vy ako sa máte?

silvulik10
4. máj 2012

@teleranka Ahoj 🙂 Ďakujeme veľmi pekne, už sme sa druhý krát vrátili domkov z nemocnice kvôli žltačke. Z toho stresu mám málo mlieka tak musím dokrmovať kým sa to neupraví. Inak sa máme dobre, malý papá, kaká a spinká. Už sme pribrali nad svoju pôrodnú váhu. Zostáva len aby nám ten bilirubín klesol. A Vy? Ako sa máte?

silvulik10
4. máj 2012

@mirka_aa Mirka gratulujem, ja som rodila 24.4 o 10:00 hod. Asi sme sa aj stretli, ja som bola na starom šestonedelí v izbe č.7 za 10 eur, nakoľko veď vieš aj Ty, že vtedy bolo všetko plné. A potom som ležala na 3, ktorá je zadarmo. Včera sme prišli domov. Lucii, ktorá čakala dvojičky robili včera sekciu, má dve dievčatká.

mirka_aa
4. máj 2012

@teleranka ahoj dakujem 🙂 tak je to nadherny pocit len uz sme stihli aj to ze som horuckovala som nevedela ci mozem kojit ked mam nad 39 teploty bo lekar hovoril ze musi byt pod 38 ale ludia hovorili ze moze sa aj nad..ale inac super mala len spinka papka a kaka 🙂 no a aj place samozrejme 🙂 ale tak bez toho to asi nejde..aj ty sa drz ;)

mirka_aa
4. máj 2012

jeeej ano asi viem 🙂 dakujem aj ja gratulujem,ty si ta co mali mal zltacku preto si sla tak neskoro domkov..mi uz v nedelu a asi po mne si isla ty na izbu 3 de som bola ja..a lucia to ma konecne za sebou 🙂 super!!! ako sa citila po sekcii?

14petulka88
4. máj 2012

@mirka_aa Myslim ze na to kricanie su doktory zvyknuty :D ja som si tam tiez zakricala len raz ale poriadne .... no na druhy den ked rano lekar dosiel na vizitu som sa zato hanbila ako pes 😠

anicka9
4. máj 2012

@silvulik10 Ahoj, celkom dobre sa máme 😉 dnes bola Romanka taká všeliaká, ale aj taký deň musí byť. Papáme, plníme plienky, spinkáme a tak dookola. Dúfam, že Gabkovi sa rýchlo polepší 🙂 Ináč ako sa máte?Ako sa cítiš?

jjeanny
4. máj 2012

@silvulik10 bilirubin klesne o chvilu , neboj, hlavne mysli pozitivne, aj kvoli mliecku ..Ja mam tiez dni, ked myslim, ze siahnem po nejakom inom mlieku, ked sa mi zda , ze nemam dostatok svojho a hlavne som dost nevyspata. Chce to pevne nervy a nestresovat. A u koho si vlastne rodila?

teleranka
4. máj 2012

baby, povedali niektorej z vas v saci, ze drobcek ma slaby selest alebo vas objednali na kontrolny ultrazvuk hlavicky?

kepassa
4. máj 2012

@mirka_aa gratulujem k Emke 🙂 citala som akurat tvoj porod a kedze aj ja mam dohodnuteho pondelok na 17tu Dosedlu tak ma zaujimalo ako to u nehop rebiehalo 🙂 😉 som rozhodnuta ist bez EPI ak som to uz raz zvladla bez nej...inac kolko trval celkovy porod? myslim na hodiny...
ja som dohodnuta na tu 17tu bojim sa ci to vydrzim celu noc 😀 budem musiet....

mirka_aa
4. máj 2012

@kepassa dakujem 🙂 cca 9 hodin lenze ten epidural to mozno trosku spomalil neviem,ale si myslim ze este aj ked to je druhe babo tak to bude urcite rychlejsie 🙂 drzim palce dosedla je super taze sa nemas coho bat ;)

mirka_aa
4. máj 2012

@14petulka88 ja som sa ani nehanbila za to kricanie ale tie moje vecne otazky a panika co idete robit? a preco a bude boliet a pod .. :D

katusskaa
4. máj 2012

@kepassa u mna tri hodiny od zavedenia tablety, ale bolesti som mala len hodinu - od pustenia vody. vsetkych som prekvapila, aj dosedlu asi:DD inak presne tak som s nim bola dohodnuta - na piatu. od piatej do siedmej ma riesila len skuzbukonajuca dr a sestricky a potom uz len on

jjeanny
5. máj 2012

@kepassa ides uz v podneloook ? 🙂 Myslim na Teba. Inak aj ja som bola rozhodnuta ist bez EPI, kedze som prveho sla bez EPI, ale tentokrat boli bolesti ooovela silnejsie, dala by som si pichnut cokolvek v tej chvili 😀 no nakoniec sme to aj tak nestihli, tak som aspon usetrila.

jjeanny
5. máj 2012

@teleranka my ideme na kontrolny usg hlavicky 29.5 , kedy idete?

kepassa
5. máj 2012

@jjeanny dakujem pekne 🙂 ano v pondelok na 17tu tak verim, ze do pol noci sme vonku.... 🙂 ja som strasne unavena vecer tak si neviem predstavit, ze este aj bolesti a to vsetko a rodime do druheho dna do 10tej alebo tak...to by bol moj koniec 😖 😔
@katusskaa no to by bolo super, ak by to bol aj moj pripad, este aj 4 hodiny su v pohode 😀 aka "nenarocna som" ja viem...kebyze si mozeme vyberat...
@mirka_aa samozrejme kazdeho volba pre co sa rozhodne, poucenie o epi mam v zalohe ak by nieco...ale tak snad verim, ze to zvladnem bez...ci? 🙂

dakujem vam kocky za povzbudenie a prajem aby vsetky vysetrenia vasich drobcekov dopadli na jednicku

14petulka88
5. máj 2012

@mirka_aa to tiez poznam :D najlepsie natom ze pri prvom porode som to robila a povedala som si ze pri druhom uz viem co a ako a budem ticho 🙂 jasne prisli bolesti a to iste som robila :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre