Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mimka1
27. aug 2012

@14petulka88 tak dik za ukludnenie 🙂

lydia1
27. aug 2012

Ahojte, viete mi niektora pomoct ako to funguje v Saci? idem na 4cisarsky rez a teraz som v 30tt. Tusim posledny mesiac sa chodi na ctg a do poradne tam kde budem rodit. Ja by som teraz chcela rodit v saci, prve dva porody som mala v PO a treti v CR. Kedy sa tam mam ohlasit a na koho sa obratit ked si chcem ist pozriet izby a dohodnut sa ohladom porodu? Viete mi odporucit nejakeho dobreho lekara na sekcie a aby mal ludsky pristup a bol aj odbornik? A plati to ako som citala na nete ze pri sekcii moze byt pritomny aj otecko a dieta vam daju hned ako vas prevezu na sestonedelie? Lebo v CR to tak bolo a ja som si to nevedela vynachvalit 🙂 dakujem.

maria.vinea
27. aug 2012

@lydia1
Ahoj no tak v Saci sa vysetruje od 36 tyzdna, tyzden alebo aj dva pred tym sa objednaj do poradne cislo najdes na nete. Na sekcie je dobry Dr. Dosedla, je mlady ale kedze poznam len jeho tak ti mozem dat len toto meno. Kamoskam robil sekcie a pomerne rychlo sa zotavili. Navyse v Saci robia cisarsky so vstrebatelnymi stehmi co je fajn. Izbu si vyberas az po prijati ked by mala prist za tebou sestra a povie ti co maju volne.. A manzel pri cisarskom byt zrejme nemoze tak je to vsade v Kosiciach

mravvcek
27. aug 2012

@maria.vinea manzel moze byt pri cisarskom normalne 🙂

lydia1
27. aug 2012

Dakujem za info, som rada ze tam siju vstrebatelnymi stehmi, aspon potom clovek nemusi ist este ich davat vyberat. Mna tak sili aj v CR pri poslednom porode a bol pri nom aj manzel. Bolo to super, lebo ma cely cas drzal za ruku a sedel mi pri hlave a v podstate videl maleho hned ako ho vytiahli a potom ho zavolali vedla kde maleho osetrovali. takze vsetko videl aj nafotil a potom aj s malym prisiel ku mne. Bol to nepopisatelny zazitok 🙂 A potom bol este chvilu aj na jipke. tak by som bola rada keby to tak aspon trosku fungovalo aj v saci...a nemate niekto mail na Dr. Dosedlu?

xclusive
27. aug 2012

@lydia1 manzel pri sekcii nemoze byt

bonnie1
27. aug 2012

ahojte. mam chrobaka v hlave.v saci ked chcem aby ma konkretny doktor odrodil si ho mam zazmluvnit?a kolko sa plati za to zazmluvnenie?dakujem

maria.vinea
28. aug 2012

@mravvcek

Ok to som nevedela zatial nepoznam nikoho kto by mal manzela pri cisarskom, no dobre vediet 🙂

maria.vinea
28. aug 2012

@lydia1

mailto:edosedla@nemocnicasaca.sk

henrike
28. aug 2012

Zienky, takze sluzobne emaily funguju stylom ze zaciatocne pismeno a priezvisko??? Takze na Dr. Orkutyovu by mal byt: morkutyova@nemocnicasaca.sk??? Na stranke som sa k emailom nejak nedostala. A tiez mi vadi, ze na stranke nemaju popisane a pofotene tie izby. Mam z toho co tu pisete riadny mismas ... 😕

lydia1
28. aug 2012

@maria.vinea
dakujem za info 😉

pezs
28. aug 2012

Ahojte, chcem sa podeliť so skúsenosťou s pôrodom v šaci. Rodila som 14.8. prirodzene, odrodil ma MUDr. Juhás, je to skvelý pôrodík, môžem ho odporúčať. 3,5 hod po pôrode som bola fit, zasil ma velmi dobre, lebo uz na druhy den som mohla sediet na tvrdej stolicke bez problemov. Sestričky na starom šestonedelí a novorodeneckom boli velmi milé, vždy mi pomohli a poradili ked som nieco nevedela. Az na jednu sestricku z novorodeneckeho mam tazke srdce, lebo môjmu syncekovi ostrihala nechtiky do krvi a dostal zápal. Bola som na izbe za 10 eur, boli sme tam dve, a lisila sa od tej za 18 iba dreveným nábytkom a ze sme nemali chladnicku na izbe ale v jedalni, ktora sa dala zamknúť.

kacenka78
28. aug 2012

@pezs ja som rodila 15.8. rano a bola som na izbe č. 8 🙂 malickemu strihali nechtiky? ved ma sama sestricka upozornovala, ze 2-3 tyzdne nestrihat vobec.... suhlasim s tym, ze personal sestonedelia a novorodeneckeho je velmi dobry, niektore sestry su priam ukážkové, vždy poradia s úsmevom na tvári.... 😉

mravvcek
28. aug 2012

baby ak nebudem mat svoju nocnu koselu,daju mi nemocnicnu?Alebo?mam kupenu jednu,ale mne sa tak zvacsilo brusko,ze som v nej napratana a to je XL 😀 tak ze ci mam ist kupovat,alebo co....doma spim bez nocnej kosele a pyzamka,takze doma ju nevyuzijem 🙂

kacenka78
28. aug 2012

@mravvcek co som si vsimla, kazda mamina mala svoju nocnu koselu, alebo nejake dlhsie starsie tricko.... takze neviem ti povedat, ci ti poskytnu erárnu... predpokladam, ze nejake tam maju....

mravvcek
28. aug 2012

@kacenka78 No radsej asi pojdem kupit 🙂 a musi byt hore na gombicky hej?

kacenka78
28. aug 2012

@mravvcek nemusi byt, ja som pri porode mala akurat taku, co nemala gombiky, len je na kojenie pohodlnejsia s otvormi alebo gombíkmi hore, nemusis si celu dvihat, len gombiky rozopnes a kojis 🙂

pezs
28. aug 2012

@kacenka78 ja som bola na izbe c. 6. Aj mna upozornovali ze nemam strihat nechtiky, no ale jedna sestra nam ich ostrihala tak som sa hnevala, ospravedlnili sa za nu ostatne, no uz to nik nevrati spat.

maria.vinea
28. aug 2012

@pezs

To su kravy tak nechtiky sa nestrihaju a oni ostrihaju ... Kebyze do krvi tak ich asi zabijem na mieste...

mimka1
28. aug 2012

ja si beriem jednu košelu s gombikmi a dve take letne tričkove šaty čo mam na doma, pred x rokmi pri prijme davali košele pacientkam....

dalilali
28. aug 2012

@bonnie1 staci ked sa s nim osobne dohodnes on si ta bude objednavat k sebe do poradne asi od 30teho tyzdna no a po porode sa mu revanzujes je na tebe ako;)

dalilali
28. aug 2012

@lydia1 ja som mala 2 sekcie u Mudr.Richnavskeho mozem ho odporucit a otecko na cisarak nesmie ale na jisku ho pustia no a babatko ti prinesu hned na normalnu izbu ;)

14petulka88
28. aug 2012

@mravvcek Ja som sice mala nocne kosele ale sla som tak necakane rodit pri oboch tehotenstvach, ze tasku mi musely prinest takze pri oboch mi kosele dali 🙂

lilysk
28. aug 2012

Ja som rodila obe deti u MUDr.Lendaka v rokoch 2008 a 2011 .Mozem ho len doporucit .1 krat som rodila prirodzene -otecko bol pri porode a 2 krat sekcia v celkovej anesteze tam manzel nemohol byt -cakal vonku a hned po porode mu doniesli von ukazat dieta 🙂 Sacu ako taku mozem len doporucit -bola som v oboch pripadoch na tej istej izbe ,lebo som chcela byt sama na izbe a taka izba je len 1 .Myslim ,ze to bola izba c. 10 -musela som si ju vopred objednat a stala tusim 20 eur ,ale nie som si ista ,lebo vzhladom na to ,ze moj otec bol lekar v Saci som nic neplatila .Kosele som mala svoje ,ale videla som tam aj pacientky co mali erarne kosele .
Sestricky na sestonedeli boli super -ochotne ,velmi vela mi pomahali ...sestricky na novorodeneckom -az na take 2 starsie boli arogantne a neochotne -aj napriek tomu ,ze na novorodeneckom je 6 sestier non stop a na sestonedeli sluzi len 1 ...som musela kazde 2 hodiny nosit odsate mlieko pre malu cez cele odd nakolko mala mala silnu zltacku a bola casto pod lampou -este s poporodnymi koplikaciami -som mala zakazane vstavat (som nemala dovolene mat ani dieta na izbe ,lebo logicky ked clovek nemoze vstavat ) ,ale nedalo sa nic robit som musela osobne nosit mlieko ,lebo ONI nemali cas pre to chodit ku mne na izbu .Tie starsie ked sluzili tak prisli aj mi pomahali odstiekavat ,lebo uz som nevladala a prsniky sa mi nalievali neskutocne + som mala velmi vysoku teplotu ...,ale tie mlade boli velmi arogantne a mali v pazi ...na konci hospitalizacie prisla nejaka ,,sestra ,, ci kto ,ze ako som bola spokojna s personalom ,ze oni sa pytaju mamiciek ...tak som jej povedala len jednou vetou ,ze na 2 vynimky novorodenecke co sa tyka pristupu k matkam pod uroven ......a inak skoro vsetky pacientky sa stazovali na novorodenecke ,ze vlastne len priniesli dieta -bez slova ...bachla ho tej matke a potom prisla pozbierat -dovi -dopo 🙂) Poviem Vam ,ze po takom porode a ked este je zena sama na izbe je to dost bieda taky pristup ....ale na druhej strane skoro denne prisla sestra ,ktora mala nocnu zo sestonedelia na pokec a pozriet panelak kedze som bola sama na izbe ....tiez nemali najlepsi vztah s novorodeneckym 🙂)
Takze asi tolko -pokial by Vas este nieco zaujimalo rada napisem 🙂
A pokial by ste kocky potrebovali nejake detske veci mam komplet vybavu a miliardu veci do 1 roka -mam po 2 detoch -niektore su este nove ani nerozbalene ,len ja nemam cas velmi to fotit a davat na bazar ,ale uz sa odhodlam coskoro 🙂))

tehulkake
28. aug 2012

@lydia1 urcite na sekciu je najlepsi primar Richnavsky, aspon tak som pocula, aj teraz som tam bola robil sekciu, nejaku komplikovanu s dedicnou problem, maternicou ci co,

maria.vinea
29. aug 2012

Otazka: prikrmuju deti bez vedomia mamicky, v Saci? Lebo inde som o tom pocula... 😠

lilysk
29. aug 2012

@maria.vinea Neprikrmuju na 100% .Skor naopak ak nemas mlieko musis ich doslova prosit a vydierat aby dali dietatu nieco malo zjest ☹

mexico_16
29. aug 2012

@maria.vinea Cukrovu vodu len pokial sa nerozkojis 😉 Ak by prikrmili, pridu Ta informovat neboj 😉

lilysk
29. aug 2012

Neboj pridu ako gestapo ti povedat ,ze si ,,zla ,, matka a rob uz nieco so sebou ,lebo tvoje dieta nema co jest !!!
je to inak velmi prijemny pocit ked ty sa ides rozkrajat aby si zo seba dostala kvapku mlieka ☹(((

zuzky1104
29. aug 2012

@pezs Jemine, co je normalna? To sa vobec nestriha..presne riskovala, to co sa vlastne stalo...nechapem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre