Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jankah77
16. máj 2011

este som chcela poznamenat, ze ak budete mat problem s kojenim, tak sa hoc ktorej sestry opytajte na laktacnu sestru. Ona ju za vami posle. Inak, laktacnu robi ta sestricka, co chodi merat uska sondou.

ingemor
16. máj 2011

@abika26 termin mam 13.6. a tiez som bola v Saci iba raz v poradni min.tyz. a tento tyzden idem v piatok..bola som pri Richnavskom (bola som s nim dohodnuta po telefone)-som spokojna,chcela by som pri nom aj rodit, ak to stihnem 🙂 len to bola velmi rychla poradna, nestihla som sa nic povypytovat, jedine na tu epi, a to som hned isla na to poucenie, kedze som z Mi, aby som tam nemusela viackrat chodit..

ingemor
16. máj 2011

@martinafin ..tak sa drz! nech dobre dopadne poradna, som zvedava na tvoje info.. a ten vytok co opisujes, je podla mna normalny, ja mam tiez teraz zvyseny, musim nosit intimky..ja som dokonca mala teraz v tehotenstve aj mykozu-4 mes.som sa jej nevedela zbavit, stale som brala nejake lieky, kt.zabrali iba na kratku dobu a to sa vyhybam sladkostiam, aj mliecnym vyrobkom, pretoze sa mi zhorsil este aj atop.ekzem..nakoniec mi celkom zabrali probiotika..inac, ja mam uz aj potvrdeneho streptokoka ☹ ..

martinafin
16. máj 2011

@ingemor juuuj tak to nedobre asi hmm...a co teraz ked ho mas?Budes musiet brat lieky alebo to je normalne alebo co s tym? a ja toooooolko mlieka pijem ze az...no len vecer pri superstar skoro 2 litre🙂 a rano krupica z vyse 1/2 litra mlieka🙂

1talizmanik1
16. máj 2011

@jankah77 tak si mala stastie na porodnika asi 🙂, ja ma od zaciatku problemy, tak chcem asi vsetko, co len sa da...

ingemor
16. máj 2011

@martinafin ..vazne to az take nie je, no zaroven ani dobre.. len pred samotnym porodom mi musia podat do zily antibiotika..mala som ho aj pri prvom tehotenstve, ma ho 40% tehuliek a niektorym to zistia az tesne pred porodom..

martinafin
16. máj 2011

@ingemor tak to mi je luto.. ☹ .ale tak uz nic neurobime,ale sak nakoniec ziadna tragedia....poberies antibiotika a bude to OK.. 😉

janka196
16. máj 2011

@jankah77 ano ano z moldavy. nepamatas este sme kecali na pieskovisku. sme sa smiali bo som sa pytala ze kedy mate termin? a ty ze vcera som mala :D

janka196
16. máj 2011

@martinafin
@ingemor baby ja tiez bojujem s vytokmi :( uz dvakrat som brala cipky a raz masticku. aj terajsi vyter nieco ukazal ale dr vravel ze netreba nic. tiez som vkuse s intimkami tak dufam ze po porode uz bude lepsie. a mliecnych vyrobkov neviem ci by som sa dokazala vzdat :( ked mne teraz tak chuti mliecko a jogurty a o syroch ani nevravim sakra

janka196
16. máj 2011

este som chcela dat infosku. bola som dnes na utz tom platenom za 25 eur. pytala som sa na pokladni ze ak oto je s tym administrativnym poplatkom a ona ze neplatte nic ze oni vam povedia ze co a ako. no a sestricka na utz mi dala fakturu len na 25 eur tak som sa preistotu pytala zase na pokladni a ona ze ten administrativny uz je v tom zaratany. tak len aby ste vedeli ktore idete na plateny utz neplatte ten administrativny poplatok zbytocne.

jankah77
16. máj 2011

@janka196 no jasneeeeeeeeeeeee, taka mala fotecka, zle vidno tvar

lilly
16. máj 2011

@martinafin podla mna, ked je toho vytoku vela, je husty, moze to byt aj odchadzajuca zatka.. ale nemusi byt.. zatka moze odist aj 2 tyzdne pred porodom..
@jankah196 dik za info o utz, aj som si myslela, ze 1,20€ uz nebudu chciet, ked maju 25€ 😝
@jankah77 blahozelam k matuskovi.. 😵 je tu celkom bohate osadenstvo z moldavy, z popisu porodu a mena prveho syna som ta identifikovala, ktora ty si, teda len z videnia 😀 uz som na ihrisku pred par dnami pocula, ze si porodila velkeho valibuka a dost tazko to slo 😉

abika26
16. máj 2011

@ingemor no aj ta moja minula poradna bola dost ryxla 🙂 tak sa mozno fakt vidime....beries si nadstandard?

jankah77
17. máj 2011

@lilly no teda, hej, to som ja ten "slon" z ihriska 😀 , co tam chodil so Simonkom. Musim povedat, ze druhy porod som mala tazsi, hoci ani prvy nebol malina. Mozno ten oxytocin urobil svoje, nastup silnych kontrakcii bol tak rychly, a pritom som sa dost pomaly otvarala, po 3 hodinach som bola len na 3-4 cm. Takze po 6 hodinach som bola KO, ani vytlacit maleho mi tak neslo. Simonka som doslova "vyplula" na dva nadychy a ani som necitila, ako sa prediera, ale Matusko bol ina kava, tam som doslova citila, ako sa prediera a mala som pocit, ze ma roztrhne napoly 😝 . Ale zvladli sme to. Som sice dost pozosivana, ale na treti den som si uz sadla, co pri Simonovi slo az niekedy o dva tyzdne (zle som sa hojila)

martinafin
17. máj 2011

No zienky tak som dnes bola na tej akoze prvej poradni,dolu pri pokladni 100 000 ludi,co sli uhradzat 1,20...potom objednana som bola na UTZ na 10.00 dnu som sa dostala o 11.45...Dovodom bolo ze tam neboli lekari,ktori by robili tie UTZ a tak to stalo...az pokial prisiel primar...Kedze som bola rano u svojho Dr. na poradnu tak mi robili len UTZ,meral babo,pozeral prietoky a potom mi sestricka na sale len vylisala vela papierov ktore som podpisovala a dohodla mi termin.... A bolo prekvapko,moj Dr.mi rano povedal ze no asi dievca a Richnavsky mi ukazal dokaz o tom ze je to prave naopak.Buduci tyzden mam poradnu a vramci nej uz predoperacne vysetrenia,vyberu mi konecne pesar a do konca tyzdna bude malicky von!!!

ingemor
17. máj 2011

@martinafin ..juj, to muselo byt prekvapko, ked zrazu je to fesak 😉 s tymi poplatkami to nemaju asi dobre premyslene, kedze tolko ludi v rade..

ingemor
17. máj 2011

@abika26 ..no chcela by som, ale postaci dvojka..neviem ci by som chcela byt sama v izbe s babom..asi lepsie, ked su dve..co to si poradia, povzbudia a tak..

janka196
17. máj 2011

@martinafin no tak super,hlavne nech vsetko dobre dopadne, budeme drzat palce 🙂

@ingemor inak presne to sme s muzom rozpravali ze mozno by sa im zislo dat na kazde poschodie automat :D ako su tie parkomaty

abika26
18. máj 2011

@ingemor aj ja by som xcela 2ku.sestricka mi vravela ze maju 5 nadstandardnych 2,ale niektore su za 15e a niektore az za 3Oe!treba mat asi stastie 🙂

abika26
18. máj 2011

@martinafin no kym sa male nenarodi nikdy nevies 🙂 a kto ti bude robit sekciu?

ingemor
20. máj 2011

..tak baby, o chvilu idem do poradne..teda este mam cestu pred sebou..ja neviem, ale cim blizsie k terminu porodu, tym sa ma zmocnuje vacsi strach..ked bude nieco zaujimave, dam info.. 😎

martinafin
20. máj 2011

@abika26 No to este neviem v utorok mam predoperacne a potom uvidim kedy a kto.
Baby ja mam strach ze to asi nevydrzim do toho utorka...maly ma strasne tlaci a aky bol doteraz kludny posledne 2 dni je ako pinpongova lopticka....len kope a tlaci ma hore,dole... 😒 A v stredu vecer som mala vo vytoku take krvave pruzky... No nemam sa bat???

martinafin
20. máj 2011

@janka196 @ingemor DAKUJEM za povzbudenia 🙂

denne73
20. máj 2011

@martinafin určite sa neboj. ja som mala niečo podobne v závere a šlo to bleskom tak to prajem aj tebe🙂

abika26
20. máj 2011

@martinafin a ty si uz v 40tyzdni?sa mi zdalo ze si ako ja.....tak drzim palce nex to vydrzis do utorka a ked nie tak aj tak ti mozu urobit cisarsky nic neboj.

ingemor
21. máj 2011

tak baby, aj vcerajsia poradna dopadla dobre, len sme tam boli dlhsie, nez sme planovali, ale dalo sa..najlepsie na tom bolo, ze vcera mi lekar povedal, ze este sa nic nedeje, ze este prepoklada 3-4 tyz., kym porodim..ale ked sme prisli domov, na wecku som zistila, ze mi pravdepodobne odtiekla hlienova zatka-skoro celu intimku som mala od hnedeho vytoku, ako niekedy byva na konci menstruacie..myslite, ze je to to?

janka196
22. máj 2011

@ingemor no moze to byt ono, niekedy je to viacej krvavejsie ale zvacsa presne ako ku koncu menzesu. len to ze zatka moze odist aj skor

ingemor
22. máj 2011

@janka196 ..citala som si v jednej knihe, ze dokonca az 6 tyz.pred porodom moze odist ta zatka..pri prvom tehu mi odisla 2 tyz.pred porodom, ale nemala som taky vytok, len bolesti ako pri menstruacii, nespala som vtedy celu noc, len som sa prechadzala po izbe-lebo vtedy mi bolo lepsie a rano v poradni mi lekar potvrdil, ze mi odisla hlien.zatka-vtedy som prvykrat o tom pocula..citala som si, ze netreba panikarit, pokial nie je vytok jasnocerveny-vtedy treba ist za lekarom..

janka196
22. máj 2011

@ingemor fuha 6 tyzdnov je dost by ma porazilo asi potom to ocakavanie. mne zatka odisla a hned nato voda mi zacala odchadzat a o zhruba 12 hodin bola mala na svete ;). tak dufam ze ta malinka nebude natahovat. ked tak tyzden nech si este pobudne a na 38 je podla mna uz ideal 🙂

ingemor
22. máj 2011

@janka196 aj mne sa zda, ze 6 tyz.je dost dlha doba..mam vnutorny pocit, ze to bude tak do dvoch tyzdnov..uvidime 😉 ci bude mat pravdu lekar alebo moj pocit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre