Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

luciajass
11. máj 2014

@polynka9 no separ ani tak nie je steh, skor take teliesko, ktore podchyti krcok a drzi, aby sa neroztahoval. Daju sa dat aj stehy-teda obsiju ti ho, no ale to je komplikovanejsie a zdlhavejsie.
Ono ak to nie je potrebne, tak sa to nerobi a ani neriesi.
Na Rastislavke som bol a s pani, kt tiez cakala gemini a sama vravela, ze bez separu by deticky nedonosila. Robili jej cisarsky po ukoncenom 38tt a deticky mali dokopy 7 kg 😀
No ja som pracovala do konca 31tt a fakt uz som mala dost. Pri dalsom tehu sa takto premahat nebudem. PRaca bola nenarocna, no bolo tazke ranne vstavanie, lebo doteraz zle spavam..a najblzisie mesiace sa asi nevyspim 😀

polynka9
11. máj 2014

@luciajass 🙂 Och ja som pracu musela uplne vypustit, bala som sa o babatka, tak radsej som ostala doma, .... Teeeda 7 kg to je dost, to museli byt krasne velke babatka 🙂
Tiez nemozem dobre spavat, bud zaspim nad ranom, alebo sa budim na WC - ale to uz beriem, ako samozrejmost 😅 Veru veru skoro sa nevyspime, ale tak ja verim, ze nase babatka budu pokojne a kludne ♥ 🙂 Tebe sa to teda riadne krati 😉 par dni a ste dvojka

kuratko82
11. máj 2014

@chumar007 no ja idem piatok, stale ma dava na piatok... vzdy som tam aspon hodinu,lebo stale spi maly ci co a ked ma daju na monitor tak su slabe tie grafy, tak stojim, poskakujem,kaslem,brucho mi stlacaju pokym ho nezobudia a nerozhybu...no vidis ty chces skor a ja zase neskor... 26 mam statnice tak by som chcela este s bruskom tam ist...neviem ci sa podari... a co ti povedali,ze vyzera to ze to pride skor? ci chces sa dohodnut s niekym an termine?

pima21
12. máj 2014

Ahojte baby, môžte mi prosím napísať u koho sa chystáte v Šaci rodiť? Uvažujem o Dosedlovi - písala som mu aj email, ale zatiaľ bez odpovede a niekde som tu zachytila aj info, že snáď má v máji dovolenku... Ak sa neozve, tak potom zavolám- len by ma zaujímalo, či niektorá nechodíte do poradne k nemu a ako sa ste dohodli na pôrode u neho. Prípadne, či odporúčate skôr niekoho iného, skúseného, ideálne čo nerobí hneď nástrih 😀 Ďakujem....

luciajass
12. máj 2014

@polynka9 no to veru boli velke babatka, ze jedna radost 🙂 maminka pribrala 38kg, ale okrem bruska nemala nai gram tuku..nikde..ostatne sme sa tam hambili pri nej...gulate z kazdej strany 😀
no ja som sa s tym psychicky vyrovnala, ze spat nebudem..ale tak nikde nie je napisane, ze musim makat od rana do vecera..predsa si aj ja mozem cez den aspon polezat, ked uz nic..uvidime ako to bude v tych horucavach. A mozno budeme mat spachtosa 😀
no krati sa mi krati...rodit by som chcela na dalsiu sobotu//tak som si to naplanovala 😎 😀
urcite dam vediet co a ako bolo a ako to (ne) funguje 🙂

polynka9
12. máj 2014

@luciajass Urcite to zvladnes, ved sme zeny, bojovnicky a to dame 😉 Velmi na Teba budem mysliet a drzat prstiky budeme vsetci traja 🙂 Sobota je pekna, asi cakas na to kym sa rozbehne, tak vsetko dobre a vela vela sil, tiez si este myslim, ze budu spachtoskovia, a vela zavisi aj od mamicky, verim, ze to bude jednoducho krasa 😵

polynka9
12. máj 2014

@pima21 Ahoj Dosedla ma dovolenku, ja k nemu idem na morfo az 27.5., ale viac Ti neviem povedat, ale chvalia si aj MUDr. Igora Lendaka, tak skus, on sice ordinuje mimo nemocnice, ale tiez tam rodi, a robi aj vysetrenia, drzim prsty 😉

kuratko82
12. máj 2014

@pima21 ahoj,no mne povedal dosedla ze ma do 23.maja dovolenku a odporucil mi doktorku falatovu, taka mlada baba okolo 30tky,stale upravena, velmi mila aj ku personalu aj ku pacientkam... tak ja nakoniec asi aj u nej porodim... uz som jej aj spominala ze nechcem nastrih...povedala mi len tolko ze to asi ani nebude treba 🙂

luciajass
12. máj 2014

@polynka9 no v tu sobotu bude 24teho. A to je nas stastny den. Ja som sa narodila 24.11, manzel 24.12. 24.8.2006 sme sa dali dokopy a 24.8.2013 som mala poslednu MS. Preto som presvedcena, ze nas drobec k nam zavita 24.5.2014 🙂
Asi je to sibnute, no ja som pokojna a na tu sobotu pripravena.. 🙂
Dakujem krasne za podporu.
Urcite dam vediet, ako to prebehlo a aj ake to v nemocke vlastne je 🙂
No kazda mamicka si predstavuje spokojne a hlavne vela spiace babo, no nie vzdy to bude realita. Ale tak par mesiacov zbehne ako voda a deticky uz budu mat aky taky rezim. Ja verim, ze miesto, ktore sme vybrali pre jeho zivot je to spravne. Sme na konci dediny rovno pod lesom, a za zahradou mame maly potocik. Vtaciky spievaju a je tu krasne tichucko..Verim, ze ho to ovplyvni a bude to spokojne babatko. 😉
Tak si drzme placeky navzajom 🙂

limoni
12. máj 2014

Pravdepodobne je to v tejto dlllhej teme uz zodpovedane, no chcem sa spytat, prosim Vas, ak nechcem zazmluvnit lekara, ozaj platim iba za izbu, pripadne za doprovod manzela porode, epidural? Ziaden nadstatdartnh poplatok za porod v sukromnej nemocnici? Len aby som sa vedela pripravit, tdda financne, dakujem

mmmj
13. máj 2014

@limoni nie, zaplatis 6 eur za tehotenske poradne, a potom len za to, co pises. Cize nadstandardna sala, pritomnost inej osoby, epi a izba. A ak nic z toho nebudes chciet, tak by si nemala nic platit.

33mamina
13. máj 2014

@polynka9 Ahojky tak ja chodievam k Janovskemu do Myslavy on ma tiez vsetky pristroje aj 3d aj na skrining babätka proste vsetky technologie a stoji to unho 35 eur

kuratko82
13. máj 2014

@pima21 a ty kedy mas termin porodu? skusis tu falatovu? ci si pockas na dosedlu?

polynka9
13. máj 2014

@33mamina Dakujem za info 🙂 , ale s MM sme sa dohodli, ze uz to nechame tak, uz som mala dost vela ultrazvukov a nechceme to prehanat, v Myslave ma odradza aj to, ze za kazde dalsie babo si pytaju + 50 % a nevravim, ze je to az takto narocne, ale sme sa zjednotili, ze nepojdeme na 3D, caka nas morfologicky a ten je dolezitejsi ...

polynka9
13. máj 2014

@luciajass Jeeejda, tolko 24 v roznych datumoch, verim, ze vam to vyjde aj teraz 24.5. 🙂
Urcite to bude krasne byvanie, a priroda je TOP pre babatko - moj nazor, urcite bude spokojne, uvidis, a ako vravis, par tt to sice potrva, ale bude to stat za to 😉
Tiez byvame na dedine, ale pri hl. ceste, ked som este byvala na KVP tak tam to bolo ovela tichsie prostredie, ale tak cakame pokial sa urobi pripojka na dialnicu a pojde to, i ked kamiony maju zakazane, ale tak zariskuju a prejdu ... 😒

luciajass
13. máj 2014

@polynka9 no veru..my by sme sa aj zobrali 24.8., ale vtedy ma narodeniny moj brat a bolo to dost daleko od zasnub..no a ja ako nedockava nevesta som chcela biele saty cim skor 😀
Tak sme si vybrali den deti a teda 1.6.-ako symbol, ze budeme stale dusom mladi, a ze s nasimi detmi prezijeme vzdy to najkrajsie vyrocie.
Pri svadbe nam jeden kamarat gratuloval a vravi: "do roka a do dna na syna" a v ruke drzal obrovsku spermiu z baliaceho papiera 😀
no a termin porodu mam den pred svadbou 😀 😝
samozrejme budeme mat chlapca :D
no ono v tej prirode aj v zahrade je krasne. Len skoda, ze az bude vacsi, tak tu nebude mat kamaratov, lebo tu na tejto ulici nejako deticky niesu. Tu je geriatricka partia, aj to hlavne v teplych mesiacoch.
Ja som zostala v tej istej dedine..tiez som byvala pri hlavnej ulici a tiez sa to teraz neda porovnat...tak hadam to pripojenie na dialnicu pomoze 🙂

pima21
13. máj 2014

@kuratko82 termín mám až 24.6, takže si asi počkám na Dosedlu. Myslím, že mne to tak neponáhľa 😀 A neviem koho iného by som si vybrala....

kuratko82
14. máj 2014

@pima21 no tak to mas cas potom, ja by som si tiez jeho vyberala,mam rada ten jeho humor 😀

kuratko82
14. máj 2014

@luciajass juuj to kde byvate? ked este aj potocik za domom mate? my mame tiez les za domom,neviem si ho vynachvalit 🙂

luciajass
14. máj 2014

@kuratko82 no priroda je proste uzasna vec 🙂

murron
14. máj 2014

Chcem sa opytat, ci ste mali tu cest na poradi s dr. Michalom Michnom a aky sa vam pozdaval?

papuckam
15. máj 2014

@murron mne sa zdal v pohode, mily bol

chumar007
15. máj 2014

@kuratko82 No nie nepovedali, ze by to malo prist, ale uz druhy den mam poslickov aj dnes v noci som hodinu cakala ci to bude silnejsie, ale zase to preslo,....nechcem to nijako vynucovat, necham to na malu len by som sa uz tesila keby to prislo skor 🙂 ...mala by si si zobrat nieco sladke, ja ked nieco spapam fajnove tak mala ma hned party,...a potom stikuuuta :D, lebo sa nahlce fajnej sladkej plodovej vody :D...na monitor by som mala ist az teraz prvykrat, tak som zvedava, ci bude mala spolupracovat, lebo na poslednom 3D ultrazvuku sa zatala, a nemame ani fotku, lebo sa ani nepohla a zakrivala si ruckami tvar, a aj ked do nej dr. busil ani s nou nehlo :D ....drzim prsty na statniciach 🙂 moja sestra to mala tiez tak nahustene v jednom roku, v maji statky, v juli svadba a v decembri rodila 🙂

kuratko82
16. máj 2014

@chumar007 no ako to s vami vyzera? este doma ste? ja dnes na poradni som bola hodinu a pol,ale vsetko ok,akurat sa uz skracuje krcok,ale snad este tyzden a pol vydrzim...a dala som si sladky obed a konecne na monitore bolo vsetko ok 🙂 ja vlastne ani neviem ako sa ti poslickovia prejavuju,citala som vela o tom ale stale som nejaka zmetena z toho 😀

jaja07
16. máj 2014

Ahojte baby, chcem sa spytat, ktore ste rodili niekedy v poslednej dobe v Saci cisarskym rezom, ci Vam umoznili mat partnera na sale pocas operacie. Lebo ja som tam mala sekciu 2009 a 2012, vtedy sa to nedalo, ale nasla som na nete informacie, ze vraj to na poziadanie umoznuju, tak chcem vediet ci je to aj v realite tak. Ci si to treba nejako specialne dohadovat, alebo staci o to poziadat pred sekciou (ja ju mam naplanovanu uz o 3 dni). Tiez sa vtedy nedalo, aby bol partner ubytovany na izbe, teraz je to vraj za priplatok cca 14 Eur umoznene. Mali ste to tak niektora? Dakujem pekne.

chumar007
17. máj 2014

@kuratko82 no vidis ja si dam tiez nieco fajneho nech tam nemusim dlho lezat',nech sa mala prejavy🙂 ...no ja si aspon myslim ze su to poslickovia lebo mam stahy, ztvrdne mi brusko a deje sa to v intervaloch ale nieje to bolestive...zatial...vo stvrtok to uz bolo horsie tak som sla do sprchy ,bud sa to uz zacne alebo sa svaly uvolnia, a bol klud, preslo to 🙂 ...ale vcera som mala tvavsi vytok aj hlien tak asi mi uz odisla hlienova zatka 🙂. Aj ked neviem ci to moze odist tak postupne...lebo aj to mi uz preslo a dnes je klud....uvidim co v pondelok na poradni povedia, ale dufam,ze nieco pozitivne lebo uz sa tam musi nieco diat ked uz citim vsetko mozne 🙂 ...tak drzim prsty, hlavne nech statky prebehnu v pohodke🙂

kuratko82
17. máj 2014

@chumar007 no tak to asi bola ta hlienova zatka, mne tiez odchadzala na etapy, dva dni po sebe potom den nic a potom zase..uz asi je cela fuc, neviem kolko toho ma byt 😀 no zatial sa nic extra nedeje,ja to tvrdnutie brucha mam uz par mesiacov ale ziadne pravidelnosti zatial, lekarka sa ma uz ani dotknut nechce ze by mi nepomohla k porodu nahodou 😀 zlata je. stvrtok idem zase,snad bude vsetko ok,daj potom vediet ze ako si dopadla

luciajass
17. máj 2014

@jaja07 ahoj, ja mam termin o 2 tyzdne. Zistovala som si taketo info tiez. Pri cisarskom mozes mat partnera pri sebe. Staci im to povedat dopredu. Moze s tebou zostat aj na izbe..ale to musi byt volny nadstandard aj s postelou pre neho.

polynka9
17. máj 2014

@luciajass Budes mat teda partnera pri sebe? Neviem ci som sa Ta uz pytala, ale chces celkovu alebo lokalnu anestezu ? 😕

jaja07
17. máj 2014

@luciajass jej tak to sú dobré správy! Som milo prekvapená. Ešte pred 2 rokmi to bolo nemysliteľné. Ty budeš mať na sále partnera pri sebe? Nebojí sa že dačo zazrie? Neplatí sa za to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre