Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

caramba152
2. júl 2011

@janka196 aha.. no lebo ja som bola za doktorom sa ukázať teraz vo štvrtok a poriadne ma ani nepopozeral (myslím zospodu 😝 ), ani sa neopýtal na nejaké opuchy končatín a iné problémy v tehotenstve (u mňa ich je teda dosť).. a vravel, že nech sa ozve po 36 tt, cisárske veľmi robiť nechce a ja som s tým aj dosť počítala, no som z toho dosť v pomykove 😕 😕 😕 ozaj a nevieš mi ešte poradiť, kde by som si vedela pozrieť zoznam, čo treba do nemocnice? pretože mám niekoľko zoznamov a skoro všetko nakúpené, ale možno do súkromky toho toľko netreba 😅

janka196
2. júl 2011

@caramba152 zoznam ti da sestricka v poradni ale pytaj si mne napriklad nedala. ale mala som letak o dojceni a tam bolo vsetko popisane takze zhruba som sa zbalila a aj v cakarni maju ten zoznam vyveseny. inak nic take specialne. akurat kamoska mi poradila aby som zobrala deku do postielky lebo davaju monitoru dychu tak aby babo netlacilo

vevejova333
2. júl 2011

@lilly ahoj, ano uz si pamatam ze si tam bola aj ty to je fakt 🙂.... Ja som za vrchnou sestrou bola dvakrat no bohuzial som ju nikde nezastihla, tak som to nakoniec vzdala, zacal sa mi znizovat tlak tak som radsej sla prec. Tiez som v tom Prenatal clube a neviem teda ako to riesit, asi jej skusim zavolat na mobilne cislo ktore ma len som ho pi sebe nemala a sestricka nemala vobec cas :( kedze vieme ako to tam prebiehalo... ale tak hlavne ze je vsetko v poriadku 😎

vevejova333
2. júl 2011

@cervena_ciapocka tak teda to je pravda, tie preistory na tej chodbe, kde nieje vetranie su fakt brutalne, okolo este aj chlapi, ktori cakaju na manzelky alebo priatelky, ktore prave rodia.... Dokonca ked som bola ja na USG bola tam chvilu otvorena porodna sala a nebolo mi jedno ked som sla okolo a pocuvala ako sa tam pani alebo slecna trapila pri porode... Myslim, ze by na to mohol byt predsa len vytriedeny iny priestor, aj ked posledna navsteva bola priestorovo na tom este horsie, kde ambulancia mala 2X2 metre a ani som sa nevedela vtrepat pomaly na lehatko tak tam bolo malo miesta 😀 a nemyslim tym, ze by som mala byt ja az taka velka 🤐

cervena_ciapocka
2. júl 2011

@zuzka82 a aj ti povedali prečo im to nešlo? Bola to chyba anesteziológa, alebo nejaká fyziologická?
@caramba152 keď som prišla na to poučenie na ARO tak tam nik nebol, len sme zaklopali a hneď sa nám venovali. Samozrejme treba mať zaplatený ten poplatok 1,2 €
@kvietocek55 no ja sa osobne dosť bojím, ale keď som už v nemocnici na mieste činu 😀 tak mi je fakt jedno čo sa deje. Mňa tak trochu "presviedčal" doktor, že mám ísť na to poučenie, čo ak by náhodou, že človek nikdy nevie.

cervena_ciapocka
2. júl 2011

Baby nebudete také dobré nenapíšete mi čo mali na tom papieriku, že čo si treba priniesť do nemocnice? Ja som na to včera úplne zabudla 😕

adjuskax
2. júl 2011

@lucia1407 Ahojky. porod prebehol velmi dobre. pekne som sa otvarala. a od odtecenia plodovej vody som mala 5 hodin bolesti a potom som porodila do 5tich minut. Personal bol skvely. Rodila som pri Luptakovi a aj on bol velmi dobry 🙂 Rodila som bez epi i ked co som mala bolesti tak som myslela ze si ju necham pichnut ale vydrzala som aj bez nej 🙂 Bola som trosku nastrihnuta ale bolo to len malicko a velmi rychlo som sa hojila. dve hodiny po porode som sa uz pytala sa cikat co bol tiez rychly pokrok a o dalsiu hodku som uz na zachod isla sama cikat kedze mi opat trebalo. skratka po porode som nemala z nicim problem. ani zo stolicou. ta prisla na druhy den po porode. takze ja som vysmiata a spokojna. 🙂 Malicky je zdravucky a akosi velmi sikovny. ked prisla k nam porodna sestra ho kupat tak nechapala ze ako moze tyzdnove babatko zdvihat hlavicku a tak pekne ju drzat hore ked je na brusku. 🙂 takze je asi velmi silnucky a sikovny 🙂 Tak nam robi kazdy dnik radost. 🙂
Vsetkym babam ktore este porod len caka, drzim palce nech sa im dari a nech tu bolest pri kontrakciach vydrzia lebo tie male drobce stoja za kazdu bolest! 🙂 Myslite len na nich a pojde to. 😵

sherynkamalinka
2. júl 2011

Ahojte baby v saci som rodila v roku 2005 ale ako vas citam, vela sa nezmenilo ☹ Na to cakanie si teda spominam, rovnako ako aj na pristup niektorych doktorov. Mozte mi pripomenut kedy sa ide prvz krat na poradnu do porodnice? v ktorom tyzdni

zuzka82
2. júl 2011

@cervena_ciapocka Nie, nic nepovedali..pred tym hlavnym vpichom nasleduje taky mensi vpich, takze to vyslo tym padom na 6ty krat🙂)

prvy krat to vybrala sama, druhy krat som upozornila, ze nejako prestavam pocut to radio co hralo na porodnej sale, tak zasa to vybrala..a na treti krat to vyslo🙂) a islo sa na to...samozrejme ked neratam, ze dlhsi cas pri mne nikto nebol a zrazu sestricka co sa nahodou prisla pozriet zvolala rychlo lekarov, ze klesaju ozvi babetka☹ potom sa az islo na to..aj take veci sa stavaju

cervena_ciapocka
2. júl 2011

@zuzka82 hádam to nejak zvládnem. Lebo ja sa najviac bojím toho, že keby som to nemala, tak by som bola možno celou tou bolesťou dosť paralyzovaná a nevedela by som spolupracovať alebo by som už nemala dosť síl.
K čomu by si prirovnala ten vpich? Aj keď je jasné, že každý vnímame bolesť a také veci ináč.

rabiva
2. júl 2011

@sherynkamalinka na prvu poradnu pred porodom sa ide v 36tt, treba sa objednat dopredu, takych 10dni urcite 😉 tiez by bolo dobre, keby si uz v tom tyzdni mala vysledok na streptokoka.

@cervena_ciapocka dal ti uz niekto ten zoznam veci do porodnice? ak nie napis IP a poslem 😎

ingemor
2. júl 2011

@adjuskax ..to je fajn, ze si mala rychly porod a zistujem, ze baby, kt.maju taketo rychle a pohodove porody, to znasaju po porode vsetko ovela lahsie a lepsie..mna neminulo po porode to tzv. baby blues..a s tym cikanim po porode si bola dobra 😉 fakt.. ja som sa totiz tesne pred porodom nemohla vycikat, teda ja som ani necitila, ze mi treba a poslali ma na wc a ja som len tak trochu cikla a bolo mi to divne, ale museli ma vycievkovat a boli az prekvapeni kolko zo mna islo 🙂 a kedze som mala tazky porod, tak po porode, ked som uz bola v izbe mi nechceli dovolit ist na wc a tak ma znovu vycievkovali a az na druhy den rano ma zobrali do sprchy a to zo sprchy som utekala si lahnut, lebo mi uz prichadzalo mdlo..

lucia1407
2. júl 2011

@adjuskax Dakujem za odpoved 🙂 Keby to kazdej z nas tak islo ako tebe tak to by bolo super 😎 a nebali by sme sa tolko toho porodu . Aj ked ja osobne to beriem ako prirodzenu vec a nemam z porodu zatial ziadne obavy aj napriek tomu ze co sa tu pise, ze ako to niektore tazko znasaju.Som prvorodicka a tak neviem do coho idem a co ma caka, ale verim si ze to zvladnem 😉 a tiez by som to chcela absolvovat bez epiduralky, tak uvidim ako to nakoniec vsetko dopadne 😉

A este mam jednu otazocku . Ako si na tom s kojenim ? Bola v Saci nejaka laktacna poradkina co vam ukazala ako mate dojcit alebo ako to tam funguje?

cervena_ciapocka
2. júl 2011

Baby ja sa ani tak nebojím bolesti, veď to prebolí, prípadne budem mať PEDA ... ale najviac sa bojím, aby nenastali nejaké komplikácie, ja mám aj toho hnusného streptokoka 😠 , plus kadečo iné sa môže zvrtnúť a nechcem aby bolo bábo ohrozené. To, že sa ja natrápim mi je šum a fuk, len aby bábo bolo v poriadku.

kvietocek55
2. júl 2011

@cervena_ciapocka presne z toho mám strach aj ja, že sa hlavne stane niečo dieťatku.. ☹ ja inak mám tiež streptokoka a dokonca musím aj pichať fraxiparin tak sa dosť bojím aby sa to nejako neskomplikovalo ☹

ingemor
3. júl 2011

@cervena_ciapocka
@kvietocek55 ..baby nebojte sa, ja som tiez mala streptokoka a mala som ho potvrdeneho uz od zaciatku, kedze som mala stale problemy s vytokom..pomaly cele tehotenstvo som brala vaginal.tablety, lebo vkuse ma trapila mykoza..len vam poradim, aby ste po porode sledovali ocka babatiek, lebo nasa Miuska si doniesla v ockach e.coli a uz sme museli davat atb..jedno ocko je uz ok, ale druhe este nie celkom..v piatok sme boli na kontrol.vyter, tak uvidim..ocna lekarka povedala, ze to sme si doniesli z porodnice..neviem..

kvietocek55
3. júl 2011

@ingemor no ja mám to isté.. snáď v jednom kuse mykóza.. 😒

cervena_ciapocka
3. júl 2011

@kvietocek55 @ingemor mne asi dvakrát dala nejaké vaginálne krémy, ale ja som pritom žiadne problémy necítila. Akurát som mala trochu bieleho výtoku ale to mi neprekážalo, lebo to bolo skoro zanedbateľné.

cervena_ciapocka
4. júl 2011

Idete niekto na poradňu 11.7. ? Neviete kto bude mať asi službu vtedy?

adjuskax
4. júl 2011

@lucia1407 Ahojky. Porodu sa netreba bat, ono to je prirodzena vec pre ktoru je kazda zena stvorena. Ano je to bolest hlavne pri kontrakciach ked si otvorena na nejakych 8 prstov tak potom to uz je priam neznesitelne ale vsetko sa zvlada. treba mysliet na to zlaticko na tu odmenu ktora po tom pride 🙂 Velmi silno drzim palce aby si mala lahky porod 🙂 A co sa tyka kojenia tak mliecko sa mi spustilo na treti den. Kojenia som sa bala viac ako porodu kedze som mala ploche bradavky a nakoniec sa to rozbehlo. zo zaciatku to bola bolest kym si prsia na to kojenie pripravis ale pokial to robis spravne a podla poradkyne ktora je samozrejme k dispozicii v nemocnici od pondelka do piatka tak to pojde v pohode. len nezabudnut zo zaciatku prsia si vzdy pred kojenim pripravit na kojenie masazou aby si zabranila vzniku hrudiek alebo takych tych zdurenin v prsiach. zo zaciatku to boli ale pokial to robis pred kazdym kojenim potom si na to uz zvyknes a mliecko sa pekne spusti tak ako ma. u mna to je uz tak ze este malicky ani neplace a uz mi tecie mliecko, takze uz viem ze pomalicky bude vstavat a bude veelmi hladny 😉 je to fakt zaujimave ako sme s tymi malinkymi prepojene aj po porode 🙂 drzim palce a pokial budes chciet este poradit kludne sa pytaj, ak mi to cas dovoli tak sem pridem a velmi rada ti poradim 🙂

adjuskax
4. júl 2011

@ingemor fuuha, tak po tom co citam tvoj prispevok tak som veeelmi rada ze to mocenie sa spustilo same od seba 😉 lebo cievkovanie to si akosi neviem predstavit... blee.. radsej takto prirodzene. 🙂 ale zase pokial by tomu aj tak bolo tak zena podstupi kadeco kvoli miminku, ze? 😉

adjuskax
4. júl 2011

Baby nebojte sa! Babatka budu v poriadku! 🙂 Je to tim doktorov ktori vedia co robia a su fakt profesionaly. Takze nemajte strach! 🙂 Ja som sa v Saci stretla vacsinou len s profesionalnym pristupom. Takze vsetko dobre dopadne! Drzim vam vsetkym palce! 🙂

lucia1407
4. júl 2011

@adjuskax. Super ze tam je ta poradkina 🙂. Ale to je na cele oddelenie sama, alebo pomahaju aj sestricky s kojenim ? ked ona je tam len od pondelka do piatka .

A dakujem ,urcite ked ma este nieco napadne tak sa opytam. Tak ti drzim palce aby si kojila co najdlhsie lebo to je pre babo to najlepsie co mu moze mama dat 😉

cervena_ciapocka
4. júl 2011

Baby keď začnem rodiť cez deň, kam ísť na príjem? Do tej ambulancie kam sa chodí na poradňu, alebo kam?

tomislava
4. júl 2011

ahoj ja viem tak, že do tej ambulancie kde sa robí poradňa

cervena_ciapocka
4. júl 2011

@tomislava aha, čiže tam, kde sú aj tie kabínky, kde robia monitor.
Máme rovnaký termín 🙂 stretneme sa tam 😀 ?

tomislava
4. júl 2011

@cervena_ciapocka možno, že sa stretneme ja idem v stredu 6.7 a uvidím ,že kedy nastúpim lebo by som mala íst na cisársky keď sa nič nezmenilo a ty kedy? 🙂

cervena_ciapocka
4. júl 2011

@tomislava aha ... ja až 11.7. ja by som mala rodiť normálne, ale škoda, že to nefunguje tak, že by som vedela kedy 😀 lebo len tak čakať kedy to príde je dosť o nervy 😅 😀 hlavne keď sa to už tak blíži.

tomislava
4. júl 2011

@cervena_ciapocka ja viem že to čakanie je zdlhavé ale aj ja čakám že či to nepríde skôr lebo už 2 týždne mám bolesti podbrušku ale možno že sa ešte malá otoči a budem rodiť normálne nikdy nevieš kedy to príde 😵

cervena_ciapocka
4. júl 2011

@tomislava tak ty si potom v neustálom napätí 🙂 ja len dnes akosi som mala bolesti iba napravo dole, potom to prešlo, potom to bolo len na dotyk citlivé, ktovie čo to bolo, možno len črevá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre