Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tinka2604
11. sep 2009

Ahoj Zanzin manžel: napäto budeme čakať, čo nám nového napíšeš 😉

smajli
12. sep 2009

ahojte tehulky... aj ja som bola vcera vecer na poradni u Dosedlu.. take tam bolo ticho na celej chodbe,akoby tam ziadna zena nerodila... to su tie miestnosti niektore este asi dalej vzadu... ,ked som bola pozriet,ci nenajdem sestricku,co by povedala Dosedlovi,ze som uz tam,tak sla kusok dalej a bola som pri tej prvej mistnosti prvej doby porodnej... jeejjky az ma to vyplasilo... vidiet tu miestnost,hoci prazdnu,a tie postele a kresla a fit lopta... az by som zutekala... dufam,ze ked to pride na mna,tak uz budem hrdinka...ze sa budem drztat.. verim,ze hej,vsak mi uz potom nic ine neostane.
bola som az o pol osmej vecer...najprv nikde nikoho a ked som uz odchadzala,tak zrazu plna chodba... a viacej tehuliek cakajucich na poradnu..
vcera mi Dosedla povedal,ze "fiiha akee vlasate dieta..." to aj toto vidi cez ultrazvuk? ... tak som mu povedala zo srandy,ze vsak ma aj riadne pali zaha... a on bol prekvapeny,ze aky to ma suvis,ja ze sa to tak hovori predsa...,a on,ze to este nepocul :o) fakt je zlaty a sranduje:o))
tak sa drzte tehulky a buduce maminky :o)

nikush
12. sep 2009

nikajanko
ja som vraj mala zlomenu klucnu kost tiez pri narodeni a dozvedela som sa o tom, ked som mala 23...a nasi ostali prekvapeni, ked som im to povedala, nakolko o tom nevedeli 🙂 dodnes mam problem s tou rukou, co sa ohybania tyka... 🙂 . inac som v pohodeeee 😝

bombulka200
12. sep 2009

NIKUSH, aj moja malá mala zlomenu klučnu kosť jak sa narodila ... a stále dvíha nad hlavu tu ruku

bombulka200
12. sep 2009

nebojte sa dievčatá,,, držím vám palce všetky čo budete rodiť v šaci ... hlavne u Dr. Dosedlu je fakt dobrý ..hovorím z vlastnej skusenosti 😉 zvládnete to nebojte sa

tinka2604
12. sep 2009

Ahojky.
Aj mňa prvýkrát tá vzdycháreň veľmi vyľakala, ale tam bola jedna rómka, ktorá kričala z plnej pusy. Teraz by som si aj priala byť na tej vzdychárni a mať po tom. 😉 😉 😉 Ja by som strašne chcela rodiť v noci-tma ma veľmi ukľudňuje.
Čo je nové so Zanzi? Nikto nič nevie?
Pa pekný večer

zanzi22
12. sep 2009

caute baby.Takže zanzi este nerodi stale ešte nič,až možno v pondelok .Nič s nou nerobia len je v nemocnici.Už sa neviem dočkat.(zanzin manžel) 🙂 ☹

aeouliana
12. sep 2009

zanzi + manzel: drzime palceky nech uz to mate za sebou 🙂
ivka: Ty samozrejme tiez 😉
zvysok si este pockame .... 😉
valhali: mala by som za dokim ist niekedy okolo 20teho, urcite sa ho opytam. zatial som stale na vazkach.
ewana: ja uz mam dokiho vybrateho..toho co mi rodil bambulku pred troma rokmi...bola somspokojna, nemam preco menit 🙂

bombulka200
13. sep 2009

zanzin manžel : ani so mnou najprv nič nerobili dva dni som tam ležala s bolesťami ako puk ale potom sa to už rozbehlo ... takže určite sa to rozbehne čoskoro 😉

aeouliana
13. sep 2009

ma uz zanzi brusko v perinke???? 🙂

tinka2604
13. sep 2009

Ahojte babule.
Dnes sa nič nedeje? Dajak je tu ticho. My sme dnes boli na poradni v Šaci, no stále nič nové. Najprv malý šantil na monitore, tak som na ňom strávila asi 45min. A potom na ultrazvuku sa hral s pupočnou šnúrou 😀 😀 No vôbec neklesá dole, tak sa ani moc neotvárame.
Ináč sú tu ešte nejaké septembrové tehulky? Alebo ste ma všetky predbehli a ja som ostala sama? Ozvite sa, aby sme si mohli vymieňať stavy a pocity pred pôrodom.
Pekný večer.pa

zanzi22
13. sep 2009

Tak caute baby.zanzi moja porodila dievčatko 3940g a 52 cm.všetko je v poriadku.Su zdravé.A bol som pri porode 😀 😀 .Bolo to super 😅 😅 (zanzin manžel).A pozdravuje vas všetky ............ 🙂 🙂 🙂 🙂

valhali
13. sep 2009

jeeej 😅 zanzi a jej manzelovi blahozelam 😅 😅 😅 , nech ste zdravucki a zanzi nech sa rychlo zotavi. No ale ta bambulka ma peknu vahu, vidiet,ze bola v brusku spokojna 😉 Snad mamicku velmi nevytrapila.

ivka29
13. sep 2009

tinka: ja mam dnes termin ale dajako sa nic nedeje, akurat mam kazdy vecer take 3-4 hodiny poriadne kontrakcie ale stale to prejde uz ma aj chyta nervozita lebo sa bojim ze to pride na mna v noci a neviem co budem robit, ked mam doma prvacku ze kto ju odnesie do skoly alebo co s nou
do saci mam ist v stredu keby som medzi tym neporodila a ze sa uvidi co dalej
neviete niektora ze ci prenasaju chlapci alebo dievcata? ja som pocula ze chlapci ale sa mi to nezda kedze cakam dievcatko
🙂 zanzi blahozelam a prajem vela zdravia 😎

nikajanko
13. sep 2009

Zanzi tak ti gratulujem, vidim ze aj ty si sa potrapila s velkym babom...ale hlavne, ze je to za nami a sme zdravi.

Tinka: Asi si ostala posledna tak sup sup...drz sa.

aeouliana
13. sep 2009

zanzi a manzel: GRATULUJEM!!!!! nech sa zanzi rychlo da dokopy, nech ma vela mliecka a hlavne nech su obe zdrave 😀

bombulka200
14. sep 2009

IVKA29, ja som zase počula opak .. že dievčatá su lenivšie a sa im nechce ísť von aj moja sa narodila o den neskôr 😀

aeouliana
14. sep 2009

moja sa zas narodila viac ako o 2 tyzdne skor..sa ponahlala za mamickou 😉

valhali
14. sep 2009

kocky, ja sa este vratim k tomu sponzorskemu prispevku...neviete,ako to je,ze ked by som si ho zaplatila,tak mam v nom aj vsetky noci za nadstandard,ci je v tom len prednostne pravo na nadstandard? Ked maly bude mat zltacku a bola by som tam 10 dni, pochybujem,ze by mi to uhradili zo sponzorskeho. To by boli stratovi. Ci ako to je? A koho sa mam v nemocke spytat na to sponzorske? Sestricky, ci lekara?
Ja sa len informujem,aj ked pochybujem,ze si ho dam, je to riadka palka,ale aby som mala info...manzelovi som povedala,ze co tak dat sponzorske,tak kukal na mna ako puk 😎 🙄

valhali
14. sep 2009

inac co sa tyka tych terminov porodu,tak moja mala sa narodila presne na svoj TP 🙂

jawan
14. sep 2009

ahojte dievcata

tak aj ja sa pripajam ku gratulacii malej Krin nech rastie ako z vody a aj zanzi nech sa zotavi a malicka nech v noci spinka lebo co pocujem tak vsetky deticky teraz v noci vstavaju.

co sa tyka porodou tak moja prva dcera sa narodila den pred terminom a druha den po termine ale ono to zalezi aj od toho ako vam doktor vypocita termin. ja zhruba viem kedy som otehotnela a moj lekar sa drzi stale terminu kedy som skoncila krami a vypocital mi termin 20 novembra no a konecne uznal ze mam sklz dva tyzdne ked mi robil ultrazvuk. mam teraz termin 4 decembta ale ja si myslim ze to bude este tyzden neskor tak uvidime. 😀 😀 😀

tinka2604
14. sep 2009

Ahojte.
Ivka: ty to máš už len na skok, tak aj ty o chvíľu porodíš ( ak už nie 😉 😉 😉 😉 😉 a ja tu budem stresovať sama.
Ja som niekde čítala takú štatistiku, že dievčatá sa viac prenášajú, no nebol tam veľký rozdiel.
Zanzi: veľká gratulácia ku Karinke. Tak vidíš, že aj ty si to zvládla, ako každé predtým a sa mi najviac páči, že aj tvoj manžel bol nadšený z pôrodu. Ak si rodila včera, tak ťa určite rodili 2 doktorky, tá mladá a jedna staršia. Včera som ich totiž videla, že majú službu. Sa teším, že ako opíšeš pôrod a navnadíš na ten môj.
Pa

ivka29
14. sep 2009

no ja som este stale tu ale mam taky pocit ze nie dlho, lebo mi vobec nechuti jest a ked aj na silu nieco zjem tak mi je z toho neskutocne zle a zaha ma pali od vcera vecera jak das, takze nasa malicka bude asi poriadne vlasata, ved aj ta prva mala po porode vlasy jak havran 😀
takze ked budem ist tak vam dam vediet urcite 😎

aeouliana
14. sep 2009

ivka: drzimpalceky, nech to mas cim skor za sebou 🙂 a v pohode...
valhali: neviem o tom sponzorskom nic konkretnejsie, len som to citala niekde tu na fore. ale asi by si sa mala opytat lekara..mohol by vediet nieco viac. ja sa skusim opytat kamosky, ktora tam robila ci nieco nevie. na webe som nic nenasla 😒

valhali
15. sep 2009

aeouliana, vdaka,ked sa opytas 😉 potom daj vediet...lebo ja preto spekulujem,lebo maly bude mat asi silnu zltacku,lebo ja som RH negat a maly bude asi pozit, takto to vyzera podla protilatok a ked by som tam mala byt dlhsie, tak nech mi zaplatia oni zo sponzorskeho,tu nadstandardku. Ale ak pocet noci v tom zahrnuty nie je,tak ziaden sponzoring nebude 😠 🙂

ivka, tak drzim palce, mozno dnes uz aj rodis... 😉

jawan
15. sep 2009

ahojte chcem sa spytat ci detska zltacka zalezi od krvnej skupiny?? my s manzelom mame rovnaku skupinu a aj faktor ta by babo nemalo mat zltacku??

ivka, drzim palce nech to mas razdva za sebou 🙂

valhali
15. sep 2009

jawan, detsku zltacku ma asi kazde babo, niektore slabsiu, ine silnejsiu. Zavisi od viacerych faktorov. Kazdemu dietatku sa po narodeni asi na 3.den rozpada zbytkovy bilirubin,co ju sposobuje. ALe je vacsia pravdepodobnost,ked je matka RH- a dietatko Rh+,ze bude silnejsia. Ale nie je to pravidlo,iba je tam vacsia pravdepodobnost. ALe so zltackou sa stretne asi kazda 😒

valhali
15. sep 2009

ako tu na konovi rataju tie tt? 😕 jawan, mas o 1 den skorsi termin porodu ako ja a si 2tt predo mnou? 😕 Ja viem, zavisi asi od dlzky cyklu,ze?

aeouliana
15. sep 2009

valhali: neviem ako rataju...ja som normalne 31tt 5d 🙂
jawan: my sme nemali zltacku..

ivka29
15. sep 2009

no ja som este stale 2v1 ale rano idem do saci aj s vecami ma sa vyjadrit primar ci zostanem alebo este pockaju, aj ked neviem naco budu cakat, no necham sa prekvapit 😉
tak zatial sa majte este sa ozvem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre