Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nikush
7. okt 2009

hmmm...tak to aby som sa aj ja na nejaku echt dlhu vydala, nech to mam uz za sebou 😀 ...co by som zato dala, aj ked mam taky tusak, ze budem prenasat ☹ , ja nechcem rodit valibuka!!!!

jespera
7. okt 2009

Ahojte,
ako to vlastne funguje v Saci - nikdy som tam nebola, a chcem ist pozriet co to ako to, za kym treba ist - nemam ziadneho porodnika, alebo nikoho konkretneho u koho by som chcela rodit, a nemam v plane ani nic vybavovat
neviete ako je to s epiduralkou v Saci - viem ze treba ist na nejaky pohovor k anesteziol., - a plati sa za to dopredu, alebo az pri resp. po porode?

daniella1978
7. okt 2009

svezami

ideš to risknuť ...na cestu k vaším 🙂 , a kedy máš presne termín ? a ako vyzeráš ? nech si ta okukám 😵 tak sa drž a dávaj na seba pozor

svezami
7. okt 2009

daniella:
no hej idem to risknut, ak neporodim do tej soboty 🙂 kamosky rodili teraz 12.8., 12.9. a mne urcili, ze to ma byt 12.10. 🙂 inac termin mam 21.10., ja by som velmi nechcela prenasat, uz dohovaram malemu, nech je to v termine....no asi tam nebude toho 12.10. pred porodnou salou vela zien s velkym bruchom, tak sa uvidime 🙂

svezami
7. okt 2009

nikush:
aky velky je ten tvoj drobec, ked vravis, ze nechces rodit valibuka? moj mal minuly tyzden podla usg 3040 g +/- 440 g, mal take baculate nozky aj tvaricku, tak som fakt zvedava ako presne su tieto odhady.....

nikush
8. okt 2009

svezami:
moj mal pred tyzdnom 3kg, uvidim zajtra kolko buchne, ale ja osobne som mala 4kg, brat 4,6kg...ja velmi prenasat nechcem, sak ma tam rozdre od zaciatku az po koniec...ja som si povedala, ze 16teho rodim... 😀 to znamena, 15teho prechadzka po celom PO, potom cachtle machtle s muzickom 😉 a o polnoci ocakavam odtok plodovej vody 🙂 plan mam dokonaly, uz ho len zrealizovat...a okrem toho, som opat pribrala 2kila ta ja sa ozaj bojiiiiiiiiiiim 😖 som zvedava, co mi povedia zajtra v saci...ale velmi tym odhadom neverim, ved som uz jak gula...a tych 440g plus minus, sa mi zda dost velka odchylka...inac na mna daco lezie, tak dufam, ze este neochoriem, lebo to by bolo uz aj na kona vela...

aeouliana
8. okt 2009

nikush, svezami: mne hovorili cele prve tehu v Saci, ze je to velke babo, ze bude mat 3,5-4 kg a nakoniec sa mi narodilo 2,5 kg maciatko 😀 tolko k USG odhadom vahy....

nikush
8. okt 2009

dal by pan boh, aby to bola pravda, ale zasa tie 3kila aj daco mat moze, nech sa ho nebojim chytit 😅

svezami
8. okt 2009

aeouliana:
a bola si uz vtedy na 4D ultrazvuku? no a ty si sa ako citila, ze kolko by mohla mat mala? ja mam dost velke brucho, praveze mam pocit, ze maly je väcsi ako tych 3040 g pred tyzdnom....no a v rodine (mama, sestra) mame same väcsie babätka, tak okolo 4 kg...a ja som pribrala doteraz 17 kg, teraz uz menej priberam a dokonca badam na sebe v urcitych miestach menej tukov 🙂

svezami
8. okt 2009

nikush:
no teda ty to mas teda dobre premyslene 🙂 ale preco uz 16 - teho? ja to mam s malym dohodnute na 20 - teho, uz som ho poucila 🙂 ale ma toleranciu +/- 2 dni...no a este jedna rada (mozno blbost) co som citala na vyvolanie porodu okrem tej prechadzky a sexu...vesanie zaclon, ja mam v 1 izbe dve okna a uz asi tyzden zvesene zaclony, nie je to umysel, len nahoda, nechce sa mi ich vesat - samozrejme pod dozorom - tak bud to necham na muza, alebo pockam do terminu 🙂 nijako mi na tych oknach nechybaju 🙂

aeouliana
8. okt 2009

svezami: nie, nebola som na 4D..mozno v tom bola chyba 😉 neocakavala som nic, kedze som bola prvorodicka...ja som bola skoro 4-kilova ked som sa narodila 😝 ..teraz mam pocit, ze maly bude vyse 3 kg. brucho mam nepomerne vacsie, aj ked som pribrala zatial tak ako v prvom tehu...10 kg...ale citim sa ako slonica! uz ani z kresla neviem poriadne vstat a otocit sa ked som v posteli je priam hrdinsky vykon 😀 )))
k tomu urychleniu porodu som este pocula ze je dobre vybehnut si par krat po schodoch a horuce sprchy...popr. nieco stiplave spapkat 😅 ja teraz schrustam co mi pride pod ruku..kedze o chvilu uz nebudem moct a cez vikend si planujem spravit stedrovecernu veceru 😀 mnam..uz sa tesim...

fabias
8. okt 2009

Ahojte svezami a nikush,
pozerám, že máme približne rovnaké termíny a všetky rodíme v Šaci 🙂 Mňa dnes prekvapila taká bolesť z vnútornej strany stehien a tuším lonovej kosti........no neviem to presne popísať ale nie som schopná prejsť sama pár metrov bez nejakej opory ☹ , tak neviem či sa už "niečo" 😅 blíži alebo len planý poplach.......Prekvapilo ma to lebo ešte dovčera všetko v pohodke a dnes sa cítim úplne ináč.........pritom som pribrala 9 kg a náš drobec bude mať menej ako 3 kg, takže vo váhe by to nemalo byť, že už nevládzem chodiť..... Možno sa stretneme v nemocke...

dusanka27
8. okt 2009

Ahojte zenicky. 😉 Mozem sa k Vam pripojit ? Ja mam termin 5.11. a tiez budem rodit v Saci. Je tu niektora s pribliznym terminom ? Uz sa neviem dockat kedy to na mna pride. 🙂

svezami
8. okt 2009

aeouliana:
o tych schodoch je stara znama vec, no ja sa nabeham po schodoch az - az...spim na poschodi a WC je dole 🙂 aj sprchu mam rada horucu, takze ja si ho v podstate uz vyvolavam 🙂 no ja sa v poslednej dobe v noci otacam tak rychlo, ako keby som sa prehadzovala cela, registrujem to v polospanku, aj manzel potvrdil 🙂 a z kresla vstavam v pohode...len obcas po velkej namahe som ako keby bez sil 🙂 tak si zatial uzivaj to "papkanie" kym mozes

fabias: to mas teda pravdu, mozno sa stretneme....ja len v noci citim uz bolest v bedrovych klboch a zda sa mi, ze mam nehorazne tazke brucho, tazi ma pri sedeni, v lahu je to dobre...uz mi aj kleslo a ta tazoba mi sposobuje pocit tvrdnutia v hornej casti brucha...v lahu to prejde...a inac ja som mala uz davnejsie taketo bolesti, ale slabsie a kratko to trvalo, no nikdy nie take aby som nemohla chodit..tak este vydrz, ze nas nepredbehnes 🙂

aeouliana
8. okt 2009

dusanka: mne tiez zatial hovorili ze 5.11.. 🙂

anasta
9. okt 2009

ahoj baby.....ja som ešte iba v 21.tt ale chodím ku Dosedlovi do Šace a aj rodiť budem pri ňom.Inak fakt super lekár, vysvetlí pekne všetko.....ja som bola pri ňom na ultrazvuk tento pondelok a vravel, že je všetko ok, tak ako má byť....ale čítala som si papier, čo mi dal a je tam písané .......echogenita pacientka zlá.....nemáte s tým skúsenosti, že čo to vlastne je???idem k nemu o 2 týždne na 3D, tak mu nechcem teraz volať, že čo to je, ale pravdupovediac mám aj trocha strach???
inak nejaká baba tu písala, že Dankovčík ma 8 certifikátov, a Dosedla žiaden......aby som ju uviedla na správnu mieru Dosedla ich má taktiež 8, má ich vyvesené v usg čakárni...

lusilala
9. okt 2009

Fabias,,,tie bolest v lonovej casti,,ja to pocitujem ako take krce alebo co,,ale mam to uz mesiac,,to je vraj tym ze tlaci babo na nejaky nerv..tiez mam problem s chodenim,je to strasne neprijemne,,,

nikush
10. okt 2009

svezami: 16teho preto, lebo to tak chcem 🙂 ja uz po nociach kvoli bedrovym nespim...placem tak ma silno bolia a tie vankuse pod nich a pod neviem co este su na prd, pre mna nepohodlne... 😠 ... joooooj...uz nech to na mna pride, ale si myslim, ze dojde, lebo ma zacina uz aj pichat popri tych menzes pocitoch 😉 juchuuuuuuuuuuuuu

amy9
10. okt 2009

Ahojte kocky, má tu niekto z vás decembrový termín (20) v Nemocnici Saci?
Aby sme tak porovnali, jak na tom sme a vymenili skusenosti?

PApa
AMi

svezami
11. okt 2009

nikush:
tak ja som stastne dosla domov od nasich...vies mna tiez uz bolia bedrove klby, ale este sa to da v noci, ja nemam take hrozne bolesti ako ty, ale vcera uz ma zacinalo popichavat v bokoch v bruchu, hovorim malemu nech vydrzi domov 🙂 ale uz citim, ze sa tlaci tam dole, tak uvidime zajtra co povie doktor 🙂 tak drzim palce, ak to chces toho 16-teho

daniella1978
12. okt 2009

Ahojte

ja som dnes bola na ultrazvuku....čakám chlapca 😅 ... dr. Dosedla bol velmi milý a sympatický o všetkom ma informoval som 21 t všetko je ok len na lavej komory našiel mlý fliačik , vraj keby malo dieťa viac tých fliačikov po tele znamená to že má dawson syndrom, ale kedže mu viacej nenašiel nemám sa obávať a že všetko bude poriadku a malo by to zmiznuť kým sa narodí,
chcela som sa opýtať či aj z vás mala niektorá túto skusenosť
verím že všetko bude poriadku a budem sa aj tu s vami tešiť z bábätiek 🙂

cathuska
12. okt 2009

Daniella, tesim sa s Tebou, ze si uspesne absolvovala USG a ze si spoko s dokym a este radsej som, ze prognoza pre dalsie babatko, je dobra..drzim palceky 🙂

smajli
12. okt 2009

ahojte:o) tak sa hlasim... mame krasneho chlapceka, vcera o piatej vecer nas pustili z porodnice domov :o)
bolo toho vela tak sa nehnevajte,ze som sa neozvala... ani nedala po nikom vediet..

nas maly Miki mal pri narodeni 3650g a 50cm :o) narodil sa o 7.45 6.10. :o)

napisem aj viac... ale uz sa musim venovat malemu,je to narocne a aj oddychnut si musim :o)
drzte sa dievcata :o)

a k cisaraku... da sa to zvladnut fajn,narocnejsie mi pripadalo zacatie kojenia... a mojho porodnika.. Dr. Dosedlu... (dakujem cathus a spol.) som si nemohla vybrat lepsie... vo vsetkom bol super

daniella1978
12. okt 2009

cathuska

dakujem trošku ma vystrašil ale hádam to bude fajn, chcela by som rodiť pri dr. Dosedlovi len neviem či mu to mám povedať pri dalšom ultrazvuku velmi je sympatický 🙂

cathuska
12. okt 2009

SMAJLI, gratulujem k babatku 🙂 tak vidis, zvladla si to aj Ty 😉 sa velmi tesim, ze si bola spokojna a ze si OK... tak Ti zelam vela mliecka, vela energie a stastnych dni so svojim syncekom, nech Ti robi radost 🙂

aeouliana
12. okt 2009

smajli: GRATULUJEM!!!!! super..potom opis vsetko ked budes mat cas a chut... ja uz mam take divne bolesti v podbrusku...asi 4 dni..je to dost intenzivne. aj sa tesim, aj sa bojim...snad to nejak prezijem 😒

jawan
13. okt 2009

smajli: no tak neuveris ale dnes rano ked som vstavala tak som na teba myslela ci si uz doma. 🙂 🙂 tak ti gratulujem nech rastiete a nech ta mali poslucha. potom napis ako bolo a ako to prebiehalo pa pa

ivka29
13. okt 2009

ahojte babenky
uz som tu dlho nebola a vidim ze sa tu rodi jedna radost vsetkym cerstvym maminam blahozelam aj Tinke lebo som nestihla odpisat vela zdravicka a mliecka

svezami
14. okt 2009

smajli: gratulujem :- ) a tesim sa na blizsi opis priebehu poodu...vela stastia

daniella1978:
je viacero znakov podla ktorych mozu na usg zistit Downov syndrom, ak ich nevidel, tak neboj 🙂 inac neviem o kolkej ste tam presne boli, my sme kvoli doprave (hrozni kamionisti) meskali a boli tam az 14.15, bolo tam vsak dost zien vsade, tak neviem ktora si mohla byt ty, resp. uz ste tam asi ani neboli....tak my uz len cakame, otvorena este nie som, ale vraj uz mam mäkky krcok 🙂 dr. Dosedla sa len zasmial nad mojou dohodou s malym, aby to bolo na termin, resp. +/- dva dni (lebo mam viacero terminov - 20. az 23.10.)

smajli
14. okt 2009

🙂 🙂 ahojte dievcata :o)
pridala som foto malickeho...
a priebeh porodu...tak my sme mali sekciu u Dosedlu...
a ovela tazsie sa mi zdalo byt nabehnutie na mliecko a kojenie...a nech nam to mliecko vydrzi co najdlhsie
napisem,slubujem... len ten cas tak rychlo uteka...
drzte sa zatial 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre