Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cathuska
22. okt 2009

ahoj svezami, pripajam svoju skusenost, mne doky robil dvakrat Hamiltonov hmat a aj tak mi museli vyvolayt porod, na druhy den po termine som sa s nim dohodla, a isla som na oxytocin, ale porod som mala super, islo to rychlo, mala som aj epi, mam dobre spomienky, o 10tej mi pichli oxytocin a o 14.35 bola mala na svete, akurat tie kontrakcie su bolestive, kym sa otvoris aby ti pichli epi...ale vravel mi doky ze uz som mala zrele porodne cesty a hrdlo, tak to aj preto islo ok, a otvarala som sa super...inac, ja som cakala na porod jak na godota, kazdy den som myslela, ze uz to bude a stale nic, a pritom som mala vsetko dole zrele na porod, akurat sa nie a nie spustit kontrakcie..drzim palce aby to u teba prislo spontanne, aj ked ti chcem povedat, ze ani vyvolavany porod nie je zly, ja poznam len ten a som spokojna, pretoze ti to planuju, nestyane sa ti v noci, ze to na tyeba pride a plasis sa do nemocky, proste pekne to islo rad za radom🙂 drzim palceky!! 😵 😵 ps> v posledne mesiace akosi vela zienusiek prenasa, asi je baabtkam v bruskach dobre 😉

nikush
22. okt 2009

ja som si myslela, ze v noci uz poletim, nakolko na mna prisli take tuhe menzes pocity a ma aj kus pobolievalo v boku, no do hodiny boli prec ☹ . a mam pocit, ze male si opat myli cestu von s mocovym mechurom, lebo to zasa zacina byt neznesitelne. ja som bola pred tyzdnom na jeden prst otvorena a doky mi spustil asi hlienovu zatku na spacirky 🙂 . no som zvedava co mi povedia zajtra. sak mne sa uz sniva, ze rodim a hlavne, ze male nema vo sne 4 kila, no aka bude realita, necham sa prekvapit 😅 . tak sa drzte, nech ti tie hmaty vyjdu svezami 😉

svezami
22. okt 2009

cathuska:
no mne zatial ten hmat neucinkuje, kazde pichnutie, zabolenie ci ranajsie bolesti chrbtice vo mne vzbudzuje nadej...a nic...
nikush:
aj mna v noci zacalo pobolievat v boku a dost, rano zase boky a chrbtica a teraz ma neboli nic, citim sa fajn....ja neviem ci sa deje nieco s tou mojou zatkou, odchadza to v minimalnom mnozstve a bez spinenia....no uz ma znervoznuju telefonaty rodiny a znamych ci este nic a niekde som citala, ze sa potom vyplavuje adrenalin, ktory zastavuje porodne bolesti ☹ takze - musime sa dat do pohody a hadam sa coskoro stretneme v porodnici

zanzi22
22. okt 2009

ahojte cakatelky.juuuuuj aj ja som tak cakala na porod ako vy,verte mi.ja som prenasala tyzden.uz mi bolo vsetko.akonahle ma nieco zabolelo,som myslela,ze uz uz,ale stale nic.mna si uz potom nechali v nemocnici a nastastie sa to rozbehlo samo,nemusili mi to vyvolavat.toho som sa trosku obavala,neviem preco,lebo ako cath pise,ze to prebiehalo v pohode,viac som si priala,aby sa to zacalo normalne.
svezami citim s tebou,tie telefonaty su fakt neznesitelne.to iste som prezivala aj ja.v kuse ma otravovali,ze ci uz...
tak vam drzkam palceky,nech mate v pohode porod a ne velmi dlhy.ja som rodila 9 a pol hodin a premna boli najhorsie tie posledne 2hodky,no a som bola aj bez epi.len nestresujte,vela sa prechadzajte a sprchujte s horucou vodou.

svezami
22. okt 2009

zanzi22:
dik za rady, zatial nic nezabera a to som vybehla po schodoch ako srnka - ako keby nic, ale hadam sa to tiez rozbehne samo....ale inac potesi, ze niekto prezival to iste a dopadlo to nakoniec ok 🙂

aeouliana
22. okt 2009

svezami, nikush: nebojte, pride to...babenkam je fajne v bruskach...ja sa uz tiez pomaly chystam 😉

ined
22. okt 2009

Ahojte, chcem rodit v saci (rodila som tam aj starsiu dcerku) a mam tam ist na prietoky bud. tyzden. Chcem sa vas opytat, ci sa prietoky robia kazdy den a od ktorej zacinaju (prip. kedy je tam nejlepsie prist).
Pri prvom porode som nemala dohodnuteho lekara, ale teraz zvazujem Dosedlu. Kedy by som sa s nim mala skontaktovat?
Velmi pekne dakujem za odpovede 🙂

valhali
23. okt 2009

svezami, mne hamilton pomohol, porodila som do 24hod a to ked mi ho doki robil,tak som bola zavreta ako konzerva a na druhy den bola mala na svete. Je pravda,ze sa narodila cisarskym,ale dosla som do porodnice otvorena na 8cm a nebyt toho,ze zle zarotuje dcerka,tak porodim raz dva.

nikush, svezami, drzim palce,aby do konca tyzdna ste mali drobcov pri sebe 😉

aeouliana,tak tebe sa to uz tiez pekne krati 😎

valhali
23. okt 2009

ined, prietoky robia kazdy den, od 9tej. Najlepsie je tam prist okolo 8.30, vtedy tam este skoro nik nie je a je sanca,ze ta zoberu medzi prvymi, ked zacnu ordinovat

valhali
23. okt 2009

ined, zabudla som napisat,ze tie prietoky su klasicky usg,len uz nemeraju babo, iba skontroluju prietoky,ci je dobre vyzivovane. Takze sa treba zapisat tam,kde sa robi usg.

nikush
23. okt 2009

tak a som opat doma...inac, dnes ma kvalitne nasra.. v saci, som tam hnila od 9tej, a k lekarom zobrali 4 zeny predo mnou, tak som im zaklopala, ze kedy dojdem ja na rad, tak pre istotu vzala este jednu co prisla hodiny po mne a potom konecne o 12tej som dosla na rad aj ja...no keby som nemala muza pri sebe, tak asi nemame pri kom rodit 🙂 . doky ma pozrel, skonstatoval, ze hlavicka nabieha, len ju mam kus posurit. no doslo nato, ze naj by boli spermie. ta vazne na nic ine chut nemam, len sa milovat jak chrust 😀 . potom ma objednal na pondelok, ze tusim indukovat uz budu,keby to nevyslo, tak opat v stredu to iste a keby ani to nepomohlo, tak vo stvrtok alebo piatok uz zakotvim na stalo 😒 . bodaj by to vyslo v pondelok.
inac ohladom tej zatky, ja popri tom aj spinim, ale mi povedal, pokial tam nie je zretelna krv, tak to nepomoze, lebo ta ukazuje, ze to bolo aj s kontrakciami. ja sa uz nad tym nevzrusujem. telefonaty a facebookovske odkazy typu, ci uz mi lezu na city, viac su z toho na vetvy nez ja. popravde, odteraz sa drzim hesla: ked to pride bude to tu. len som nechcela aby sa narodilo na vlastne meniny. ale ta ich bude mat hned po narodeni 😀 . co uz, ked sa oteckovi nepacia moje navrhy...tiiiiii muzi 😉 .
svezami: uz nech sme v koseli na koze a pistime o dusu 😉

svezami
23. okt 2009

nikush: no myslela som na teba cely den, ze ako dopadnes..ja tiez stale nic ☹ ale ja mam v nedelu volat doktorovi, ze ako dalej, dal mu cas tyzden (od minulej stredy)...a co moj maly? hamilton nezabera a dnes som ho pocuvala fonedoskopom - maly leharo kemping, ovaleny o brucho a odgrgoval (take nejake zvuky) jedna radost, alebo pil a bublinkoval do vody, ziaden zaujem o to, zeby uz mal ist von 🙂 uz ho aj vydieram hrackami! takze ak ma byt zatka krvava, tak moja nie je....obcas mi stvrdne brucho, no to uz aj davnejsie........a co je najhorsie, moj muzicek je chory, siel k lekarovi, ze nieco nanho lezie, na rozhrani choroby, to kvoli mne, aby mohol k porodu a potom nenakazil maleho a skoncilo to tak, ze len lezi a poti sa...mozno maly caka kym sa vyzdravie...ale ja som uz cim dalej tym menej trpezliva a len dufam, ze nikto uz nebude volat a hlavne mudrovat....

nikush
23. okt 2009

svezami:
tak tak, ziadne telefonaty...dakujem, ze na mna myslis, ja ked to nevyjde v pondelok tusim skrachujem na nafte 😀 . ale ta co uz clovek neurobi pre svojho potomka. mna kope len do pravej strany, uz je to aj bolestive 😖 , no mohlo by sa uvedomit. no manzela mi je luto, ze mu prajem rychle uzdravenie. a to urcite na neho male vyckava, isto mu nieco posepol cez tvoje brusko, lebo ten moj mal isty cas uchylku, ze mu kazal tlacit mi na mocovy mechur 😠 . ja uz po nociach dobre nespim, len skoda, ze to nie je kontrakciami. a mne ani tak netvrdne brucho, len ked mi na malu treba, skor mi makne 😒 . no co uz...tak vam prajem vela sily a nervov, aby ste to uz mali za sebou 😉

aeouliana
23. okt 2009

nikush a svezami: ...baby drzte sa. ja sa tiez uz iba gulam. brucho tvrdne jedna radost a spim velmi zle..skor by som mohla povedat nespim. dnes som v navale energie aj okna umyla malej v izbe 😀 . do Sace idem v utorok, tak som zvedava co povie doky. Saska uz taky cas bola na svete. ale tesi ma, ze sme v 38 tt...uz je chrustik oficialne donoseny 🙂 no..verim, ze do 2 tyzdnov ho budem mat v perinke a nie v brusku 😝

nikush
25. okt 2009

tak ako svezami? co povedal doky? alebo nebodaj uz rodis??? ak ano, tak gratulujem, ja sa este gulam, zajtra do KE...ale uz odtial nevyleziem!!! tak sa drzte... 😵

aeouliana
26. okt 2009

nikush: mozno sa Tvoj maly narodi zajtra..na moje narodky 😀

ewana73
26. okt 2009

aeouliana:
no ja dokyho nemam vybaveneho. ako to s tebou vyzera?ty vsetko ok,ako sa citis?mame pribl.rovnaky termin porodu,ja som uz tiez 38tt 🙂 ,pomaly sa zacinam pripravovat,uz sa len tak gulam aj ked ja som za cele tehu pribrala len 11,5 kg. citam,ze mas tiez krcok skrateny,nechapem preco ma tak nastrasila doky pankuch.co ma vysetrovala zevraj to je problem a este do spravy napisala ze zvazit add.hospit.tak som sa zlakla ze az.. mala som si kupit Magnum B6 v lekarni aby mi to zastavilo pripadne otvorenie.. a ked som bola o dva dni na kontrole,vysetroval ma dr.Lendak a ten povedal ze to nie je vobec problem,ze ked sa neotvaram ,je to ok. tak ja uz nechapem. ja idem zas vo stvrtok,tak som zvedava.. 🙂 a ked som bola teraz u mojej obvodnej na gynde,sa len pousmiala,ze aky problem maju s tym krckom,ved vsak ja uz idem rodit a to magnum je vraj uplne zbytocne.. no tak nech je clovek potom kludny,ked ho vedia tak nastrasit... 😀 a minule mi kamoska co rodila v juli rozpravala ako "rodila"... 😖 no moc som sa nepotesila,ked mi to rozpravala .. a este zazitky zo sestonedelia,vraj je tam jedna hrozna sestricka... ☹ ...

aeouliana
26. okt 2009

ewana: ja idem zajtra na kontrolu. neviem, aj mne hovoril, ze skracujuci sa krcok nie je problem, pokial nie som otvorena. a teraz aj keby sme boli .. v 38 tt je to uplne ok..ved uz mozeme rodit 🙂 aj ja sa uz zacinam bat..ale snad to nejak zvladneme...porodit musime 😀 ))))) magnezium na konci tehu moze spomalit porod, tak by som si davala pozor 🙂 na vsetko co bude "potom" ani nemyslim a uz vobec nie na sestricky..ony su tam pre mna, nie ja pre ne. hlavne nech je vsetko OK a ja aj babo sme zdravi .. ostatne ma netankuje 😝

aeouliana
27. okt 2009

nikush, svezami: no co baby, este ste Kinderka? nejak sa neozyvate.... 😉 ja som dost chora, tak dufam, ze to prejde kym pojdem rodit. co si mozem dat? teploty nemam, ale hrdlo ma boli tak, ze nemozem ani prehltat... ☹

nikush
27. okt 2009

ako tak pozeram, svezami sa nam asi uz rozpadla. mna vcera opat poslali domov, zajtra sa mam ukazat a sa rozhodnu, co so mnou. si pripadam jak nejaky vystavny kus, do ktoreho len kazdy ruky pcha ☹ . more, uz nech je to za mnou!!!!!
aeouliana: mna od vcera vecera boli hrdlo, v lekarni si pytaj nieco na cmulanie pre tehotne, mne dali daco na S, ale mi to velmi nepomohlo, uvidim, co mi odporucia dnes.
mohli by aj nato prihliadnut lekari, ze nie som zdrava, ze by to trebalo uz ukoncit 😖 . jooooooooooooooj...uz mi to lezie na city, kazdy okolo mna len fotky deti hadze na net a podobne, ja elda tak bruch mozem vystavovat 😉 .
tak sa drzte vsetky, nech vam to zbehne rychlejsie ako mne.

ewana73
27. okt 2009

aeouliana: no vsak ja si hovorim presne to iste ... so mnou budu mat co robit 😀 , ja si po sebe vrieskat nedam .. 😀 ja som bola min.tyzden tiez taka nachladena aj hrdlo ma zacalo boliet ale pomohol mi olynth(ja zvyknem uzivat detsky) a tiez tabl.na cmulanie ,teraz mi vypadlo z hlavy nazov ... dr.lendak mi povedal,ze vsetko co je volno predajne v lekarni si mam pytat,ze sa moze kludne a ak by bola teplota tak paralen,panadol a pod. chvala bohu ma to preslo.tak sa uzdrav,nech ti to cim skor prejde 😉 .

aeouliana
27. okt 2009

nikush, ewana: svezami je fakt uz asi po tom. nikush a Ty chudatko..mozno sa stretneme 😉 , ale mna predbezne planuju na buduci tyzden. som zvedava co mi dnes doky povie. ja sompre istotu este zbehla k svojej lekarke. mam zapalene hrdlo. dala mi lokalne ATB a spravila vyter z hrdla. hlavne, ze minuly pondelok som dobrala ATB pre e-coli. parada....

ewana73
27. okt 2009

no,asi svezami to uz ma za sebou .. 🙂 a dievcata co je to ten hamiltonov hmat? to ma poucte aby som vedela.. aeouliana: tak to ti nezavidim s tymi atb.. mne zas z vyteru zistili nejake crevne bakterie tak teraz beriem krem,joj taky je hnusny a cely den mam z neho vytoky,tak teraz sledujem co je to ci z toho kremu alebo nieco ine..

aeouliana
27. okt 2009

no, baby...tak ja som uz naplanovana na buducu stredu. aj sa tesim, aj bojim....
ewana: Hamiltonov hmat -> Pri prenášaní sú pre stav bábätka vyššie riziká, je teda potrebné počítať s častejšími kontrolami, aby bolo pod starostlivejším dohľadom. V týždni 40+0-41+0 počítajte s dvomi kontrolami vrátane natočenia CTG, kardiotokografu (srdcová frekvencia bábätka). Pri prvej kontrole po termíne, ak je to možné, sa prevádza tzv. Hamiltonov hmat, ktorý pomáha pôrod vyvolať. Pre mamičky je často bohužiaľ nepríjemný. Pri pošvovom vyšetrení, ak je hrdlo aspoň na prst otvorené, sa lekár pokúsi prst zaviesť čo najhlbšie a následne „odlúpnuť“ vak blán od maternicovej steny. Tým potom dôjde k vyplaveniu prostaglandínov, tzv. tkanivových stimulantov, ktoré majú pozitívny vplyv na spúšťací mechanizmus pôrodu. -> znie to neprijemne...brrrr...

ewana73
28. okt 2009

aeouliana: drzim ti palceky,tak teda ty ides na tu sekciu?no to aspon vies presny den a aspon koli tomu sa nemusis stresovat.ja mam take stresy ze kedy to na mna pride ,dnes sa mi celu noc snivalo o tom , ze mi odteka plodova voda.celu noc som sa na to budila lebo som nevedela ci je to naozaj alebo zo sna a v jednom kuse som kontrolovala plachtu a seba.. hroooozne neprijemna noc... ☹

aeouliana
28. okt 2009

ewana: ano, idem na sekciu, aj tak sa bojim.... ale aspon este budem doma tento vikend (snad aj oddychovat 😝 ), aj ked pri tom mojom certikovi asi tazko. uz sa tesi na braceka..len nech jej to vydrzi 😉 mne sa snivaju voloviny uz asi 2 tyzdne v tych vzacnych chvilkach ked vobec spim. nohy mam tak opuchnute, ze uz ani neodpuchaju a modlim sa aby sa nezhorsilo pocko, lebo si nemam co obut. teraz chodim v zdravotnickych slapkach a aj to su muky vopchat do nich nohy 😒 a to nehovorim o navstevach WC aj 10x za noc... tesi ma, ze to vsetko zmizne uz o tyzden..aspon dufam 😝 aj ja som uz vo sne rodila... a snivalo sa mi, ze iny lekar pzrel na pracu mojho vybrateho porodnika a opytal sa kto spravil taku fuserinu... 😕 snad to bude takto len v tom sne 😉

valhali
28. okt 2009

caute,tak mna caka asi tiez planovana sekcia, lebo jazva po prvom cisarskom sa stensila. O tyzden mam ist na premeranie jazvy a ked bude taka tenka,tak to sa uz naplanuje cisarak. Tak velmi som ho chcela,ze sa teraz uz bojim 😕 ☹ . Noc pred tym,nez pojdem do nemocky sa budem klepat od strachu. Pri dcerke to bolo ine, urgent sekcia...to ma brali na salu v kontrakciach,vela som nevnimala. Ale teraz budem vnimat vsetko 😒 Jaaaaj, nijak nedobre 😅

aeouliana,ja mat tyzden pred porodom,tak mi uz lepi 😝...ale uz aby sme to mali za sebou. Ty uz budes mat maleho o tyzden na svete 😅
Ozaj, na JIS-ku moze asi len manzel,ze? Dcerku by tam za mnou nepustili asi...Po prvej sekcii bol za mnou manzel, kecali sme do 8mej vecera. Najviac sa bojim,ako budem zvladat ten tyzden v nemocke bez dcerky. Uz teraz ked si spomeniem na to,tak mi vyjdu slzy,ako mi bude chybat,hoc ma pridu navstivit kazdy den...

valhali
28. okt 2009

aeouliana, ja som mala bolave hrdlo 3 tyzdne 😠 nezaberalo nic. Ani to lokalne ATB - Bioparox. V lekarni mi dali Septofor na cmulanie,ci take daco,ale nepomohlo,tak som si kupila propolky na cmulanie,tak to trosku pomohlo a potom som brala este homeopatika Homeogene 9.

aeouliana
28. okt 2009

valhali: na JISku moze ist manzel, alebo aj ina navsteva, ale deti nie. moju neter 9-rocnu za mnou nepustili. ale hovoril doky, ze 24 hod.po porode ak nebudu komplikacie idem na izbu. na izbu uz moze ist aj dcerka. ja sa tiez bez malej nevydrzim. rano ju este pojdeme spolu odniest do skolky, na obed rodim a vo stvrtok ju uz chcem vidiet ak bude vsetko ok a budem na izbe. tiez beriem bioparox. trochu zabera aspon naparhodin mozem lepsie dychat, zajtra budem volat aka bola kultivacia z vyteru, ale doky povedal, ze pri spinale to nie je problem ak by som aj bola chora. dufam, ze sa z toho za ten tyzden dostanem. 🙂 snad to nejak zvladnem aj vo svojej hlave, je to blbe ked viem presny termin. stale na to myslim, tak sasnazim robit ine veci, aby som sa zabavila..a malu mam doma uz druhy tyzden (nechodi do skolky), tak ma aj ona rozptyluje....ale niekde vzadu v hlave to mam vzdy... 😀

kejtty
30. okt 2009

Ahojte, mozem vas poprosit mozete mi poslat Ip s kontaktom na dr. Dosedlu, chcem sa objednat u neho na 3D ultrazvuk ale nemam cisielko. Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre