Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

alenka1111
28. feb 2013

@marcakovacova a bolesti to boli take brutalne ako kazdy opisuje?Alebo sa to dalo vydrzat?A nehrozia ziadne komplikacie?Sice to je asi individualne,ze?Lebo som pocula aj take,ze potom museli pri porode pouzit klieste a tak.. :(

marcakovacova
1. mar 2013

@alenka1111 no bolesti su take brutalne ako ma kazdy a tym, ze mi ani nestihli dat epiduralku tak som si ich poriadne "vychutnala", ale vydrzala som, ale neviem mozno to bude mat u teba inych priebeh, vies ako sa hovori ze kazdy to preziva inak, tak ti budem drzat palce. ale na mna klieste nepouzili, potlacila som trikrat a uz bola na svete malicka.drzim palce

alenka1111
1. mar 2013

@marcakovacova Dakujem 🙂 Podam potom info,ako to dopadlo 🙂

adka_tkacik
1. mar 2013

@alenka1111 Ahoj, ja som rodila v decembri, mala som planovany porod... dali mi tabletku do posvy, ale to co prislo potom bolo hrozne, prisli na mna strasne kontrakcie behom pol hodiny, skoro som odpadla od bolesti, ale vobec som sa neotvarala, stale som bola len na 2 cm otvorena, tak ako ma prijali do nemocnice, bolesti sa ale stale stupnovali, lekar ma musel otvarat rucne niekolkokrat, to boli strasne bolesti, az ked ma otvoril na 4 cm mi mohli dat epiduralku, potom bolest otupila...asi je to individualne, kazdemu zaberie vyvolavacka inak, vacsinou som pocula, ze po vyvolani porodu je to v pohode, u mna nebolo ..druhykrat by som to uz neznasilnovala a pockala si na porodne kontrakcie doma 🙂 ja som nechcela byt v nemocnici cez Vianoce preto som to chcela urychlit

alenka1111
1. mar 2013

@adka_tkacik Dakujem,aj za tvoj zazitok s vyvolavackou 🙂 Uz som sa aj rozhodla,ze pockam na kontrakcie,nebudem nic urychlovat 🙂 A mozno ked budem dlho prenasat a porod nebude postupovat,proste,ked to inac nepojde tak skusime asi vyvolat.No,uvidime podla situacie 🙂 Ale dakujem za rady,ste zlate baby 🙂

bonnie1
1. mar 2013

@alenka1111 ja som mala infuzku- oxytocin a to bolo tiez nieco priserne..voda mi odtekala pomaly aj otvarala som sa slimacim tempom a na 4 prsty som cakala ako na spasenie..po epi som mala take neprijemne tlaky ale tie kontrakcie pred epi po vyvolavacke bol nieco nenormalne..jedna velka obrovska kontrakcia. neviem ci je to pravda vraj tazsie znasaju porod tie baby kt maju bezbolestny menzes. u mna to platilo.druhy krat by som chcela bez vyvolavacky ale uvidim ako to bude 🙂 ale na druhej strane som to mala rychlo za sebou. kto vie kolko by som cakala na spustenie . celkovo som velmi spokojna s porodom 🙂

papuckam
1. mar 2013

@bonnie1 aj mne dali ten oxytocin, tiez voda odtiekla a som sa neotvarala, stale len 3 prsty... po oxytocine som si isla vlasy trhat a ked mi dali epoduralku po hodine mi vyprchala a uz mi dopichli az po porode :( takze som este 20 minut mala uz brutal bolesti a potom uz som rodila a ked malu vybrali, tak mi dopichli... som myslela, ze to mi budu dopichavat stale az kym neporodim a nie ze si tie bolesti tak ci tak "uzijem"

bonnie1
1. mar 2013

@papuckam ja som v takych oxytocinovych bolestiach bola par hodin..epi mi pichhli a hned som pomaly porodila..potom mi po porode tiez dopichli. ale bez epi by som to tazko zvladla 🙂 . inak ja este vzdy citim ten vpich po epi..

papuckam
1. mar 2013

@bonnie1 ja som tiez mala dlho bolesti, stale ze len 3 cm, potom jak natruc dlho nikto neprisiel a ked nakoniec dosla doktorka, ze uz 6 cm, ze to uz pojde rychlo, ma zacala odhovarat od epi, ale ja by som to tiez asi nevydrzala, tak som sa trosku povyhrazala, co mi bolo jedno co si pomyslia :D takze do 10 minut som mala dopichnute a ked som mala na ten stol vyliezt, tak som mala co robit, ale ti poviem, keby mi aj do oka chceli pichnut, ta si necham :D ja necitim ten vpich a keby som mala rodit zas, tak zas si budem pytat

papuckam
1. mar 2013

a aby som tu nikoho nestrasila, ja este aj porezanie na papieri si musim zalepit leukoplastom, mna vsetko boli nejak viac, muz mi stale hovori, ze vymyslam, no ale co narobim...

14petulka88
1. mar 2013

Ja sa musim pochvalit prisla som na poradnu bola som uz na 4 cm otvorena nic som necitila bolesti zacali ked som bola na 8 🙂 super porod by to bol keby maly nebol vysoko polozeny a nemusela som hodinu pochodovat z kontrakciami 😠 potom som sla na salu kontrakcie prestali, neviem ci zo stresu alebo co 😀 dali mi oxytocin tak to uz bolo katastrofalne 😅 ale zvladly sme to .. to bol druhy porod 🙂

danka2105
1. mar 2013

@alenka1111 Ahojky, ja som rodila v septembri ako prvorodicka, bola som po termine, preto som suhlasila s vyvolavackou, prisla som do nemocky otvorena asi len na prst, dostala som tabletku asi o pol osmej rano a maly sa narodil o 14:35, bolesti som mala vsehovsudy asi pol hodku take ze som musela predychavat, dve hodiny asi take slabe ale hned kazde dve minuty.....dost mi potom pomahala fit lopta a drobec bol potom von asi len na tri zatlacenia. Rodila som bez EPI a v pohodke, vecer som uz nevedela ze som rodila a normalne sedela na posteli, kedze som rodila aj bez nastrihu. Ale je to u kazdeho individualne a kazdy ma prah bolesti niekde inde. Ak nie si po termine, tak urcite s vyvolavackou este pockaj, babatko sa vypyta 🙂 drzim prsteky 🙂

gotima
5. mar 2013

Ahojte kocky. Aky je rozdiel v tych cenach (a konkretnom vybaveni) v nadstandardnych izbach? A je problem sa na nich dostat ak mate spontanny porod a nie sekciu? Lebo prvykrat som rodila v novej nemocke a na nadstandard sa dostali len kocky co sli cisarskym alebo mali znamosti na oddeleni 😒

papuckam
5. mar 2013

@gotima ak je volna nadstandardna izba, tak nie je problem, ja som mala spontanny, povedala som, ze chcem jednotku, ze zistia co je volne a bolo

veronika262
5. mar 2013

@alenka1111 Ahojky tak ja som bola po termine takze ma vzali na prijem dostala som dva krat tu tabletku ale nepomohlo vobec som sa neotvorila v kuse mi tiekla infuzia s oxytocinom a ani tak som sa neotvorila. bolesti som mala sice uz od stvrtej rana ale len take mierne az o dvanastej na obed som uz mala silne bolesti, bohuzial brutalne kontrakcie som mala az do jedenastej noci a vobec som sa neotvarala tak lekar rozhodol ze aj napriek mojmu zelaniu aby som rodila normalne to uz neide kedze som bola slaba a stale uplne zatvorena tak som musela ist na cisarsky. Ale vedla mna rodila jedna mamicka ktorej zabrala hned prva tabletka a do hodiny bolo malinke vonku. Takze u kazdeho je to ine.

alenka1111
5. mar 2013

@veronika262 Dakujem,ja som sa rozhodla pockat a ked budem cca tyzden po termine,tak to budeme musiet nejako riesit.Duuufam,ze sa mi to rozbehne samo 😒

marcakovacova
5. mar 2013

@gotima ahoj, ja som bol a v nadstandarde, kde sme boli 2 mamicky, vybavenie, cistota - perfektne. na noc sa platila 30 Eur.a co sa tyka nejakej rezervacie, hovorili mi ze to sa celkom neda, lebo nikto presne nevie kedy zacnem rodit takze nejake predrezervacia sa nedala.ale na porodnej sale som im primomenula, ze nech mi skocia zarezervovat a bolo. 🙂

gotima
5. mar 2013

@marcakovacova A co vsetko bolo na tej izbe za tych 30 eur? Myslim ze som citala ze vlastna sprcha, wc a jedlo nosia na izbu? A ako si bola spokojna s porodom? A kolko dni si platila? To sa plati za noc ci za den? A na dvojku izbu si sa pytala sama alebo ta dali autoamticky? A davaju alebo nedavaju babatko na prsnik hned po porode a na ako dlho? Lebo zas v novej nemocke sa mi ratalo ze malu som mala pri sebe hned ako ju ocistili a povazili na cele dve hodky a mne sa aj sitie potom zdalo znesitelnejsie a navyse mala sa hned krasne prisala a s kojenim som nemala vobec problem 🙂 Vopred dakujem za odpovede 😉

rybicka2
5. mar 2013

Dnes ked som sa informovala ohladom izieb na nadstandarde, bolo mi povedane, ze deti do 12 rokov maju zakaz. Prosim vas, mali ste s tym niektora problem? Nechcem si predstavit, ze zaplatim za nadstandard a mojho 2 rocneho chlapceka nepustia za mnou na izbu. Dajte mi prosim vediet, ci mate s tym niektora skusenost. Dakujem dakujem

gotima
5. mar 2013

@rybicka2 No to by som aj ja rada vedela lebo ked budem rodit tak mala bude mat 2 a pol a tiez si neviem predstavit ze nebude moct za mnou prist ☹

marcakovacova
5. mar 2013

no na izbe bola vlastna sprcha, telka, ranajky, obed veceru nosili na izbu, navsteva mohla prist rovno do izby, kazdy den upratovali.po spontanom porode ta drzia 4 dni (nepocita sa den porodu), ked cisarskym tak o den dlhsie, platila som za dni.ja som si automaticky pytala tu izbu za 30 Eur a tie maju len 2-ky.
porod bol v pohode (no v medziach normy), dali mi vyvolavacku a hodinku som mala poriadne bolesti a potom som 3x potlacila a malicka bola vonku, hned ju poutierali a dali mi ju prsnik a potom ju odniesli a doniesli mi ju az po 2 hodinach.

danka2105
5. mar 2013

@gotima Ahojky, s tymi izbami je to tak, ze mas stary nadstandard a novy. Na starom su len dvojky za 10 a 18 eur, rozdiel je v nabytku. A na novom sestonedeli mas dvojku za 35 eur, jednotku za 50 a apartman za 70 eur. Na vsetky nadstandardy ti nosia papat, mas tam kupelnu s masaznou sprchou a wc, cize z izby nemusis vobec vychadzat, upratuju kazdy den. Izbu si pytas po porode, alebo oni ti ponuknu co maju volne, neda sa rezervovat dopredu. Potom ak by si este chcela mat otecka pri porode, to je 23 eur a nadstandardna porodna sala 20 eur, ta je perfektna co sa sukromia tyka 🙂 Po porode davaju babatko hned na prsnik, myslim ze na ako dlho chces, moj maly sa krasne prisal tak mi ho nechali len chvilu, odniesli a potom zas doniesli, myslim ked ma previezli na izbu. Od druheho dna mas babatko rooming in a mas ho uz cely den az do 19-tej, kedy babatka kupkaju a robia im vysetrenia a pod. Potom ti babatko znova donesu o 21-tej a mas ho celu noc 🙂

bonnie1
5. mar 2013

@gotima mne ju dali este spojenu najprv taku neocistenu na brucho. a potom mi ju ocistenu uz priniesli a nechali hodinu. kedze bol manzel pri porode bolo to take pekne ako sme sa spoznavali spolu hned trojka 🙂 a na izbu sa ta pytaju ked ta primaju

eviq
5. mar 2013

@rybicka2 podla mna, ked budes mat 1 postelovu izbu, tak ti tam dietatko pustia, ved tam budes sama. Ale zase ina vec je, ked budes na dvojke, treba brat ohlad aj na druhu mamicku na tej izbe, ktorej tam moze spat babo a take male deticky su dost zive, je jasne, ze nebudu tam tisko sediet.....plus deticky, ktore uz chodia niekde do kolektivu, tak mozu byt aj nosicmi nejakych bacilov hlavne teraz, ked je tolko chripky vsade....takze v takom pripade je ta vekova hranica myslim, ze rozumna....ja osobne tiez idem do sace a rovno poviem, ze nepacili by sami taketo detske navstevy, co by som aj slusne povedala. Ale zase je tam chodbicka s kreslami, tak mozno tama deti pustia.

katusskaa
5. mar 2013

@rybicka2 ziadne take obmedzenie nebolo, na nadstandard mohol za tebou kto chcel. bol manzel so synom - mal vtedy 6, a aj kamoska s muzom a synom - nemal ani 2. samozrejme mozu mat nejake obmedzenie teraz, kvoli chripkam, zisti si. vsetko je o ludoch, vzdy s ada slusne dohodnut. mne by napr viac ako dieta na navsteve vadil nejaky cudzi chlap, ktory by tam vysedaval cele dni....

rybicka2
6. mar 2013

Plne s tebou suhlasim Katusskaa. Kto ide na dvojku musi vediet ze cudzie navstevy tam teda budu. A ozaj niekedy vela cudzich dospelych vie byt niekedy otravnejsich ako dieta, a taktiez mozu byt nosicmi virusov. Zakaz kvoli chripke skoncil len tento piatok. Ale vsetko je o slusnej dohode medzi mamickami..vsetko s mierou a po porode clovek potrebuje pokoj aj malicke. Drzim palce mamicky cakatelky..mne sa to uz velmi krati.

eviq
6. mar 2013

@katusskaa
@rybicka2 suhlasim s vami oboma, ze vsetko je na dohode a vzajomnej tolerancii, pokial tam navsteva nesedi cele hodiny, tak sa to da...

rybicka2
6. mar 2013

Je tu niekto s terminom buduci tyzden, kto sa chysta do Sace?

alenka1111
7. mar 2013

@rybicka2 Ahoj,ja mam termin cca 14.3.,tak sa mozno stretneme.Ale ja si myslim,ze to bude az okolo 20-teho 🙂

ianka17
13. mar 2013

@adka_tkacik ako keby som o svojom porode citala, do bodky to iste 🙂 ale stalo to za to!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre