Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

1talizmanik1
6. máj 2011

ja k nemu chodim normalne, tak planujem aj rodit unho, len chcem vedeit, ci su aj ine s nim spokojne 🙂

almika4
6. máj 2011

@1talizmanik1 ja som k nemu chodila len posledný mesiac pred pôrodom a potom som uňho aj rodila.......... k jeho prístupu nemám žiadne zlé skúsenosti, všetko mi vysvetlil, sestričky boli milé, aj keď je pravda, že ja som bola už tuším deviata rodička v jeho službe a bolo to naňho už dosť, tak pri jednej kontrakcii keď som zle tlačila trošku zvýšeným hlasom povedal, že ho mám počúvať a tlačiť keď on povie, nie ako ja cítim....... takže nakoniec všetko prebehlo v poriadku a hladko, ale myslím si, že je to stále individuálne u každej budúcej mamičky, u mňa nenastali žiadne komplikácie, všetko išlo veľmi rýchlo a celý môj prvý pôrod trval cca 3,5 - 4 hodiny, čo je podľa vyjadrení lekára veeeeeeľmi rýchle a lekár vravel, že takýto pôrod mi môžu ostatné mamičky len závidieť........................ ale treba pozitívne myslieť, ešte máš druhú polovicu tehotenstva pred sebou, tak držím palce!!!

1talizmanik1
6. máj 2011

preco len posledny mesiac si k nemu chodila?a dakujem 🙂

martinafin
6. máj 2011

@1talizmanik1 ked planujes rodit v nemocnici kde nerobi tvoj doktor (napr ako ja-mam dr. v starej nemocnici ale rodit planujem v Saci ), tak od 36tt chodis uz len do nemocnice kde budes rodit na kontroly kazdy tyzden.

1talizmanik1
6. máj 2011

ja chodim normalne k luptakovi, len chcem vediet, aky je ako porodnik, lebo ako lekar je fantasticky 🙂

martinafin
6. máj 2011

Inak zienky poradte! Ked sa tam pojdem akoze nahlasit mam ist asi rovno hore na 1.poschodie- ale tam na Salu v pravo alebo nalavo do ordinacie? A mam sa tam aj objednat?Na UTZ som pocula ze sa treba objednat lebo potom sa dlho caka.

Lebo ja budem uz zacinat 37tt ,no babo mi este sedi a este sa aj otvaram :( . Teraz v pondelok mam ist este k svojmu na streptokoka a potom neviem,asi uz len cakat na instrukcie...

martinafin
6. máj 2011

@1talizmanik1 ja som este nerodila tak neviem🙂 ale v 23tt som lezala na Gyn. odd v Saci asi tyzden a vsetci lekari tam boli zlati aj prednosta aj primar aj na sale som bola lezat na pozorovani...a uplne uplne vsetci sa tam vystriedali, a mozem povedat ze su zlati🙂

1talizmanik1
6. máj 2011

lebo o saci su zatial asi naj referencie a po tejtotyzdnovej skusenosti, kde som s krvacanim skoncila na pohotovosti, tak rastislavke sa vyhnem urcite, ako lekarka zlata, ale sam obcan tmavej pleti, sukromne izby obsadene vsetky a pacientky v stadiu rodenia na chodbe, tak toto by som urcite nechcela....co ti bolo, ze si musela byt v nemocnici?

abika26
6. máj 2011

@martinafin ahoj,idem tam v pondelok 1x na poradnu tak ti potom napisem ze ako to prebieha.a na kontroly xodis kazdy tyzden nie den 🙂 iba ked je nejaky problem tak castejsie....

1talizmanik1
6. máj 2011

abika26 ku komu tam ides na poradnu?

jankah77
6. máj 2011

@martinafin Ahoj, na prvu poradnu sa treba objednat na tel 055/7234212, a pravdepodobne budes musiet ist na usg, to ti povie sestricka pri objednavani, reps. sa opytaj. Ak ti povie, ze treba aj USG, objednaj sa na rovnaky den, na tel. 055/7234184 (aby si nemusela cakat ako ja, od osmej do obeda, kym nevysetrili vsetky objednane na USG). Inak, ambulancia - poradna pre tehotne je na 3 posch. a takisto aj USG (pre gyn).
Ak chces rodit u niekoho konkretneho, tak sa rovno dohodni s nim, kedy ti urobi poradnu, prip USG.

jankah77
6. máj 2011

@martinafin inak, na USG sa caka aj tak dost (byva tam dost vela zien, nielen tehotne), vacsinou ti povedia, ze mas prist medzi 9-11,00 (ale to povedia vsetkym). Ak sa vsak neobjednas, tak potom ta odsunu na koniec a pojdes posledna (bez ohladu na to, ci si prisla hoc aj prva)

martinafin
6. máj 2011

@jankah77 si velmi zlata dakujem dakujem🙂
pozeram 41tt a este si cela? juuj to uz kus trapenie hmm...tak nech mas aspon krasne prekvapko a lahky a rychly porod
🙂

jankah77
6. máj 2011

@martinafin no malemu sa nejak nechce....ale ten 41t je podla ultrazvuku, vsetci dr. boli presvedceny, ze je to pre nas
realnejsi termin. No vyzera to tak, ze mozno sa uraci az niekedy okolo 15.5. (podla menstruacie). Radsej to prepisem :-P

ingemor
7. máj 2011

..mne gynekolog-porodnik pred 5 rokmi vysvetloval, ze sa treba riadit podla datumu poslednej menstruacie, pretoze keby ma zobral na kazdy jeden usg, co existuje, tak budu tam odchylky + - 1-2 tyzdne..a presne sa podla toho riadi aj moj ambulantny gyn. ..ja som nikdy nemala dva-tri terminy porodu, ani pri prvom tehotenstve, ani teraz a pritom viem, ze podla usg som 1 tyz.menej tehotna..pri prvom tehu som bola podla usg 2 tyz.menej a rodila som presne v termine podla men. 😉

kasperka1983
7. máj 2011

@1talizmanik1, ahojky ja som rodila pri Luptákovi, je to aj moj gynekolog, možem len odporučit 😉
Aj druhé budem rodit jedine pri ňom 🙂
Ak chceš niečo vediet tak napíš 🙂

1talizmanik1
7. máj 2011

a co vsetko si mala zaplatene?jeho, epiduralku, izbu?

1talizmanik1
7. máj 2011

kasperka1983 a co vsetko si mala pri porode?epiduralku, sukromnu salu, manzela, ci len tak a dalo sa?

jankah77
7. máj 2011

@ingemor no prave, ze ja som aj prveho rodila podla terminu z USG (12tt). Aj tento druhy krpec na to vyzera, len sa mu nechce...dufam, ze sa nedopracujeme k 4 kilam 😕

kasperka1983
7. máj 2011

@1talizmanik1 , mala som aj epidurál, sálu súkromnu som nemala, ževraj je tam zle kreslo, že vačšina rodičiek chodi rodit na obyčajnu salu, manžela som mala tiež pri porode, ale celý čas sme boli spolu na chodbe a to som bola v Šaci od 9 rána a porodila som až 18-50, a izbu som mala normálnu , boli sme tri to bolo v pohode ale teraz sú už na izbe 4 takže asi zoberiem nadštandart, lebo už vtedy sme tam nemali veľa miesta a teraz ked su tam 4 tak neviem.
Na porod mám dobré spomienky, inak by som sa nedala na druhé tak rýchlo nahovorit 🙂
Budeš skopojná v Šaci tomu ver 🙂

1talizmanik1
7. máj 2011

kasperka1983 dakujem za info 🙂
a nemas problemy po epiduralke?ja si beriem chlapa a vyzera tak, ze aj sukromnu zbu, lebo sestricka na gynde mi vravela, ze teraz nieco strasne tam je s obcanmi tmavsej pleti, ze radsej treba sukromnu...
ja ti dam vediet v septembri ako bolo 🙂

kasperka1983
8. máj 2011

Nie nemám žiadne problémy, bolo fajn si ju dat, dala som si ju až o 16-00 ale aspon som si 2 hodiny odpočinula, nič necitila, žiadne kontrakcie, potom už mi nemohli dopichnut takže porod som cítila ale dala sa to zvládnut a aj Lupták mi povedal, že dobre že som si ju dala, aspon som nabrala sily na porod 🙂
Tak Ti držím palce a daj potom vediet ako to tam teraz je 🙂

evka3887
8. máj 2011

@1talizmanik1 Ahoj ja mam Luptaka ako gyndosa a mala som ho aj pri porode....a nelutujem svoje rozhodnutie....bol to moj prvy porod a vacsia cast stresu opadla vdaka nemu....odrodil ma na svojej sluzbe , pocas nocnej a bola to dokonca jeho posledna pred dovolenkou , lebo aj s manzelkou cakali babo....a o dva dni som ho uz pocula z chodby ako statstneho otecka...rodila som na normalnej sale , mala som nadstandard za 30E a epiduralku , vdakabohu....nemala som ju v plane , ale mal 4kila a isiel von ako superman s hlavickou von a ruucka vztycena dopresu +nastrih ...takze nelutovala som tie peniaze.....mala som aj doprovod....takze az na tie bolesti , vcelku prijemna skusenost...🙂 drzim palce

1talizmanik1
8. máj 2011

@evka3887 som rada, ze zatial len vsetko dobre nanho pocuvam a viem, ze je cerstvy otecko, v stredu nabonzovala sestricka, no hadam aj mne sa tak podari 🙂

evka3887
8. máj 2011

@1talizmanik1 jaaaj sestricka , ked budes mat odrodene , len kludne spomen ze chodis k nemu do poradne a ze jaqa zlata je jeho sestricka Marica....ona robila predtym v Saci a ja ked som ju spomenula , ze jaq mi na poradni chvalila sestricky zo Sace , hned boli milsie....to uz bolo len ..jaaaaj Marica zlata a ona tak pekne o nas hovoriii? :DDD

1talizmanik1
8. máj 2011

@evka3887 tak marica je zlata 🙂, no diky, budem vediet 🙂

sammy244
8. máj 2011

@evka3887 a na teba to prislo spontanne??ci ta zavolal a vyvolal ti porod aby si rodila na jeho smene??

1talizmanik1
8. máj 2011

@sammy244 to by zaujimalo aj mna 🙂, lebo za lekara sa cvaka 230 €-udajne a vela lekarov to vraj robi tak, ze aj cisarsky vypise, len aby sa rodilo pocas smeny 🙂

sammy244
8. máj 2011

@1talizmanik1 no za vybavenie lekara v saci sa plati nemocke 230e a v novej 165 e 🙂)) ked chces niekoho pri porode tak 20e,

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...

kuknite tu

1talizmanik1
8. máj 2011

@sammy244 to som citala aj ja 🙂, len vies, zaujimalo by ma, kolko vyjde taka sranda v saci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre