Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

amyy
11. júl 2011

@cervena_ciapocka no ktovie mozno sa stretneme v porodnici,ja vraj doo konca tyzdna porodim,mas vybaveneho aj lekara?

marmatu
11. júl 2011

@kuratko82 no to pevne dufam, že o 9.00 tam už nebudem 😀 ale v Šaci nikdy nevieš...privezu nejaký súrny prípad/prípady a budem tam opäť do obeda. A nejdeš ty najprv na USG? Tam objednvaju na 9:00.

marmatu
11. júl 2011

@elli333 ja som sa rozhodla na zaklade odporucani kamosiek, ktoré tam rodili (a skusenosti ludi, ktorí ležali aj na iných oddeleniach) + som studovala fóra. Osobne si mylsim, že aj ked ani Šaca nie je dokonalá (a to ziadna nemocnica nie je) tak lepsie siroko daleko nenajdes. Pre mna je dolezita odbornost a pristup personalu. A ty ked mas aj osobnu pozitivnu skusenosť, tak nemas co vahat.
Do poradne v nemocnici ides az v 36 tt. Ak by to vsak prislo na teba ovela skor (ale sustred sa na to ze nepride 😉 ) tak pojdes rovno do novej nemocnice aby ste boli spolu s babatkom. Ale neboj a ani nemysli na predcasny porod.

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@amyy nie, nikoho som nevybavovala ... dnes som čakala na poradni od 8:20 do 11:20 ... a to som bola tretia, ale asi 4 pacientky šli dnu mimo poradia (asi boli objednané k inému lekárovi) .... plus iné veci sa tam riešili

amyy
11. júl 2011

@cervena_ciapocka a co nove?este sa male nepyta vonku?

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@amyy ani náznakom 😀 ale ktovie, možno si to rozmyslí behom týždňa

amyy
11. júl 2011

@cervena_ciapocka ja uz by som to chcela mat za sebou,lebo tie horucavy su hrozne a ja uz nevladzem,cakas prve?ja uz mam trojrocnu dcerku a velmi sa tesi na braceka

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@amyy prvé, a tiež mi tie horúčavy nerobia dobre ...

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@ingemor @adjuskax
Dnes som si pozrela v ambulancii zoznam vecí čo treba do pôrodnice a aj potom pre bábo pri odchode domov. No a je tam, že poštolkové nohavičky a plienky. Bude vadiť ak ich pri ocdchode nebudem mať a bábo vezmem len v jednorázovke? (Síce mám klasické plienky aj tie nohavičky, ale tu v KE ich nemám lebo tu nebudem s bábom a mimo KE už nejdem teraz.)

lauraespozito
11. júl 2011

@cervena_ciapocka tie nohavičky už netreba len ak by ti v pôrodnici ortoped odporučil .Kludne môžeš v jednorázovke ved ani oni ich nebalia naširoko len jednorázovky

kuratko82
11. júl 2011

@marmatu no dufam ze nie, najprv ma objednal na 8:30 ale kedze som mu povedala,ze vstavam o 10tej, tak sa zlutoval a dal ma na 9tu 😀 uz som raz bola na USG,tak asi uz nepojdem... akurat na monitore som este nebola 😒 kedy sa ma chodit? nevies?

kuratko82
11. júl 2011

ozaj poznate tie tampony co sa pouzivaju na kupanie vo vode aj v tehotenstve? ja som ich dnes skusala,tak uvidim ze co a ako... ale voda bola super a ten pocit v tej horucave,no na nezaplatenie 🙂

marmatu
11. júl 2011

@kuratko82 neviem, myslim že je to individualne, podla vysledkov inych vysetreni, a možno ked žena prenaša, tak sleduju či netreba už konať. ak je všetko OK tak možno len raz robia. myslim, že keď ti nepovedali aby si sa tam objednala, tak ta tam v stredu už nebudu posielat.
mne tiež nerobili prvý krát CTG tak predpokladám, že teraz v stredu mi spravia.
inak aj ja vstavam neskor, lebo v noci nespim dobre a 2-3x chodim na WC. ale dufam, že ked tam pridem tak skoro tak aj skoro odidem, no uvidime, možno sa už viac nedam objednat na 7:30 😖

rabiva
11. júl 2011

ahojte, ja som tiez bola dnes na poradni, prisla som o 9 a necakala som dlho, asi do 25min kym ma vzali na monitor a potom do poradne, stihla som aj poucenie o EPI tam som tiez necakala ani sekundu, lebo sestra akurat otvorila dvere a brala inu tehulku, tak aj to bola rychlovka 😉
Navstivila som aj kamaratku, kt. pred par dnami rodila, bola na nadstand. izbe za 30€, teda zaujimalo by ma, tie co ste rodili a mali nadstandard, aky je rozdiel v jednotlivych izbach...? ja co si pametam tak som pred 6r bola na nadst. izbe za 500sk na noc a bola v takej istej vybave ako teraz ta za 30€ 😕 v com sa teda lisia?

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@rabiva ahoj 🙂 pamätám si ťa z dnešnej poradne ... ktovie podľa čoho berú lebo, pred tebou sme boli tri čo ž mali aj monitor za sebou a vzali okrem teba ešte ďalšie 4 pacientky "mimo" poradia. Si šla za konkrétnym lekárom? Lebo vtedy by som chápala, že vás vzali skôr. Mňa vzali až o 11 tej.

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@kuratko82 na prvej poradni robili usg a na druhej monitor.

rabiva
11. júl 2011

@cervena_ciapocka 😕 ano? a ty si bola ktora? 😅 no ja chodim priamo za Dosedlom 🤐 tak zato necakam dlho, minulu poradnu asi 40min kym mi spravil usg... buduci pondelok idem opat, uz sa to hadam pomaly rozbehne, zatial to vyzera ze sa drobcovi v brusku paci 😎
Inak verim ze to cakanie je otrasne, lavicky su fest tvrde blbo sa na nich sedi...

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@rabiva aha ... no som si aj myslela, že tie ženy šli priamo za niekým, tak to je jasné, že keď tam má svoje pacientky a nemá službu tak ich vezme keď má čas. Keď som šla dnu ja už tam bola nejaká mladučká lekárka. Tiež idem zas v pondelok, ale termín mám 17.7. resp. 19.7. takže ma dali na 18.7. keď dovtedy neporodím, ale dnes to tak vôbec nevyzeralo, všetko drží.
Ja som sedela pri okne, v bielom a červenej košeli 😅

kuratko82
11. júl 2011

@rabiva ten dosedla je tam asi kazdy den 😀 ja som k nemu na stredu objednana,tak dufam, ze to tiez bude taka rychlovka 😎

kuratko82
11. júl 2011

@cervena_ciapocka takze sa budem tlacit na ten monitor,chcel mi ho uz minule robit,ale nejak sme sa zakecali a zabudli na to obidvaja 😕 tak radsej pripomeniem

rabiva
11. júl 2011

@cervena_ciapocka 😉 aha uz asi viem 😅 mna prekvapila ta cernoska v cakarni 😎 Tak drzim palce aby sa drocekovi uz chcelo ist von v termine 😵 viem co je to prenasat tyzden a to cakanie je nekonecneee. Prip. sa o tyzden stretneme znova.

rabiva
11. júl 2011

@kuratko82 no podla toho ako ma sluzbu si objedna pacientky, a snad nebudes dlho cakat, teda kym nebude mat nejaky surny pripad, porod, SC... 😉 vraj bezne ma aj 3-4 porody za den 😕 🙂 ty mas kedy TP?

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@kuratko82 nie ... keď dáš sestričke tehotenskú knižku ona ťa potom automaticky zavolá na ten monitor a potom zas čakáš na chodbe kým ťa opäť nezavolá k lekárovi. Ja som šla na monitor dnes hneď ako som prišla lebo na ňom akurát nik nebol, no ale potom som strašne dlho čakala.
Tak ono je to v nemocnici a tam majú kopec nepredvídanej roboty, nie ako v inej obyčajnej ambulancii.
Keby napríklad Dosedla vtedy rodil, tiež by ženy ako @rabiva ktoré za ním šli museli čakať.

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@rabiva ja som mala strašné pocity keď som dnes musela do nemocnice hoci len na poradňu, proste strach, stres ... ale keď už som bola tam už to bolo v pohode.
A keď pôjdem napríklad v noci ako to v nemocnici funguje? Je tam nejaký všeobecný príjem, alebo mám ísť rovno na to tretie poschodie? A kam vlastne?

kuratko82
11. júl 2011

@rabiva no dvakrat som uz u neho bola a pravdu povediac som myslela,ze cakam dlho a cakala som tak asi do hodiny... tak myslim,podla toho co som pocula,ze celkom dobre 🙂 a termin mam 19.7. a povedal mi,ze dovtedy porodim,aj ked zatial sa ani neotvaram ani nic podobne... tebe co povedal na termin?

kuratko82
11. júl 2011

@cervena_ciapocka aha,no ked som bola naposledy tak uz bolo po pracovnej dobe,takze sestricka tam nebola,asi preto sme zabudli... no ved uvidim,necham sa prekvapit...

rabiva
11. júl 2011

@cervena_ciapocka ano ides presne tam ako dnes, ako su teraz tie velke tazke dvere otvorene kvoli ultrazvuku, je tam zvoncek na "prijem rodiciek" stale je tam niekto, ja som dosla vtedy asi o pol9 vecer. Ja som sa aj dnes radsej obrnila trpezlivostou aj jedlo som mala v taske, kebyze budem dlho cakat, co som tu citala... aj skor som chcela prist, ale dako som nestihala. Moc sa nespolieham na to ze ked ho mam dohodnuteho tak to pojde rychlo, ale nastastie dnes slo 🙂
I ked mam trosku dojem z toho vsetkeho, a je to asi aj celkom pochopitelne, ked su "sukromna nemocnica" tak chcu nejakym sposobom buduce rodicky "prinutit" aby si priplatili a necakali dlho 😒 😒

@kuratko82 no povedal ze o tyzden uvidime co nove a podla toho sa zariadime 🙂 tak nejak tajne dufam ze by sa maly mohol narodit po 20tom 😅 😅 hoc aj s pomocou dr. Zatial som vsak zatvorena poriadne, ale poslickov mavam dost casto.

kuratko82
11. júl 2011

@rabiva no ja som z neho mala taky pocit,ze ak to nepojde samo tak tomu pomozeme,lebo mi spominal,ze je lepsie porodit do terminu,nakolko babo je uz dozrete,alebo ako by som to nazvala a neni zbytocne velke,lahsie sa mu ide von a aj pre mna je to lahsie...

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@rabiva aha, ... dobre 🙂
ťažko toto zorganizovať, lebo ak si len 5 pacientok vyberie každá iného lekára ku ktorému chce chodiť, nedajú sa tie termíny zosúladiť s tým kedy oni majú službu a tak musí niekto čakať.
Ja tam "osobne" vlastne nikoho nepoznám, tak mi príde divné prísť za niekym, že nech ma odrodí. Hádam budem mať šťastie na niekoho v pohode 🙂
No mne práve stvrdlo brucho (nejak dlho dží 😕 ) , to je dnes asi tak tretí krát a to je všetko. Žiadne bolesti, kontrakcie, nič a malý je nejak vysoko stále tak ja neviem. Dúfam, že keď sa to do pondelka nepohne tak mi nejak pomôžu, nechcem dlho čakať, a pre bábo to tiež isto nebude najlepšie.

cervena_ciapocka
11. júl 2011

@kuratko82 myslíš, že aj ostatný lekári takto zmýšľajú? Lebo ja nechcem prenášať. Presne viem kedy som otehotnela a sedí to s dátumom pôrodu, lebo aby si to malý dovtedy rozmyslel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre