Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
1. dec 2008

Ahojte.Tak už to máme aj my za sebou.Pôrod bol malina 🙂 🙂 🙂
Ani sa mi tomu nechce veriť.Bolo to strašne rýchle.

andyika
1. dec 2008

ahoj, a kedy si rodila???????nejak som ani nepostrehla, zeby si sa tu dlhsie neukazala.
A uz si doma z porodnice, alebo ste este tam???a co babatko, ake bolo velke????u koho si rodila????
asi spustu otazok ti kladiem, ale nas to este caKA a som strasne zvedava.

lilly, ten nastrih by ti mal zrast aj ked ti uz stehy vypadli. povedala mi to mamina, ktorej tiez vypadli skor stehy. ten sprej sa da volne kupit v lekarni?
tak to je dobre, ze lilly uz ma rezim, a preco nespi v postielke????

ddmoxy
2. dec 2008

rodila som 27,11 vo štvrtok.Kontrakcie začali okolo pol druhej ráno-ak sa to vôbec dá nazvať kontrakciami.Veľa z nich som prespala 🙂 .Ráno som volala doktorovi-Luptákovi,že sa asi niečo deje,ale kontrakcie sú velmi slabé a nepravidelné.Vravel,aby som zašla do Šace,nech ma pozrú.Došla som s presvedčením,že ma pošlú domov.Veď ma nič nebolelo.A keď som bola na zázname,tak neprišla ani jedna kontracia.Vyšetrila ma doktorka Petrovičová-alebo ako sa volala.Bola fakt úžasná.Po vyšetrení mi povedala,že ostávam,že som otvorená na 3 cm.Pozerala som na ňu jak taký... Veď prvý pôrod trval 20 hodín a vôbec som sa neotvárala.A teraz?A k tomu bez bolesti.Potom volal doktor,že keď skončí v ambulancii tak dobehne 🙂 🙂
Dali mi klystír a len tak som si vysmiata chodila hore dole....potom sprcha a s manželom sme sa smiali na chodbe ako také kone.Tak to bolo asi do pol jednej.Podotýkam,že do nemocky som dorazila okolo 9.30.
Potom mi prepichli plodovú vodu a tačali mierne kontrakcie.Ale stále nič hrozné.Dalo sa to predýchať.Potom došiel doktor vyšetril ma a povedal,že mi dajú infúzie aby sa spustil pôrod.Potom na to zavesil,že mi dajú epidurál a ďalšie infuzky nech to mám za sebou.Po epidurále bolo asi 14,35.A on nech si aspoň pol hodinu sledujem kontrakcie-vlastne tie tlaky.A je že mám divný pocit,že sa niečo tlačí.Pozrel sa a začal si nasadzovať rukavice.Bol vysmiaty ako lečo.A setrička na to-TO JE HLAVIčKA??????
Veď som ani netlačila.Potom sa to začalo a malá bola vonku na 3 zatlačenie.Narodila sa 15,05. Bolo to fakt super.A hlavne bez nástrihu...... Vtedy bol Lupták môj najlepší kamarát 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Fakt mu ďakujem.Ak budete niektorá pri ňom rodiť,tak môžete byť pokojné.Aj po pôrode sa nás prišiel pozrieť.Naštastie sme obe v poriadku a už doma.Malá je strašne zlatá.Prvá noc bola neuveriteťná.Vstala len o 1,30 a potom o 6,00 a to posledný krát papala o 22,00. Pokladík.Tak Vám držím palce.
hankky,dúfam,že Luptáka stihneš.A pozdravuj ho.Mala som chuť ho po pôrode vystískať ako to super dopadlo.

hankky
2. dec 2008

dobre ranko dievcata 🙂 ako sa mate?
U mna sa vsetko upokojilo, len sem tam ma mala zatlaci tam dolu tak ze to picha az vonku ... 😨 ale inak mi je dajak dobre, dufam ze to neznamena ze sa vsetko zastavilo 😅
Uz sme si s drahym naplanovali ze to bude cez vikend na mikulasa 😀 verim ze nas mala pocula lebo vtedy prave nespinkala 😀 Bolo by fajn keby to bol vikend, aj Luptak by stihol dojst a bolo by to pre mna take symbolicke lebo moj dedko ktoreho som velmi lubila sa volal Mikulas 🙂

lilly, zda sa ze ste si uz na seba zvykli a spoznali sa 😉 to je super. Pomaha harmancek a ten sprej co si spominala? Ja sa toho hojenia strasne bojim 🙄

ddmoxy, akurat vcera vecer som na teba myslela ze si sa uz strasne dlho neukazala ze to uz mas urcite za sebou 😀 Blahozelam a prajem malej plno vela vela zdravia a stastia 🙂 Samozrejme aj tebe 😉 Ale ako citam mate doma pokladik ktory setri mamku a nebudi ju velmi v noci 😀
Tak takyto porod ti vsetky mozeme len zavidiet, ja keby som mala len take slabe bolesti (vlastne som aj mala) tak by som asi nikam nesla a cakala kym to bude silne a pravidelne....takze by som asi podla toho porodila doma 😀 Moja mamka mala taky druhy porod pri sestre ze nic nic a zrazu hlavicka...
Tesi ma ze si taka spokojna s Luptakom...este ze stihol dojst po ambulancii k tebe 😅

andyika
2. dec 2008

Ahojte
ddmoxy, dala som ti kopu otazok a an to hlavne som zabudla. GRATULUJEM K dcerke a praejm Ti, aby ste spolu zazivali krasne chvile a aby ti mala prinasala len radost. 😉

u mna noc v pohode, rano som sice bola hore o 5tej, kukla som do TV, manzel prisiel z nocnej o 6,30 pockala som ho a potom som si s nim isla este pospat,...no a teraz som az vstala.
Hedka, tak sa na toho mikulasa tam stretneme, lebo aj ym sme to tak naplanovali 😀 😀 😀

cherry01
2. dec 2008

ahojte. Aj ja tam budem na Mikuláša 🙂
ddmoxy gratulujem 🤐

ddmoxy
2. dec 2008

Ďakujem krasne.Aj my sme spokojné. 🙂 🙂 🙂 Prajem,aby ste to všetky mali také ako ja.Začínam rozmýšlať,že bude aj tretie 😝

luci79
2. dec 2008

Jeeej, ahoj DDMOXY, gratulujem k dcerke!!! Potom pridaj nejake fotecky 😉
My sme ok. Vo stvrtok mame prvu poradnu u detskej lekarky tak som zvedava kolko sme pribrali a vyrastli. Rastie vlastne zo dna na den (v nedelu mame vlastne mesiac), hlavne tie buclate licka, vidno, ze je to kojene dieta 😀.
Jakub je zlaty, spinka aj v noci, comu sme s priatelom velmi radi 😵 , papka a sem - tam aj zaplace, aby sme o nom vedeli, aby sme vedeli, ze ho mame.
A holky do toho... rodime!!! 🙂 Ci vsetky cakate na sobotu, na Mikulasa? 🙂 😀 😀

lilly
2. dec 2008

ahojte
ddmoxy, gratulujem ku krasnej dcerke a prajem vam nech je zdrava a robi vam len radost 😵
ten porod si mala fakt uzasny, to ti mozme vsetky zavidiet 🙂 tvoje porodne bolesti som si odtrpela asi ja hned od zaciatku 😀 Naco ti vlastne davali epidural, ked bolesti neboli nejake silne?
andy, lilly nespi v postielke len v noci, teda od takej jedenastej, ked papa okolo osmej, tak ju davam este spat do postielky, ale na noc potom uz pri dalsom prebudeni okolo jedenastej-dvanastej ju davam uz k nam. A to hlavne preto, leboje to jednoduchsie ju potom ukludnovat, uspat, ked je poruke, ako stale sa otacat a vstavat k postielke, ked zacne mrncat, kym tuho zaspi, tak sa nevyspi ani ona, ani my s muzom.
andy, k tomu nastrihu, mne ten steh nie len ze vypadol, ale sa aj rozpadol, tak roztvoril a trochu aj hnisal, no uz to zacina byt lepsie, ten chlorofilovy sprej je fakt dobry na to, este aj framykoinovy prasok si tam davam, tak sa to hoji. Teraz som si to osetrovala, tak mi vypadli dalsie dva vnutorne stehy, ale tie su dufam zrastene. Inac v Moldave maju ten sprej len v lekarni v meste, inde pozerali na muza ako na puka, ze o com to toci, co to chce.. 😅
vy si tam chcete urobit mikulasske stretko v porodnici? Rovno si date posedenie pri jedlicke 😀 😀 😀

ddmoxy
2. dec 2008

ahojte.... lilly,ten epidurál som chcela lebo celkovo urýchluje pôrod a k tým bolestiam by som sa aj tak dopracovala.Hneď po epidurále mi nasadili oxytocín,ktorý spôsobuje kontrakcie a hlavne aj ich intenzitu.Takže tá bolesť by prišla. ☹ ☹ Ale fakt sa tomu teším,že to tak dopadlo.Na kontrolu už idem k Luptákovi.Utekám od mojej doktorky,ktorá je síce veľký profesionál,ale chýba mi ten ľudský prístup ako u neho 🙂 🙂 🙂 🙂
A

ddmoxy
2. dec 2008

lilly,aj ja som mala podobný problém po prvom pôrode.Ten sprej je fakt dobrý.Aspoň mne pomohol určite.
Baby,tak už chodte rodiť.A nech to máte take super ako ja.....

cherry01
2. dec 2008

ahojte, este sa chcem spýtať...možu sa do nemocky doniesť živé kvety??????
čo vám doniesli manželia do nemocky?

hankky
3. dec 2008

Dobre ranko dievcata, aku ste mali noc?
Mna zase od vcera poobedia pobolieva brusko a tvrdne...ale nie je to pravidelne...a vraj kontrakcie maju trvat len kratko a ja mam pocit ze ak to je kontrakcia tak trva mozno aj minutu...alebo pride bolest, vystupnuje sa, potom sa to zmierni a len taku menstruacnu bolest mam a potom sa to zase vystupnuje a to trva tak mozno aj 5 minut....a potom nic...tak ja uz fakt neviem...uz si zacinam mysliet ze nespoznam ze to uz ide prislo a porodim doma 😀

Andy kedy ides na kontrolu? Ja zajtra, ale vecer o siedmej 🙂

Marcelka ako si na tom? Si pripravena na vas velky den? Juuuj tak silno ti budem drzat palce 😉 Pokial viem spravne tak zive kvety sa nemozu doniest lebo su to alergeny. Aspon kamoska co tam lezala tak vravela ze sa nemozu.

ddmoxy, neviem ci si to uz pisala alebo nie, ale mala si aj prvy porod taky lahky? Inak super ze rozmyslas nad tretim 😀 mna sa drahy minuly tyzden opytal ze kedy potom budeme mat druhe, tak stichol hned ako zbadal moj pohlad 😀

svenka
3. dec 2008

Ahojte dievcence. Blahozelam vsetkym mamickam k ich babatkam a cakatelkam prajem, nech to maju co najskor za sebou. A hlavne bezbolestne 😝
My uz mame porod tiez stastne za sebou. Matko sa narodil 12.11. - den po svojich meninach 🙂 Mal 3700 g a 52 cm, takze taky maly "Valibuk". Rodila som tiez pri Dr. Dosedlovi /pozeram ze on uz tu ma hotovy fanklub/ - bol uplne super. Staral sa o nas ukazkovo. Porod bol sice dost tazky, Matkovi sa nechcelo von, resp. ja som ho nevedela vytlacit, takze som bola poriadne nastrihnuta, ale uz to mame stastne za sebou. Manzel bol po cely cas pri mne. Najprv sme spolu predychavali kontrakcie na chodbe, potom bol cely cas aj na porodnej sale. Pre nas oboch to bol nezabudnutelny zazitok.
Teraz som uz presvedcena, ze nie je na svete nic vacsie ako krajsie ako materinska laska 🙂

svenka
3. dec 2008

A este som zabudla: Cherry01, na porodnici, resp. na izbe nemozes mat zive kvety... Ked Ta hospitalizuju, budes aj podpisovat nejake papiere a na jednom z nich je aj upozornenie, ze na gyn.-porodnicke oddelenie je zakaz nosit zive kvety...

cherry01
3. dec 2008

TAK BABY, ODCHáDZáM. ZAJTRA RáNO O 7,15 MáM SEKCIU!!!!!!!! Pááááááááááááá

andyika
3. dec 2008

marcelka, drzim ti velmi palce a budem na teba veeeelmi mysliet a nech vsetko dopadne skvele. 😉 no normalbne ti zavidim, ze zajtra uz na 100% budes mat babatka pri sebe.

Tak hedka ostali sme tu dve, cakame....a ...cakame. no my sa tam asi fakt stretneme.ä
Inac aj u mna bola noc taka, ze som si myslela, ze to uz konecne prislo, mala som bolesti v podbrusku, v takych intervaloch asi 1 hod., tak som sa uz potesila, ze asi tgen vecerny sexik zafungoval, a ja som medzitym zaspala, a normalne to preslo. Inac dnes je lendak v saci, tak povzbudzujem maleho, ze nech sa poponahla 😀
na kontrolu mam ist v pondelok, ale dnes mam termin, aj zajtra a potom 7meho, preto az v pondelok mi nechali prist. ale ja verim, ze to bude skor ako pondelok. manzel je uz na dovolenke, takze je v pohotovosti, nemusim sa stresovat, ze kto by ma odniesol do porodnice.

hankky
4. dec 2008

juuuuj, marcelka to uz ma za sebou !!!!!!! 😀 😀 😀

andy tak co robime? ideme aj my ci co... 😵
Inak ja nechapem ale ja mam len jeden termin...ty mas az tri? Sranda jak mas v pase napisane ze "vcera cakame..." 😀 sa mi to paci...
Vcera som zase cele poobede prelezala v bolestiach...k veceru uz to vyzeralo ze su celkom pravidelne kazdu pol hodinu, aj ked to nebola vzdy rovnaka bolest...ale okolo siedmej to preslo....teraz mam zase take pichanie (zatial to vyzera ze kazdu hodinu), ze ma mala tlaci naspodku a pichaaaa to az dovonkuuuu ☹ ale som kludnejsia ako vcera lebo vecer idem na kontrolu. Som zvedava aky pokrok sme spravili od soboty kezde drobec cele dni tak tazko pracuje 😅

mimi16
4. dec 2008

ahojte bojovnicky andyika a hanky.tak vam velmi drzim palce nech sa uz aj vase babatka poponahlaju.aj tak vam zavidim, v dobrom jasne, ze mozno o chvilku sa uz konecne dockate.ja uz zacinam byt nervozna z toho cakania,mame este tri tyzdne a uz chcem mat malicku pri sebe. ........este jedna otazocka, taka prakticka, co vsetko mate zbalene do nemocky? papa zatial

andyika
4. dec 2008

ahojte
no na marcelku som myslela uz od rana, no zavidim jej, ze to mala tak fajne naplanovane. keby sa to dalo aj u normalnych porodoch takto naplanovat. U mna nic noveho. krize stale bolia, brusko tvrde ako kamen a uz mi hovoria, ze mam velmi dole brusko, ze to uz bude cochvilku.....len to cakanie, tak to je na nervy 😠 😒
hedka, tak potom vecer daj vediet co nove na poradni....ak ta este pustioa domou. 🙂

mimi, neboj sa aj ty sa dockas, ale viem, ze je to strasne neustale len cakat a cakat a cakat. no mozno esteskor porodis ako mi s hedkou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ddmoxy
4. dec 2008

hankky...... prvý pôrod bol otrasný.Trval asi 20 hodín.Začalo sa to odtokom plodovej vody a potom už len kontrakcie.Chcelo sa umrieť.Trvalo to príliš dlho a nechcela som sa vôbec otvoriť. ☹ ☹
No a tento super 🙂 🙂 🙂

arturinka
4. dec 2008

Ahojte....aj ja som jedna z Vas a chystam sa rodit do Sace,.......termin mam 14.12., ale isla by som uz teraz....neviem sa uz dockat nasho vytuzeneho babetka,.....neviete poradit?......zena sa otvara postupne posledne tyzdne alebo to moze prist z hodiny na hodinu?.....pytam sa, lebo v poradni mi povedali ze sa neotvaram, ze krcok je tuhy, pevny, takze porod do konca tyzdna urcite nehrozi....

katy2
4. dec 2008

arturinka, ahoj 😵 😵 😵
ty uz rodis???? ako rychlo to ubehlo 😵 😵 😵 😵 drzim palce a prajem, nech to mas co najskor za sebou a maleho pri sebe zdraveho a krasneho 😵 😵 😵 😵

ddmoxy
4. dec 2008

ahojte...tak čo?nikto nič?

luci79
5. dec 2008

Ahojte, tak ako to tu vyzera? Kto rodi?
DDMOXY, malinka je nadherna, prave som videla fotecku v Tvojom albume...
Ako ten cas rychlo leti, ved nas Jakub ma v nedelu mesiac a mne to pripada ako keby som rodila pred tyzdnom 🙂 ...
Baby drzte sa....

andyika
5. dec 2008

ahojte, tak jazatial nic..................ale vecer to musi byt, sluzbu ma dosledla a rada by som pri nom rodila

no hedka sa neukazala, asi uz ostala v nemocnici 😉 tak drz sa, a ak to uz ma za sebou, tak jej tisko zavidim a gratulujem z celeho srdca 🙂 😉

madi
5. dec 2008

ahojte vospolok, sorry ze som tu vtrhla...
len taky mini oznamik od Hankky ..... Natalka sa narodila dnes o 11,50h, 3400g a 52 cm...je zdrava, porod vraj trval 15 hodin ale statocne to zvladli.....

andyika
5. dec 2008

jeeeeeeeeeeej tak to je skevele, ze uz dalsie babatko je na svete, tak fakt to vyzera na to stretko v nemocnici. uz tam je on a aj marcelka. Uz tam chybam len ja 😔 no ale pride cas aj na mna 😉
hedka este raz gratulujem 🙂 😉 🙂 😵 😵

ddmoxy
5. dec 2008

gratulujem k babatkam.A fakt to letí strašne rýchlo....Super.Prajem vela zdravíčka.Je super,že Hankky stihla Luptáka.Mal mať dovolenku ☹ Dnes som na ňu akurát myslela.....

andyika... neboj aj ty to budeš mať za sebou.Držím všetky palce.

luci79.... máš pravdu,ako to všetko letí.Mne sa zdá ako keby som porodila prvú dcéru pred mesiacom a ona už bude mať štyri 🙂 🙂 🙂 Veľká slečna..... a malá slečna je asi najlepšie babatko na svete.V noci sa budí maximálne 2 krát 🙂 🙂 🙂 🙂

lilly
6. dec 2008

jej, cherry aj hankky gratulujem k babatkam 😵 andy, uz za chvilu aj ty ides, mozno uz aj rodis 😵
nasa lilly ma tie noci rozne, nie stale sa jej chce spat, tak ja som potom ako matoha.. dnes sa pojdeme prvy krat aj vetrat na balkon v kociku, zatial sme sa vetrali len pri otvorenom okne 🙂 len cakam, kym sa zobudi, prebalime sa, napapame, oblecieme a budeme dufam spinkat na cerstvom vzduchu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre