Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

andyika
22. jan 2009

ahojte
tak ako sa mate????babatka posluchaju????????
ja akurat kojim 😀 😀 tak si aspon trocha uzijem net. my sa mame ok, rezim uz ako taky mame, chvala Bohu.
mali sme trosku problem s mleckom, ale to preto ze som mala vysoke teploty, no a viki nechcel spinkat tak sme prebdeli noc do 3.40boli sme aj u detskej dr. odvazila nam ho, tak pribral len 100g za tyzden, co predtym to bolo min. 200g.keby nahodou, zeby vecer bol zly, tak to znamena, ze nemam dostatok mliecka pre neho, tak ho mam vecer dokrmit umelou stravou.ale zatial to nebolo potrebne 😉
inak vazime 4750g 😉 po 6 tyzdnoch pribral 1100g

andyika
22. jan 2009

chuchu, neboj sa nic porodu, je to sice neprijemne, bolestive, ale ked uvidis svoje dieta, tak na vsetko zabudnes 😉
a tiez ta neviem spozat z tej fotky. napis ako sa volas, alebo pridaj vacsiu fotku do albumu. no som ale zvedava, ze????????????????ano byvame v mokranciach, no nejak si dobre informovana.... 🙂

lilly
22. jan 2009

chuchu, my byvame na namesti mieru a chvilu pred par rokmi sme byvali s manzelom aj na novej v tych novych bytovkach.. 🙂 a mna nepoznas z videnia? fakt by si mohla dat vacsiu foto do albumu 😉 86 je rok tvojho narodenia? to si potom mladsia zabka odo mna, ja som 80 🙂

deni_v22
22. jan 2009

ahojte, tak to ste mali celkom stastie, ze niektorej z vas pozreli na vizite aj sitie. Ja som v porodnici stravila 4 dni a keby som sama nepoprosila doktorku, u ktorej som odrodila, ze nech mi skontroluje ranu, tak by to nikto z dr ani nevidel. Dokonca som zazila aj taku vizitu, ze od dveri (lezala som asi 4 m odtial) mi jeden dr bez slova ukazal rukou gesto "1", ja som prikyvla, ze som OK a on odisiel 🙂. Taku lekarku by som aj ja mohla robit 😉

gabi96
22. jan 2009

Čau baby, nečítali ste aktuálne číslo Zdravia. Je tam článok s Dosedlom. http://zdravie.pluska.sk/zdravie/zdravie/do-bru...

lilly
23. jan 2009

gabi, precitala som si clanok, pekny 🙂
trochu od temy otazka.. dostali ste uz tento mesiac matersku zo socialnej poistovne? Lebo ja stale nie, pritom minuly mesiac mi ju poslali uz 12.-teho.. 😕 🙄

lilly
23. jan 2009

no rano este materska nebola na ucte, ale teraz uz je, este aj trochen viac ako minule 😀 asi sa stacilo len postazovat na konovi 😀

tinucha
24. jan 2009

Kočky ako to funguje po pôrode v Šaci? Kedy vám 1x priložili bábätko? A prikladá sa hneď k prsníku? Alebo sa neprikladá? Predpokladám, že sa dieťatko hneď tak skoro na prsník nechytí. Či áno? V tomto akosi nemám jasno. 😝

luci79
24. jan 2009

Ahoj Tinucha, babatko Ti hned prilozia. Mne ho prilozili hned po porode na brusko. Potom ho zobrala detska pedatricka a doniesli nam ho uz obleceneho, umyteho a hned prilozili ku prsniku.. A Jakub sa prisal 😵 , aj ja som bola prekvapena, bolo to sice len na velmi kratko, ale na spustenie laktacie to asi stacilo... Pretoze do teraz sme na materskom mliecku, ktore veeeeelmi rad papka 😉

tinucha
24. jan 2009

Ďakujem Luci za odpoveď. 😉 🙂

lilly
24. jan 2009

mne malu neprilozili vobec, lebo mala bola namodrala, ked sa narodila.. vzali ju hned umyt a potom oblecenu mi ju doniesli ukazat, no s tym, ze mi ju nebudu prikladat, lebo je modrasta.. manzel si ju trosku podrzal, ja som ju pohladkala a vzali ju do inkubatora.. rodila som o 20:40 a doniesli mi ju potom az rano o siestej..

chuchu86
24. jan 2009

andyka - tvojho muža poznám iba z videnia, a na strednej som chodila spolu s Kristínou Fialkovou, tak asi ona mi o ňom kecala dačo.

chuchu86
24. jan 2009

lilly - moji rodičia bývaju na námestie mieru, z videnia možno že sa aj poznáme. V ktorom vchode bývaš ?
Rodičia bývaju v jednotke- hned ako má Zlatica tu drogériu a je tam aj kaderníctvo.
Narodila som sa v roku 1986 - takže fakt som asi žabka 😀

Inaáč chcela som sa opýtať, že ako to je s materskou ? Ja som teraz na PN - ke, a doktor ma vypíše až vo februári, treba to nahlásiť v poisťovni alebo na sociálke ? Vlastne teraz koľko je materská ?
Vy ktoré ste už porodili dostali ste už tie peniažky ( myslím teraz na tu dávku 25.000Sk na prvé bábo ) ?
Ja som čítala, že bábo musí dožiť 20 neviem koľko dní a až potom treba na sociálku to vybaviť, je to pravda ?

Ešte toľko otázok by som mala ku tomu pôrodu, ale budete myslieť, že som uplne nenormálna z toho ! 😀

traktor
24. jan 2009

dobry vecer chcem sa opytat ci niektora zvas mala zle vysledky s tripletestu.mne odporucili dr,dosedlu,neviete co ma tam caka?

mukky
24. jan 2009

ahoj a tebe vysli zle ak mozem vediet??

traktor
24. jan 2009

hej az dvakrat

traktor
24. jan 2009

som v 17 tt ,citim sa velmidobre ,az na tie testy co vysli zle...je to obrovsky strach ,na internete som si nasla ze nie su velmi iste tie testy ze to este nic emusi znamenat....

mukky
24. jan 2009

neboj sa,urcite to bude v poriadku,neviem ti s tymto pomoct.a co povedali lekari..co to moze a nemusi znacit..

traktor
24. jan 2009

mam zvysene riziko dawna.je to obrovsky strach u nas v rodine su vsetci zdravy a aj mne sa uz narodili zrave deti...najhorsie je na tom to cakanie,vsade sa musis objednat a dost sa caka...a potom ze ma byt baba pocas tehotenstva v klude

traktor
24. jan 2009

som objednana k doktorovi dosedlovi,no celkovo na sacu som pocula len same dobre veci,ja sompredtym rodila namojzeske.,tato nemocnica je pre mna nova...

mukky
24. jan 2009

takze uz mas 2 deticky..a kolko mas rokov,uz si za 35kou?Mzslim ze az od vtedy sa aj robia tieto speci vystrenia,,si pisala do juloviek...tam ti niektori odpovedali..neboj,citim s tebou

traktor
24. jan 2009

mam 3 deti,toto bolo takeprekvapenie 🙂 ,mam 33 rokov,teraz pisem prvy krat

traktor
24. jan 2009

ja verim ze vsetko dobre dopadne na babetko sa velmi tesim,a aj deti mam dve slecny 9 a 12 a skoro 6 rocneho chlapca

mukky
24. jan 2009

takze tri 😀 hej,vsimla som si ze nemas prispevky..ja som tu necely mesiac a som zavisla a rozlietana na vsetky strany 🙂 vsetko bude dobre....baby pisali ze na 3D sa da vidiet potom viac...ja som rodila v saci pred pol rokom,mam synceka..a som nesmierne stastna

traktor
24. jan 2009

hej aj ja chcem ist na 3D,tuto stranku som nasla len nahodou ,a pre sacu som sa rozhodla preto ze mi ju uz viaceri odporucaju,ze su tam velmi dobre sestricky,aj vybavenie maju uz moderne...tak sa tam na buduci tyzden ideme pozriet

traktor
24. jan 2009

mas velmi zlateho maleho,je to rozkosnebabo tak sa drzte auzivajte si je to velmi pekne obdobie,len ten cas tak leti a tie deti rychlo rastu

mukky
24. jan 2009

dakujem 🙂 mozme si potom pisat ak chces aj ip to je hore interna posta,tu som sa strasne veci vela naucila 😀 ja som v saci mala nadstard.izbu,boli sme len dve,navsteva kedy chces ti pride az na izbu,vlastna chladnickaa,wc a ssprcha a telka...inak by som ani nechcela

traktor
24. jan 2009

dobre budem len rada,zajtra saozvem a mozme popisat,som zvedava ako tov tej nemocnici chodi,ake mas skusenosti...zatial papa dobru noc, zajtra sa ozvem

mukky
24. jan 2009

pa 🙂

lilly
25. jan 2009

traktor, precitaj si clanok, co tu davala link gabi96, to je clanok s dosedlom a bude ti robit predpokladam presne to vysetrenie.. Drzim palce, ze by bolo vsetko ok 🙂
chuchu, byvam v tom istom bloku ako vasi, len iny vchod
tych 25000 som este nedostala, len nedavno som o to ziadala, dieta sa musi dozit 28 dni. Tlaciva na to ti daju aj skor, ale po 28 dnoch to mozes podat. TReba k tomu potvrdenie od gyndosa a pediatricky.
materska je 55% z vymeriavacieho zakladu za minuly rok. Ak si pracovala, tak z tvojho platu, ak nie, tak neviem, ci dostavas matersku, ci nie hned rodicovsky prispevok. A ked ta dr. vypise na matersku, aj na PN, to vsetko musis oznamit soc. poistovni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre