Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

hankky
13. feb 2009

ahoj mamicky, hlavne tie kojace, pijete caj na podporu tvorby mlieka? mam totiz este vyse 10 ks teekanne a vzorku hipp...ak mate zaujem, poslite IP a poslem 😉 je mi luto to vyhodit 🙄 nie je toho vela ale aj malo snad potesi

chuchu86
15. feb 2009

Ahojte baby, tak my sme ešte 2v1 ale už veľmi čakám kedy zo mňa vylezie ten malý človiečik, posledné týždne su nahroznejšie, piatok mi bolo veľmi zle, točila sa mi hlava, mala som hnačku, žaludok ma bolel, tak som zavolala lekárovi, že čo s tím, a povedal - držte diétu. No mne to išlo veľmi ťažko, asi pol dňa som mala diétu - sucháre a čaj, a už na večeru som si dala grízik 😀
Buduci týždeň by som chcela zabaliť veci do pôrodnice keby náhodou by sme mali utekať 🙂

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilly
16. feb 2009

asandys, dr. petrickova je podla mna dobra lekarka, ja som mala s nou len dobre skusenosti. Prijimala ma, ked som isla rodit, ako jedina z personalu si vtedy zo mna nerobila srandu, narozdiel od sestriciek a dr. sevcovicovej 🙄 Bola velmi mila, starostliva, bola by ma aj odrodila, no potom prisile na nocnu zhodou okolnosti moj lekar, dr. lendak, takze ma potom odrodil on. Jednu kamosku, ktora rodila mesiac predo mnou, ked som ja lezala v saci rodila dr. petrickova cisarskym rezom a ona bola velmi spokojna, krasne ju zosila, uz v porodnici jej jazvu takmer nebolo vidno 🙂

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luci79
16. feb 2009

ahoj ASANDYS 🙂 ,
ja mam s Dr. Petrickovou len dobre skusenosti, vystihla som ju asi dva krat na poradni, kedze tam moja Dr., Vargova, prave vtedy vtedy nebola. Boli dohodnute, ze si ma zoberie 'nastarost'. Bola velmi zlata, je mladucka a dokonca mala aj sluzbu ked som rodila. Bola veeeeeeeeeeeelmi zlata, poradila ako mam predychavat kontrakcie....
Ja ti ju 'odporucam'..... 😵 😵
Drz sa

ddmoxy
17. feb 2009

Ahojte....dlho som tu nepisala,ale sledujem vas🙂az mi normalne chyba tehotenstvo aka pohodicka to bola🙂
Aj ja sa pripajam za jednoznacne ANO za dr.Petrickovu....aj mna prijimala ked som sla rodit.Bola velmi velmi zlata....ale ja som mala uz svojho doktora takze ma neodrodila,ale keby som ho nemala tak by som bola rada keby to bola ona.este aj po porode sa prisla na mna pozriet a zagratulovat.Z celeho porodu som mala fakt dobry pocit aj vdaka nej a porodnej sestricke....a samozrejme mojho doktora ktory bol super!!!! prajem vela stastia...

chuchu86
20. feb 2009

Ahojte baby, už tretí deň sa tu nikto neukázal.
Ja som strašne zufalá, bolia ma kríže strašne, a dnes ráno som sa musela zobudiť o 3.15, lebo som mala strašné krče v bruchu, potom zase hnačka.
Mala niektorá z Vás v poslednom mesiaci hnačku a krče ?
Baby chcem sa ešte spýtať na pôrodné bolesti, vlastne ako to budem vedieť že to už su tie bolesti ?
Dnes idem do Šace na ult +RI, tak mi držkajte palce aby bolo všetko OK.
Majte sa krásne

Lilly - náhodou si nebola v stredu pred obchodom Milk Agro , okolo 17.00 hod ?

lilly
20. feb 2009

ahojte, chuchu, ano, to som bola ja, strazila som kamoske kocik, mym ona nakupovala 😉 tiez som si myslela, ze si to ty, potom som pozerala tu na tuto tvoju fotku a az tak si sa mi nepodobala.. 😅 no aj tak som si myslela, ze to budes ty, lebo viem, ze si byvala v prvom vchode v nasom bloku 🙂
uz si sa ledva gulala 😀 😉

lilly
20. feb 2009

a neboj sa, tie porodne bolesti rozoznas, kazda zena to ma geneticky dane 😉 bolesti krizov a panvy a obcas aj hnacky som mala aj ja.. ku koncu mi uz bolo vsetko 🙄

katka2808
20. feb 2009

ahojte dievcata. trosku sa medzi vas zamiesam 🙂
zatial sem nechodievam, ale rodim zaciatkom juna. chcela som sa spytat, ci v Saci maju system rooming-in, alebo nie... a potom... pocula som, ze do porodnice treba ist, ked mam kontrakcie kazdych 5 min... len sa obavam, ci to potom stihame... som prvorodicka, skusenosti nemam... ako dlho trva, kym sa napriklad kontrakcie zmenia z kazdych 5 minut na dve? predpokladam, ze pri prvom porode to nejde tak rychlo...
a este... ci si treba nadstandardnu izbu zarezervovat dopredu...
dakujem vopred za odpovede 😉

andyika
20. feb 2009

ahojte mamicky
tak hlasim sa po dlhsej dobe.
Vikike bol trosku chory, mal teploty, ale nekaslal ani nemal cervene hrdlo a ani nesoplil 😕 , ale boli sme u dr. a ona mu brala krvicku na zapal, a mal mierne zvysene hodnoty, taakze sme museli brat antibiotika. nuz co sa da robit!!!!!!!!!!ale uz je ok, teraz spinka a ja sa pokusam dohanat domace prace.
inac uz sa krasne prevaluje na stranu, zatial len na jednu, ale urcite casom sa nauci aj na druhu 🙂
v noci, neviem preco sa pravidelne budi kazde 3 hod, a predtym to nam uz krasne spinkal aj 4-5hod. tak neviem, ci mam slabe mliecko, alebo je az taky hladny 😕 😅

chuchu, tie bolesti krizov som ja mala ku koncu strasne, uz som nevedela spat ani na boku, ani na chrbte, no hroze.....ale hnacky som nemala. no a ako pozeram, tak sa ti to uz krati, a neboj spoznas tie kontrakcie, a ked nie, lepsie je ist aj s malickostou do nemocnice, nez by si mala prijst neskoro. a som tak bola 2x, pretoze raz som mala bolesti, ale take ako pri Ms, a druhy krat mi tiekla nejaka voda, tak uz som si myslela, ze plodova, ale nebolo to ono a na treti krat uz to boli pravidelne kontrakcie...takze ma uz prijali a rodila som 😀

katka, tak dlzka pordu je rozdielna u prvorodiciek. ja som napr. zacala mat bolesti okolo 19tej, do nemocnice som prisla okolo polnoci s kontrakciami kazdych 10min, ale boli to slabe....a porodila som az na druhy den vecer o 20,45.ale tie ozajstne bolesti zacali okolo 19tej, pretoze ma na silu otvarali a zvysila davku oxytocinu, pretoze malemu slabli ozvy. takze asi tak 🙂

katka2808
20. feb 2009

andyika, dakujem.

daducha
20. feb 2009

Ahoj Asandys,

tak ja som koncom januara rodila pri Dr. Petrickovej a bolo to perfektne.Je velmi mila,pomahala mi svojimi instrukciami.Ani mi nechcela robit nastrih,nas maly totiz namal ani 3 kg,ale nakniec som mala asi 3 stehy,maly totiz zo mna vyletel 😀 a nestihla zachytit ramienka.Ale sitie bolo podla mna urobene velmi profesiaonalne, uz na druhy den po pôrode som normalne sedela, ziadne bolesti.Takze ak Dr Petrickova,rozhodne hovorim ANO

Katka 2808

Nadstandardna izba sa neda rezervovat,teda ak nechces venovat nemocnici sponzorsky dar, co je cca 15 000 Sk.Na pôrodnej sale som im povedala ktoru izbu by som chcela a oni mi povedali, co je volne. Odporucam C.9,je za 800,- Sk , je dvojlôzkova, velka, bola som spokojna.
Rooming v Saci je, no o polnoci babätka beru na novorodenecke a donesu ti male potom okolo 6.00 rano. No ked si to vybavis u doktorky a druha mamicka s tym bude suhlasit,tak môzes mat babo pri sebe aj celu noc.JA som to tak mala.Bolo to pre mna ovela prirodzenejsie,hlavne kôli kojeniu.Drzim palce nech vsetko dopadne OK.

misha666
22. feb 2009

ahojte kocky... som sa chcela opytat na cenu nadstandartu...tych 800sk to je na den alebo na cely pobyt??? nejak nemozem najst cennik na stranke...

lilly
22. feb 2009

misha to je na den 😉
no mas izby aj za 250, 400, 550 a 1200 sk na den 🙂

misha666
22. feb 2009

lili... no ja by som brala tu za 400sk alebo 550 nevies ake su tam rozdiely?

lilly
22. feb 2009

misha, na str.24 tejto temy som izby dost podrobne opisovala, mrkni tam 😉

misha666
22. feb 2009

lily dakujeeeeeeeeem 😵

adka.b.
23. feb 2009

ahojte..aj ja sa chystam rodit do Sace 🙂)
..je tu niekto aj z Jazera? my tu byvame kratko,vela ludi nepozname tak ci nahodou niekto....

misha666
23. feb 2009

ahpj kocky...este som sa chcela opytat je v Saci pripojenie na net? wifi alebo cez kabel ??? 🙂

hankky
23. feb 2009

Caute baby, ako sa mate? Papate, spinkate, rastiete?
U 🙂 nas nic nove. Koza sa minuly tyzden zlepsila tak som ju prestala mazat tym kremom ktory zabral, v piatok sme boli na kontrole a ideme zase v piatok, ale vcera som si vsimla ze zase ju ma drsnu a cervenkastu 🙄 tak ja uz neviem...mam ju natierat takym mliekom z lekarne tak natieram a natieram...
Papame a spinkame jedna radost, uz aj cez den mi prespi cele doobedu, dnes napriklad zaspala o 8 a zobudila sa o 12:30 😀 A papa 4 krat za den - to uz aj noc som zaratala..no ale je pravda ze papa davky jak drevorubac 😀
Seboreu ci ako sa to vola na hlavicke este stale mame ☹ nie je to uz take strasne, ide to dolu ale pomaly.
Zacina si nozky pritahovat k brusku tak ze niekedy mam pocit ze sa prekoti na bok 🙂 ale to uz asi aj ma byt ze?
No a z coho som najviac "deprimovana" je ze este stale nepasie koniky 😖 ked ju polozim na brusko tak sa bud zlosti lebo nechce byt tak alebo zaspi.Ale zase ked ju mam na rukach tak uz miestami pekne udrzi hlavicku. Ideme buduci tyzden na kontrolu na neurologiu tak som zvedava co povie lekarka na to.

adka.b ja som z jazera 😉

misha666 netusim ci tam je nejake pripojenie, ja som bola rada ze som rada a mozem spat 😀

katka2808
23. feb 2009

daducha. dakujem 😉

chuchu86
24. feb 2009

Ahojte baby,

Lilly - tak to si uhádla - ledva sa guľam, minulý piatok som bola v Šaci na ult. pri doktorovi Dosedlovi, je fakt simpatický lekár, trošku si somnou posrandoval, a povedal, že malý bude mať približne 3,5kg
už teraz váži 2,9kg.
Inak je všetko v poriadku.

ddmoxy
24. feb 2009

misha666, Ahoj...tak to pochybujem ze je tam pripojenie....kabel asi tazko a ani wifi.Mala som tam IPHONE a nefungoval,ziadny internet.Ja som sa tam isla zblaznit🙂🙂🙂Mala mi stale spala aj ja som si pospala,ale nezvladala som spat cele dni🙂

buksy
25. feb 2009

ahojte... ten internet tam asi fakt nieje ...

hankky: krem na suchu pokozku je vynikajuci excipial... neviem aky mate vy ale tento zatial pomohol kazdemu koho poznam, ale staci len po kupani nakremovat... ale ak kupete kazdy den tak to netreba kazdy den kremovaat ale staci tak kazdy treti... a neboj nevadi ze nechce past... kazde dietatko je ine a vela detickam sa poloha na brusku proste nepaci takze to chce len cas...

misha666 : ja som bola na izbe za 400sk a musim povedat ze som bola spokojna... ste dve na izbe mate televizor, rychlovarnu konvicu a sociallku teda wc aj sprchu, ale to je myslim na kazdej izbe... a navsteva ti moze prist od 13tej do vecera myslim ze do 20tej...
je to tam fajn... velmi mily personal povacsine... ja by som isla urcite znova rodit do sace

hankky
25. feb 2009

buksy,
no praveze sme mali uz tri masticky, vsetky namiesane z lekarne, posledna zabrala a ked sme ju prestali pouzivat a natierat len excipialom (mam ju tym natierat 2 x denne) tak sa to zhorsilo. Vcera som bola pre recept na tu masticku co zabrala tak som ju uz dvakrat s tym natrela. Mame nakazane kupat raz do tyzdna! 😖 A do vody davam Oilatum vodicku - taka mazlava voda je z toho potom.
No ja neviem, ale ked som ju tri dni natierala len excipialom tak sa jej to vratilo...aj ked je pravda ze po prvych dvoch mastickach co vobec nezabrali excipial to trochu zlepsil.
No mojej sa paci na brusku, ale len spinkat, aj to len doobedu a prespi tak aj 5 hodin v pohode 😀

Najnovsie mame problem so zaspavanim vecer ☹ Je kludna a uz ked pride cas ze ma ist spinkat tak place aj dve hodiny. Nie vkuse, tak si poplakava a vzlyka az pokial nezaspi...a pomoze len nosenie na rukach v polohe v akej grgame a chodenie po byte 🙄 uz ju nevladzem nosit, sak je tucko 😀

buksy
25. feb 2009

hankky: my vecer nespime ale az rano okolo jednej lebo nase dietatko vecer oziva... no do troch mesiacov sme prespali celu noc a potom sa to zmenilo... vam sa to mozno zmeni k lepsiemu a bude zaspavat lepsie

no a k tomu excipialu: kamoskyn syncek mal znicoho nic strasidelne suchu pokozku na celom tele... lekarka jej predpisala excipial a vraj nech kremuje kazdy den no ale ja som vedela tak ze kazdy den by sa detska pokozka mazat nemala tak som jej poradila nech kazdy treti den po okupani namaze a za nejaky tyzden az dva mal pokozku uplne normalnu a uz vobec nekremuju a maju este nejaky olejcek do vody
nam tento krem tiez pomohol a teraz uz len preventivne dva krat do tyzdna nakremujem
ale kazde babo je ine takze mozno tvojej natalke nepomaha ale viem ze vela koziarov predpisuje prave tento krem
no ale tak natierajte tym co vam pomaha a mate istotu tak vela stastia

adka.b.
28. feb 2009

hankky..ahoj,a odkial z jazera? ja byvam pri billi 🙂)
vidim ze uz mas krasne babo,my na svoje akurat cakame..si rodila v Saci ?

chuchu86
28. feb 2009

Ahojte baby,
tak my sme ešte stále 2 v 1, ale dufam že už nie dlho.
Baby chcela som sa spýtať ako to je s materskou, ja som vypísaná od 6.februára. Ja to viem tak, že prvý polrok daju nejaký percent z výplaty a potom už iba tých 5700 Sk, je to pravda ? Ktorý deň v mesiaci posielaju matersku ?
Včera som si pobalila veci do pôrodnice, a som nad tým rozmýšlala čo zabaliť normálnu perinku alebo taku modernu zavinovačku ?
Aký to je vyvolaný pôrod ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre