Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

anicka9
1. apr 2012

Kočky, nejak mi začína vytekať mliečko....budem si ho musieť odsávať?

teleranka
1. apr 2012

@jjeanny už som domka, o par dni sa hlasim na prijem na sekciu 😉 som rada, ze Ti fatra pomohla a ktora nakoniec, ta obycajna alebo biela lieciva? mne byva teraz strasne spatne na zaludok, zvraciam a vcera mi pomohlo az pred spanim posrkat si asi pol deci coly 😒 snad som nejako moc nezhresila ☹

jjeanny
1. apr 2012

@teleranka o par dni, takze nerodime spolu ?ci ja si mam pohnut? 😀 Fatra mi pomohla ta obycajna.. tu druhu som ani neskusala. Zvracias? O tom som ani nepocula , ze ku koncu tehu .. aj si schudla daco? No cola neviem, to ja som potom veeeeelakrat zhresila 😅
@anicka9 hej mozes si odsavat , tak mas dostatok mliecka - super 😉

anicka9
1. apr 2012

@jjeanny no takže si budem musieť kúpiť odsávačku...a teraz malá mi spí, mám ju budiť aby poťahala mliečko?

atka27
1. apr 2012

@anicka9 Babatko sa na kojenie budit nemusi, ak by si mala velmi naplnene prsia, odstriekaj si mliecko, mozes aj rucne. Inak odstriekavat nemusis, tym ze odstriekavas, v podstate este podporujes tvorbu mliecka - cim viac vyprazdnis, tym viac sa budu plnit.

kvila
1. apr 2012

@anicka9 ahooj, gratulujem k malickej a tesim sa s vami, ze ste uz doma. Ja som pri prvom babatku mala bolave bradavky straasne dlho, ale sme to zvladli, tiez som skusala klobuciky, ale bolelo ma to aj tak, takze som to dajak vydrzala. A mne vytekalo mlieko tiez - uplne sialene, nasla som si taky system, ze ked som kojila z praveho, pod lavym som mala podoprety umelohmotny poharik a naopak... niekedy nakvapkalo aj zo 2 deci za 1 kojenie... na tvojom mieste tiez neodsavam, to sa ti bude robit este viac... ja som odsavacku ani nemala, a ked ma prsia strasne boleli a babo sa nebudilo, trosku som odstriekala, aby som nemala "hrcky" a pockala som kym sa zobudi. Mozes si trochu mliecka aj zamrazit - na cas, ked dojde laktacna kriza... lebo to zvykne sem-tam, ze sa ti bude zdat, ze zrazu nemas mlieko, ale je to prechodne, tak 2-3 dni, ze je menej, ale to sa da zvladnut castym prikladanim 🙂 Ja som do dojcenia fanatik, tak prepac, ked som sa rozpisala, ale keby si mala otazku, kludne sa ma pytaj, odkojila som 2 deti, jedno 1,5 roka, druhe 2 roky, tak hadam viem trosku poradit 😉

kvila
1. apr 2012

@teleranka ahoj moja, ja mam doktora Dosedlu, dalsiu poradnu mam zas neviem-kedy, on je taky workoholik, ze brutal... budem mu pisat mail tak v stredu, ale hovoril, ze o 7 - 10 dni a ja mu na to, ze dovtedy hadam aj porodim 😀 ale predpokladam, ze zas v piatok. Inak som stale zatvorena (az neuveritelne po tom, ako ma stale strasne picha dole) a ci mi robil ctg? To su prietoky? Sorry, som v tych skratkach niekedy mimo. Robil mi usg a prietoky, inac mi nic ine ani nerobi, iba vysetri. Ziadny moc, tlak, monitor... zvlastne, ale nevadi... aspon som skor vonku, he.
@katkarv @silvulik10 @jjeanny
ako sa mi mate dievcence? Ja som v piatok po poradni vybehla do mesta na stretko s babami od "susedov" - z modreho konika z temy o porode mimo nemocnice - uf a dve z nich sa chystaju rodit doma, tak som zvedava... ale ja by som sa bala, uz teraz.
Trochu ma zamrzelo, ked som sa opytala lekara, aky je "postup", ked to na mna pride napr. v noci a on povedal, nech pridem na prijem a ked ma vysetri sluzbukonajuci lekar, potom mu mam zavolat, aky je nalez a on pride. Kus blbe, ze byva na opacnom konci Kosic a co ja viem, ako dlho mu bude trvat dorazit ☹ A teda vobec sa mi nechce trepat sa do porodnice hned jak to zacne. Ja si chcem pekne pockat doma kym nebudu tie kontrakcie "naozajstne" - lebo doteraz som stale prisla prilis skoro, kontrakcie podla mna silne a bola som na 2 prsty a to cloveka vooobec nepotesi ☹ Takze tak...

katkarv
1. apr 2012

@kvila ahoj,no to som sa aj ja tak obabrala 🙂 Cely den som mala bolesti zo synom tak som sa vecer pobrala do porodnice a skoro ma trafil slak ked mi povedali ze som na 2prsty otvorena ☹ Aj mne sa to zda blbe ze sa mas nechat vysetrit niekym co ta nepozna ked si si uz raz vybrala lekara.
Ctg to su tie pasy co ti daju a potom pocujes srdiecko.Ale nemusi ti ich robit lebo vidi aj na usg ci je vseko v poriadku.

katkarv
1. apr 2012

@anicka9 blahozelam k Romanke.Neviezli ta nahodou na sestonedelie vo stvrtok vecer okolo 20.45h?Lebo vtedy viezli po sediacky jednu blondinku a manzel siel popri nej 🙂

jjeanny
1. apr 2012

@anicka9 nemusis kupovat odsavacku, skus aj rucne.. Alebo odsat na "horsie" casy. Mne sa osvedcila elektricka odsavacka s rucnou som nemala nervy na to. Ano je pravda, ze cim viac mala bude tahat , resp. cim viac odsavas, tym viac mlieka sa tvori. No ja som prave chcela, aby sa mi tvorilo mlieko, zas az tak vela som ho nemala.Malu by som tiez nebudila na kojenie. Ja som odsavala, ci uz rucne alebo pomocou odsavacky, mne sa tak zapalilo jedno prso , a tvrde ako kamen .. hroza , ked na to spomeniem.
@ja sa chystam v stredu za Dosedlom , presne toto som sa ho chcela opytat teraz, ze kedy ho volat .. ale tiez asi ked nema sluzbu nemoze tam s nami travit pol dna kym sme dostatocne otvorene 🙂 A tie kamosky , co budu rodit doma .. to ako budu mat dajaku porodnu asist. resp. doktor pride k nim domov, alebo same, ci ako ? Este som nepocula o tom.

silvulik10
1. apr 2012

@anicka9 Ahoj 🙂 Z celého srdca Vám gratulujem k malej Romanke, prajem veľa zdravíčka a rýchle zotavenie po pôrode. Držte sa!

silvulik10
1. apr 2012

@teleranka Ahoj, no magnézium mi predpísal kvôli tepu a vyššej záťaži. Celú sobotu aj nedeľu sme boli v záhrade, možno som to aj z tou prácou prehnala. Inak vitaj doma, som rada, že sa už máte dobre 🙂 Už vieš kedy Ti budú robiť sekciu?

silvulik10
1. apr 2012

@kvila Ahoj, ako sa máš? Bolesti? Ja sa mám dobre, možno som to trošku prehnala cez víkend v záhrade, ale počas týždňa si oddýchnem.

silvulik10
2. apr 2012

A odvčera som na meterskej dovolenke 🙂 už len ostáva odniesť papiere do sociálnej poisťovne, snáď to dnes stihnem. Cez víkend som to z prácou prehnala, bolia ma kríže, ale dúfam, že počas týždňa si oddýchnem, aj keď ma čaká veľa práce /uzávierka do práce/. Musím sa šetriť, lebo ide dlhý víkend a plán je znova záhrada. Do poradne pôjdem až 11.4. to budem 36tt 6d, tak dúfam, že vydržíme dovtedy 2v1 lebo som ešte nebola na poučení o epi, aj keď ju nechcem.
A Vy kočky ako sa máte?

katkarv
2. apr 2012

@silvulik10 to je tak ked nevies kedy dost 😀 to poznam.A na to poucenie ta posiela lekar ci ides sama?

jjeanny
2. apr 2012

@katkarv Katka , mna poslal na poucenie lekar , ale v podstate tam mozes ist sama od seba , pretoze Ti nic k tomu netreba iba tehu knizka a ten zaplateny jednorazovy poplatok.
@silvulik10 tak si trocha oddychni, ved Ti uz vela nezostava 😉

silvulik10
2. apr 2012

@katkarv Ahoj Katka, na to poučenie ma posielal lekár, ja tam ísť nechcem, ale lekár povedal, že ak poučenie nebudem mať tak mi epidurál v žiadnom prípade nepichnú ak bude treba.

zu2za3na
2. apr 2012

@anicka9 ja som čítala, že keď máš veľa mlieka, boľavé, ťažké prsníky, po prípade sa ti tam začínajú tvoriť až hrudky, treba vysprchovať prsníky pod takou teplou vodou, akú len zvládneš a povytláčať von to mlieko, aby sa uvoľnili a aby si nedostala zápal

silvulik10
2. apr 2012

@jjeanny Ahoj 🙂 No ja som taký pracant, neviem obsedieť na riti 😀 Už keď ležím dlhšie ako hodinku, tak hádžem ohami hore dole a som z toho nervózna. Veľa mi už nezostáva, tak práve preto, aby to rýchlejšie ubehlo musím vždy niečo robiť. Dúfam, že na Veľkú noc nebude tak fučať ten vietor, aby som sa mohla v záhrade realizovať 🙂
A Ty moja ako sa máš?

jjeanny
2. apr 2012

@silvulik10 ved okolo domceka to asi ani inak nejde, vsak? 🙂 clovek by len v zahrade bol a okolo domu vzdy nieco treba robit. Vyrastala som v dome, aj ked teraz som v byte, no akonahle som sama doma, ze poslem maleho k babke, tak len pratam. Citala som , ze to je asi "syndrom hniezdenia" potrebujem mat vsetko tip-top , aj ked to tak ani zdaleka nevyzera. Ja inak fajn, sem-tam pichne .. daco zaboli, no to je normalka. V stredu poradna v Saci, som zvedava, ci uz aspon dajaky naznak 🙂

silvulik10
2. apr 2012

@jjeanny No mi bývame v bloku v byte, ale máme 60 árovú záhradu, v ktorej je čo robiť. Už mám niečo posadené, ale roboty tam stále je dosť. Ja som vyrastala v tiež v dome, aj aj od rána do večera furt niečo utieram, vysávam, ale už nevládzem. A najviac ma trápi to, že si nevládzem umyť okná a na Veľkú noc budú špinavé ☹ Aj ja by som chcela mať všetko tip-top, kým pôjdem do nemocnice, ale viem aj to, že ak všetko nestihnem tak sa moja mamka o všetko postará. Ja mám poradňu až 11.4 v stredu, mám ísť na 9tu. Tento týždeň nemusím už chodiť nikde. Nohy, ruky žiadna zmena hrozne opuchnuté bolesť až pálivá, tak je natiahnutá koža. Mňa hlavne bolie kríže a fučím ako parná lokomotíva. Zdá sa mi, že bruško trošku kleslo, ale nevadí. Myslím si, že aj tak nevydržím dlhšie ako do 38tt. Držím Ti v stredu palce, aby Ti povedali pozitívne správy, snáď sa to už spustí 🙂

katkarv
2. apr 2012

@jjeanny
@silvulik10 treba sa tam objednat ci len tak tam dokvitnem? 🙂 A kde to je?To treba predtym vyplatit nie po tom?

katkarv
2. apr 2012

@anicka9 ahojky,ked tu budes prosim napis mi ako si to zvladla ci stebou velmi nemykali,ci ti neprislo zle a ci sa im podarilo hned napichnut spinal ak si ho mala,dakujem

teleranka
2. apr 2012

@silvulik10
@jjeanny
dievčaá, pripájam sa do upratovacieho klubu 🙂
každý deň musím vysávať, utierať prach a umývať podlahy aspon každý druhý deň. Ja tvrdím, že sa u nás strašne práši (no prisahám) a keďže moje oko vidí každú jednu špinku, nedá mi len tak prejsť okolo nej. kým som mala psa, bolo to ešte horšie. Niekto to môže nazvať prachofóbia 😀
a drahý má fóbiu z mojej prachofóbie, hehehehhe 🙂
len tá záhrada mi nič nehovorí, akože skúšala som to, ale vytrhala som aj bylinky, mysliac si, že je to burina 😝 😝 😝

teleranka
2. apr 2012

@katkarv ja sa chcem opytat, ci nevedia dat najprv nejaky oblbovak...keby teda som sla spinalom..ze apson trochu byt mimóza 😉

katkarv
2. apr 2012

@teleranka na to som myslela aj ja ale asi nedaju ked vsetko zdovodnuju tym ze to prejde cez placentu k babu.Inak ja dnes robim macaci chrbat od rana co ak sa mala umudry a otoci sa.

jjeanny
2. apr 2012

@katkarv niee , netreba sa objednat, ordinuju tam do druhej. Prides, vacsinou je tam uz zopar ludi - niektori cakaju na predoperacne, vyjde sestricka , ani neklopes, lebo to ona po skupinkach riesi, das tehu knizku, povies , co chces, ze ides na poucenie o epidurale, donesie Ti von papier, ktory precitas a po chvilke vola dnu a tam uz komunikujes s doktorkou, mozes sa pytat, podpises jej papier a ten papier si nechas. Jednorazovy poplatok uz maj zaplateny , to je 1,20 myslim vsade , pretoze sestricka Ta aj tak posle zaplatit ho. Ambulancia je na prvom poschodi, ale nie tym vytahom , co ides na poradne .. ale tym velkym - co je v pravo na konci chodby , ked vladzes mozes aj peso 🙂 a potom tiez doprava , ci uz od schodov alebo od vytahu - taka tmava chodba je to , tam to uz najdes

katkarv
2. apr 2012

@jjeanny a kedy sa plati za epidural?

jjeanny
2. apr 2012

@silvulik10 @teleranka mne okna umyval muz 😀 lebo uz ani vidno cez nich nebolo , byvame pri hlavnej ceste, cize katastrofa prach vsade a vzdy. Teleranka hehe, s tymi bylinkami si ma pobavila 🙂

jjeanny
2. apr 2012

@katkarv myslis konkretne za epidural? To vyplacas az na konci "pobytu" v nemocnici s celym uctom 🙂 Ale na poucenie posielaju , aj ked ho necches ... pre istotu, ak by to bolo potrebne .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre