Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ivetka1981
1. feb 2012

@adka.b. a kolko sa platí za noc???

zuzla80
1. feb 2012

Ahojte, baby a ten novy nadstard je kde umiestneny, ked povodne izby ostali na sestonedeli?
Ja som rodila v saci pred 19mes a vtedy este izby takto krasne urobene neboli, ale tiez som za 2jku platila 25eur, a izba bola celkom slusna, s drevenym nabytkom. A socialne pripady kde davaju?
Inak s dr. Pankuchovou nemate skusenosti? Ja som rodila mallu sekciou, ale teraz by som chcela normalne, ale lekar kt ma rodil uz v saci nieje, je na rastislavke a tam ja nechcem.
Drzim vam palce, nech vsetko dobre dopadne a nech vas deticky prilis netrapia 😉

adka.b.
1. feb 2012

@alla24 no neviem ci sa stretneme,lebo ja idem na prijem 9 februara ked bude dovtedy vsetko ok....a 10 mi urobia sekciu ... ale ktovie mozno sa vidime...ja by som mala lezat na tom novom nadstandarte...a ty kde presne byvas?

adka.b.
1. feb 2012

@ivetka1981 ahoj...za 2lôžko je za noc 25 eu,za 1 lôžko 40 eu a apartman myslim 60 eu 🙂

adka.b.
1. feb 2012

@zuzla80 novy nadstandart je v tej vyssej budove na 3 poschodi tam kde bola klasicka gynda-tu teraz prestahovali na 4 poschodie

kajkovajanka
1. feb 2012

@cervena_ciapocka ahoj 🙂 , tak na tvoju otazku viem odpovedat iba trosicku, a teda ze noellia sa ma dobre (pravdepodobne). som sa dnes pytala primara, ktoreho spominala a som si teda myslela, ze aj on jej mal robit sekciu, ze ako to dopadlo a ci je vsetko v poriadku. okrem toho, ze neviem, ako sa noellia vola naozajstne 😅 , tak som sa mu snazila opisat o nej to, co viem odtialto 😀, tak som zistila, ze on jej sekciu nerobil 🤐 . ale aj so sestrickou, co tam bola, tak hovorili, ze je v poriadku, lebo nehovorili o tom, ze boli nejake komplikacie s nejakou pacientkou v pondelok. tak si teda musime pockat, kym uz pride domov a nam ona sama porozprava, ze ako bolo a ako sa ma 🙂 . ale tak ti pisem aspon trosicku, co som zistila 😅

alla24
1. feb 2012

Baby ked sa uz bavime o tych izbach tak pozeram ze vela z vas chce mat manzela pri sebe skoro nonstop. Nerozmyslate preto o jednopostelke? Ja vam neviem ja by som bola aj na dvojke ale ak mam byt uprimna ak vyfasujem spolubyvajucu u ktorej bude manzel od rana do vecera tak asi chcem radsej jednopostelku. Predsa len clovek krvaca moze sa pospinit babo treba tiez stale kojit a vytahovat cicu pred cudzim chlapom no neviem ☹

@adka.b. ja tiez chcem ist do tej novej casti len este zvazujem ci jednopostelka alebo dvojka.

zuzla80
1. feb 2012

@alla24 ja dufam, ze pacientky s partnermi a bez partnerov nebudu spajat do jednej izby, pride mi to netaktne voci pacientkam, kt chcu byt na izbe bez partnera. Pri mne manzel urcite nebude kedze nam doma osttane dvojrocna dcerka, o kt sa treba sttarat. Ja by som tiez chcela izbu dvojku s nejakou rodickou.

@adka.b. aha uz mi je to jasne, vdaka

adka.b.
1. feb 2012

@alla24 tak sa mozno vidime 🙂 ked to na teba pride skor...a v KE byvas kde? Tak ja by som tiez radsej chcela 1lôžko,ale je otazne ci to bude akurat prave volne v ten den...ale myslim ze aj 2jka bude ok...a za kym chodis ?kto ta odrodi?

adka.b.
1. feb 2012

@daniela02 no vybrat si musis uz sama...a myslim ze staci ked za nim pojdes osobne a porozpravate..lekari su tam maximalne v pohode 🙂

daniela02
1. feb 2012

@adka.b. ja rozmyslam nad dosedlom, ze by som sla rovno za nim, nna neho si spominam aj spred styroch rokov

jespera
1. feb 2012

ahojte, ja som v tejto teme nova - caka ma druhy porod a rozmyslam nad Sacou...? Od ktoreho tyzdna sa tam chodi - tesne pred porodom? alebo uz aj teraz - som v tretom mesiaci? Neviete kolko tam stoji bezna izba? epidural...atd...nejaky cennik?

alla24
1. feb 2012

@zuzla80 no problem je v tom ze ak si platis nadstandard tak za tebou moze chodit navsteva rovno na izbu. Cize ak "vyfasujes" spolubyvajucu pri ktorej bude manzel vkuse sediet hold smola lebo ma na to pravo. Navstevy nesmu chodit na normalnu izbu ale tam zase mozte byt aj 4 zeny so 4 babatkami... 😒

@daniela02 Dosedla je super lekar kamaratka pri nom rodila a bola velmi spokojna. Co som pocula tak on je skor skvely na prirodzene porody. Vraj dobre sije 😀 Ak ma niekto cisarak tak zvacsa ide za primarom Richnavskym. No rozhodnutie je na tebe v kazdom pripade su tam vsetci velmi super

@jespera pokial budes v starej casti tak tam stoji nadstandard bud 10 eur (zelezne postele) alebo 15 eur (dreveny nabytok, postele) Ak budes v novej casti tak tak ako to pisala adka.b. vyssie. 25 eur za dvojku alebo 40 za jednotku alebo 60 za apartman. Epidural stoji tusim 140 eur. Myslim ze do nemocnice chodis na kotrolu od 36 tyzdna ale to by ti presne povedal tvoj gynekolog

@adka.b. poslem ip 😉

zuzla80
1. feb 2012

@alla24 ja viem, ze navstevy chodia na izby, rodila som tam pred 1,5rokom, skor som myslela, ze nebudu miesat pacientky bez partnerov a pacientky s partnermi, kt chcu na izbe prespat, byt 24hod na izbe. Sme sa asi nepochopili 😉

alla24
1. feb 2012

@zuzla80 No ja si myslim ze ak tam chce partner prespat tak sa to da iba na jednopostelke pripadne v apartmane. Neviem ci na dvojke by na to bolo vobec miesto. Ja som skor pisala o pripade ze si na klasickej dvojke a za spolubyvajucou pride pred obedom manzel a bude tam do vecera. To by som teda dvakrat meter dvadsat neskakala... Preto rozmyslam aj o jednotke. Aj ked koniec koncov uvidime co vobec bude volne ked tam budem rodit 🙂

katusskaa
2. feb 2012

@alla24
@zuzla80 ja som bola v decembri na dvojke, a mala som to stastie ze som bola od utorka do piatka sama, a len zvysny den a pol som uz mala spolubyvajucu. ona bola v pohode, ani deti sa velmi nerusili, ale jej muz tam bol vkuse... sestricka mi potrebovala pichnt injekciu, tak ho poprosila nech odide na chvilu na chodbu, tak on ze sa otoci k oknu... boli sme na novom oddeleni, tam sa nemate velmi kam skryt, cize som kojila otocena chrbtom k nim. ono je to loteria vzdy, na koho natrafite. ked som mala prve baby, tak sme sa stretli so spoluziackou zo strednej. nahoda. vtedy som bola rada ze nie som sama na izbe. teraz, ked uz som vedela, co a ako, by som bola privitala samostatnu izbu.

noellia
3. feb 2012

Ahojte baby takze som tu znova 🙂 vcera som sa akurat vratila domov z porodnice, troska vam napisem moje pocity zazitky zo sace, takze v nedelu som mala prijem, isla som okolo 16 tej , este mi sestricka zrobila monitoring a tiez lekar vysetril a mohla som ist na izbu , moje ocakavanie sa splnili dostala som sa na nove odelenie nadstandard izba za 40 eur kde som mohla byt sama s manzelom, manzel tam bol cely cas somnou sice som bola troska vystrasena ale aj spokojna . nadherne tie izby a prostredie vobec neposobi nemocnicno, potom manzel odisiel a mna cakal klystir vecer okolo 22 hej, vsetko prebiehalo tak ako malo byt lenze ako som dostala klystir o pol hod, nato mi zacala odtekat plodova voda , a hned nastupovali kontrakcie, hned som volala sestricke co ma hned vzala na vysetrenie prave tam bola dr ruzickova velmi mila lekarka, vraj sa musi hned zrobit cisarsky lebo mi hrozi ruptura, uz som bola aj pripravena vsetko aj cievkovanie aj anesteziolog ze mi pichne spinal ale mi nemohli kedze som dostala injekciu na zriedenie krvi len hodinu predtym, museli ma uspat ☹ , ked som sa preberavala uz bolo po vsetkom lenze tie bolesti potom juuuj ☹ , z epi som to tak necitila, pichali ma ostosest , raz do ramena raz do zadku infuzka stale , dostala som taku triasku ze stali pri mne sestricky ze co bude, inac sekciu mi robil dr dosedla akurat mal sluzbu 🙂 , mi hovoril na druhy den ze mam jazvu celkom znicenu ze to bolo akutne , a tiez som mala problemy z mocovym mechurom co mi musel troska podsit uz neviem presne ale aj teraz to velmi boli ☹ ledva chodim , mam problemy zo zrazanlivostou stratila som vela krvi takze som aj chudokrvna, takze komplikacie 🙂 ale nastastie moj maly je v poriadku narodil sa zdravucky z vahou 4kg 53 cm, je krasny velky papkac, cely den mi prespinka akurat v noci je hore 🙂 co je troska horsie premna lebo si nemozem odychnut ale neako to uz zvladneme, som velmi spokojna z celym pristupom s celym personalom, strasne mile osobky ani som nechcela verit ze som tam, lebo pred 2 rokmi co som tam bola bolo celkom ine ale som rada ze som tam bola, velmi mi pomahali sestricky zaco im velmi pekne dakujem , aj lekari co sa o mna starali boli mily hlavne dr dosedla, dr ruzickova,..uz by som si inu nemocnicu urcite nevybrala,.. takze vsetkym babenkam co este cakaju a vahaju ktoru si vybrat jednoznacne saca, ..To je nas maly Dominic. 🙂

sisapetrigova
3. feb 2012

@katusskaa ahojte mozem sa opytat aj ja budem rodiť v saci ako dlho ked bude vsetko ok si ma tam nechaju 3 alebo 4 dni?? a tu izu nadstandart treba objednať dopredu?? dakujem 🙂

sisapetrigova
3. feb 2012

@adka.b. ahoj a ako dlho po porode budem v nemocnici?? a treba si v saci izbu objednat vopred??? dakujem 🙂

littlebaby
3. feb 2012

@sisapetrigova izbu treba objednat dopredu a v nemocnici je to individualne podla tvojho stavu a ci ma babtko zltacku ja som rodila stvrtok rano cisarakom a domov som sla v pondelok doobeda

katusskaa
3. feb 2012

@sisapetrigova my od utorka do nedele, tiez kvoli zltacke o den dlhsie. izba sa nedala zajednat, rodila som v decembri. ale spolubyvajuca zajednanu mala, takze asi zalezi na tom ci tam niekoho poznas, ona poznala vela sestriciek

lili_mia
3. feb 2012

@sisapetrigova podľa skúseností mojich známych, izba sa dá zajednať až pri príchode, vtedy ti povedia, čo je voľné a bud si vyberieš hned alebo až po pôrode .. ak si vyberieš hned, zložíš sa a potom pôjdeš rodiť a povedzme že noc stráviš na sále či vzdychačke, tak platíš aj izbu aj za použitie tej vzdychačky či sály, proste si už izbu mala zajednanú, ich netrápi, že si tam nespala

anpolia
3. feb 2012

@noellia krasne a spokojne babatko, gratulujem a tesim sa s tebou,ze to cele dobre dopadlo aj napriek akutnej sekcii - myslim si ze prave kvoli takymto veciam sa cisarsky planuje par dni pred a nie po termine ako to bolo u teba.☹ no ale hlavne ze to mas za sebou a mozes sa vytesovat z maleho drobceka! Tak sa drzte!😉

teleranka
4. feb 2012

@noellia gratulujem k Dominicovi, je prenadherny! Uz to mas za sebou, mas krasne babatko, uz aj ja by som to chcela mat za sebou. Mozem sa opytat? Davali Ti na brusko nejake vrecia s pieskom???, alebo co davali na stiahnutia maternice? a teraz krvacas?

teleranka
4. feb 2012

dievcata, chcela som sa oyptat, ci neiete, ako to v saci riesia s krmenim babatka, ked zena rodi cisarskym. poedzme , ze nebudem mat mliecko prve dva tri dni, ako ho budu oni dokrmovat?? vsakze mu nieco daju a nebude hladny?
a dalsia otazka, myslela som, ze krvacaju iba zeny rodiace prirodzene, ale citam, ze aj po sekcii...cize mam ocakavat ako keby som mala po sekcii kramy, je to silne krvacanie? ako dlho bude asi trvat? aaa to budem musiet pouzivat len vlozky, ci budem moct aj tampony a tak?
asi trosku hlupe otazky davam, ale nemam sa to koho opytat a zaujima ma to 😉

cukor
4. feb 2012

@teleranka ...ja som rodila sekciou.po pôrode som krvácala asi ako ked máš menštruaciu.tampony asi nebudeš môct používat.pokial sa ti začne tvoriť mliečko zvyknú dávat detom glukozu.detičky to vydržia pokial sa ti spustí laktácia.moja mala pri pôrode 2850g a schudla na 2580g .na tretí den sa mi začalo tvorit mliečko a potom to uz islo.priberala mi 300g týždenne a za 6 týzdnov mala skoro 4300g.a po pôrode budeš na jis-ke 24 hod. a dajú ti na bruško vrecko s pieskom.

noellia
4. feb 2012

teleranka ahoj dakujem, neboj aj tebe to rychlo ubehne, ano davali mi na brucho a este furt krvacam a nie malo, som z toho aj slaba, ja kvoli tomu ze mam teraz problemy zo zrazanlivostou takze u mna to je horsie, s prvym som uz take veci davno nemala, bohuzial mozem povedat ze teraz to bolo ovela bolestivejsie aj po operacii som mala a tiez este sem tam mam take stahy ze mam co robit aby som to predychala, ale hlavne ze je maly zdravy som sa bala lebo som mala pozitivny test na ds a my aj v rodine mame chlapceka s takou chorobou ale chvalabohu vsetko je ok tak sa tesim 🙂

cervena_ciapocka
4. feb 2012

@teleranka môj malý sa prvý raz napapal až na tretí deň 😔 Ja som hovorila sestričkám, že sa nevie prisať, že vtedy začne len kričať. No oni len stále prikladať a prikladať ... ale to nešlo. Vyriešilo sa to klobúčikmi až na tretí deň. Vraj mu dávali "čajík". Sama neviem, či je to normálne, že bábo nemusí hneď papať, alebo ako. Či som ich mala poprosiť aby ho nakŕmili, sama neviem. Bola tam jedna mamička, ktorá povedala, že ona ani prvé dieťa nekojila a že nemá mlieko, že ono svoje dieťa ani nebude skúšať kojiť nech mu rovno dajú umelé, tak jemu nosili fľašu stále. No nabudúce sa už budem viac pýtať 😅
Ja som krvácala po normálnom pôrode asi 4 týždne. Bolo to ako normálka menštruácia, akurát počas kojenia, keď malý cucal zo mňa priam tieklo a bolo aj vidieť každým dňom, ako sa maternica sťahuje, že kojenie tomu pomáha. (Po pôrode som dostala na chvíľu také vrecko ťažké na brucho ale neviem či to dajú aj tebe keď budeš mať jazvu.) Avšak po 6 týždňoch od pôrodu som prestala kojiť a na ôsmy týždeň som už dostala menštruáciu (žiaľ oveľa silnejšiu ako predtým pred pôrodom a doteraz je taká 😠 ) Ale to je u každého individuálne, niekto krváca týždeň, iný 5. U niekoho to je silné, u iného zas len ako špinenie. V nemocnici som používala tie popôrodné vložky, ale doma už obyčajné. Ale to hlavne kvôli rane. Ty budeš môcť asi hneď od začiatku aj normálne, prípadne neskôr aj tampóny.

@noellia veľmi sa teším 😵 😵 😵 že ste už doma. Len sa mi nepáči, ich predchádzajúci prístup, že ťa primár ani poriadne nevidel a stanovil dátum, pričom Dosedla potom vravel, že si mala už jazvu zničenú a bolo to akútne. Možno ak by ťa bol videl on by ťa riešili oveľa skôr. Ale podstatné je, že už to máš za sebou a malý je v poriadku 😵 😵 Nech si čím skôr v poriadku a fit 🙂

cervena_ciapocka
4. feb 2012

@cukor a malá sa ti prisala hneď ? Alebo až vtedy keď sa ti vytvorilo mliečko?

cukor
4. feb 2012

prisala sa mi uz na jis-ke,hned po pôrode.ale mliečko som nemala.ale stále mi ju nosili a ja som ju len prikladala a prikladala a uz ma aj boleli bradavky a mliečko nikde a na tretí den som povedala jednej starsej sestričke ze mne to proste nejde.a ona mi chytila prsia do svojich ruk,tak mi ich rozmasirovala az som hviezdy od bolesti videla a potom to uz islo.treba sa hlavne tých starších sestričiek pýtat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre