Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

teleranka
19. mar 2012

@silvulik10 ajoja ajoj, super spravy, drobcek ma krasnu vahu. ku komu ides na tie prietoky 28meho? a do poradne ku komu?

teleranka
19. mar 2012

@anicka9 ahojky, ako ako? co nove? v stredu sa tesis na poradnu?

anicka9
19. mar 2012

@teleranka Aaahoj 🙂 dobre ďakujem. nič nemáme nového. A vy ako? Junior v brušku vystrája? Aj hej, začínam mať zmiešané pocity. V stredu by som sa mala aj dozvedieť termín, tak som zvedavá 🙂

teleranka
19. mar 2012

@anicka9 my sa mame dobre, len ja som pre zmenu zacala venovat pozornost niecomu inemu ako poslickom. dodrbala sa mi plet a padaju mi vlasy, to ma strasne trapi : -(((((
navyse sa neviem zbavit tej nadchy, uz su to dva tyzdne, smrkam ako taka sopľaňa 😖

anicka9
19. mar 2012

@teleranka Tak to je daň za naše bába 🙂 , tá pleť a vlasy. Skús ísť na kozmetiku a na vlasy vyskúšaj nejaký zábal . Ja som si dopriala kozmetiku včera, trochu som zrelaxovala 😵 Skús popozerať po nete nejaké babské recepty 😉 Ja tiež akosi v posledných dňoch len fúkam a fúkam nos.

teleranka
19. mar 2012

@anicka9 bola som pred par dnami. ze mi nepomoze nic, lebo mam podkozne vriedky. na ne zabera chemicky peeling, ktory mi v minulosti krasne vycistil plet, ale nemoze sa ani u tehotnych, ani u kojacich. holt smola. dala som si urobit osetrenie, vyzivne ampulky, masky atd a len sa to zhorsilo. na vlasky nepomaha ani podstrihovanie, ani draha kozmeika. naozaj uz len vydrzat ☹
akurat som zacala pit zihlavovy caj a menej korenim, svietim si na to bio lampou. tak som zvedavaaa na vysledok 🙂))
ku komu teda ides pozajtra do poradne po tych vysetreniach?

anicka9
19. mar 2012

@teleranka tak asi len vydržať, ja mám teraz celkom dobrú pleť/ klop klop/ ktovie, že aká bude po pôrode 😖 Žihľavový čaj kvôli pleti, alebo na vlásky? Ku dr. Tóthovi idem.

kvila
19. mar 2012

@jjeanny ahoj, no vies, s tym natrhnutim je to rozne. Daktore zeny maju skusenost, ze sa tak natrhli, ze uz prosia aby ich dalsi krat radsej nastrihli, ale vacsina, co poznam, ked sa natrhli, tak len mierne a aj sa to zasivalo iba jednym - dvoma stehmi, aj vedeli ovela skor sediet. Ja to radsej risknem, nech sa aj dotrham, uz mi je jedno, ale strihat sa nenecham 😉

silvulik10
19. mar 2012

@teleranka Ahoj 🙂 Na prietoky neviem, asi mi to urobí ten, kto bude slúžiť a do poradne idem ešte posledný krát ku svojmu gyndošovi. Váha dobrá, až som sa zľakla. A Vy? ako sa máte?

silvulik10
19. mar 2012

@anicka9 ahoj moja 🙂 už pomaly finišuješ, neboj bude všetko ok 🙂 Ja si ešte počkám a potrápim sa. Dr. Tóth je zlatý, rodila som pri ňom prvé. Držím Vám palce, potom napíš čo a ako?

teleranka
19. mar 2012

@silvulik10 mame sa podozrivo dobre 😎 a mozno som si uz na tie bolesti zvykla 😝
uz nech je tu apriiiiil 🙂

silvulik10
19. mar 2012

@teleranka vidím aj Ty už máš toho dosť ako ja 😀 Aj ja už čakám ako na zázrak, dnes mi je znova nedobre, ležala som doteraz, ale idem sa prejsť do obchodu mám strašnú chuť na zmrzlinu a musím ísť do lekárne si kúpiť niečo na pálenie záhy, to je strašné ako ma od včera páli ☹ Malý sa včera tak vrtel a vytŕčal všetko možné, strašne to bolelo, ale prevalil sa na druhú stranu 🙂 Teraz vytŕča riťku na pravo, doteraz to bolo stále naľavo 🙂 Apríl je tu čochvíľa, len ja musím vydržať koniec apríla ☹

teleranka
19. mar 2012

@anicka9 na detoxikaciu, aj na vlasky aj na pleť. z coho vlastne pozostavaju tie predoperacne? mna posle asi kocom marca alebo na zaciatku aprila.

dulkagabulka
19. mar 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

teleranka
19. mar 2012

@silvulik10 ved toto! ze uz ani sa nestazujem, lebo to nema zmysel. dnes rano som sa pogrcala, prehanalo ma, zobudila som sa na to, ze sa dusim zlcou. musel mi nejako pritlacit zaludok, alebo co, inak si neviem vysvetlit toto vsetko. koniec aprila tu je tiez coby dup! aspon mame krajsie pocasie, vyhrievam sa ako taky potkan na slniecku 😎 zmrzlinka je veru dobry napad, pojdem si kupit aj ja, mnaaam 🙂

anicka9
19. mar 2012

@silvulik10 Ahoj Silvi 🙂 no pomaly pomaličky ideme do finále. Ochvíľku to máš za sebou už aj ty 🙂 V stredu idem na predoperačné vyšetrenia a mala by som vedieť dátum na pôrod. Tak potom napíšem 🙂 Ďakujem pekne, a jasné, že potom napíšem 🙂 Ako sa máš? Oddychuješ tak ako máš? 🙂

anicka9
19. mar 2012

@teleranka a neškodí žihľava počas tehotenstva? lebo nie každá bylinka sa môže. Predoperačné zahŕňa krv, interné, monitoring a ešte neviem. V stredu uvidím, čo všetko ma čaká 🙂

teleranka
19. mar 2012

@anicka9 pytala som sa aj lekara, aj v lekarni, aj na nete som citala, ze zihlavovy caj je v tehotenstve povoleny, tak snad nic nepokazim ☹(
moja zlata, uz to mas naozaj za par, som zvedava, ci ti uz urcia zajtra termin. a ci budes musiet prist den vopred na prijem. ja v noci asi ani nezazmurim oka den PRED.

anicka9
20. mar 2012

@teleranka No tak keď to máš potvrdené od toľkých, tak je všetko ok 🙂 No veru za pár, tiež som zvedavá, či mi dr. povie. Tak to ja už teraz vidím, že budem celú noc pozerať po stenách 😕

any395
20. mar 2012

23.3. 15.00-18.00 v Centre Essence na Štefánikovej 6 v KE 3.posch. bude prednáška súkromnej pôrodnej asistentky -Všetko o pôrode - priprava aj pre bl.osobu, s potvrdením o absolvovaní prípravy...ešte sú voľné miesta. Prípadný záujem prosím hláste na mail por.asis@gmail.com

anicka9
20. mar 2012

Baby ako je to so stravou v Šaci? viete, neviete? 🙂 @teleranka, @silvulik10, @jjeanny, @katkarv

teleranka
20. mar 2012

@anicka9 anicka, neviem, co mas na mysli. myslis, ci je chutna nemocnicna strava? ja zjem vsetko, mne to chutilo 🙂 maminky po porode maju aj druhu veceru, nejake mliecne vyrobky alebo keksiky. inak ranajky pred 8mou, obedik, drobny olovrant a skorá vecera. na nadstandarde mas chladnicku, pokojne si mozes papat aj co ti prinesu z domu.

kvila
20. mar 2012

Ahojte zianky, ako sa mate? Ja uz neviem, co so sebou, taka som nervozna, ako este nikdy a to este vydrzat cele 3 tyzdne ☹ Az vam zavidim, co idete na cisarak, ze viete aspon termin dopredu... a ja budem cakat a cakat a najviac bojim, aby to neprislo v noci. Co som rodila raz v noci, to bolo hrozne, clovek nevyspaty, sestricky a lekar nervozni... tak dufam, ze aspon bude tak pekne ako teraz, nech svieti slniecko a vsetko pojde hned lepsie 😀

Inac, nas drobec ma uz vraj 3009 gramov - nie je to v 37.tt kus vela? Normalne sa bojim, ze kym sa narodi, bude mat 4. Dufam, ze nie... 😅

anicka9
20. mar 2012

@teleranka Tak som myslela, že ako tam varia? tebe chutilo hej ? 😉

teleranka
20. mar 2012

@anicka9 mne chutilo, len samozrejme malo korenia a malo slane... asi jedno jedlo mi nechutuilo vobec, to som nejzedla. inak som ako jazvecik, vsezrut 🙂

teleranka
20. mar 2012

@kvila fiha, pekna vaha! mozno kvoli vahe porodis aj skor, hm? a budu ti este robit ultrazvuk, aby urcili vahu? lebo keby bol velmi velky, tak ta hadam nenechaju rodit normalne, co myslis?

anicka9
20. mar 2012

@teleranka takže pribaľujem asi aj solničku 😉

teleranka
20. mar 2012

@anicka9 ale ze po cisarskom budeme prve dni mat nejaku inu stravu...kasovitu 😒 jedna kocka mi radila, aby som si po sekcii dala priniest vyzivky a piskotky. tak aj tak planujem, uz ich mam nakupene 🙂 a vody samozrejme . a cajik, ten ich je priserne sladky, neviem, ci lubis take sladke, ja som to nemohla vypit, ale to je samozrejme subjektivny pocit 🙂

anicka9
20. mar 2012

@teleranka kašovitu? a to prečo, nevieš? noo tak výživu mám rada 🙂 takže si pokúpim, žeby mi ich potom tiež priniesli. A voda na pitie, asi najlepšie čistú minerálku čo? Ja mám strašne rada jahodového drobčeka, to by som sa v ňom vedela aj kúpať 😀

teleranka
20. mar 2012

@anicka9 ano? a ja s obycajnym sa napaajam...jahodovy ani neviem, ze existuje. maju ho vsade? zajtra ja idem na 11tu do poradne. tak neviem, asi sa neuvidime ☹ napis pls potom, na kedy ti dali termin.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre