Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

palesandra
1. dec 2010

@motylikova drziiiim prsty!!! ja tiez sa chystam do sace k richnavskemu..tak uvidime ;) a tie na nadstandard a aj nadst. salu...potom sa ozvi ;)

zuzu1111
1. dec 2010

@cukor - sú tam 4 postele.....ja som na tej izbe bola keď som tam ležala v 35tt, lebo sa mi skracoval krčok, dávali mi vtedy magnéziové infúzky a mala som veľa ležať a oddychovať...nevedela som, ako dlho tam budem, tak som radšej nebrala nadštandard.
Základ je, aby tam boli normálne baby...U mňa to bolo v pohode - dve mamičky a jedna tehuľka - s ňou som stále v kontakte a s mamičkami bolo super -keďže som bola tehotná prvýkrát, tak som tam prvýkrát videla naživo také malinké pár hodinové bábätká, čo to som sa povypytovala, odkukala a tak...čiže sa nesťažujem...Jediné negatívum bolo, že tu izbu deň predtým maľovali, tak tam bol smrad po farbe 😠
Vadilo mi ale, že na návštevy som musela chodiť do tej spoločnej miestnosti a tam bolo kopec cigošov...Takže po pôrode som brala nadštandard 🙂

stanly1974
1. dec 2010

Ja som rodila v Šaci pred cca troma týždňami na nadštandardnej pôrodnej sále,v ktorej ale nefungoval sprchovací kút. Mala som epidurálku, ktorá všetko urýchlila a dá sa povedať, že aj spríjemnila. Ako prvorodička mám na pôrod pekné spomienky. No a samozrejme super pôrodník MUDr. Tomašu, ku ktorému som chodila aj do poradne. Síce niekedy skúpy na úsmev, ale naozaj profesionál. Každému odporúčam. Izbu som chcela nadštandard, ale za 15.- a 20.- boli obsadené a za 30.- sa mi zdalo veľa na to, že je tam naviac len napríklad rýchlovarná kanvica. Obyčajná izba je normálna až na to, že je stiesnená (4 postele) preto, aby mohli byť ostatné izby nadštandard. Celkový dojem?! Nič moc, ale ja nemocnice všeobecne nemám rada. Ako som už písala super dojem zanechal len MUDr. Tomašu a ešte sestričky na pôrodnej sále a niektoré na oddelení, ale to záleží na aké narazíte.

cukor
2. dec 2010

@zuzu1111 ...dik za info...tiež som lezala pred mesiacom na gynekologickom oddelení lebo sa mi skracoval krcok.a po cisarskom reze ako dlho treba byt v nemocnici?ja budem rodit u richnavského.

aeouliana
2. dec 2010

@cukor: ja som porodila sekciou v stredu na obed a v nedelu na obed som bola doma 🙂

aeouliana
2. dec 2010

@stanly1974: ja som rodila obe svoje deti u Dr. Tomasu a ako pises..je perfektny. maximalne odporucam 🙂

palesandra
2. dec 2010

@cukor ahoj, chcem sa ta opytat, ci si bola na prietokoch u richnavskeho a ci ti tiez robil aj ultrazvuk v tom 3.trimestri co sa robi? ja mam ist k nemu ale neviem co mam cakat, snad to bude brat ze ako prva navsteva v poradni v nemocke, lebo mam tam ist pred vianocami kedze potom su rozne dovolenky. ja mam termin cca mesiac po tebe 🙂

cukor
3. dec 2010

@palesandra ...ja som na prietokoch a na tom velkom ultrazvuku bola u dankovčíka ......ale aj v šaci to robia.ja idem k primarovi 14.12......ale prvá navsteva v poradni ma byt v 36 tt.
@aeouliana ...chcem sa spýtat,čo mi vlastne po pôrode sekciou treba.....a čo treba vlastne doniest pre babätko.

monika26
3. dec 2010

Ahojte buduce mamicky. Ja som v 17tt a tiez by som chcela rodit v Saci. Som z Trebisova. Na poradnu v Saci sa objednava v 36 tt a neviete mi povedat robia problemy ak som z ineho mesta?

cukor
3. dec 2010

@monika26 ...bud kludná...nerobia ziadne problémy......ty si môzes vybrat zariadenie v ktorom budes rodit.

monika26
3. dec 2010

@cukor no to som rada, lebo podla toho co som si doteraz precitala to je naj. porodnica. 🙂

22mamina
3. dec 2010

@monika26 urcite ziaden problem to neni, mam dokonca kamosku co je z trebisova a rodila dvojicky pred rokom a pol v saci 🙂

zuzu_h11
3. dec 2010

Baby ja si nevybavujem ziadneho doktora , odkedy chodim na poradnu tak sa tam ich premelie tolko ze ani by som nevedela kto ako sa vola. Inak tam vobec nikoho nepoznam. Dufam ze ked pridu na mna bolesti tak ma odrodi ten kto bude mat sluzbu a ze to dopadne dobre. Len to co ma zaujima je to s tymi izbami. To ked pridem sa hlasit na porodnu salu tak mam hned povedat ze chcem tu izbu na ktorej su dve alebo max. tri postele?

cukor
3. dec 2010

aj ja práve riešim dilemu s izbami.....a či treba nadstandart,ci netreba...neviem sa rozhodnut a ani neviem kolko izieb a akých tam majú.ja mam sice vybaveného lekára ale to len preto ,lebo moja sestra sa pozná s primárom tak nie je čo riešit.

timea.ryan
3. dec 2010

@zuzu_h11 Ahoj. Myslim,ze vsetci lekari v Saci su odbornici 🙂 Ja viem tak,ze izby sa nedaju objednat. Ked som dosla na prijem tak povedala mi sestra,ze maju len volnu za 20 eur dvojku ci beriem 🙂 Brala som.

timea.ryan
3. dec 2010

@cukor Maju tam jednu obycajnu izbu-myslim,ze je to stvorka alebo patka. Maju izbu pre romky a zvysok je nadstan. Jedna jednotka zvysok dvojky mozno aj trojka-neviem my sme boli dve. Musis sa rozhodnut sama,ci chces mat trosku sukromia,ked budete dve,alebo budete v izbe 4,5 😉

cukor
7. dec 2010

ahojte.....kolko sa platí v šaci za epidurál a za spinal?a treba pre babo okrem plienok este niečo?

lauraespozito
7. dec 2010

@cukor ahoj za spinal sa neplatí nič epidurál neviem a pre bábätko ti treba plienky,vlhčené servítky,a oblečenie ked pôjdete domov a poprípade mastičku na zapareniny

cukor
7. dec 2010

@lauraespozito ...dakujem

jonki
7. dec 2010

@cukor ahoj za epidural sa plati myslim 130-140€, za spinal tak ako pise lauraespozito nic...lebo ked ides na cisarsky tak je sucastou operacie a to ti nemozu dat zaplatit. Ucast otca pri porode na standardnej sale 20€, pouzitie nadstandardnej porodnej saly 23€ (to som mala ja a mm tam bol so mnou cely cas...a potom mi uz nedali platit ucast otca pri porode)

Presny zoznam veci co potrebujes ti daju v prvej poradni...malej som brala plienky, vlhcene obrusky, krem na zapareniny, plienky na grcanie, ciapocku, ponozky, deku, jednu plienku na zakrytie monitora dychu, podlozku na prebalovanie (prebalovala som na posteli nie na prebalovaku), vyvareny cumel keby bolo najhorsie a veci na odvoz z nemocnice(oblecko, deku, autosedacku, fusak) ...v zozname co dali mne boli na odvoz z nemocnice aj dve klasicke plienky ale nedopatrala som sa naco by mi asi boli....kedze som si malu pred odnesenim prezliekala sama 😀

izby: nenadstandardna je len jedna..je to izba cislo tri a je stvorpostelovka....vyhody...ak sa zide dobra partia co sme sa mi zisli tak parada 😀 ale je tam dost malo miesta (je to izba povodne urcena pre tri postele) a chladno...neviem ako je na inych izbach...a susedi s ciganskou izbou a z tej smrdi cigaretovy dym 😝 😝 😝 to ma nenormalne nastvalo....ale ten dym citit napr aj na dvojke...a za tu si uz platis(ak by som si platila za izbu a musela dychat vzduch ako v pajzli asi by ma to nastvalo 😠 )
....inak zvazujem koli tomu dymu podat oficialnu staznost na vedenie nemocnice...kedze sa hrdia, tym ze su smoke free hospital a novorodenci na roomingu musia ako prve dychat cigaretovy dym 😝 (zaslo to az tak daleko ze jeden vecer sme museli deti dat sestrickam a poriadne izbu vyvetrat a potom znovu nahriat a ist si opat po deti)

ja som po porode bola na nadstandardnej porodnej sale...lebo na sestonedeli pre mna nemali miesto...bola som tam iba s malou...a teda mne potom prelozenie na tu stvorku vyhovovalo...ako platit si za to aby som mohla byt na izbe sama...by pre mna bola hrozna muka...mne bolo ooooomnoho lepsie s inymi babami...ale to samozrejme zavisi od povahy 😉

cathy77
7. dec 2010

jonki - tak to s tym dymom ma teda poriadne nasralo!!!!! to čo má preboha byť????? tak ja by som neváhala ani sekundu s podaním sťažnosti!!!! pretože fakt to môžu urobiť len tie, ktoré to zažili na vlastnej koži a ich detičky nehovoriac... Určite to nenechaj len tak. Tie špiny špinavé smradľavé, čo žijú z našich daní aj so svojimi zasranmi nám nebudú predsa kaziť vzduch... to je nenormálne!!!

cukor
7. dec 2010

@jonki ..dakujem ti za svoje postrehy.tiez chcem len normálnu izbu.podla mna su to vyhodené peniaze ten nadstandard. 😉

monika26
7. dec 2010

Ahojte baby, v Saci je uz len jedna izba pre biele kde sa neplati?

zuzu1111
7. dec 2010

@jonki - ty si neplatila otecka pri pôrode, keď si mala nadštandardnú sálu? Aj my sme ju mali, ale platili sme normálne aj otecka - čiže 23eur+20eur. Tak to čo za cenník majú??? Pre každého iný 😠
A s tým cigaretovým dymom som si aj ja zažila. Ja som na tej izbe bola ešte ako tehuľa. Raz sme sa sťažovali, tak tam bola jedna sestrička a prišla len s takou odpoveďou, že oni tvrdia, že oni nefajčia, lebo majú deti, že to k nim chodí na návštevu nejaká z gynekológie a ona fajčí....No isto a sama narobí taký smrad....Na nich neplatí nič. 😠 😠

jonki
7. dec 2010

@zuzu1111 nie mne uctovali len 23€ ze vraj koli tomu ze som na tej sale aj rodila....ze keby som bola potom sla rodit vedla na normalnu salu tak by mi to boli uctovali....ale kedze sme vyuzili len tuto jednu miestnost a tam som si mohla doviest koho som chcela tak mi to neuctovali 😕 ja som tiez ratala ze budeme platit 43€ ale budem sa stazovat? 😀

zdaria
8. dec 2010

ahojte, vedeli by ste mi niektora poradit ako si predpripravit bradavky na kojenie aby som ich nemala take rozhryzene ako pri prvom babetku? Viem ze treba spravnu polohu pri kojeni ale uz teraz mam strasne citlive bradavky.

cukor
8. dec 2010

ahojte....prepichujú ušká dievčatkám uz v nemocnici?

atka27
8. dec 2010

@cukor ahoj, prepichuju 🙂
nam prepichli v den odchodu

lauraespozito
8. dec 2010

@cukor áno prepichujú v nemocnici ale ja som dala až ked mala malá 2 mesiace lebo bola strašne malinká tak som nechcela dávať tak skoro.Nám prepichla detská lekárka

stanly1974
8. dec 2010

@cukor V Šaci prepichujú v deň odchodu, tak ako písala atka27, ale platí sa za a to 10 eur.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre