Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

antonye
28. máj 2014

@kuratko82 no ano, museli mi uz dat vyvolavacku, a rodila som tak cca 12hod od zaciatku uplne prvej malej kontrakcie....ale potom doktor uznal ze bol najvyssi cas na porod, ze nemame co lutovat, ze sme vyvolali....dala som si aj epiduralku, potom to uz bolo v pohode 🙂

kuratko82
28. máj 2014

@chumar007 nie kazdemu ta vyvolavacka tak zle zaberie,lepsie povedane nezaberie... a hej mala som aj epiduralku,dakovala som bohu vtedy ze ju vymysleli,ked po 4 hodinach kontrakcii, ktore boli kazdu minutu som konecne necitila bolest,ale uz na porod mi nedopichli takze som si to pekne odtrpela... ja uvidim co mi zajtra povie a podla toho sa dam na sexovanie,prechadzky a neviem co este,zatial mi to nevadi ze sa maly nepyta von 🙂 hlavne nemysli na to najhorsie,treba dufat ze to pride samo...

kuratko82
28. máj 2014

@mmmj jeej aj my mame skoro trojrocnu opicu 🙂 dnes som bola s nou v beach clube,taka bola zlata,nadherne sa vysalila v piesku a na hrade... inak myslim si ze teraz to bude ine s tebou,uvidis, ja som tiez mala trosku obavy ale kedze uz sa otvaram som si ista ze to bude ine ako prvykrat...a hej idem k falatovej,uvidim aka bude...

kuratko82
28. máj 2014

@antonye no to som rada ze to uz mas za sebou, ja som 11 hodin rodila prvykrat, bolo to dost vela, esteze existuje ta epiduralka nie? a kto ta rodil teda? a miery babatka prezradis? 🙂 a inak ako sa citis teraz? ja uz si nepamatam ake je to tyzden po porode....

kuratko82
28. máj 2014

@antonye a rodila si teda normalne nakoniec... a ake meno ste mu vybrali?

antonye
29. máj 2014

@kuratko82 no pravda, este nejaky super clovek vymyslel tu epiduralku 😀 rodila som normalne, len ako si pisala pri samotnom porode mi ju uz nedopichavali, takze som si to pekne odtrpela...mame chlapceka, vola sa Tomasko, miery 51 cm a 3920g....teda mala som co robit, skoro 4kg, aj to potom zanechalo nasledky, takze zotavovanie bude trvat dlhsie, ale stalo to za to 🙂 a rodil ma dr.Rozpravka....

luciajass
29. máj 2014

@polynka9 no nejako mi ten termin 24teho nevysiel 😀 este stale sme 2v1 a malemu sa nejako nechce..este ani nie je uplne dole...Som nedockava aj sa tesim aj sa bojim a tak vselijako to ide teraz.
Uz chodim na kontroly kazde 2 dni..uvidime co povedia zajtra..ja uz zmurkam na lekara, ze si ma tu nechajte 😀 ze ja uz domov nechcem ist, iba ak "rozdvojene".
Ty sa ako mas?
Inak Falatova je velmi prijemne ziena..mna vsak oslovili viac chlapy a Dosedla mi prisiel troska povysenecky, ale to som ho zaregistrovala iba medzi dverami na minutku,hm

polynka9
29. máj 2014

@luciajass Ahojky, juuuj, takze drzite pohromade stale 😉 verim, ze Ta uz nebavi tolko cakat a "prestupovat na mieste" ... drzime palce a myslime na vas stale, a ked som bola teraz v utorok na morfo tak siel Dosedla na sekciu, tak som si aj myslela, ci nerodi niektora tu od nas 😵 ale kedze Dosedlu nechces a na sekciu nepojdes, tak som vedela, ze ty to este nebudes 😉
O Falatovej som pocula vela dobreho, ale osobne neviem, ktora to je, ale viem, ze su tam OK lekari, ono je to individualne, vies co clovek to iny nazor 😉 K Dosedlovi Ti viem povedat len tolko, ze on je taka povaha, vela krat som si povedala, ze ma asi nieco proti mne, ale casom som pochopila, ze on je jednoducho taky, ma svoj styl humoru a prezentacie - nechcem ho obhajovat, to nie, ale asi ma taku povahu, alebo sa mylim a je povysenecky 😵

pima21
30. máj 2014

Dievčatá, ja tu len stresujem 😒 Neboli ste niektorá teraz na poradni u Dosedlu? Objednal ma na budúci týždeň v stredu o 9,00 hod a jedna tehuľka v inej diskusii píše, že snáď bude v Prahe (ak som pochopila dobre)... Budem už v 38tt, nemám za sebou ani jednu poradňu v nemocnici a ani priamy kontakt na Dosedlu (ak nerátam mail na ktorý neodpovedá a telefón, kam sa nedá prakticky dovolať...) 😖 Nie ste niektorá objednaná tiež na stredu k nemu? žeby tam doobedu ešte bol? ☹

luciajass
30. máj 2014

@polynka9 no veru su tam rozny lekari. Dnes som bola na tej kontrole. Otvorila som sa o dalsieho pol cm 🙂 uz sa to pripravuje na porod..tesim sa aj sa bojim. Lekar mi spravil Hamiltona, lebo videl, ze som nedockava a ze sa mi zle chodi. Po tom hmate po mne az presiel mraz, ze uz to bude kazdu chvilu..Teraz sedim doma a striehnem 😀 zatial sa nic nedeje..tak oddychujem. Vravel, ze to moze zabrat za par hodin, ale aj v noci, alebo aj vobec..ze ak nic, tak sa mam ukazat v pondelok. Ale priznam sa, ze mi az prislo do placu, co som sa toho bliziaceho porodu tak zlakla,hmmm ale o pol hodinku som sa uz smiala..to su asi tie hormony 😀

luciajass
30. máj 2014

@pima21 no s Dosedlom to je stale tazko. Ak si nebola na ambulancii ani raz od 36tt, tak je to zle. Ja na tvojom mieste zavolam do ambulancie, objednam sa co najskor a tam im poviem, ze chces ist k primarovi. Oni ta za nim odvedu, ak tam bude..takto som to videla dnes, ked prisli tehulky a pytali sa za Dosedlom..pekne si to odsedeli, lebo operoval a potom sli jedna za druhou.
Na ambulancii ti aj vedia povedat, ktory lekar kedy pracuje.

pima21
30. máj 2014

@luciajass tak nechcem ho uháňať. dal mi termín poradne budúcu stredu a teraz sa dovalím do šace len tak? lebo som niečo čítala na koňovi 😖 ešte mi vynadá. mám to do šace pomerne ďaleko, cca 40 min cesty. do poradne som volala pred 2 týždňami, sestra mi dala mail a telefón. na ten mail teda neodpovedá a dovolala som sa raz.... a teraz sa dozviem, že tam snáď vtedy ani nebude. fakt už neviem, čo robiť.

mmmj
30. máj 2014

@pima21 ved tam chod ked budes objednana a ked tam nebude, tak Ti urobi poradnu niekto iny. Mne sa tiez Dosedla neozval vobec na mail, tak som to nechala tak a objednala sa k inej lekarke. Nemam na toto trpezlivost, nekonecne bezvysledne cakanie. A tiez budem uz 38 tyzden, tak nech to neodkladam...
Hovorim si, ze cim neskor tam pojdem, tym menej tam aspon budem chodit, je to kus od ruky 🙂

pima21
30. máj 2014

@mmmj to áno, určite tam pôjdem. ešte som mu napísala na iný mail, ktorý som teraz vydolovala 😉 ak na poradni v stredu nebude a ani sa mi neozve, tak skúsim osloviť lekárku, ktorú som si vybrala ako druhú možnosť. len s tou tiež neviem ako sa spojiť, ak tam náhodou v tú stredu nebude.... vidím, že som to zanedbala a mala som naháňať pôrodníka skôr a nie až keď ma vyslal môj lekár.

kuratko82
30. máj 2014

@pima21 vacsina personalu odchadza stvrtok do brna alebo do prahy,teraz som si nie ista a pridu az nedelu tusim...ale ked ta objednal na stredu tak stredu tam este bude,takze ziadny stres... 🙂

polynka9
30. máj 2014

@luciajass Ahojky 🙂 Kamoske robil Dosedla tiez Hamiltonov hmat a porodila skoro az o 5 dni po tom, ak nie viac .... asi je to individualne 😅 ... veru tie hormony si s nami robia co chcu 😵 na jednej strane uz aby to bolo, ale potom ked je tu ta moznost, ze sa ozaj porod rozbehne, tak zrazu divny pocit, ale uvidis, ak to zacne, budes v pohode, jasne, strach tam asi bude, aj adrenalin, ale ty to das, ved si sikovnica a hlavne mysli pozitivne 😉 😉
Sa mi to hovori, ked som este nerodila a mam 15 tt pred sebou 😅

luciajass
31. máj 2014

@pima21 osobne si myslim, ze ked povedal, ze tam bude, tak tam bude 🙂 a tu moze mat niekto milne info 😉

luciajass
31. máj 2014

@polynka9 no vcerajsi den jedna hroza.
Po tom Hamiltonovom hmate, ktory mi mal napomoct k porodu sa stalo toto: spravili mi ho o 10:30, ze bud pomoze, alebo nie.
Tak som sla domov a cakala. o 14:44 som mala prvu kontrakciu a uz som sa potesila, ze asi to bude pozitivne. Potom prisla dalsia a dalsia...Intervaly medzi nimi boli 10,7,5 minut a ked nastali 3 kontrakcie a medzi nimi 3 minuty, tak som si povedala, ze radsej pojdeme..(kontrakcie som mala 4 hodiny)Zdalo sa mi to vsak divne, lebo intervaly sa skracovali, ale bolesti stale rovnake, v podstate take lajtky. Sla som do sprchy, vyjdem von a kontrakcie ziadne..Tak sme nikam nesli. Bola som bez bolesti viac ako hodinu. Potom to zacalo znova. Dostala som triasku a prehnalo, tak sme si povedali, ze radsej nech sa na mna pozru, ako nieco zanedbat. Tak sme o 9tej vecer sadli do auta so smiesanymi pocitmi a dorazili sme. Na monitore sa ukazali slabucke kontrakcie a lekarka hovori, ze bud sa to rozbehne naplno, alebo sa to zastavi. Ze tam budem zbytocne a mozem ist domov. Je mi doplaču Celu noc som mala kadejake bolesti, bola som hore kazdu hodinku, ak nie castejsie...Teraz sa citim ako zbyty pes. Varim si vyvar, ktory zjem a idem spat.

polynka9
31. máj 2014

@luciajass Ahoj, oooo mojko zlate musis byt maximalne vycerpana ☹ Netusim, ako to ma vyzerat, ale ak su kontrakcie, to by si sa aj mala zacat otvarat, nie ? Ale vyzera to tak, ze sa to naozaj kazdu chvilku rozbehne, uvidis a mozno sa drobcek narodi na MDD 😉 Drzkajte sa a posielam vela vela vela energie ♥ ♥ ♥ 😉

luciajass
31. máj 2014

@polynka9 no veruze som uz riadne unavena a vycerpana.co vsetko ma to este caka najblizsie dni,hmm
no na den deti mame vyrocie svadby-tak by to bol najkrajsi dar k prvemu vyrociu..tak teda len oddychujem, papam cokoladku a cakame 🙂 Dakujem krasne za povzbudive slova 🙂

polynka9
31. máj 2014

@luciajass To je krasne mat vyrocie na MDD 🙂 .... Pocuj ale mozno by si az tak velmi asi nemala oddychovat, hmmmm ? ... aj ked sa asi citis dost zle a chces pockat, ale pocula som koooopec napadov, ako "rozbehnut porod " ...ale urcite rob len to, na co sa citis 😉 ak chces tak pekne pockaj nech si drobcek sam povie, kedy pojde von 😅 a nemas ani take tie priznaky, - zeby Ti odisla hlienova zatka ? ... aspon som o tom pocula, ze aj to zvyknu mat baby pred porodom ... ja mam adrenalin aj za Teba 😉

luciajass
1. jún 2014

@polynka9 aaaaaale tak ja nesedim stale..upratujem, varim..v zahradke porobim. minule som zahryvala uhorky pred krupami a palice maju skoro 2 metre..cize som sa aj natahovala s tou plachtou. Poslickou mam v jednom kuse..ani neviem ci rodim ci nie...:D ale tak bolest sa nestupnuje, co je skoda ☹
spravili mi hamiltonov hmat a teda som spinila..cize neviem ci to bola ta zatka ci nie...zajtra mam dalsiu kontrolu tak uvidime..uz som dnes zapojila aj manzela. Nech skusi pomoct k porodu aj on 😀

kuratko82
1. jún 2014

@luciajass kedy mas ist zajtra na kontrolu?

polynka9
1. jún 2014

@luciajass Som velmi zvedava co Ti povedia 😵 😉 mozno si Ta tam uz aj nechaju, nevraveli nic taketo ? 😨

sunny15
1. jún 2014

@pima21ahoj,ak ti Dosedla povedal že máš prisť v stredu tak chod...mal by tam byť...mna ked si volal na poradne bol tam vzdy... 😉 ale mojej znamej sa stalo,že ju zavolal na poradnu a nebol tam...nakoniec ju odrodil aj niekto iny...ale v tvojom pripade ci tam bude alebo nie....uz je cas ist na 1.poradnu.... 😉

luciajass
1. jún 2014

@kuratko82 ahoj, nemam presne urceny cas, ale chodim hned z rana 🙂 aj kvoli manzelovi, aby mohol ist do prace pokial sa nic nedeje

luciajass
1. jún 2014

@polynka9 no vraveli akurat tolko, ze vyvolavacku pred terminom nedavaju a ze nechavaju prenasat aj 10 dni, ak je vsetko v poriadku..Dnes som zase mala v noci tie falosne kontrakcie, ktore presli. Tak som rano zapojila aj mnazela, nech troska pomoze 🙂 a sla som do mesta na nakupy, nech nesedim..hadam sa to uz pohne 🙂

jana153
1. jún 2014

Ahojte. Chcem sa opytat. Som prvorodicka. Chystam sa rodit Kosice-Saca. Otazka znie: Ci si mozete vyziadat cisarak? Ako reaguju lekari? A ktory lekar by mi vysiel ustretovo? Ak mate niektora skusenosti, prosim reagujte. Dakujem

bianocka
2. jún 2014

@jana153 Nemozes si vyziadat cisarak, moze ho urcit lekar na zaklade zdravotneho stavu. Myslim, ze v Saci s tymto nepochodis. SC schvaluje primar a on neschvali bezdovodny SC. Taka je aspon moja skusenost.

sunny15
4. jún 2014

@jana153 v Saci určite nepochodiš s tym ak chceš sekciu len tak...nato musíš mať vážny zdr.dôvod,a mám aj známu ktorá sa pýtala primara či jej nemôžu spraviť SC lebo sa bojí pôrodu a on ju hned odbil,že v žiadnom prípade...každa žena má nejaky strach z porodu a to nie je dovod na sekciu...to potom by každa druhá skončila na operačnom stole...a inac s tymto nepochodíš ani v novej nemocke na 100%...takže ti neostane nič ine ako porodiť spontanne -samozrejme ak sa nevyskytnu nejake komplikacie ktore potom budu riešiť sekciou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre