Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lenka0
22. júl 2009

ahojte babenky tak ja som po poradni a trosku dlhsie sa vam neozvem, ☹ idem do nemocnice tak som si prisla len pre tasku 😲 nejdem este rodit,ale mam zbierat moc kvoly opuchom a ak budu vysledky zle ideme rodit 😀 CATHUSKA tak vas tam cakam je mi kus do placu ale tesim sa.Dosedla povedal ze cela uz neodidem.Tak mi drzte palce nech to mam za sebou cim skor baby.Aj vam vela stastia 😝 papa

siu3333
22. júl 2009

lenka drzime palce,,aby vsetko dobre dopadlo

ja ked som lezala na izbe tak sme tam mali jednu tehulku a ju prijali tiez kvoli opuchu noch a po tyzdni a nieco co tam lezala jej spravili sekciu...asi tak dopadne aj lenka,,,sice ta kocka mala aj vysoký tlak tak preto ta sekcia,ale lenka nema s tlakom problemy...juj som zvedava lne nech sa maju ok...

stovka
22. júl 2009

Lenka, drzim palce nech porodis cim skor, ja pridem za Tebou 🙂
Vela stastia, ahoj

cathuska
22. júl 2009

Ahojte, Lenka> drzim Ti silno palceky, aby Ta tam dlho netrapili a pomohli Ti k porodu a isla by si s malinkou domkov 😅 asi sa tam stretneme, ved do niekolkych dni by sme mali aj mt ostatne cakatelky porodit....mozno sa Ti splni to, ze malinku porodis v nedelu, aj ked by som Ti priala aj skor, kedze uz dnes ides na prijem..Viem si predstavit, ze do spevu Ti asi nie je, ale zvladnes to, vsetky to zvladneme, sme silne zeny a coskoro uz aj maminky! 😵 mame na seba mobilne cislo, tak aj smsku posli ak by Ti bolo tazko, alebo co.... 😝

cathuska
22. júl 2009

ahoj Siu, tak ja Lenke prajem nech jej to radsej vyvolaju a porodi spontanne, ale tie opuchy ma asi fakt na figu, tak ktovie co s nou urobia..asi fakt na zaklade vysledkov mocu> ak zle, tak sekcia. No nic v kazdom pripade verime, ze uz onedlho budeme vsetky maminkovat a budeme vediet ake to je mam doma babatko 😉

cathuska
22. júl 2009

Stovka caves> tak OK, Ty chod za Lenkou a ja dojdem za Vami obomi 🙂 uvidime, zajtra vecer o 19.45 mam poradnu u Dosedlu, tak bude mat asi nocnu tak najlepsie by bolo keby sa to hned zajtra vecer aj spustilo...nuz, bolesti mam vselijake, ale nie je to pravidelne 😒 tak aspon papam zmrzku, nikdy mi tak nechutila ako vcera a dnes..pekny dnik 😝

siu3333
22. júl 2009

ja tiez prajem lenke aby to mala rychlo za sebou a dobre vysledky 😵 😵 😵 😵 teraz budem cakat ktora z vas bude dalsia maminka 😀 😀 😀 😀 😀

stovka
22. júl 2009

Cathy, takze ja ostanem zajtra na obed a Ty sa ubytujes vecer 😉 😉
Medzitym najdem Lenku a vybavim spolocnu izbu 😀

Siu, mala si pri porode manzela? Kolko vlastne stoji € mat manzela pri porode?

siu3333
22. júl 2009

teraz som nemala pri simonke bol chvilocku,,predtym sa platilo nejakych 500 korun a teraz neviem ale asi tak nejako mozno nejakych 20eur.ale pisala som ze oni sa ta opytaju este vo pripravovni,alebo vzdycharni ci ho chces mat pri sebe..on by ani nestihol,lebo ja som o 2 rano poslala ho domov ked doktor povedal,ze to bude neskor tak naco by tam bol som nou aj tak do tej vzdycharni ho nepustia...len na porod by ho volali dnu...aspon tak to bolo 4 roky do zaduu

cathuska
22. júl 2009

caute holky, Stovka>OK dohodnute, sedi vec 😉 a my sme s manzelom rozmyslali nad tym, ci bude alebo nebude pri porode, ale asi to urobime tak, ze bude cakat na chodbe...jeho bratranec nedavno tak bol pri porode svojho syna a akosi traumaticky to na neho zaposobilo... 😒 nehovorim, ze to tak musi byt, ale radsej si to odkrutim sama...na vzdycharni aj tak zena je sama a na tu tlaciacu cast budem brat Erika ako Erika 😀 Dosedla sa vola Erik a aj moj manzel 😀 😀 😀 ale srandujem....Siu>potom po porode ostava zena na porodnom sale ze? a tam pekne s manzelikom a babatkom sa da rozjimat? Tak zajtra Stovka daj vediet ako si dopadla na poradni, samoska ak tu este budes, ale poslem Ti cislo do IP na mobil, tak daj vediet, keby si tam ostala a uvidime ako obstojim ja, vecer tam idem do poradne ako som spominala. Ja neviem ale uz mi tak tlaci to brucho ze asi prasknem... 😕 chcem rodit, aj ked zajtra hlasia strasne horucavy... 😒 no uvidime...pekny vecer zelam.. 😝

siu3333
22. júl 2009

cathy neviem ako to je s manzelom ci tam moze byt ale asi ano,,lezis tam dva hodky,,ale na isto viem,ze babetko ti po porode donesu na prso a potom ho beru prec na novorodenecke,a donesu ti ho az ked budes na izbe opet aby si dala na prso,aby si prisalo babetko...

judit7
23. júl 2009

Ahojte babenky, ja este mam pred sebou dobry mesiac, ale uz som tu nakukla ...
Toto bude moj druhy porod, a tiez budem rodit v Saci, chcela by som zasa pri dr. Lendakvi.

Cathuska - ja som rodila presne tak, ako by si chcela ty - manzel cakal vonku na chodbe, kym sa maly narodil a potom pekne naklusal ku mne na salu, a bol tam so mnou az kym ma nepeniesli na izbu a este trochu aj na izbe. Porodila som v noci o 2.05, a az kratko pred siestou ma preniesli na izbu. Celu dobu som lezala na tej porodnej posteli .... ale to preto lebo po mne uz nemali ziadny porod. Ak je rodiciek naraz viac, tak pocula som, ze prenesu na izbu aj omnoho skor. Pre mna bolo uzasne mat mazela pri sebe po porode - velmi mi to pomohlo. Keby som tam mala lezat uplne sama viac ako dve hodiny, bolo by to dost hnusne - vsetko boli, pohnut sa nemozes, a byt len ticho 😠 . A takto mi ten cas krasne ubehol, a aj na tie hodiny po porode mam krasne spomienky 🙂. Malickeho mi priniesli len na par minut prilozit na prsnik, a potom mi ho doniesli az na izbu.

Prajem vám aby ste mali krasne porody

jjeanny
23. júl 2009

Ahojte baby, tiez sme uz doma od nedele. Zotavujeme sa . Adama sa narodil teda toho 15teho , ale s tym ze mi odtiekla plodova voda uz doma .. poviem vam, to bola spust 😀 Do hodinky sme boli uz v nemocnici , to bolo asi o 4tej rano. Prijali ma take sestricky , ktore som ocividne zobudila asi .. boli dost mrzutee . Ale potom sa menila smena a dalsie sestricky uz boli zlate , vo vzdycharni som bola aj s dvoma maminami . Odrodil ma Dr.Toth, ktory mal akurat sluzbu a Lendak mu prisiel asistovat. Niekde sa tam motal aj Dosedla, ten vtipkoval a rozveseloval vsetkych naokolo. S Dr.Tothom som bola velmi spokojna, maly mal obtocenu pup.snuru okolo hlavicky na 2x ☹ , ale nakoniec vsetko dobre dopadlo. Epidural som chcela,ale nepichli mi , vraj uz neskoro a manzela pri porode som taktiez chcela ale tiez sa vraj nedalo, kvoli tym komplikaciam ktore boli naokolo , mal by z toho traumu ... asi. Najhorsie z celeho bolo to sitie, samotny porod bol vcelku bez bolesti. Bolesti boli az po .. ked konecne po tyzdni si mozem sadnut na zadok. 🙂 Co sa tyka sestriciek, moje dojmy - z novorodeneckeho boli ozaj velmi velmi zlate , vsetko mi vysvetlili, kojenie,prebalovanie atd. kedze som prvorodicka . Sestricky zo sestonedelia boli ako ktore ... no prevazne fajn . Nic ma uz nenapada .. ak by niekoho nieco zaujimalo,pytajte sa .. pekny den , idem sa staraat o svoje vonave klbko 😉

stovka
23. júl 2009

Ahojte 🙂
Jeanny gratulujem k Adamkovi, vela zdravicka, mliecka 😉 Super, ze ste uz doma, ze je vsetko ok aj po komplikaciach pri porode.
Stav po dnesnej poradni u mna nezmeneny, stale som otvorena na 1,5 cm, ale este to nevyzera na porod, dalsia kontrola buduci tyzden ak dovtedy neporodim, pretoze cez vikend maju byt burky a prsat, vraj dazd privolava porod 😉 Dnes to bolo rychle, malo maminiek cakateliek..
Cathy drzim vecer palce.

Pekny den vsetkym..

cathuska
24. júl 2009

Ahojte tehulky a maminky 😉 stav po vcerajsej poradni>hrdlo sa skracuje, ale otvorena som stale na 1.5 prsta, akosi sa malinkej vonku nechce 😕 ale pevne verim, ze ten termin 26.07 bude aktualny a malinka sa ozve, ze chce ist von, nakolko ma uz 3800 g 😕 😅 a uz citim zataz, aj na nozky, aj brusko, krize a co Vam budem pisat, sak to poznate, nie? Dosedlovi mam opat volat v sobotu vecer a dohodneme dalsiu poradnu, alebo dufam, ze dovtedy porodim...neviem, vyvolavacku by som nerada...JJEANY> gratulujem k Adamkovi, super, ze uz to mas za sebou a ze mas malinke klbko uz doma 😉 STOVKA>tak ako citam, sme na tom dost podobne, nuz verme, ze to na nas cez vikend pride, ked sa ma ochladit a trosku poprsat, tak snad by to mohlo spustit veci...Inac ja uz rozmyslam, ze ako to vyvolat, vies tie veci, ze tonic, chodenie po schodoch, tutu mutu...a vsetko som skusala a nic, najhorsie na tom je, ze uz sa mi do toho nechce, sak to s takym brusinom....Inac mam info o LENKE>vcera mi pisala smsku pred poradnou, ze drzi prsty a tak, ze ona lezi nevie ako dlho bude, ale zejej stupa tlak...na poradni mi doki hovoril, ze prijal nejake svoje pacientky, ze jednu s takymi opuchnutymi nozkami a ze jej stupa tlak, a ze jej urobi cisarsky rez..tak ma hned napadlo, ci to nie je Lenka> tak som jej po poradni pisala smsku a ona mi odpisala, ze ano, ze jej to hovoril, lebo tie opuchy a uz aj ten tlak> takze dnes alebo cez vikend jej bude robit sekciu, nuz nevadi, hlavne, ze to vcas podchytili a ze to Lenka bude mat za sebou...Tak ak by to na nas Stovka prislo cez vikend tak sa tam stretneme vsetky 😝 🙂 JUDIT> tak som rada, ze sa to osvedcilo s manzelikom na chodbe a potom po porode s nim, ja som dala na nejaky ten vnutorny pocit, ze takto by to bolo najlepsie... 😉

stovka
24. júl 2009

Ahojte kocky,
LENKA, drzim palce, neprijemne s tym tlakom 😒
CATHY, ja som si uz myslela, ze si ostala v nemocnici, ze rodis 😉 Sme na tom naozaj velmi podobne, ja tiez cakam, ze sa to cez vikend rozbehne.. Skusala som uz aj tonic, ale nechuti mi, po schodoch nevladzem chodit kvoli opuchnutym noham ostava tutu mutu, a to musim presvedcit manzela,dnes pokecame 😉
JEANNY, ako to vyzera s izbami? Da sa to aj ked su zrusene nadstandardky?

Cathy, kedze nam to nevyslo vcera, dalsi termin cez vikend 😵

Pekny den vsetkym

nikajanko
24. júl 2009

Cavte baby,

Inac pocujte...som sa zobudila asi zo zmneho spanku, ale prekvapilo ma to. Vraj manzela v Saci pustia len tlacenie. Ved vsade propaguju informacie, ze manzel moze byt s Vami pocas oboch dob porodnych. Vraj len ak si zaplatite nadstandardnu salu...ale co ak bude obsadena? Co ak sa budem otvarat 10 hod...to budem sama na jojkarni? Taktiez som sa pytala aj na ine polohy pri porode. Vraj nie! Hlavne, ze navonok do casopisov a vsade podavaju ine informacie. Som trochu nazlostena. INFORMACNE ZAVADZANIE!!!!

nikajanko
24. júl 2009

Inac poznate niekoho kto rodil na tom kresle v nadstandarnej sale? Tvrdia mi, ze na tom nebudem vediet tlacit...

bianocka
24. júl 2009

Nikajanko, ja som mala zaplatenu nadstandardnu salu a cely cas tam so mnou bol aj manzel, ale ked uz sa schylovalo k rodeniu, dali ma na obycajnu salu (a manzel isiel aj tam so mnou). Na tom kresle na nadstandardnej rodia vraj len vtedy, ked je vela rodiciek a nie je ina moznost (to mi povedal doktor).

Mas pravdu, ze je to dost blbe, ze manzel moze byt az pri samotnom porode a nie na prvej dobe. Ale to je asi preto, lebo v miestnosti 1. doby je viac posteli a pre ostatne rodicky by asi bolo neprijemne, keby tam boli cudzi muzi (doktori chodia pocas 1. doby vysetrovat a pravdu povediac, to si neviem predstavit absolvovat pred druhymi muzmi...) Ale vraj ked je tak, ze si tam sama rodicka, tak dovolia manzela aj tam. A ked nie, tak zeny chodia na chodbu za manzelom, aj tak je pred porodom lepsie chodit, nez lezat. 😅

Inac som prekvapena, ze ine polohy pri porode sa nedaju, lebo niekde som citala, ze mozes aj na porodnej stolicke a neviem ako este... Ti povedali, ze inac sa neda, len na kresle?

cathuska
25. júl 2009

Ahojte tehulky, tak mam info od Lenky,ze dnes jej bude doki robit sekciu, tak jej drzme palce! Uz bude mat svoj pokladik pri sebe 😅 STOVKA> tak ako sa citis? pozri dnes je take super pocko na rodenie, hm, dobry vzduch, nie je horuco, mohlo by to na nas uz pris nie? Boze sak ja som uz na rozpadnutie, malinka ma 3800 g ak nie uz viac, lebo tolko mala vo stvrtok a citim, ze vsetko je pripravene tak uz len nech sa to spusti....Zdalo sa mi, ze mi vcera poobede odtiekla hlienova zatka> bolo to veeeeelmi vela hlienu zmiesaneho s krvou....vytieklo to tak naraz..a potom este tak asi dva krat trochu....mohlo by to byt ono, lebo ako Siu opisovala, ze je to ako "soplik"..tak uvidime...v kazdom pripade treba vyuzit to ochladenie ist rodit...asi si dam "tour de schody", ale nie prehnane, lebo si treba setrit sily na porod,..NIKI> no jo, aj ja som sa nad tym zamyslala, ze skoda ze na vzdycharni nemoze byt manzel ale ako BIANOCKA pise, je tam viac zien, a doki chodi vysetrovat a tak..nuz ja to chcem tak ako pisala JUDIT, ze manzelik bude cakat na chodbe aj pocas tlacenia, len hned po porode budeme spolu na sale (pocas tej doby, cca dve hodky, co Ta sleduju este)...o tom kresle ja neviem nic, nemam zaujem o nadstandartnu salu...nuz a tie ine polohy, fakt by mohli byt v ponuke aj ine polohy a sposoby,ale to myslim, ze v ziadnej porodke v KE nie je, ci?...Nuz NIKI, drzim nam palce nech to zvladneme! vies ako sme sa bavili, ze budeme kocikovat? tak sa na to uz tesim, dnes alebo zajtra by som uz chcela porodit, je najvyssi cas... 😝

stovka
25. júl 2009

Ahojte tehulky, konecne sa aspon trosku ochladilo 😉
CATHY, idealne pocasie na porod. Myslim, ze najprv pojdes Ty, ze sa to u Teba blizi ak Ti odsila hlienova zatka. Podla mna do 48 hodin bude mala na svete, drzim palce, dockas sa. Myslis, ze vaha malej nie je len orientacna? Nejaka odchylka tam musi byt. Nas maly mal teraz vo stvrtok 3200 gramov, ale mne sa to nezda, pred 10 dnami mal tiez 3200 g, s vahou zaostava 1,5 tyzdna, ale ze je to vraj v poriadku tak sa nestresujem.
LENKA, myslim na Teba a drzim palce, budes to mat za sebou..
NIKAJANKO, ja by som chcela, aby bol moj manzel cely cas pri mne, teda hlavne to chce on, ale ver mi, prechadzala som cez "vzdycharen" na monitor, ak by si tu miestnost videla nechcela by si, aby tam bol iny muz, tam sa takmer rodi, lekari vysetruju. Dufam, ze bude volny nadstandardny box, aby bol manzel pri mne aj v 1.dobe porodnej. Ak nie tak aspon pri tlaceni..
Ja som takmer celu noc nespala, velmi ma boleli slabiny a podbrusko, bola som v strehu ci nezacinaju bolesti, som unavena z tolkeho cakania, ja uz chcem rodit 😖
Cathy, ides 😉

Peknu sobotu vsetkym..

cathuska
25. júl 2009

Cauko Stovka 😉 Som len na skok, idem sa konecne sprchnut, dnes sa akosi cely den vyvalujem v postielke, som daka unavena, ci co...hmm...Ale chystame sa s mangelom na prechadzku poobede, musim sa prekonat je pekne chladno, super poco 😝 Pisala mi Lenka> dnes rano jej robil Dosedla sekciu, narodila sa jej dcerka, Michaela, miery 3350 g a 49cm. Lenka je stastna, akurat uz zacina citi ranu, ale urcite to zvladne, s vedomim, ze ma uz konecne dcerenku na svete. Drzim nam vsetkym palce, ozaj uz nech je to tu, lebo to cakanie nam neprospieva..A co sa tyka tej vahy, tak asi mas pravdu, je to len orientacne, aspon v to verim.Pekny sviezovzduchovy dnik zelam. 😝

maycuk
25. júl 2009

jej lenka, tak to blahozelam velmi k Michaelke!!! 🙂 konecne to ma za sebou. aj som ju vcera videla v bufete,ked som sla na poradnu. no a teraz uz je bez bruska, supis!
takze kto je na rade baby? 😉

ja som stale otvorena na ten 1.5cm. takze od poslednej kontroly sa nic nezmenilo. uvazujem nad zavedenim sexiku cez vikend, nech potesim manzelika a aj nasmu Kubkovi vonku🙂 inak dnes ma meninky nas milacik bruskovsky, tak mozno preto sa mu nechce vonku, nechce oslavovat v jeden den🙂 no musim si dat nejaku cokoladku, nech ma dajaky darcek🙂

oki tehulky, tak pekny den Vam prajem a keby ste utekali do nemocky, tak napiste, ze idete.
juj sa mi spravil fliacik na tricku, mliecko je ready🙂)

siu3333
25. júl 2009

ahojte .....

lenke gratulujeme nakoniec dopadla tak ako ta moja kolegyna s izby ked som lezala ja....co som vam pisala..

cathy je to mozne ze pojdes cez vikend,,lebo mne ked odisla v stredu rano ta zatka,a ked som volala doktorovi,tak povedal,ze 2-3dni porodim a porodila som o par hodin na to,,,cize drzim palce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 daj vediet ked budes utakat do porodnice...

stovka
25. júl 2009

Lenka, gratulujem k Michaelke 🙂
prajem rychle zotavenie...

Cathy, ako sa citis? Nerodis?

cathuska
25. júl 2009

Ahojky, dnes sme s mangelikom isli na prechadzku na Bankov, autom sme sa hore vyviezli a potom sme sa tam prechadzali, sice to bolo to posledne na co som mala chut, ale som si povedala, ze idem, treba trosku ponatriasat malinku, nech sa rozhodne...a boli sme len asi hodku a pol, lebo zacalo aj prsat, ale okyslicilo nas a navyse som citila, ze som sa trosku ponamahala, lebo sme sa ku autu ponahlali ked zacalo prsat...a potom cestou sme si kupili kolace a isli na deviate poschodie peso, takze som dosla domov dobita, zapli sme fil, do pol hodky som bola tuha 😀 a asi 40 minut spanku a potom som isla na wcko a teda take silnejsie bolesti ma chytili, take ine ako doteraz, nuz dufam, ze sa to bude pravidelne opakovat a zosilnovat..tak si to budem sledovat..SIU, taka by som bola rada, keby cez vikend porodim, napriklad moj doki ma zajtra nocnu, tak uvidime...ale mam dojem, ze to, co odislo bola zatka, lebo toho bolo vela, bolo to take hlienovite, soplovite a bola v tom krv....A mala si pravdu s lenkou, ze dopadne ako ta tvoja kolegyna z izby..no, hlavne, ze to uz ma za sebou 😅 STOVKA: citim sa tak, ze dnes som mala nervy na dranc, ja neviem, ale taka som bola podrazdena doobedu, ze mangel mal dost...a tak celkovo sa citim uz na prasknutie, taka ako naliata vodou, taka , ze potrebujem porodit...uz to nie je o komforte z tehotenstva ale o cakani na zazrak 😀 ale vsetky to pozname....MAYCUK: tak prijemne vikendove tutu mutu a nech to prinesie uzitok 😉 tie fliacky mam aj ja obcas, mliecne zlazy pracuju.. 😝

zuzkaadusko
25. júl 2009

Ahojte baby,

som tu po prvykrat, prvorodicka v 36tt. Rodit budem cisarskym rezom v Saci a tak sa chcem opytat co so sebou do porodnice, pre seba aj babo. chodim k Dr. Lendakovi, no uvidime u koho nam vyjde sekcia. Bude z vas niektora rodit v Saci o 2-3 tyzdne?
Dik 🙂

siu3333
26. júl 2009

ahoj zuzkaadusko,,,,odkial si?lebo aj ja som chodila k Dr.Lendakovi a aj som rodila pri nom....

zuzkaadusko
26. júl 2009

Ahoj siu, som z turne, tu chodim k Lenkdakovi a v stredu k nemu idem do sace do poradne dohodnut termin porodu. ty si kedy rodila? ako? a kedy?

stovka
26. júl 2009

Ahojte kocky.
CATHY ako? Vcera ste toho riadne pochodili. Snad Ti to pomoze veci urychlit.
Ja som vcera upratovala ako diva a nic, nepomohlo to, som tu stale bez kontrakcii..
SIU ahoj, ako sa mate malickym, vsetko v poriadku?

Dievcata, blba otazka ale - ako dlho trva kontrakcia? Sem tam mam take krce, ale neviem ci to je kontrakcia, krc trva kratko..

Peknu nedelu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre