Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

govinda
26. okt 2012

@chlpacik v pohode, nič sa nedeje. Ja sa ešte rozmyslím, budem rodiť skôr ako ty, tak sem potom hodím info čo a ako 😉

anculala
26. okt 2012

baby, boli ste rodit v saci aj bez zazmluvnenia lekara? Pocuvam naokolo vsetky mozne nazory... a zacinam uvazovat, ze by som sla do sace, ale bez konkretneho lekara. Da sa to vobec? Ako sa potom chodieva do poradne?

henrike
26. okt 2012

@anculala, ja som tu uz niekolkokrat spominala, ze som zaciatkom oktobra rodila v Saci BEZ zazmluvneneho lekara a vsetko bolo ok - dokonca nad moje ocakavania a som maximalne spokojna!!! Jasne, ze sa to da. Do poradni budes chodit v terminoch, ktore Ti povedia a porodis v termine, ktore si vyberie babo! ;)

moukuska
26. okt 2012

ahojte, ja som v Saci mala vybaveneho doktora ale ziadnu zmluvu som nepodpisovala. a ked nemate doktora, tak poradne su tam takym stylom, ze ktory doktor ma na ambulancii pre tehotne sluzbu, ten spravi poradnu a objedna na dalsiu.

govinda
26. okt 2012

@anculala Premýšľame zatiaľ rovnako, aj keď stále nie som rozhodnutá, či zazmluvniť nejaké lekára alebo nie.
@moukuska @henrike mne sa na tom nezazmluvnení nepozdáva to, že vždy ma vidí nejaký iný lekár 😒 Keby som mala nejaké "špecifické problémy", tak by bolo lepšie mať jedného a toho istého lekára, ktorému by som nemusela stále dookola hovoriť to isté a vždy niečo nanovo vysvetľovať.

Inak, aké sú poplatky za zazmluvnenie lekára? Platí sa poplatok nemocnici alebo lekárovi?

moukuska
26. okt 2012

@govinda ale ja som chodila stale k rovnakemu dr. s ktorym som sa dohodla.

govinda
26. okt 2012

@moukuska no áno, len ja v šaci nikoho nepoznám, tak ani netuším, koho by som si tam vybrala. A ešte ma zaujíma, ako je to s poplatkami so zazmluvnením 🙂

moukuska
26. okt 2012

@govinda tak to netusim ako je to s poplatkami, kedze my sme mali ustnu dohodu. ja odporucam MUDr. Gabriela Totha.

govinda
26. okt 2012

@moukuska no ja síce neviem presne,ale počula som, že ak si vyberiem lekára, tak spisujem zmluvu s nemocnicou, pri odchode z pôrodnice sa potom platí poplatok oficiálne lekárovi ... Istá si nie som. A ani Toth mi nič nehovorí 😀

moukuska
26. okt 2012

@govinda no vidis to ake rozdiely su. ja som akurat podpisovala 2 papiere, jeden bol poucenie na prirodzeny porod a druhy na sekciu a este suhlas s epiduralkou. a doktorovi sme dali po porode dobrovolne.

anculala
26. okt 2012

@govinda mna zacala od zazmluvnenia odradzat skutocnost, ze potom sa vraj doktori snazia pacientku odrodit pocas svojej sluzby - zbytocne pichaju veci na urychlenie porodu. Navyse, aj tak neviem koho si vybrat, kedze ziadnych lekarov v nemocniciach nepoznam.

14petulka88
26. okt 2012

@govinda Ahoj ja som tam rodila dva krat bez zazmluvneneho lekara a mozem povedat ze len doporucujem 😉

blackcat8885
26. okt 2012

@anculala Ale s tým pichaním vecí na urýchlenie nemusíš súhlasiť.Vlastne nemusia Ti pichať nič ak nechceš jedine,žeby fakt išlo o život

chlpacik
26. okt 2012

@govinda xi, no asi Vas kocenky predbehnem, mam termin 18.12 ;)

sima1983
26. okt 2012

Ahojte,potrebovala by som kontakt do nemocnice kde robia 3D sono-nevie niektorá?(aj adresu)

henrike
27. okt 2012

@govinda, tak ako pise @blackcat8885, ked si zazmluvnis lekara, je veeelka pravdepodobnost, ze si Ta zavola do svojej sluzby a bude Ti porod vyvolavat ... Ale nemusi to tak samozrejme byt, ked sa s nim dohodnes (na vlastne oci som videla, ze Dr. Dosedla prisiel aj mimo sluzby ...). Ako je to s platenim, to fakt neviem, ale ked Dosedla odchadzal od toho porodu, ktoreho som bola svedkom, jasne mu ten muz povedal, ze za nim dojde ... takze ocividne isli peniazky len jemu a nie nemocnici.
Ja som to s tymi poradnami vyriesila tak, ze som chodila k mladej Dr. Orkutyovej napriek tomu, ze nechodieva k porodom, takze poradne mi robila iba ona a v casoch, ked to vyhovovalo mne. No a porod som uz nechala na "nahodu", ci trafim jej sluzbu alebo nie. Sice som netrafila, ale pocas porodu jej manzel volala a ona brnkla do porodnice sluziacemu lekarovi. A trafila som nastastie veeelmi dobre ...

blackcat8885
27. okt 2012

Peniaze ked si zazmluvnis lekara idu polovica lekorovi a pol nemocnici.Plati sa po pôrode samozrejme takze ak by nepriesiel a nic neprides

govinda
27. okt 2012

@sima1983 ja som bola na 3D v Myslave, tam som sa objednala . Na tejto stránke nájdeš všetko: http://www.usg.sk/
@anculala veď to isté odrádza aj mňa a taktiež to, že tam nikoho nepoznám 😒
@chlpacik a ako si ti na tom so zazmluvnením lekára? Ako si sa rozhodla?
@14petulka88 a kto ťa tam odrodil? Nad touto alternatívou premýšľam najtuhšie 😀
@henrike no do poradne tam pôjdem až od 36tt, takže mám ešte chvíľu čas a prípadne sa spýtam svojho gynekológa, čo mi odporúča on. Uvidíme

ale ďakujem vám za rady a skúsenosti 🙂

14petulka88
27. okt 2012

@govinda Pri prvom porode to bol taky starsi pan nepamatam si meno, pri druhom porode to bol pan Vrabel, mladucky lekar akurat skoncil skolu bol super.. skoda ze odisiel do Lubovne.

lydia1
27. okt 2012

Baby, ked ste mali vybaveneho lekara, davali ste mu peniaze hned po porode alebo az ked ste odchadzali z nemocnice? ja idem na sekciu a vzdy sme davali lekarovi az pri odchode z nemocnice a neviem ako je to v saci...

chlpacik
27. okt 2012

@govinda dnes som bola za Juhasom, a mala si pravdu, uz nechodi k porodu 😒 ... tiez odporucil tu zenu., ze jej mam zavolat. Vraj je mlada a dobra, inak by jej nedal "svoje" pacientky. Este som sa nerozhodla co urobim, ale URCITE si zazmluvnovat nikoho nebudem. Myslim, ze sa potom da dohodnut s nejakym tym lekarom, ze by dosiel k porodu. Lebo platit tolko penazi za zazmluvnovanie no tak prrr

govinda
27. okt 2012

@chlpacik no veru, aj mne ju odporučil a dal mi na ňu číslo, ale neviem, čo urobím. Tiež mi to príde dosť drahé, tak aj ja ešte uvidím. Kamoška platila okolo 240 eur, čo mi príde už fakt dosť 😒 . A keby som o tej lekárke aspoň niečo vedela alebo tak, ale ani tu na fóre toho o nej veľa nie je, tak neviem 😒

bubus2211
27. okt 2012

@lydia1 Ahoj,tak na to som zvedava aj ja ale si myslim ze po sekcii sa plati , ja tiez idem na sekciu , v stredu uz budem vediet presne ze kedy.

lydia1
27. okt 2012

@bubus2211 no ja to potrebujem vediet co najskor, lebo ja idem na sekciu v utorok...

bubus2211
27. okt 2012

@lydia1 No tak dufam ze niekto nam odpovie na nasu otazku. 🙂 A ty si vybavila doktora?kto bude robit ked mozem sa opytat?

lydia1
27. okt 2012

@bubus2211 mne bude robit sekciu MUDr. Dosedla, v pondelok idem na prijem a ty?

bubus2211
27. okt 2012

On je dobry, 🙂 tak ja este mam trosku casu,v stredu idem tam na poradnu a vtedy mi uz povie dr ze presne kedy.Mne bude robit sekciu MURD.Lendak

vierkass
27. okt 2012

@erika121o
ahoj.... 🙂
no gratulujem ku krasnej princeznej... 🙂 som rada, ze ste to obe zvladli a ze ste v poriadku. velmi sa s tebou tesim. ake meno ma malinka??? 🙂
tvoje slova hodne pomohli aj ked strach mam stale... ale nechcem sa zbytocne stresovat dopredu, este mame cas do 19.12... aj ked si myslim, ze pojdeme skor... tak sa drzkaj a ozvi sa.. 🙂

chlpacik
28. okt 2012

@govinda a kedy planujes volat do Sace? A ist na poradnu za niekym?

papuckam
28. okt 2012

ahojte, tak nam sa v pondelok narodila malicka, doktora som nemala zazmluvneneho a odrodila ma dr. orkutyova, bola som s nou fakt spokojna, 2x som bola u nej aj na poradni a bola vzdy mila aj pri porode bola super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre