Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

erika121o
1. okt 2012

@vierkass
@talcik111
@gabikapatrik

tak s tou zahou to poznam, ja mam aj reflux, cize sa mi neuzatvara nieco nad zaludkom a vracia sa mi potrava spat a zaha pali o to viac. Tiez som pocula, ze tabletky su v poho (niektore) a ze by nemali uskodit, ja mam zatial odskusane, ze ked ma zacne palit zaha, tak zjem kusom sucheho peciva (pol krajca chlebika alebo polku rozka), najlepsie aspon den odstateho (aby sa nekvasilo v brusku) a vacsinou to zaberie... aj ked kazda sme ina, no 🙂 ale uz to nejako zvladneme 🙂

matamoh
2. okt 2012

baby neviete nahodou kto mi da papier pre manzela do prace ked bol somnou ako dobrovod?lekar alebo na recepcii dakujem

talcik111
2. okt 2012

@matamoh to ti da sestricka v ambulancii

maria.vinea
2. okt 2012

@erika121o
hormony sa skludnia tak dva dni po porode ale potom doma - pridu este vecsie ako u mna, placem ked vidim ako krasne moj Misko papa mliecko od dojatia ... a potom dobehne manzel a ukludnuje ma - moje hormonalne 🙂

maria.vinea
2. okt 2012

@mg25
napodobne ja som rodila dost dlho, manzel bol so mnou cely den do polnoci na nadstandardnej sale, no pri samotnom porode ked som sa klepala vysilena ubolena vycerpana mi tiez nechybal. stacilo mu ako pocul to moje kricanie cez dvere 😔

vierkass
2. okt 2012

@maria.vinea

moje hormonalne.... 🙂)))))

gabikapatrik
2. okt 2012

Tak kontrola v Saci za mnou, ctg, prietoky aj usg je ok,po 4 hodinovom cakaní padol približný dátum - 15 asi nástup do nemocnice a plánovaná sekcia óóóóóóó boze uz sa nám to kráti, ale velmi sa uz tesim
@erika121o
@vierkass

vierkass
3. okt 2012

@gabikapatrik
tak to sa velmi tesim s tebou, ze je vsetko v poriadku a drzim palce... 🙂

bubus2211
3. okt 2012

@gabikapatrik ahoj,tak ja tak isto budem mat cisarsky mam odp.od ortopeda. ako si vybavovala planovanu sekciu?ako je postup v saci?co vsetko a kde treba ist? a inac termin porodu mas kedy ze ti dali datum 15eho? ako to oni vypocitaju? jaj mam prvy termin 27oktobra a druhy 16 novembra ale mi naposledy povedal doktor ze do 5 novembra by som to uz mala za sebou. 🙂 uz sa tesim 🙂 diky

henrike
3. okt 2012

Ahojte zienky, dnes v noci o 2:35 sa mi narodila v Saci dcerka! Som stastna, lebo vcera na poradni mi meral hrubku jazvy po sekcii Dr. Dosedla a kedze ma len 1,5 mm, odporucal mi sekciu, ktoru som ja tak strasne nechcela. Videl to na mne, tak mi dali cas do pondelka - resp. do piatku, kedy som mala prist do poradne a na predoperacne. V noci o 23:30 som sa vsak zobudila na bolesti prichadzajuce kazdych 5 min. a kedze nepomohol ani horuci kupel, doslo mi, ze rodim! 🙂 Ked sme odchadzali z domu, mala som uz kontrakcie po 2. - 3. minutach. Cesta bolacstrasna, predychavanie na monitore edte horsie. Do nemocky sme prisli cca o 1:20. Sluzil Dr. Lendak a bol fantasticky!!! Bez zbytocnych reci, v tichosti, s jemnostou, na vsetky otazky mi ochotne odpovedal .. Takze napriek strasnym bolestiam, ktore vsak trvali len 3 hodiny, hodnotim tento porod ako uzasny. So sekciou sa to neda ani len porovnat!!! Dcerku mam pri sebe, krasne sa koji a ja som stastna!!!

monculka
3. okt 2012

@henrike gratulujem...nech ste zdravucke 🙂

bonnie1
3. okt 2012

@matamoh aky papier.mozem sa spytat ci len na poradnu alebo uz na porod?dakujem

gabikapatrik
3. okt 2012

@henrike Gratulujem, nech ste obe zdravé a je super ako si to zvládla a ze to trvalo kratko 😉

gabikapatrik
3. okt 2012

@bubus2211 no ja som bola na sekciu aj pri prvom pre preeklampsiu liecenu no a teraz to je tak isto do teraz nic a posledne 2 mes. mi tlak stupa a stupa, vcera mi dr povedal ze nebudeme radsej pokusat stastie ze radsej sekcia, kedze prvý syn vázil 3700 v 38 tt aj teraz je predpoklad ze bude dost velky tak aj preto
No a termín mam 5,nov ale sekciu robia od 38 tt , 15 mam ist na kontrolu to budem v 38 a povedal ze uz bud ostanem lezat a do toho 20teho mi urobia alebo este pojdem domov ze mi povie presný dátum, ides lezat den do predu a v ten den ti urobia predoperacne, a asi treba ist aj na poucenie o epi, neviem ako to je lebo pri prvom synovi som mala prist na obed na prijem ale v noci mi praskla voda v 38tt takze som nemala nic vsetko mi robili na rýchlo 🙂 , ale bolo to lepsie lebo to vsetko pekne rýchlo ubehlo stres, panika a uz to bolo a ked si predstavím ze mam ist lezat a cakat na hodinu D tak ma porazi od strachu asi ☹

sandra163
3. okt 2012

ahojte dievčatá, neviete mi náhodou poradiť... som v 33+5tt a chystám sa rodiť so Šace. už mám aj vybraného pôrodníka, bude to MUDr. Dosedla. rodili ste niektorá pri ňom? aké máte skúsenosti so Šacou? a ešte jedna otázočka. čakáme dievčatko, a chcela by som mu dať prepichnúť ušká už v pôrodnici. no vraj nie všetky pôrodnice to robia. ako to je v Šaci? ďakujem za odpovede 😲

bubus2211
3. okt 2012

@gabikapatrik a za to vsetko ked mas odporucanie platis nieco?za epi? alebo len platim hospit.a za stravu? neviem ze ako to je,nikdy som nebola v nemocnici ?😀

erika121o
3. okt 2012

@gabikapatrik
juuj tak uz sa ti to krati... fajne, ja som teraz v 39.tt, tak uz sa zlostim, ze ma tak natahuju s tym cisarakom, no idem zajtra n akontrolu, tak uvidim, ci este teda potiahnem do toho 12-teho, alebo pojdeme skor 🙂 lebo mam pocit, ze kazdu chvilku prasknem 😀 ale uz vydriiime, len ako vravis, najhorsie je to cakanie 🙂

erika121o
3. okt 2012

@sandra163
Ahoj, viem, ze v Saci prepichuju uska, stoji to myslim 10€ a potrebujes mat nausnicky... oni ich daju vydezifikovat (aby sa nezapalili uska), prepichnu a nasadia nausnicky....

danka2105
3. okt 2012

@sandra163 Ahoj, ja som pri ňom rodila pred dvoma týždňami, maximálna spokojnosť 🙂 a s nemocnicou aj s personálom a všetkým s tým súvisiacim tiež. Lepšiu nemocnicu si neviem predstaviť 🙂

vierkass
3. okt 2012

@danka2105
ahoj Dani, super, ze to uz mas za sebou.... 🙂 uzivas si? 🙂
aj ja chcem u Dosedlu rodit, 17.10 ideme k nemu na prietoky tak sa mame dohodnut. aky bol? venoval sa ti a aj ti vsetko pekne vysvetlil? a ako si rodila?

danka2105
3. okt 2012

@vierkass Ahojky, ano dakujem, uzivam, maly je uzasny, kludnucke babätko, aj v noci krasne spinka 🙂 S Dosedlom som bola nadmieru pokojna, venoval sa mi dost a aj vysvetlil vsetko na co som sa pytala. Aj potom ma dokonca prisiel pozriet. Dobre si si vybrala, budes s nim tiez urcite velmi spokojna, je to fakt odbornik 🙂 a rodila som normalne, moj porod som popisala v tejto diskusii na strane 370, zo dna 26. sep o 18:08, tak kuk tam 🙂 drziiiiiiim Ti prsteky 🙂

vierkass
3. okt 2012

@danka2105

uz som aj zabudla, ved som to citala... 🙂))))))))))))))))))))) mam asi tehu sklerozu ci co...
tak dufam, ze budem spokojna s nim. videli a chvilku sme sa rozpravali minuly tyzden vo stvrtok a kazal, aby sme sa k nemu objednali na prietoky toho 17.10. zatial bol taky v poho, aj ked ulietany chudak. ma toho vela... 🙂
som rada, ze si uzivas a maly je dobrucky.... 🙂

danka2105
3. okt 2012

@vierkass 😀 😀 😀 že tehu sklerozu hehe 😀 😀 😀
urcite budes spokojna, ja som ineho lekara nikdy nechcela, rodil vela mojich kamosiek a vsetky boli maximalne spokojne 🙂 ja byt este raz tehu, tak chcem rodit zas pri nom 🙂
a kedy mas termin? a co to bude? chlapcek alebo dievcatko ? 🙂

vierkass
3. okt 2012

@danka2105

cakame chlapceka, je to nase prve babatenko... 🙂)))) a termin mame 19.12. ale ideme na cisarsky, to uz viem asi 2 tyzdne aj ked som chcela normalne rodit...
tesim sa na moju piskotku krasnu... 🙂)))

danka2105
3. okt 2012

@vierkass jeeej super, tak nech je vsetko v poriadku a hlavne nech je malinky zdravy a aj ty maminka 🙂 ja som sa svojho tiez nevedela dockat, je to krasny pocit ho uz mat pri sebe 🙂 a pekny termin, budes mat krasny vianocny darcek 🙂

vierkass
3. okt 2012

@danka2105
dakujem... 🙂
to hej, darcek to bude najkrajsi na svete. prvy termin sme mali 22.12 presne na moje narodeniny ale teraz sa nam to trosku posunulo.... ale aj tak si myslim, ze pojdeme skor. 🙂 mozno uz budeme na vianoce doma aj s malinkym uzlickom... 🙂

drobcek76
3. okt 2012

@vierkass Ahojte baby ....čitam tu že ideš rodiť k Dosedlovi ja tiež idem k nemu 17.10.na prietoky...a chcela by som aby bol mojim porodnikom....
@danka2105 tebe blahoželam k synčekovi Davidkovi 🙂

vierkass
3. okt 2012

@drobcek76
tak mozno sa tam stretneme. sme objednani o 12.30 a ty na ktoru?

@danka2105
Davidko? krasne meno... 🙂

drobcek76
3. okt 2012

@vierkass super možme sa stretnuť 🙂 ja idem na 12.00

danka2105
3. okt 2012

@vierkass tak sekcie robia vacsinou skor, takze na vianoce uz budete urcite domka 🙂 a dakujem, meno sme vybrali na poslednu chvilu asi tyzden pred porodom 🙂 to bola najvacsia dilema celeho tehu 😀 😀 😀 ale dobre sme vybrali, velmi sa malemu hodi 🙂 a vy uz mate vybrate meno?
@drobcek76 dakujeeeeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre