Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

drobcek76
3. nov 2012

@lilianka1199 Dakujeme za radu ....🙂

lilianka1199
3. nov 2012

@drobcek76 ja som rodila prve a vsetko hladala na nete a bola v strese co a ako, tak ja mam nastudovane dost 🙂 a aj odskusane 🙂

drobcek76
3. nov 2012

@lilianka1199 A ty si pri ktorom lekarovi rodila ...

lilianka1199
3. nov 2012

A inak buduce maminky, v Saci Vam babo daju po porode do narucia a ja doteraz lutujem, ze som si ho neprilozila na prsnik hned, mali sme problem sa potom prisat, bojovali sme 4 dni, ina mamka co tam bola si dala babo hned na prsnik, krasne sa prisalo a potom na izbe jej uz krasne tahalo, pytajte sa na to, porodit porodite, ale ta bezmocnost, ked babo place od hladu v noci alebo sa zapalia prsia, precitajte si aspon zakladne veci ako zacat kojit, ja som z toho bola nestastna a nebola som tam jedina, bojime sa porodu, riesime co do nemocnice, ale kojenie sa treba NAUCIT!!!!! 😉 😉 😉 Drzte sa 🙂

lilianka1199
3. nov 2012

@drobcek76 samozrejme Dosedla 🙂, bola som zasadne proti plateniu, no kamoska dva tyzdne pred mojim terminom rodila 3 dni, tak som sa zlakla a utekala za lekarom, nech mi pomoze, porodila som za 3 hodky a mala som len 3 stehy malicke, som nevedela ze som rodila na druhy den 😉

drobcek76
3. nov 2012

@lilianka1199 tak to si mala super...🙂

vierkass
3. nov 2012

@lilianka1199
ja o kojeni citam vela a pytam sa kamosiek asi 2 tyzdne. myslela som si, ze je to prirodzene tak to bude v pohode. ale co som sa dopocula, nie je to az taka zabava. vela mamiciek ma problemy... tak verim, ze to zvladneme....

lilianka1199
3. nov 2012

@vierkass je to prirodzene, len tie zaciatky su trochu tazke, hlavne pre prvorodicky 😉

vierkass
4. nov 2012

@lilianka1199
ved to... 🙂 ale budeme bojovat... 🙂 verim, ze nam to pojde. velmi by som chcela kojit.

monika1308
4. nov 2012

No aj ja by som chcela kojiť, tiež sa obávam toho prvého kojenia, aj som si veľa toho naštudovala, ale predsa len v praxi je to úplne iné ako v nejakom článku či odbornej knihe. Lebo predstaviť si to samozrejme viem, teóriu tiež ale neviem ako to zvládnem v praxi. Len musíme veriť, že sa nám pekne podarí začať kojiť a nebudú problémy.

chlpacik
4. nov 2012

@vierkass ja som kupovala v zdrav.potrebach pri AIDE 😉

bonnie1
4. nov 2012

@vierkass som gatky kupovala v zdravotnickych potrebach a je ich 5ks
@lilianka1199 to si mozem opytat ich koselu?

bonnie1
4. nov 2012

@lilianka1199 cize ked sa mozem spytat je Dosedla verny svojej povesti? ze ulahci porod a nenastrihuje?

lilianka1199
4. nov 2012

@bonnie1 no, mne rano povedal ( boli sme tam 4), porodite prva a rychlo o deviatej som dostala vyvolavacku a o dvanactej som mala synceka, nenastrihuje, on ta pri porode rucne roztahuje-neboli to- mas kontrakcie, tak to nepocitujes, no ale je pravda, ze mi 2X robil hamiltonov hmat(ci ako sa to pise), tak to "trosku" boli, ale tam 2min. su lepsie ako dalsie 3h konrakcie 😉 , ja som bola v pohode, som vedela, ze sa mam na koho spolahnut, aj sme srandovali, lebo som mala dianatal gel na ulahcenie porodu, tak mi ho podavali- vraj drahy lubr. gel 🙂, ale inak podla mna su tam sikovny vsetci.... 🙂

danka2105
4. nov 2012

@lilianka1199
@bonnie1 Moj porod pri nom bol velmi podobny, sama sranda, vyvolavacka rano, kontrakcie zhruba 3 hodky, len pol hodinka take ze som musela predychavat, Hamiltona mi robil raz, ale to este na poslednej poradni, a porod prebehol bez nastrihu a bez EPI. Pritom som predtym vobec necvicila, takze si myslim ze aj vdaka nemu to tak dopadlo 🙂 Vecer som uz normalne sedela a citila sa akokeby som ani nerodila 😀

bonnie1
4. nov 2012

@lilianka1199 och ked si mi to tak opisala..neviem ci sa mam bat alebo tesit..ja si ten porod neviem predstavit.snazim sa nastavit pozitivne lebo mi hovoria ako myslis tak mas ale i tak..cas sa krati🙂cize som si vybrala dobre?

sandra163
4. nov 2012

ja som prvýkrát rodila pri dosedlovi, a tiež mi robil ten hamiltonov hmat. urobil mi ho cca o 2 poobede, a niekedy okolo polnoci som cítila, že sa niečo deje. ráno som mala prísť do nemocnice na pol siedmu a keby že mi nezaberie hamilton, tak vraj vyvolávačka. našťastie zabral, o pol siedmej som prišla už na 3 cm otvorená a malý sa narodil o desiatej doobeda. bez EPI, hoci som ju chcela a bez nástrihu. teraz čakám druhé. termín mám 17.11., taktiež ma odrodí dosedla. pýtal sa ma, či chcem čakať do termínu a ja že dokiaľ nemusím, tak nie 😀 tak sme sa dohodli, že 12.11. prídem na poslednú poradňu a urobí mi znova hamiltona. snáď zaberie a malá príde na svet už 13.11 ♥ inak, ten hamilton nie je vraj spoľahlivý, nie každej zaberie. sestre vôbec nezabral, porodila týždeň po tom hmate a aj kvôli tomu, že jej museli pichnúť vyvolávačku...

lilianka1199
4. nov 2012

@danka2105
@bonnie1 vybrala si si dobre a neboj sa, ja som sa tam smiala aj ked boli kontrakcie a presne tiez som mala tak, ze posledna hodinka bola taka, ze som uz aj citila, ze sa nieco deje, mne dali epi a nezabrala, takze vyhodene peniaze 😖 a ten hamiltonov hmat som chcela, aby to slo rychlejsie, tak je to na tebe, staci mu povedat co chces a co nie.... 😉

danka2105
4. nov 2012

@sandra163 Mne Hamilton tiez nezabral, kedze som nakoniec rodila po vyvolavacke, ale mne nezabralo nic, ani malinikovy caj, ani chodenie hore schodami, ani horuca vana, no proste ziaden babsky recept 😀 Drzim prsty pri druhom 🙂

bubus2211
4. nov 2012

Ahojte,v piatok idem na planovanu sekciu,chcem sa opytat ze aj po cisarskom reze budem potrebovat jednorazove nohavicky?ked ano tak kolko kusov mam kupit? A ked mi vie niekto odpovedat kolko dni budem lezat ne JIS.ke ked piatok poobede mi budu robit sekciu? Dakujem 🙂

sandra163
4. nov 2012

@danka2105 ďakujem 🙂 uvidím, dúfam že zaberie.už aby to bolo celé za mnou a maličká v náručí...

monikamiskonatalka
4. nov 2012

@bubus2211 na JIS by si mala byť 24 hodín a potom pôjdeš na izbu. Mňa na jisku doviezli večer 21:30 a na druhý deň som sa už po obede pýtala na izbu a o 18:30 som už bola na izbe. Chcela som isť na izbu lebo som vedela že večer by ma nepremiestnili a nechcela som ďalšiu noc stráviť na jiske.

lydia1
5. nov 2012

Tak baby, nam sa 30.10 narodil krasny syncek Tobias - 3700g a 49cm. Bola som na sekcii, ktoru som mala planovanu a robil mi ju Dr. Dosedla, s ktorym som bola dohodnuta. Som velmi rada, ze uz to mame za sebou 🙂 Lezala som na nadstandarde na dvojke, ale to som potom lutovala ( mohla som ist radsej na tu jednotku ). lebo som nemala velmi sukromie, kedze ta druha mamicka mala dost navstev, ktore trvali aj cele poobedie az do vecera.... ☹ no nic, ale inac som bola velmi spokojna, setricky boli super a lekari tiez. Na 4.den nas pustili domov a teraz si zvykame na noveho clena a snazime si najst nejaky system aby sme tie nase 4 deti zvladli bez ujmy na zdravi 🙂 tak vela zdaru do uspesneho konca vsetkym tehulkam 😉

drobcek76
5. nov 2012

@lydia1 Gratulujem k malickemu Tobiaskovi ...🙂

bonnie1
5. nov 2012

@lydia1 a to im tam dovolili tak dlho byt?ved predsa trosku sukromia si zaslkuzime vsetky po porode..to akoze mi prinesu dieta na kojenie a budu na mna cumiet cudzi ludia?

kacenka78
5. nov 2012

@bonnie1 bohuzial, ked si na nadštandar.izbe, navstevy su dovolene pocas dna a ak tá návsteva nemá trochu slusnosti, tak je to potom problem.... ja som taktiež bola na dvojke, ja som navstevy takmer nemala, kedze byvam dost daleko, ale druha mamicka tam mala manzela kazdy den celé popoludnie az do vecera a nebolo to 2x prijemne, ked som chcela ist na WC a kontrolovat sa, ci nemam zakrvavene pyzamko, kojenie som brala v pohode, otocila som sa chrbtom... ale celkovo mi to nebolo prijemne, ze je na izbe niekto dalsi ako mamicky a deturence....

bonnie1
5. nov 2012

@kacenka78 hm tak to je blbe no.co vsetko som pocula ze napr ani gatky po porode netreba mat aby sa vetralo a hojilo a pritom v izbe cudzi ludia:( a co tam tak mozu cely den robit?im to nie je trapne?och som zvedava ako to prezijem ked jednotka je tak draha..

kacenka78
5. nov 2012

@bonnie1 no pravudpovediac, manzel mojej spolubyvajucej tam sedel, cital noviny, priniesol si notebook, trosku sa s manzelkou aj porozpraval.... a ako vravis, aj bez nohaviciek som niekedy bola a tak som len lezala v posteli a ani sa nepohla 🙂

bonnie1
5. nov 2012

@kacenka78 sa cudujem ze mu trapne nebolo🙂

bubus2211
5. nov 2012

@lydia1 Ahoj ,a mala si velke bolesti po sekcii? ja v piatok idem ,poobede mi budu robit ,uz sa velmi tesim na meleho 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre