Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bianocka
24. apr 2009

Ahojte, mam jednu otazku, ci ste nieco poculi o sponzorskom prispevku v Saci. Davali ste ho niektora, alebo budete davat a kde by som sa mohla o tom viac dozvediet?
Pocula som, ze je to cca 10tis Sk a v tom je vybrany lekar aj nadstandard. Ale nikde o tom neviem nic najst a neviem, koho sa opytat 😖
Dakujem!

ddmoxy
24. apr 2009

bianocka....ja viem ze sponzorske sa plati-lo 15 tis. Sk a urcite v tom nemas lekara.Teda ak chces svojho,lebo tie peniaze su pre nemocnicu.A sponzorske sa dava v pripade ze si chces poistit,ze budes mat volnu nadstandartnu izbu.Ked mas vyplatene sponzorske,tak to mas iste,ze dostanes tu izbu ktoru chces.Ale lekarovi sa tym asi nepodakujes.....

ddmoxy
24. apr 2009

fakt tu uz nikto nechodi?????

bianocka
24. apr 2009

ddmoxy, dakujem za info. Tak to nie je bohvieco 😖 len za to, ze bude izba volna... plus ju potom este bude treba vyplatit predpokladam. No s tym doktorom som si to aj myslela, ze z toho on nic nebude mat.

Su tieto info a niekde verejne, alebo ako sa k nim bezny clovek ma dostat, koho spytat?

ddmoxy
24. apr 2009

Ja som sa opytala mojho lekara co ma aj rodil...bola som tam uz 2 krat a nic sa na tom nezmenilo...ale myslim,ze izba sa uz potom neplati...ale aj tak je to straaaaaasne vela......ja som to 2 krat riskla a vyslo....druhy krat-pre skoro 5,mesiacmi som bola na dvojke cely cas sama dokonca.....
Je to na tebe....ale je to vela podla mna...a zase take navaly tam asi nie su...hoci pred 4 rokmi ked som odchadzala,tak cakali kym vypadnem 😉 😉 😉

bianocka
24. apr 2009

ddmoxy a u koho si rodila?
Mam pocit, ze kazdy okolo mna je tehotny, preto sa obavam, ze bude plna porodnica... Ale 15tis je fakt vela ☹

ddmoxy
24. apr 2009

prvy krat u Ivanovej...bola super a druhy u Luptaka...a tiez sa nestazujem.Bol mily celu dobu co som k nemu chodila...

jankaborka
26. apr 2009

no tak ja mam tiez pocit ze kazda druha okolo mna je tehotna.minuly tyzden som isla v Kosiciach po meste a kde sa len obzriem tam same brusko. 🙂 nadstandard neplanujem,ale dufam ze bude nejaka volna izba,aku kapacitu moze mat saca?teda myslim tym kolko miest na lezanie po porode a co v takom pripade keby zena porodila a nemali by ju kam ulozit?

traktor
27. apr 2009

ahojte, tak ja som bola vo stvrtok u dosedlu , a tenspomynal, zetplko porodou veru ani on nepameta, ze naplanovanych je okolo 1500 porodou, a ze teraz rodi silny rocnik /80/. tak verim, ze nam sa ujde aspon kusok miestecka.inac ja chcem byt po porode tiez v normalnej izbe / nadstandard nie/

aeouliana
27. apr 2009

ja ked som rodila (jun 2006), nemala som si ani kde veci zlozit. vsetko som mala na "vzdycharni", lebo nebolo ani jedno lozko volne....3 dni som potom lezala na JISke (po akutnom cisaraku) a stale nebolo nic volne. potom mi kamoska, co robi v Saci zistila, ze niekto podpisal reverz na nadstandardke, tak som ju rychlo rezervovala.

monika131
29. apr 2009

ddmoxy: Bola si s Luptákom, ako s doktorom spokojná?
Ja som pred tým chodila k jeho mame, ale teraz po nej prebral ambulanciu on. Zdá sa mi celkom milý. Tiež by som chcela rodiť v Šaci, lebo to mám blízko domu, preto sa pýtam aký je! 😒

cathuska
1. máj 2009

ahoj traktorik, presne to iste hovoril Dosedla aj mne, ked som tam vcera bola, ze teraz rodia "husakove deti" 🙂 ze koniec 70tych rokov, zaciatok 80tych 🙂 a ze je veeelmi velka porodnost teraz, tak verim, ze izbietka sa najde 😉 inac velmi zlaty je fakt, je pohodak. Som rada, ze si mi poradila toho doktora, aj kamoska u neho rodila, patril medzi mojich favoritov, len som sa nevedela rozhodnut, lebo vraj su tam vsetci dobri 😀

cka
1. máj 2009

cathuska, aj ja budem u neho rodit, teda dufam, ze dobehne 🙂), ale inak som s nim velmi spokojna, je zlaty, ma super pristup, a hlavne je to, ze mu doverujem, co je u gynekologa asi to najdolezitejsie sa mi zda...
Tak som zvedava, co bude. Inak ja som tam uz lezala, kvoli laparke, a mala som dvojku izbu, s jednou lekarkou, ale ona po OP bola na tom zle, takze lezala na JISke, tak som bola do konca pobytu sama na izbe. Co bolo celkom fajn, lebo pred OP sme si pokecali, a potom po OP uz som bola ok s nervami a strachom, takze mi samota nevadila. Teraz by som tiez asi chcela dvojku, alebo jednotku. Uvidime.
Drzim Vam palce, a sa mi zda, ze pojdem prva rodit z nas, co tu prispevame, nieee??

ddmoxy
2. máj 2009

monika....ano bola som velmi spokojna....po porode som ku nemu presla ako ku gynekologovi.mala som z neho vzdy dobry dojem a mohla som sa pytat na cokolvek. 🙂

mimenka
3. máj 2009

ahojte, ja som rodila v Saci u primara Richnavskeho a neviem si ho vynachvalit

monika131
4. máj 2009

ddmoxy: Ja k nemu tiež chodím ako ku gynekológovi. A tiež sa mi zdá veľmi milý, ústretový a naozaj sa ho môžem na všetko opýtať.
Takže len dobré skúsenosti.
Aj si ma tou správou potešila, takže som pevne rozhodnutá, že budem rodiť v Šaci. 😅

bianocka
4. máj 2009

A rodil niekto, alebo sa chysta rodit u doktora Totha?

cka
4. máj 2009

bianocka...pozeram, ze to mame nejako rovnako...mozno sa tam stretneme 🙂

siu3333
5. máj 2009

ahojte chcela by som sa pripojit k vam,lebo aj ja budem rodit v saci,a prve babo odrodil doktor TOTH.este chodim k svojej gynekologicke do novej nemocnici mozno ju poznate doktorka Kanabova.

ddmoxy
5. máj 2009

MONIKA....ja som bola so Scaou nadmieru spokojna....a keby bolo aj tretie babo,tak zase len tam.... 🙂

bianocka
5. máj 2009

Cka, no tak ked nam terminy vyjdu, tak sa urcite stretneme 🙂 Mne to dnes podla ultrazvuku a prietokov doktor zmenil na 11.6., tak som strasne zvedava 🙂

Siu3333, tak napis nieco viac o dr.Tothovi, co bolo dobre, co by si zmenila... Chystas sa aj teraz rodit u Totha?

siu3333
6. máj 2009

neviem ci budem rodit opet pri nom,,lebo teraz manzelov bratranec ma znameho lekara v saci a este neviem ci to bude dr.Toth.ja ked som pri nom rodila tak mal tam este mladeho lekara dr-Dosedla.trapila som sa a bolesti som mala dlho ale samotny porod ked uz som lezala tak bol rýchli,len mna nejako zle zasil ten mlady,a dalej uz nebudem pisat aby som ta nevystrasila 😉 😉 😉 😉 dnes som bola na tie prietoky tak tam bol ten Dosedla a dal my aj foto babetka 😵 😵 😵
ja som prv mala rodit pri dr.Lendakovi,ale nemohol prist,,on je tiez skvelý..pocula si o nom?

maycuk
7. máj 2009

ahojte, ja som sa prave vratila zo sace, som tam lezala kvoli tvrdnutiu bruska. ti doktori tam su vsetci supis zlati a starostlivi. dosedla je skvely, bola som unho na usg a sme sa doberali navzajom, super clovek. na porod si vsak nikoho nebudem rezervovat, predsa len toji to peniazky a chcela by som aj nadstandard aj epi. ozaj, mate niektora z vas skusenost s epiduralom tam?lebo tu na fore je jedna kocka, ktorej to pichli v saci neskoro a upadla do bezvedomia kvoli tomu atd.. tak rozmyslam nad tym velmi teraz...

bambina
9. máj 2009

Ahojte, len sa chcem podelit o vlastne skusenosti. Pred dvoma tyzdnami som rodila v Saci, spontanny porod bez epi. So vsetkym som bola maximalne spokojna, teda az na stravu, ale s tym treba v nemocnici pocitat 🙂 Ziadneho lekara som nemala vopred dohodnuteho, vsetci boli ozaj super, taktiez na novorodeneckom a oddeleni sestonedelia, lezala som na nadstandarte (na izbe sme boli dve a bolo super). Dalsi porod jednoznacne v Saci. Zelam vsetko dobre 😉

siu3333
10. máj 2009

ahoj bambina a pri kom si rodila?a na ktorej izbe si lezala,lebo ja tiez uvazujem na dvojlozkovej nadstandartnej ale vobec netusim kolko stoja tie izby,lebo minule ked som tam bola na prietoky tak stale nejaku inu cenu som vydela.gratulejem k simonke aj ja mam doma simonku 😵 😵 😵 😵 😵 pozeram ze si az s presova stihla si dojst s takej dialky?

cka
10. máj 2009

bianocka....tak to je super, posunul ti, mozno sa teda fakt uvidime. Ja som bola vcera na kontrole, takze nevyzera to tak, zeby som mala skor porodit, vraj je vsetko ok. Takze sa tesim. Tiez bol Dosedla zlaty. 🙂) Musim sa ho spytat, ci si to cita. 🙂)
Ja by som tiez chcela radsej dvojku izbu ako jednotku, ale uvidime. Som strasne zvedava. A chcela by som epi, uz mam aj hodiny, kedy robia na Are, ze si pojdem dat spravit skolenie.

lilly
10. máj 2009

ahojte, ja som rodila skoro pred polrokom u lendaka /moj lekar a akurat mal sluzbu 🙂/ a bol uplne super, bola som velmi s nim spokojna.. mala som aj epi a to je uplne super vynalez, vsetky bolesti po nej presli, akurat poslednu hodinu mi ju uz nechceli znova dat, ze by som potom lepsie citila kontrakcie, takze som si uzila porod naplno.. aj predtym, kym som sa otvorila na 3 cm tak to dlho trvalo, takze som si uzila aj kontrakcii, boli velmi bolestive od zaciatku, no po epi som uplne ozila.. 🙂 aj potom zotavovanie bolo dobre, nemala som ziadne bolesti, akurat to sitie bolo bolave.. ked som porodila, bola na izbe jedna tehula asi tyzden pred porodom a hoci epi nechcela, tak ked videla, aka som pomerne v pohode, tak sla rovno na poucenie, ze predsa len si ju da, keby bolo treba 😀
izby tam boli dvojpostelove za 400 a 800 Sk a 1 postelova za 550 a 1200 sk, trojpostelova za 250 sk /noc, ja som bola na dvojpostelovej za 400 a bola som spokojna, akurat bola zima a pri okne 1cm skara, no nemala som nastastie postel pri okne, takze na mna netahalo a mali sme aj ohrievac na izbe, takze v poho 🙂

bianocka
10. máj 2009

Lilly a preco su take rozdiely v cenach tych izieb? Ze napr. jednotka za 550 a 1200 sk?
Viete aj niekto, aka je vlastne kapacita lozok? Ja sa najviac bojim, ze pre mna nebudu mat miesto a budem musiet byt niekde na vzdycharni alebo porodnej sale 😀

Vie niekto nieco viac aj o nadstandardnej porodnej sale? Mala to niektora z Vas?

lilly
11. máj 2009

no izby sa lisia vybavenim.. za 400 ma biely nabytok, je tam aj skrina, varna kanvica, prebalovaci pult.. za 800 je aj chladnicka a nabytok je hnedy a tusim je aj plavajuca podlaha.. za 550 jednotka je pri jedalni, tiez hnedy nabytok, chladnicka ale nie je tam prebalovak, za 1200 jednotka je ako apartman, ta je pri porodnych salach, je to nieco ako hotelova izba, mas tam hajzaku kolko chces aj prebalovacich podloziek, krajsie vybavenie, jedlo ti nosia na izbu... a za 250 trojka je s bielym nabytkom, hned pri novorodeneckom odd, v noci tam vraj velmi pocut plac babatiek

siu3333
12. máj 2009

tak to aj ja som zvedava ci budem mat kde lezat,bude sranda ked sa tam stretneme na izbe. 😀 😀 😀 😀 a uz viete kolko vazia vasi drobci v brusku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre