Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

traktor
11. jún 2009

ahoj bianocka, ja som normalne myslela, ze uz rodis 😀 . kedy zas ides k dokymu? ja v pondelok... tak uvidime, povedal, ze nech vydrzim aspon do pondelka , tak by som sa nepohnevala, keby si ma tam aj nechal... 😀

bianocka
11. jún 2009

Ja v nedelu rano (som zvedava, ako vstanem, ked vobec nemozem v noci spat a zaspavam az nad ranom...)

Pytala som sa, ci si mam zobrat uz aj veci, tak povedal, ze ano. Ale to este neznamena, ze tam aj ostanem... No, uvidime... V poslednej dobe ma kazdy strasi, ze dievcatka sa prenasaju, neznasam tie hlupe povery 😠

traktor
11. jún 2009

take tie povery mam aj ja najradsej.... 😠 , dievcatka sa prenasuju, chlapci sa prenasaju, s chlapcami je viac starosti, castejsie ich boli brusko.... 😠 a nic s toho nie je pravda.. kazde dieta je ine, u kazdeho je to ine....ja uz neviem tiez co je spanok, boky si uz ani necitim, a niekedy mam take tlaky zo spodu, ze uz ani chodit nemozem...fakt uz by bolo nacase porodit 🙂 😉

siu3333
11. jún 2009

ahojte tak aj ja som bola dnes v saci,na prietoky a ultrazvuk...sam primar robil ale maju nejaky novy ultrazvuk a nevedel na nom robit....ale vsetko je v poriadku babetko ma 2400 gramov a tak to vyzera,ze asi budem rodit skor na druhy termin cize 16.jula... 😒 😒 😒 😒

siu3333
11. jún 2009

chcela som napisat,ze neskor budem rodit,ze nebude to toho 10,jula

cathuska
11. jún 2009

Ahojky tehulky šaciarky🙂 tak,davam info z dnesnej poradne. Dosedla bol o5 velmi fajn,robil mi usg,prietoky. Vsetko ok. Malá má 2300g, sme v 35tom tyzdni. Takze termin porodu nemam 30.07 ale mozno 18teho na moju 30tku😉 dalsia poradna o 2 tyzdne. Takze tak🙂

siu3333
12. jún 2009

cathuska a kedy si bola ty na tie prietoky a usg?lebo ja som tam bola tiez vcera,ale Dosedla tam nebol...

cathuska
12. jún 2009

Ahoj Siu🙂 napisala som a nepridalo mi spravu☹ tak pisem ete raz. Na kontrolu (usg,kuk krcok)+prietoky som bola vcera na 19.30 za Dosedlom, usudzujem,ze mal nocnu,ked ma na taku hodinu objednal. Kontrolu mam o 2 tyzdne. Zatim vsetko oki. Ozaj siu, na to poucenie ohladom epi si uz bola? Ja tipujem,ze mna nabuduce uz posle,ved clovek nikdy nevie, kedy 'to' na neho pride nie?🙂 inac doky mi spominal,ze ked nahodou svojim pacientkam nie je k dispozicii on,tak zastupuje ho Richnavsky,ze jemu doveruje. Pekny dnicek zelam😉

siu3333
12. jún 2009

ahoj ja epi nechcem a plati sa za nu?lebo ked som sla rodit simonku tak stala nejakych 3000 korun...a ja sa jej aj bojim,,myslim tu epiduralku..asi mal nocnu Dosedla,lebo ja som bola rano na usg a primar mu volala na mobil,lebo nevedel s usg pracovat a spomínal, ci nahodou nespi tak tiez bol po nocnej...

traktor
12. jún 2009

ahojte, siu za epi sa plati, ale mne doky hovoril, ze mi ju ani netreba, ked sme uz zvladli jeden porod bez , uz vieme co nas caka... / ja tri 😀 /

siu3333
12. jún 2009

myslela som si ze sa plati,lebo tak som si pamätala,ja ju ani nechcem,a vydrzala som to pri malej tak to snad vydrzim aj teraz. 😝 😝 😝 😝

dnes idem poobede k svokricke na vikend,no na vikend zajtra vecer sme doma,,ale optima oslavujeme tak ideme kuk ze aky program tam bude pre deti 😵 😵 😵

cathuska
12. jún 2009

Cauky Siu a Traktorik🙂 tak ja epi cem aj ked stoji dost vela☹, ale ako prvorodicka sa bojim, tak slepo verim, ze aspon epi mi ulavi od bolesti pri tlaceni. Nuz,mozno pri dalsom bejbinku budem odvaznejsia🙂🙂 Traki ved ty si rodicka profesionalka😉! Klobuk dolu. Tak holky,idem ham tvarohove pirohy,mnam. Pekny tehulkovsky dnik zelam, aj ked sa priznam, ze by som uz radsej kočikovala,hm. Ale to asi vsetky, no, ale nech bejbinka same vyslu signal, ze chcu ist uz von🙂

cathuska
12. jún 2009

Siu,ako tak kukam,co si pisala ohladom terminu,tak sa v porodke mozno aj stretneme🙂 u mna to bolo naopak,najprv,ze termin 30.07,ale sa to posunulo o cca 2 tyz. skor. Nuz uvidime.

bianocka
12. jún 2009

Ja sa hlasim, ze som stale doma a nic sa nezmenilo 🙂 Uz mi je z toho aj smiesno 😀

Tiez ma navnadili, ze to bude skor a taka som na to bola psychicky pripravena a tesila som sa... Uz 2 tyzdne cakam kazdy den, ze to pride.

Takze Catushka a Siu, verte radsej tym povodne urcenym terminom. Vela som o tom aj citala, aj od doktora dostala potvrdene, ze prvy termin, ktory sa urcuje z prvotrimestrialneho USG (resp. podla poslednej M) je najpresnejsi. Tie neskorsie upravene terminy podla USG su nepresne a netreba sa ich drzat.
Ved ja som jeden taky termin mala vcera 🙄

Ja chcem epi tiez, odporucalo mi ju vela ludi, dokonca manzel ma kamarata anesteziologa, ktory epi picha a ten povedal, ze jednoznacne, nech si dam. On robi vo Francuzsku a tam sa len malokedy stane, ze si zena epi neda 😵 (nase zeny su asi vacsie hrdinky, ale ja nie 😀 ) A ze vraj stoji cca 4tis Sk, ale nikto v nemocke mi zatial tuto info nepodal, neviem, kedy mi to chcu oznamit 🙂 Keby som nestudovala net, tak ani neviem, ze sa za nu plati 😕

mandyk
12. jún 2009

NO da sa spravit foto normalne,preco by sa nedalo? ved ten stroj ma funkciu na zmensenie obrazu.Neviem co su lekari taky.Ako by to z ich vrecka islo. Ked som chodila k Rozpravkovi tak bolo aj cd aj niekolko fotiek na jednu navstevu..No jasne ze nie zadara hej...Pekne som si zacvakala.Rodit k nemu nejdem bo by som musela pozicku vziat 😀

mandyk
12. jún 2009

a inak .Ja ak pojdem rodit normalne si epi dam..Na sto percent lebo viem co je to byt maximalne vycerpana, hlavne vtedy ked potrebujes tlacit. Epi stoji okolo4 litre a musis mat najprv nejaku pripravu..nejaky pokec pred tym inak ti ho nedaju..Nejake poucenia ci co..

smajli
12. jún 2009

ahojte tehulky,citam si vas,lebo aj sa sa chystam rodit do Sace,hoci este mam casu dost. Zvazovala som kusok novu nemocku,ale Saca to vyhrava na 99%. Mozem sa vas spytat, od ktoreho tyzdna ste zacali chodit do Sace na kontroly a nie uz ku svojmu gynekologovi? to asi posle sam gynekolog,ze... mam v tom este spanielsku dedinu...
drzim vam vsetkym palce a drzte sa 🙂

lucka1113
12. jún 2009

ahojte vsetky mamicky a cakatelky, zaujala ma tema, dufam, ze sa mozem pripojit 🙂 Aj svoje druhe babo chcem rodit v Saci. Prvy porod som mala asi trosku dlhsi-20 hodin. Mala som silne kontrakcie a aj pravidelne kazdu minutu a napriek tomu som sa neotvarala, stale stuhnuty krcek, tak som nevladala uz ani zit po takej dobe a epi som si teda dala pichnut. Stala pred dvoma rokmi 4000,- Sk, ale nelutovala som, bola to velka ulava. Obdivujem vsetky, co to zvladli bez epi...Teraz som 38+1 tt a cakam kazdy den ci sa to nerozbehne. Bola som totiz hospitalizovana v 34 tt-otvarala som sa, tak som mala infuznu liecbu, ktora zabrala natolko, ze mozno bude treba vyvolavat... 😝 Chcela som len k tej epiduralke, treba absolvovat poucenie na piatom poschodi, hned prve dvere po lavej strane. Vsetkym drzim palce, nech je porod rychly, bezbolestny a deticky zdrave, zivota schopne... 🙂

lucka1113
12. jún 2009

ahoj smajli, mozno ma niekto inu skusenost, ale ja som k svojej chodila do 36tt, ale potrebovala aj prietoky a ctg a ona nemala moznost, tak som isla skor do sace. Je to ale asi na tebe, kedy sa rozhodnes "omrknut" teren. Aspon spoznas nejaky ten personal... 😉

siu3333
12. jún 2009

ja som zas chodila k svojej do 34.tyzdna a na prietoky som sla do sace uz v 30 tyzdni.

bianocka
12. jún 2009

Mna poslal doktor na prietoky, ked som bola v 34+1 tt, potom mi v Saci dal kontrolu o 2 tyzdne a odvtedy chodim kazdy tyzden.

Inac, davate si niekto odber pupocnikovej krvi? Ja sa len toho bojim, ze mi zabudnu odobrat 😀 Ale tak to sa hadam nemoze stat takym profikom 😉

jankaborka
12. jún 2009

ahojte tak somm lezala 3dni v saci.veeeeeeeeelmi mily personal aj lekari aj sestricky.isla som ku mojej gyn.ze ma picha v rozkroku,vysetrila ma a povedala mi,ze tam nic zle nevidi,ale pre istotu ma poslala este do sace,tam mi povedali ze mam zmeknuty krcok a to hrozi predcasny porod tak som lezala 3dni hore nohami v sacia davali mi infuzie dnes ma pustili s tym ze sa mam etrit a brat 6 krat denne magnezium.a asi som tam videla aj CKU,nosi okuliare????????????bola na porodnej salae,cakala na ultrazvuk a pozerala som ze jak dobre vyzera po porode.
Bianocka ja si tiez davam pupcnickovu krv odobrat,uz aj mame zaplatenu prvu tretinu a napisali to aj do karty velkym cervenym-CEPTRA

cathuska
12. jún 2009

ahoj smajli 😉 tak aj ja som podobne ako ty v ľštt zvazovala este novu nemocku, ale potom som sa na zaklade pozitivnych refrencii na Sacu rozhodla pre Sacu a v 25tt som kontaktovala jedneho dokyho v Saci (tri kamosky u neho rodili), ze by som chcela u neho rodit a kedy mozem prist na konzultaciu, tak ma objednala, zatim som tam bola 3 krat vzdy po troch tyzdnoch, robil mi USG, kukol zdola, teraz posledne vcera mi robil prietoky... K svojej gynekologicke este mam ist na jednu poslednu poradnu o dva tyzdne a potom uz len do Sace. Zatim som v Saci velmi spokojna, tak uvidime. O dva tyzdne mam dalsiu kontrolu, to asi ma posle na epi poucenie., A inac uz na mna idu take porodne priznaky, takze som zvedava kedy sa to realne zacne... 😵 a ozaj holky, tie co ste po 34tt, citite resp citili ste aj Vy taku unavu? ja neviem ale posledne dni som stale unavena...snazim sa aj papat vitaminky, aj sa hybat aj vsetko, ale velmi unavena som.. 😔

cathuska
12. jún 2009

smajli> sorry to "ľštt" malo byt, ze "23tt" 😀

cathuska
12. jún 2009

a objednala, malo byt objednal 😀 ty brďo sak ja uz ani na pismenka nevidim 😲 😀 . Ozaj a ten doky, ku ktoremu chodim je Dosedla.

jankaborka
12. jún 2009

este som zabudla,pytala som sa kolko stoji epi-ze 3690-info z porodnej saly

cathuska
12. jún 2009

bianocka 😉 a skusala si takle tie "zarucene" metody vyvolania porodiku? tutu mutu s mm, resp poumyvat vanicku okienko atd 😀 len tak ma napadlo, ze ja to vyskusam, ked budem po 15.juli a nic.. 😅

cathuska
12. jún 2009

jankaborka, dikyyy zacennu infošku 😵 si sikulka, ze si to zistila... ja tu epi napriek cene cem, lebo sa ako prvorodicka bojim porodu, ze ako to bude a vraj epi ulavi bolest pri casti kontrakcii aj tlaceni, tak som zvedavko... 😕 kamosky mali a ze v pohode,m tak uvidime... No a takze si bola v saci tri dniky, tak si si aspon omrkla personal a som velmi happy, ze pises , ze si bola spokojnucka, ze su mili 😅 , a ozaj vies co som ti pisala, ze aj mna pichalo, tak pichalo ma, ale teraz to trosku ustalo, ale tiez uz nemam az taky pevny krcok, plus sa trosku uvolnuje hlienova zatka, ale vraj este ok, teda neotvaram sa. Nuz uvidime ako bude o dva tyzdne 😕 trosku ale pocitujem taky diskomfort v poslednych dnoch, taku velku unavu a tlak v krizoch a aj silnejso vytok, ale som myslela, ze ci to nie je plodovka, som mala v nedelu take ze ako voda, bez zapachu zo mna vyslo, ale len raz a potom uz nic, ked som vcera spominala dokymu povedal, ze keby to bola plodovka tak by este viac tieklo a ze urcite by som uz bola porodila, takze ok..nuz snad hej 😉 doverujem dokymu, fe fajn. Jankaborka ako sa ty citis?? teraz?? okrem toho tam dole? nepocitujes unavu alebo tak?

traktor
12. jún 2009

ahojte, tak mne hozil predcasny porod uz velmi dlho, som aj otvorena a furt nist 😀 .. a ziadne zarucene rady nepomahaju, aj upratujem jak diva, ze mi len jazyk visi 😀 , tazke vedra dviham....tak sa matej asi drzi zubami nechtami... alebo sa boji, ked pocuje od nas ten hluk / predsa len tri deti/, ze paneboze kam to mam ist 😀 😀 😀

traktor
12. jún 2009

nasla som stranku o nemocnici v saci a tam sa pise ze epi stoji 2950 korun, a myslim , ze je to tak tu sumu som videla aj na nastenke v ultrazvukovej miestnosti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre