Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cathy77
16. feb 2011

vsade su skvelí, priemerní a slabí. tak aj tam... a ja už vybratého mám, dlhý čas

14petulka88
18. feb 2011

Ja som mala moznost rodit v Saci a myslim si ze je to najlepsia nemocnica v kosiciach co sa tyka, vybavenia, doktorov atd..

lauraespozito
18. feb 2011

@14petulka88 súhlasím s tebou 😉

14petulka88
18. feb 2011

@lauraespozito 😉 Fakt je to tak mala som kamaratky ktore rodili v novej nemocnicy alebo na rastislavke a to co mi rozpravali, ako sa knim tam chovali nechcela by som zazit 🙂

lili_mia
18. feb 2011

tak čo ja viem, najlepšia je na Terase, tam sú odborníci na neonatálnu diagnostiku .. takže .. neprivolávam to .. ak je niečo s dieťaťkom, čo Šaca nezvláda, sanitka kluše na Terasu .. čo je minimálne 10min straty z času, kt sa už mohol venovať dieťaťu .. plus stravu nosia na izbu, nemusíte ísť do jedálne

lauraespozito
19. feb 2011

no každému vyhovuje niečo iné ja som spokojná so Šacou mám tam aj iných lekárov takže všetko čo sa dá vybavujem do šace 🙂

lili_mia
19. feb 2011

tak je pravda, že USG prsníkov je najrýchlejšie vybavené práve v Šaci, človek príde na objednanú hodinu a nečaká, povedzme kvôli časovému sklzu .. robia tam aj vaginálne usg? kedysi som čakávala dve hodiny s plným mechúrom a bolo mi divné, že ked som prišla 10min pred termínom, tak sestrička pobrala dnu ženy, kt prišli po mne, hoc som aj hodinu tam sedela

kvietocek55
22. feb 2011

baby, boli ste niekto u Dosedlu na morfologický ultrazvuk v 20 tt? Ako to tam prebieha?

cukor
23. feb 2011

@kvietocek55 .nič vynimočné...akurát je to podrobnejšie.....vlastne tam uz vidí morfologiu plodu....či su vyvinuté ručičky,prsteky.....srdiečko či je v poriadku a tak....a nakoniec ti možno povie pohlavie dietatka ak bude dobre natočené.trvá to asi 25 min......a dostaneš fotku.a myslím,ze to stojí 25 eur.e to krasny zažitok...normálne ti závidím. 😉

nice202
23. feb 2011

@lili_mia mala si si vybavit doktora. ja som nikdy necakala, hned som sla dnu

cervena_ciapocka
23. feb 2011

Ahoje 🙂 aké je to v Šaci s pôrodmi v lete? Myslím, keď sú dovolenky, že či je dosť personálu vtedy a tak. A ako zvládajú takú situáciu keď je veľa rodičiek naraz?

palesandra
23. feb 2011

@cervena_ciapocka myslim ze na take otazky by ti najlepsie vedeli odpovedat lekari a sestricky, kt. tam pracuju a nie je to otazka pre baby na MK ;)
Ale ja som tam rodila teraz a maju tam momentalne vela rodiciek, tak ze niektore nemaju kde umiestnit a teda aj tri dni lezia po porode na predporodnej izbe alebo kde maju v ramci oddelenia volne postele. ak nie je kde, tak beru len surne pripady a ostatne posielaju rodit do novej nemocnice..aspon take som mala info od personalu ;)

cervena_ciapocka
23. feb 2011

@palesandra prečo by to nebola otázka pre toto fórum? Myslím, že je úplne normálna. Veď aj ty si mi vlastne odpovedala. A isto je tu nejaká mamička čo rodila v lete, v čase dovoleniek.
No ale to pre mňa nie je potešujúce, že posielajú do novej 😒

azuz
23. feb 2011

@cervena_ciapocka ja som rodila v lete, strasne vela porodov bolo, nemala som ani miesto, vzdycharen plna, akurat nadstandardna sala bola volna, tu som si aj tak chcela zobrat, po porode som este jeden den na nej lezala, na dalsi den som musela ist prec, chceli ma dat na oddelenie popalenin, no na poslednu chvilu som si vybavila na gyndu, tak aspon ze na zenskom som lezala, celkom dobre, personal som uz poznala, jedina nevyhoda bola, ze som nemala maleho pri sebe, musela som si chodit pre neho kazde 3 hodky na novorodenecke aby sa napapal 😒 ked ta este nieco zaujima, pytaj sa kludne 😉

piacere
24. feb 2011

@cervena_ciapocka ja som rodila v júni a v ten deň bol náš malý jediné dieťa, ktoré sa narodilo 😲 Vzdycháreň prázdna, pôrodná sála prázdna.. všade ticho, kľud 😀 Ale to bola skôr nepochopiteľná výnimka... asi ma tam hore má niekto rád a takto mi to vybavil 😀 lebo som túžila, aby bol manžel pri mne na vzdychárni... a vďaka tomu, že bola prázdna aj bol... ale vraj sa to nestáva, vraj je to väčšinou napraskané.... Ale ťažko povedať 🙂 Veď uvidíš, keď príde do tuhého 😉 Držím palce

cervena_ciapocka
24. feb 2011

@piacere pekne to vyšlo 🙂
@azuz ja mám termín v polovici júla, čiže bábo sa môže narodiť hocikedy v júli, no ale takú tlačenicu by som nechcela zažiť. Uvažujem ešte nad jednou pôrodnicou úplne v inom okrese, a tam je gynekológia a pôrodnica pri sebe, takže keby nemali miesto nie je problém ležať aj tam a myslím, že v tej pôrodnici nie je až tak veľa pôrodov.
Ale ako tu písala palesandra, nechcela by som aby ma poslali rodiť do novej 😒 Budem to musieť všetko dobre zvážiť.

kvietocek55
24. feb 2011

@cukor ďakujem, veľmi sa na to teším.. už prvý utz v 12 tt sme boli u Dankovčíka aj s mm a bolo to super.. krásny zážitok 🙂

cathy77
1. mar 2011

baby, chystá sa niektorá rodiť v šaci posledné marcové dni? ja len dúfam, že tam nebude nátresk:/

nunusimi
1. mar 2011

@cathy77 ja sa chystam, alebo mozno ze aj 1.4. 🙂
ku komu ides ty?
ja som bola v nedelu za Dosedlom, budem mat SC tak budem vediet dopredu kedy nastupujem uz asi 14.3. alebo 15.3. vtedy by som mala ist na predoperacne a na poradnu k nemu sa dohodnut

cathy77
1. mar 2011

aj ja rodím uňho, zatiaľ prirodzene. takže neviem, či budeme čakať, či vyvolávačka... uvidíme

nunusimi
1. mar 2011

@cathy77 tak je moznost ze sa tam stretneme 🙂 aj ked ja po sekcii asi az na 3-4 den pojdem do jedalne na obed...

cukor
1. mar 2011

@nunusimi ..po sekcii budeš 24 hod.na jis-ke.potom ta daju na šestonedelie a ked budeš vládat môzes hned chodit do jedálne.

nunusimi
2. mar 2011

@cukor hej viem, bola som tam aj pred 5 rokmi 😉 ale nevladala som az asi na 3. den ist do jedalne, ved aj tak mi este 2 dni davali len infuzku "jest" a potom mi priniesli tu uzasnu kasu a bujon...

14petulka88
2. mar 2011

@lili_mia Sanitka kluse k najblizsej nemocnici 🙂

14petulka88
2. mar 2011

@cervena_ciapocka Znama tam rodila cez leto 🙂 bolo tam strasne vela rodiciek ale neposielali do novej 🙂

cervena_ciapocka
2. mar 2011

@14petulka88 ale ani to že ich tam je strašne veľa nie je potešujúce 😅 ... ale už silno uvažujem nad inou malinkou pôrodnicou, kde majú omnoho menej pôrodov a kvalita je možno ešte lepšia.

14petulka88
2. mar 2011

@cervena_ciapocka Poznas taku blizko kosic? lebo ja tu poznam len tu klasiku novu nemocnicu staru nemocnicu a sacu, mala som moznost rodit v saci v oktobri a bola som velmi spokojna lebo nikto tam nebol odrodila som za cca 17minut parada 🙂 sestricky a doktory boli super.... proste to je uroven a nie stara a nova nemocnica..

cervena_ciapocka
2. mar 2011

@14petulka88 keby, že sa mám rozhodnúť len pre Košice, tak jednoznačne Šaca ... ale táto ktorej som naklonená je asi tak 100km ďalej.

14petulka88
2. mar 2011

@cervena_ciapocka tak my ostaneme pri tej saci asi 🙂 a budete mat ocka pri porode?🙂

nunusimi
2. mar 2011

@14petulka88 tak tak, suhlasim, ved ta stara nemocnica vyzera jak v roku 1984 a nehovorim o tom, ze vlastne dieta otec neuvidi len ak na tej chodbe v prievane... no coment...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre