Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

marmatu
23. júl 2011

@cervena_ciapocka to by mohlo byt aj zo vcerajsieho vysetrenia, aspon mne tak povedala Dr., ja mam len taky ciry a tiez je taky tekuty, ale to mam už skor a na to mi povedali, že to je OK

cervena_ciapocka
23. júl 2011

@marmatu asi áno ... ja len dúfam, že keď sa mi spustí pôrod tak to budem poznať. Väčšinou mávam taký výtok len ráno a potom cez deň už nič.

marmatu
23. júl 2011

@cervena_ciapocka to chapem, aj ja v to dufam...všetci tvrdia, že to určite spoznám, tak som veeelmi zvedava ake to bude u mna 😀

kvietocek55
23. júl 2011

@cervena_ciapocka ultrazvuk mi robili až niekedy na druhý deň poobede, kontrolovali ako je na tom plodová voda.. ale máš pravdu, brali aj krv, ale normálne ani neviem kedy 😀 tú mi potom brali priebežne niekoľkokrát.. som bola dopichaná jak neviem čo... 😢

@marmatu áno sa mi zdá, že mi sestrička hovorila, že aj tam by som mala malého pri sebe, ale hovorila, že mi to vôbec neodporúča tam ísť. Prečo to neviem, ale vysvetľovala mi to, no mne to už bolo jedno 🙂 som bola rada, že to mám za sebou.

amyy
23. júl 2011

@kuratko82 ahoj,no ao si dopadla?vsetko je ok?ja som dopadla tak,ze som skoncila na cisarsky,bola som tam o pol desiatej vecer a na druhy den o jedenaastej mi robili cisarsky

rabiva
23. júl 2011

@cervena_ciapocka nakukla som ci si pokope a pozeram ze ano 😉 u nas bez zmeny 😅 s hlienom rovnako ako ty, bolesti boli v noci ale preslo to ...

bambul23
23. júl 2011

@amyy ahoj chcem sa spytat ako prebiehal tvoj cisarsky, bola si pri vedomí? prilozili ti male na prsia?bol manzel pri tebe, na chodbe?bola si na JIS jeden den? a male ti nosili tam? alebo ten jeden den si nekojila?a mali volne izby? na akej si bola?ja idem tiez na cisarsky.

cukor
23. júl 2011

@bambul23 ja som tiez rodila cisárskym rezom...spinalom,pri vedomí.trvalo to asi 30-45 min.malá sa narodila večer a ked ju ošetrili este na sále mi ju prisli ukázat.potom ta prevezu na jis-ku a az tam ti dietatko donesú na prilozenie.rodila som o 21,30 a o 23 hod. mi je priniesli na jisku..na prisatie.manzel nemôze byt pri tebe,bude na chodbe.na druhý den 2 x doniesli malú na prisatie a na jiske som bola presne 24 hod a večer ma preniesli na šestonedelie.

gianni
23. júl 2011

ja som tiež rodila cisárskym ale pred 3 rokmi,spinálom o 15,30,malého som pohladkala po prštekoch,previezli ma na JISku,tam mi ho doniesli na priloženie a dva dni som ho nevidela,na šestonedelí nebolo miesto,začala som mať už teploty,nakoniec sa uvolnila nadšt.izba tak ma preložili a ešte do večera som čakla kým roznášali po izbách deti,som sa bála že už nebudem kojiť,ale nakoniec som kojila vyše 2 rokov 😉 ,tolko z mojej skúsenosti

cervena_ciapocka
24. júl 2011

@rabiva niečo sa deje ... 😅 😅

cervena_ciapocka
24. júl 2011

kontrakcie nikde ... už len opäť ružový výtok 😕 začínam byť zmätená 😕 😕

bambul23
24. júl 2011

@cukor @gianni baby dakujem za vase info. Ja mam termin 28.7. na príjem idem 27. Tesime sa velmi 🙂

amyy
24. júl 2011

@bambul23 ahoj bola som pri vedomi,jeden den som bola na iske a raz mi doniesli tam maleho,po porode mi ho len ukazali a isli pred,bola som na nadstandartnej izbe za 30eur,inac cisarsky bol velmi rychli,ale radsej by som rodila normalne,manzel bol na chodbe

kuratko82
25. júl 2011

@cervena_ciapocka hej pytaju sa ta aku izbu chces..stale na vsetko sa pytaju a sestricky z novorodeneckeho ti nosia babatko a beru ho prec na kupanie a tak... ale vtedy moc casu nemaju na vykecavanie ale kedykolvek mozes ist im zazvonit a popytat 🙂

kuratko82
25. júl 2011

@marmatu no veci pre babatko mas na izbe akurat vecer ked beru kupat babatka tak jej das jednu plienku so sebou, a stravu len prvy den dostavas na izbu, potom chodis do jedalne,ale uplne v pohode,urcite by som nedala za to 15 eur navyse,navstevy mozes prijimat pokym ta druha prave nekoji, no my sme kojili a mali navstevy..takze to je o dohode

kuratko82
25. júl 2011

@rabiva no strava len prvy den na izbe a mala som Dosedlu, a stretli sme sa pred porodom,potom uz nie 😒 ale pustali ju spolu so mnou domov...

kuratko82
25. júl 2011

@amyy ahoj viem viem,ze nedalo sa inak,mi hovoril lekar ale pustili ta tiez piatok ? sme videli tvojho manzela vyteseneho , a aako si spokojna s lekarom? ja som nakoniec rodila normalne ale uz som bola zmierena s cisarskym a chvala bohu ze tak bolo,lebo ani som sa nenatrhla takze ziadne bolesti po tom..ako si zvladala tu bolest po? nasa Sarka mala aj zltacku ale vraj uz je ok,akurat ocko ma zapalene ☹ tak ideme k lekarke s nou a uvidime

amyy
25. júl 2011

@kuratko82 ja som snim spokojna,no tu bolest este znasam stale ale horsia je bolest popraskanych pradaviek,toto sa neda vydrzat ☹

sherynkamalinka
25. júl 2011

Ahojte baby, vela ste tu popisali a nemam cas to citat preto vas chcem poprosit o info v dvoch otazkach: Prva, kolko je nadstand. izieb v saci a kolko normalnych a druha, ci neviete ci je povinnost dat zaockovat deti na TBC pretoze na stranke o Novej nemocnici som sa docitala ze sa mamicky pytaju ci chce, a ak nie tak podpisuje nejaky papier. Chcela by som vediet, ci je to tak aj v saci alebo nie. Dakujem

kuratko82
25. júl 2011

@amyy juuj tak to ti nezavidim ☹ ja som si od prveho dna kremovala bradavky a musim povedat,ze zatial vsetko ok 🙂 ako ked sa prisaje tak to poriadne zacitim,alr potom je uz fajn 🙂 inak dnes sme boli v pediatricky a ta nam povedala ze mame davat aj vodu malej,ze treba kvoli zltacke co mala.. a ze vytierat usta gazou,to si vedela?

azuz
25. júl 2011

@marmatu ahoj, ja som takto lezala na gynde, lebo bolo vsetko plne a maleho som nemala pri sebe, ostal na novorodeneckom, kazde kojenie som si chodila pre neho a mala ho pri sebe hodinku, potom musel zase na novor. ked som mala navstevu, mohla som si ist pre neho a mat ho pri sebe 🙂

cukor
25. júl 2011

len jedna je normálna..je to 4 postelová,jedna je taká istá pre spoluobcianky a ostatné su nadstandart....za 15,20,30e.a na to očkovanie sa ma nikto nepýtal,zaočkovali a bolo.....

amyy
25. júl 2011

@kuratko82 no ja som aj malej pri kupani vzdy vytierala usta s handrou,ja len dufam,ze coskoro tie bradavky prestanu

marmatu
26. júl 2011

@azuz takže si ležala s gynekologickými pacientkami? a na vizitu chodili za tebou zo sestonedelia? a kde je gynda? a ked si tam lezala tak na normalnej izbe, alebo nadstandard (za kolko). Viem, že všetko závisí od aktuálnej situácie, a beriem to v pohode, len chcem vedieť čo mam čakať, ake su možnosti. Ked som sa o nadstandarde bavila so sestričkou z poradne tak sa smiala, že v tej chvíli mi to bude jedno. A určite ma pravdu. Koniec koncov nie je to dovolenka, ale pobyt v nemocnici.

kuratko82
26. júl 2011

@amyy no dufam aj ja ze ti to coskoro prejde,lebo ta bolest musi byt strasna ☹ mne staci ked zacne cucat tak pahltne,ze mam pocit ze mi odkusne bradavku ☹ a to ich mam ok... a to ako si jej dala prst aj s handrou dnu do pusy? a aj pod jazykom ci ako? presla si podnebie a hotovo? ja to skusam ale to nie je vobec take lahke ako to vyzera ☹ a inak aj tvoja vie preplakat hodinku ? nech robim cokolvek,teda okrem toho ked cuca,ale zase nechcem ju nechavat zaspavat na prsiach... a hlavne v noci toto robi... hodinku place potom je kus kludna a zase.. vie byt aj 3 hodiny hore ☹

azuz
26. júl 2011

@marmatu ano na gynekologickom oddeleni, na izbe boli so mnou zeny aj po operacii, alebo pred, mladsie, aj starsie, tehulky, kazdy den sa to striedalo, bola som na obycajnej izbe, je to tiez na 3. poschodi, ale opacna strana, na vizitu chodil normalne lekar gynekolog, ktory mal sluzbu na tej strane, to je jedno, lebo sa striedaju dr. raz su na gynde, raz na sestonedeli 🙂 mala som smolu, ked som rodila, bolo vsetko plne, taky natresk maly a to som mala lezat na oddeleni popalenin, len som si na poslednu chvilu vybavila to zenske po jednej zlatej sestricke 😵 ktora ma uz poznala, pred porodom som tam lezala 3 krat... ked ta este nieco zaujima, kludne sa pytaj 🙂

amyy
26. júl 2011

@kuratko82 AJ JAZYK,moj maly celkom fajn spi.pokial ho nezobudi mala,,dufam,ze coskoro to prejdde

marmatu
27. júl 2011

@azuz takže ked nemaju miesto tak ta supnu hocikde, aj na popaleniny..zaujimave...ale zas tak izbu nevyčaruju ked maju toho tak vela. Moj oco mal stastie, lezal tam asi pred rokom na ortopedii a kedže nemali volnu izbu tak dostal nadstandard zadara. Kolko vas bolo na izbe na tej gynde?

marmatu
27. júl 2011

Baby, ktoré ste sa čerstvo vrátili z porodnice, alebo ste práve tam, aká je aktuálna situácia, stále taký nátresk?

azuz
27. júl 2011

@marmatu vraj jul a august je najviac rodiciek a na izbe nas bolo 5

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre