Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cervena_ciapocka
5. dec 2011

@duplinka aha 🙂 no dobre vedieť. Oni mu asi dávali vodičku. Ale mala som zvláštny pocit, keď som im stále povedala, že malý sa nevie prisať, tak oni len prikladať a prikladať, akoby nechápali, že nám to proste nejde a je tam niekde problém. Boli za mnou rôzne sestry, ale viac ako 5 minút mi nik nevenoval. Až s klobúčikmi sa chytil, a to som bola šťastná ako blcha. Aj mne vraveli, že nejak len chudne, že už by mal aj pribrať trochu, ale z čoho keď sa ani prisať nevedel. Mohla som ja mať mlieka koľko som chcela, keď prisatie nebolo žiadne.
Ináč bol pobyt v nemocnici OK, len toto ma strašne rozhodilo, že som nevedela čo s ním keby začal plakať od hladu.
@katusskaa o prvom priložení môžem len snívať. Viem, že v ten deň mali pôrody jeden za druhým a ledva stíhali, fakt makali vkuse, ale ako s narodil, videla som ho asi sekundu z diaľky a už zabaleného ho priniesli, položili! k prsníku ani nie na 2 sekundy, malý ani netušil chudáčik čo sa s ním deje a hneď bol preč. No 😒

katusskaa
5. dec 2011

@cervena_ciapocka toto tam vobec nemaju domyslene, laktacnu starostlivost a poradenstvo. nam ho museli predychavat, cize ho doniesli ozaj az ked uz dychal sam, bol zabaleny v perinke, prilozenie ziadne, rovno do inkubatora. potom ked som uz bola na izbe, tak asi o dve tri hodky ho priniesli nech sa pricucne, ale to je podla mna neskoro.... tam niekde sa to u nas s mliekom cele pokazilo, zly start jednoducho. co sa tyka techniky dojcenia, vela som citala, ale prax je ina, mam ploche bradavky napr, v kombinacii s naliatymi prsnikmi je to pre babo nemozne prisat sa... chodili na mna pozerat ako na exota ale pomoct mi ozaj pomohla len jedna sestricka, ktora pri mne presedela kopec casu, vybrala ho z perinky, skusali sme ine polohy atd, dodala mi nadej ze sa to bude dat. plus pichali mi oxytocin nech s amlieko spusti lebo aj s tym bol problem. ale ako pisem, vsetko je to v nasich hlavach, prisli sme domov po 11och dnoch a zrazu to islo, najprv s klobucikmi, ktorych sme sa rychlo zbavili, ked uz bol vacsi a hladnejsi 🙂 tak aj vamdrzim palce, to pojde 🙂

cervena_ciapocka
5. dec 2011

@katusskaa ja mám strašne malé a ploché bradavky a malý keď otvoril pusu, nikde nič necítil v nej a tak reval. Ak aj potom zavrel pusu, tak držal len bradavku a proste to bola len zavretá pusa s ktorou sa sať nedalo. Až s klobúčikmi sa prisal. Ak som to doma skúšala bez nich, tak sa opakoval scénar z pôrodnice. Kojili sme len mesiac, mlieko odišlo ani neviem ako a sme na UM. Pre mňa je dôležité, že je malý v poriadku, len ma mrzí, že som možno ja v pôrodnici sa mala viac nejak angažovať a "otravovať" ich a možno by to bolo iné, lebo aj ten mesiac kojenia nebolo nič moc.

katusskaa
5. dec 2011

@cervena_ciapocka nevycitaj si, co si, clovek tam ma co robit sam so sebou, mna to caka zajtra 🙂 🙂 ja som odchadzala domov s tym ze tiez asi dlho kojit nebudeme ze sa sice posnazim, ale zas nie za cenu nepriberania alebo neustaleho placu. a nejako sa to rozbehlo samo. klobuciky som definitivne odlozila asi po dvoch mesiacoch, skor to bez nich nevedel. situacia v nemocnici bola ozaj na prasky, stale som sa musela pomoci doprosovat, uz som si pripadala ako uplne neschopna neschopacka, kadza sestricka mi poradila iny zaruceny sposob 😝 som zvedava ako to bude teraz, kedze mam 15 mesiacov odkojenych, trocha viac si fandim 🙂 ale zalezi to aj od babatka - ake je velke, ci je spave a pod

duplinka
5. dec 2011

@cervena_ciapocka no ja som na drzovku chodila na novorodenecké 😀 Veď nech poradia keď sú tam. A aj po kojení, keď mi po 3!!! dňoch povedali, že malý je dehydratovaný, som aj v noci chodila, nech mu dajú vodičku. Vraj kôly tomu má žltačku. Ale ako som to ja laik mala vedieť? Tak som sa zaťala, a či sa im to páčilo alebo nie, stále som tam chodila. Aj mi ho chceli na noc zobrať, vraj nech sa vyspím, ale ja si myslím, že sa chceli vyspať oni. Nedala som ho aj keď som už bola vyčerpaná, malý vôbec nechcel spať, kojila som a chodila na vodičku. Doslova mi to v tú noc prišlo ako nejaký boj 😀 A stálo to zato. Takže ak mamička nevie čo s bábom, určite by mala zájsť na novorodenecké. Viem, že sú aj sestry, ktoré to obťažuje, ale ja som sa stretla aj s pochopením. Hlavne u jednej sestričky, ktorá ma ešte aj v noci prišla skontrolovať, či som nezabudla zobudiť malého, aby často papal. 🙂 Veľmi som jej za to vďačná. Aj do plaču mi bolo, ale ona sa na mňa nepozerala ako na hlupaňu, ktorá fňuká. Tomu sa hovorí: zúfalosť a bezradnosť. Ale robíme to pre naše bábo, no nie? 😵 😵 😵

cervena_ciapocka
5. dec 2011

@duplinka no. Ja som tam aj zašla, a potom aj spoluležiace mamičky, keď už videli, že mi je hrozne, tak boli po jednu, ale pravdu povediac, čakala som viac, nie len slovné rady.

@katusskaa IP 🙂

demografka
5. dec 2011

@cervena_ciapocka rozumiem, prepac 🙂
ono je to tak, ze sa fakt treba jasne a stale pytat, kym to nie je jasne... ja som mala velmi pozitivnu skusenost, akurat sestricka co mne nebola mila (zaviedla mi tu kanylu tak bolavo), ona chodila od vecera CELU noc k mojej spolubyvajucej a pomahala jej, prikladali, hladali polohy, masirovala jej prsia, proste naplno sa jej venoval... a rano mamka kojila uz normalne...
inac aj nam vraveli, ze kedykolvek dojst na novorodenecke, tak sa netreba hanbit a chodit...
a ja som uz pisala, ze davaju detom vodu zo striekacky kym je malo mlieka, spolu s glukozou raz za den...

cervena_ciapocka
5. dec 2011

@demografka škoda, že sa musíme učiť na vlastných chybách ... ale snáď nabudúce už budem múdrejšia 🙂

demografka
5. dec 2011

@cervena_ciapocka jasne, dalsie porody to bude lavou zadnou 😀

dicinka1
5. dec 2011

baby,nepoznate niekto tu ženu?vola sa katarína benova,za slobodna Turčaniková..to je ta čo ma modre koralky..

gloria9
5. dec 2011

@katkapapacova ahoj ja som mala cisarsky planovany pohodka ani som nevedela ze rodim tak treba ti zobrat doklady, papiere, sobasny list, obciansky preukaz, pyzamo aspon 2ks, naj je nocna kosela, uteraky aspon 2 ks, hygienicke potreby kefka, pasta, hreben, sprchac, touletny atd, papuce teple, zupan, cipok na stolicu ked ides rodit normalne no ale ked ti mam pravdu povedat nechcela by som videla som ako sa tam zeny trapia a je to strasne a po porode uz po 2 hodinach ta budu nutit aby si stala sestricky na oddelení nie su boh vie co masticku na bradavky, odsavacku, pre malicke deku, plienky, utierky, krem na zadocek, cumlík. A vodu si zober zo sebou bude ta smadit

katkapapacova
5. dec 2011

@gloria9 dakujem moja 🙂

lennusska
6. dec 2011

ja sa pridam k teme len tak vo všeobecnosti..chystam sa rodiť v šaci - prirodzene, ale lekari sú úžasní podľa mňa všetci..pred dvoma tyzdnami som si tam tyzden polezala kvoli bielkovine v moči a podozreniu na preeklampsiu..a klobúk dolu, návštevy od rana do večera, žiadne obmedzenia, sestričky strašne zlaté, ochotné a bála som sa cievkovania jak čert kríža, a ak mám pravdu povedať, ked ma človek plny mechúr necíti absolútne nič, keď cievkujú a máte prazdny mechúr štípe to aj dva dni potom..aaa s tým pichaním súhlasím už ani neviem s ktorou z vás :P ja mam velmi zle žily, a zakaždym fialové ruky po braní krvi...a neviem jak to robili sestričky v šaci, ale ani minimálnu modrinu mi nespravili, doktori sú šikovní a jemní :D dokonca aj takí ktorí vyzerajú jak mäsiari :D o 5 tyzdnov idem rodit, ale tesím sa že to bude v šaci :D

cervena_ciapocka
7. dec 2011

@lennusska aj potom napíš svoju skúsenosť 🙂 držím palce aby bolo všetko OK 😉

lubkaj38
7. dec 2011

@gloria9 pre male netreba nejake oblecenie zobrat? ci az ked nas budu pustat domou? dakujem za odpoved

lubkaj38
7. dec 2011

@duplinka mozes sa spytat po porode ti kedy priniesli prvy krat na kojenie? ak som prvorodicka ukazu mi sestricky ako mam kojit? jeminku ja sa uz tak bojim ☹

majkes
7. dec 2011

Ahoj dicinka,co ty tu?Ja si ta pamatam z uplne inej temy.Babo mas nadherne,dufam ze ste v pohode.Aj ty si rodila v saci? No aby som zareagovala aj k teme laktacne poradenstvo.Ja to vidim tak vselijak.Pametam si tam jednu starsiu blondatu sestru,ta bola uzasna co do rad a vedomosti,len mi prislo trochu luto,ze som z nej mala pocit,ze niekedy ani nevie ako sa vola. 😝 😝 😝 Jednoducho by to chcelo na mamicky viac casu.Pri prvom porode mi velmi pomohla moja spolubyvajuca,ktora bola druhorodicka a dala mi par vzacnych rad.Pri druhom porode som zial to stastie nemala a kedze som mala dvojicky a za sebou velmi komplikovany porod,cakala som,ze mi niektora sestra poradi nejaku vhodnu polohu,aby to brucho trochu menej bolelo,ako kojit dvojicky,ked su hladne obidve naraz a tak.Nedockala som sa.Ale ja to sestrickam nevycitam,oni totiz mali co robit s mojou spolubyvajucou,ktota mala mimochodom tiez dvojicky-takze nadstandard som si uzila neskutocne.-Ta zena bola ako terorista. 😎 😎 😎 Nielenze bola neohladuplna a telefonovala v kuse od rana do polnoci-ved ona pri sebe svoje deti nemala,a moje jej boli ukradnute-ale dovolim si tvrdit,ze bola aj 😝 😝 vecne len lezala a nariekala,ze nema este mlieko.Ked som jej teda poradila,aby sa snažila aj chodit a ked pride manžel tak tepla sprcha a masirovat prsniky,tak sa na mna vyrutila či si myslim ze je leniva abo co 😒 😒 😒proste horor.Tym chcem len povedat,ze vela pomoze aj stastena a dobra suseda na vedlajsej posteli.A sestriciek sa len treba smelo pytat a pytat 😉 😉

duplinka
7. dec 2011

@lubkaj38 ahoj 🙂 Tak začnem oblečením. Bábo máš celý čas v nemocničnom (košielka a perinka), ty potrebuješ priniesť akurát plienky, mokré utierky a krémik na dupku. Pokiaľ ide o kojenie, ja som mala dve sekcie, takže som bola na jiske jeden deň a noc, deti mi priniesli krátko po prevoze na jisku. Ale to iba na chvíľku, na prvé priloženie. Neviem ako je to po klasickom pôrode. No a potom máš už bábo na rooming (na izbe) 24 hodín denne. Akurát ak máš pochybnosti, môžu ti malé zobrať na noc na novorodenecké. Ale väčšinou sú za to aby bolo s tebou aj v noci. Pred piatimi rokmi mi veľa o kojení nepovedali, ale tento krát mi dosť radili. Aj sestričky zo 6 - nedelia aj sestričky z novorodeneckého. Nemusíš sa báť, treba sa iba pýtať. A ak niečo, stále môžeš zazvoniť na novorodeneckom, kde ti poradia a pomôžu nie len s kojením, ale aj keď bude mať bábo nejaký problém, napríklad s bruškom....(ja som chodievala aj v noci) Takže buď úplne v pohode, určite to zvládneš a ani sa nenazdáš a tie 4 noci budeš mať rýchlo za sebou a pôjdeš domov 🙂

lubkaj38
8. dec 2011

@duplinka dakujem krasne za odpoved. pomalicky sa to blizi a ja uz mam teraz hrozny strach ci to zvladnem no ked to zvladli vsetky mamicky musim aj ja 🙂

gloria9
8. dec 2011

@lubkaj38 stací az ked pojdes domov vtedy ti donesu pustaju na 4 den domov den porodu sa nepocita

wcela
9. dec 2011

ahojte baby,ja sa chystam na prijem uz v nedelu,idem na planovanu sekciu koli polohe maleho,tak sa potom tiez podelim o zazitky 🙂 ..co zatial mozem opisat su tie nove izby,co su k dispozicii o 1ho decembra...mam zatial rezervovanu dvojpostelovu aby mi nebolo samej smutno a vyzerala prekrasne...takze mam taky kludnejsi pocit..lebo to tam vobec neposobi tak nemocnicne 🙂 samozrejme pofotim a potom tu hodim 😎

anpolia
9. dec 2011

@demografka ozyvam sa sice az po par dnoch,no dakujem velmi pekne za info co si vziat so sebou pred sekciou do prirucnej tasky,asi by som tiez bola hned po prijme najradsej na nadstandarde aby som nemusela vlacit so sebou vsetky veci,kym sa nevratim z jis na normalnu izbu
@gabi8254 no tak to by som bola tiez v soku,ked by ma prekvapili skoro rano takym skvelym budickom. 😉

anpolia
9. dec 2011

@wcela. Aj ja mam planovany cisarsky kvoli polohe maleho.😉 a ten novy nadstandard je teda uz hotovy? Som prekvapena ze izby sa daju vopred rezerevovat lebo pokial viem doposial to mozne nebolo.a kolko je prosim tych izieb,su aj jednotky? A co ceny?

noellia
9. dec 2011

wcela ahoj daju sa rezervovat nadstandardne izby? alebo som to pochopila zle? dakujem

demografka
9. dec 2011

baby ono moj pocit je, ze vam bude jedno ako su zariadene tie nadstandardy, nakolko budete mat co robit so sebou a s babatkom... je super to mat, je tam vacsi klud ako na beznej izbe, ale ja som mala obycajny (lacny) nadstandard a citila som sa rovnako dobre...
@lubkaj38 neboj, zvladnes vsetko, ono to zrazu pride a nebudes mat cas mysliet na ine 😉 a netreba sa bat ani kojenia, kazdy sa ucime, treba sa len vzdy opytat a ony pomozu... kto sa nepyta, nevie...

demografka
9. dec 2011

@wcela mne povedali na poradni, ze sa neda rezervovat nadstandard, beries co je volne... tak neviem ci sa to zmenilo, lebo logicky berie kto pride prvy...

anpolia
9. dec 2011

@demografka. Aj ja si myslim ze mi to bude v podstate jedno,aky bude nadstandard,pre mna je dolezite najma to aby izba mala vlastne soc.zar.,aj ked tusim v Saci ho ma aj obyc.izba,ja som tento "luxus"nemala ked som rodila na Rastislavke a dost mi to vadila,takze teraz by som si to chcela uzit.🙂
a pokial ide o to rezervovanie izieb vopred podla mna by to aspon v prip.planovanych porodov malo byt mozne,na Rastislavke to bolo mozne,len tam bol zase iny problem,ze tam mali velmi malo nadstandardnych izieb.☹

teleranka
10. dec 2011

dievcata, bola som aj ja na poradni v saci a tie nove izby su ze woooooooooooooooooooooowwwwwww 🙂)) normálne sa tesim na to 🙂 chcem sa opytat, tie , ktore mate planovany cisarsky, naplanovali vam to na 40tt? na den TP? alebo o tyzden dva skor? a ku komu dievcata tam chodite do poradne a ako ste spokojne?

wcela
10. dec 2011

ahojte.....no ja som bola v poradni v stredu..a opytala som sa na tie nove nadstandardy..sestricka ma ochotne previedla a vsetko mi poukazovala,este tam boli robotnici na chodbe,ale izby uz boli obyvatelne....na vyber bol apartman ten stoji az 60e,potom jednotka za 40 a dvojpostelova za 25...vsetky su rovnako krasne...rozdiel je len v gauci a rozlohe. A tiez som tak vedela,ze rezervovat sa neda, ale opytala som sa a hned si ma napisala do zosita na tu izbu, co sa mi pacila,tak neviem ci to len teraz alebo to bude fungovat stale tak

wcela
10. dec 2011

@teleranka ..ja mam oficialne termin 17teho a naplanovali mi na 12teho,takze cca tyzden skor 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre