Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jjeanny
13. dec 2011

@teleranka hovor mi 🙂 tiez sa tesim z toho , ze clovek si uz moze vybrat. Ano, jednoznacne sa chystam rodit v Saci, rodila som tam aj prve, to som vsak nebola na nadstandarde, cize to viem porovnat. Minuly tyzden som lezala na odd.gynekologie (fotka chodby, kde su fialove steny a kvety je gynekologia) kvoli skracovaniu krcka, proste waw 🙂 Aj ty sa tu chystas? Pozeram,ze mame podobny termin 😉

teleranka
13. dec 2011

@jjeanny aj ja pozeram, ze mame podobny termin 🙂) mne sa tiez skracoval krcok, ale bola som potom u richnavskeho a upokojil ma, ani lezat som tam nemusela. kedy mas presne termin? ja zrejme pojdem sekciou...okolo 21.4.

rabiva
13. dec 2011

@cervena_ciapocka tichucko tam bolo 🙂

jjeanny
13. dec 2011

@teleranka termin mam 20.april aj podla PM aj USG. Uz to mas s krckom ok, ci sa mas setrit? Ja musim lezat, inak mi hrozi serklaz. Musis na sekciu? Chodis k Richnavskemu?

teleranka
13. dec 2011

@jjeanny tak sa tam s najvacsou pravdepodobnostpu stretneme, jeeeej 🙂))) mam lezat, lezim s dvihnutou panvou a nohami, ale boli ma z toho chrbat :(( u richnavskeho som bola prvykrat, ale budem uz chodit k nemu. na sekciu zatial na 90%, tak uvidime. ides k dosedlovi aj na screening v 30tt? ja este neviem. a ty v saci ku komu chodis?

mata1976
13. dec 2011

ahojte, chystam sa rodit v tejto porodnici, viete mi odporucit nejakeho dobreho porodnika. Ake su ceny za nadstandard, epidural, manzel pri porode...?

jjeanny
13. dec 2011

@teleranka tak to vyzera, ze sa stretneme 😉 no ja mam tiez tak lezat, ale nie vzdy sa da .. A Richnavsky..dohodla si sa s nim , ze budes chodit k nemu? Na sekciu ides preco, ak sa mozem opytat? Asi nie kvoli tomu krcku .. a na kolko mas skreteny krcok? Na usg som bola v 19tt u Dankovcika, nie u Dosedlu..ten screening v 30tt, bola som pri prvom u Dosedlu, vtedy som neplatila, ja uz neviem preco..ale tak pamätam, to sa neplati? Pretoze u Dankovcika som si hradila oba ultrazvuky. Gynekologicka ma posiela vsade mozne .. tak asi pojdem uz tam na screening v 30tt , kde mam rodit, t.j. k Dosedlovi. Nemam vybaveneho doktora, ..preto sa pytam,ci poznas Richnavskeho alebo si sa s nim dohodla na tej prvej poradni. Ani som si nechcela vybavovat porodnika k porodu, pretoze vsetci su dobri, ked som rodila maleho, odrodil ma dr.Toth, Adam mal 2xobtocenu pupocnikovu a dopadlo to chvalabohu a nemu v poriadku. Skor mi vadi to cakanie v poradni ten posledny mesiac, pamätam si niekedy aj 4-5 hodin..kvoli tomu som sa chcela s niekym konkretnym dohodnut na poradne a na konkretny cas..neviem ci sa to da...

strigonn
13. dec 2011

My sme tam boli pred 2 tyzdnami a az na par drobnosti co sa mne nepacili, manzelka bola nadmieru spokojna 🙂

strigonn
13. dec 2011

Epidural 140e , Manzel pri porode 20e , nadstandartna sala 23e .. izby su po 25e,40e,60e.

strigonn
13. dec 2011

My sme tam boli pred 2 tyzdnami a skoda ze sme mali staru nadstandartnu izbu a nie tieto krasne izby ..Nikto nam nic take neponukol ..

noellia
13. dec 2011

veeelmi krasne su tie izby, tiez sa tesim na ne, niekto kto ma termin na januar,,?? Lucia🙂

katusskaa
13. dec 2011

to nove oddelenie otvorili vraj len od 1. decembra. ja som rodila prirodzene, u dr Dosedlu.

katusskaa
14. dec 2011

este som zabudla k tym cenam napisat, ja som chcela ist povodne na dvojpostelovy klasicky nadstandard, s hnedym nabytkom, ten stal este mesiac dozadu 30 eur, a teraz ho zlacnili na 18, aspon tak mi vraveli PA. vsetky stare nadstandardy su zlacnene, ale ostatne izby neviem.

kvietocek55
14. dec 2011

Takže tie staré nadštandardy ostali alebo je ich menej či ako to vlastne je? a čo izby ktoré sa neplatia? alebo rozšírili oddelenie?

katusskaa
14. dec 2011

@kvietocek55 stare oddelenie ostalo zatial bezo zmeny, tusim jedna izba je zadarmo tak ako doteraz, stvorpostelova. nove oddelenie je inde, tam kde bola gynekologia a gynekologia je teraz na stvrtom. vraveli ze budu v dohladnej dobe rekonstruovat aj tu staru cast, vratane porodnych sal.

cervena_ciapocka
14. dec 2011

@katusskaa keď už teda majú viac izieb mohli by z tej 4 posteľovky spraviť 3. Predsa len by tam bolo o čosi pohodlnejšie a zas neverím, že je toľko mamičiek čo nie sú ochotné ani cent dať za izbu. Ja mám pocit, že väčšina z nás čo tam bola na obyčajnej chcela ísť na nadštandard, ale keď nebolo miesto tak nám to bolo v podstate jedno.

katusskaa
14. dec 2011

ja som sa vela rozpravala aj so sestrami z novorodeneckeho. tak aj ony si pochvalovali, ze v porovnani so starym oddelenim je tam priam uzasny pokoj. jednak maju menej zien, nas tam vzdy bolo tak okolo 5, ale to sa asi casom zmeni, plna kapacita je 10. a uznali aj ze maju tym padom viac casu venovat sa individualne.

lucus25
14. dec 2011

Kto ma termin okolo 20 januara 2012 v Šaci???

noellia
14. dec 2011

Lucus ahoj sice mam termin na 1.2 ale podla mna to bude skor, takze uz od pondelka budem chodit do sace,
baby chcem sa spytat lekarka mi hovorila ze ak nastupim do sace tak mam ist za lekarom a povedat o probleme, nechapem teraz ze si mam vybrat lekara?

noellia
15. dec 2011

a este nieco by som sa rada spytala kedze sa teraz idem hlasit prvykrat dr mi dala papier na prietoky a monitor, chcem sa spytat kedy je lepsie tam ist hned rano alebo okolo obeda ? kedze mam male dieta a neviem este kde bude mozna ho budem musiet zobrat zo sebou ak nikoho nenajdem na strazenie, mozte mi poradit kedy asi by som mala skusit ? dakujem

kvietocek55
15. dec 2011

@noellia no priprav sa na to, že sa tam načakáš... niekedy ťa vezmú hneď ale niekedy si posedíš aj 4-5 hodin, takže dieťatko so sebou určite neber. Ak si vybavíš lekára, tak čakať nebudeš, jedine, že by mal niečo súrne..

gabi8254
15. dec 2011

@noellia ak ti mozem poradit - chod tam na osmu. ja som tak chodievala a vacsinou som sla medzi prvymi ak nie prva. lebo niekedy sestricka prisla skor - monitory zacala robit okolo pol 9, niekedy aj skor. a lekar prichadzal okolo 9 - podla situacie, niekedy aj neskor ak nieco mali. ale v principe chodili o 9. takze ked prides okolo 8, 8.15 - to je najlepsie. a posad sa blizko dveri, lebo sestricka ked zbiera preukazy, tak potom podla toho aj vola. cize ak ti vezme preukaz ako prvej, tak ides prva. aspon ked som chodila ja tam v oktobri a septembri - tak bolo. mohlo sa ale nieco zmenit odvtedy... neviem. ale urcite tam chod najedena, resp. si nieco na jedenie vezmi so sebou a vezmi si aj dost vody. lebo niekedy babatko nereaguje na monitore dostatocne a potom ti kazu sa najest a vela pit aby sa prebralo. mne tak museli niekolko krat opakovat monitory... 🙂

noellia
15. dec 2011

gabi. dakujem velmi pekne , skusim potom zajst takto, toho sa neobavam ze sa bude malo hybat lebo mne kope maly furt🙂 a ked si dam troska cokolady joooj tak to potom v kuse aj hodiny, takze ak si niekto vybavi lekara tak cakat dlho nemusi, noo skusim sa poinformovat v pondelok ako to tam je, som tam bola pred 2 rokmi , snad sa tam nezmenilo vela , ale tesi ma ze su viac tych peknych izieb a mozem poziadat sestricku aby mi to poukazala?

jucuska
15. dec 2011

Baby, mne akurát včera vravela kamoška, že tie 2 štvorpostelové izby sú cigánske...vie to od jednej sestričky...vlastne docielili to, aby si každý platil nadštandard.

katusskaa
15. dec 2011

jedna je, aj vzdy bola pre romky. ale na druhu ich doteraz nedavali, neviem ako planuju dalej. a s tym platenim - ja to aj chapem, ved je to sukromna nemocnica, niet sa im co cudovat

cervena_ciapocka
15. dec 2011

@jucuska áno, jedna je pre neprispôsobivé občianky ... na druhej som bola aj ja lebo nebolo nič iné voľné a žiadna NO tam nebola. No ale ako sa tu už písalo, čo sa pohodlia na tej izbe týka, tak nič moc a strašne málo miesta. Ja som mala posteľ hneď pri dverách, vedľa na stene nacapenú postieľku a medzi posteľou a posteiľkou tak málo miesta, že som sa tam nemohla ani otočiť. Ako dá sa to prežiť, ale ak máte k tomu ešte nejaké komplikácie so sebou, bábom, kojením ... tak toto prostredie na pohode rozhodne nepridá. Takže potom je lepšie každú chvíľu otravovať sestričky s tým či sa už niečo iné neuvoľnilo a vás presunú.

luci79
16. dec 2011

Ahojte dievcata,
ja som sa v stredu vratila z porodnice...bola som na novem oddeleni a musim povedat, ze je to na nezaplatenie .. 😵
..naadherne izby, kde sa necitite ako v nemocnici, ale skor ako doma...kolektiv lekarov a sestriciek na sestonedli a novorodeneckom je tiez uuuuzasni 😵 ..vsetko Vam pekne vysvetlia, na nic nedudru....vazne, klobuk dole pred vsetkymi... 😵
odporucam!!! 😵

noellia
16. dec 2011

Luci79 Ahoj gratulujem k babetku, a ako si rodila normalne alebo sc? ako vidim su fakt nadherne tie izby normalne sa tesim , dufam ze ked pojdem aj ja tak bude neaka taka pekna volna, ..

tomynika
16. dec 2011

ahojte dievcata chcem sa opytat kto sa chysta rodit do sace zaciatkom marca? 🙂 tesim sa na nove prostredie, len dufam ze bude nieaka izba volna

katusskaa
16. dec 2011

@luci79 vidim ze si bola na modrej🙂 ja na takej istej ruzovej aj ked mam chlapceka 🙂 a dojmy mame podobne, fakt boli ochotni. ja som zazila aj navstevy VIP personalu, prednosta s primarmi sprevadzal po oddeleni riaditela nemocnice, to som bola este na izbe sama. neviem ci to ozaj chystaju, ale vo velkom sa bavili o tom, ako by chceli z niektorych novych izieb v buducnosti spravit aj porodne izby, cize vsetko by si zena absolvovala na jednej izbe - museli by prisposobit len postel, plus byt flexibilni ohladom personalu, dokonca by jednej zene bola pridelena jedna PA, tak ako je to uz dost bezne inde. tak dufajme ze neostanu len pri slovach, ja som bola v saci velmi spokojna, uz dvakrat. jedna vec mi ale vadila a to je prave "nemoznost" mat otca resp ineho partnera pri porode, ak je obsadena nadstandardna sala. pri prvom porode bola volna, tak sme predychavali spolu, teraz sme to stastie nemali, musel ma manzel cakat na chodbe a pre mna to bolo velmi tazke, mala som vyvolavany porod, teda intenzivnejsi, rychlejsi, bolestivejsi a od pustenia vody som uz nevladala na chodbu vyjst. prosila som PA ci nemoze ist dnu aspon na chvilku, ale nedalo sa, lebo tam bola este jedna zena. toto bolo dost odveci 😖 co uz. ak zrealizuju to o com sa bavili, potom uz problem nebude ani s takymto dacim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre