Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bonnie1
27. sep 2012

@chlpacik
@vierkass tak ked vsetko dobre pojde sa tam pravdepodobne vidime🙂

chlpacik
27. sep 2012

@bonnie1 ahojky, na ake usg ides? Ja som bola v 22tt na morfologicky u Dr.Janovskeho, spravil nam fotky a stalo ma to 30eur. Este odporuca jedno vysetrenie na tie prietoky od 28-32tt, ale kedze to bude roobit aj obvodny gynekolog, tak tam uz asi nepojdem. A fotit budem uz narodene babo 🙂)) netreba zbytocne platit. 65EUR je moooooooc

vierkass
27. sep 2012

@bonnie1
@chlpacik

tak to bude super zurka pred vianocami v saci... hehe

bonnie1
27. sep 2012

Fetálny screening 28 – 32 týždeň tehotnosti 25 €
@chlpacik

chlpacik
27. sep 2012

@bonnie1 no joo a to 25 a 65 je rozdiel velky 🙂))

vierkass
27. sep 2012

aj ja idem v 30 tt na ultrazvuk do sace ale neviem aky.... len mi povedal doktor, ze mam prist. dnes sme tam boli v rizikovej poradni, ale zatial je vsetko ok aj ked nas chceli najprv nechat v nemocnici. ale pustili nas domov... uf... chvalabohu.

chlpacik
27. sep 2012

@vierkass aj s mojimi narodkami 🙂)) tak ja uz dufam, ze na Vianoce budeme domka ;)

chlpacik
27. sep 2012

@vierkass a ku komu chodis?

bonnie1
27. sep 2012

@chlpacik tych 25 je za ultrazvuk.ked chces dvd nosic s fotkami plus 25 a ked chces 4D dvd nosic plus 65.o tom rozmyslam..ale tak 25 plus 65 je dost..ja som len chcela vediet ci by sa nedalo dohodnut lacnejsie nahratie na vlastne usb..

chlpacik
27. sep 2012

@bonnie1 jaaaj, no tak to ja nerozmyslam o takom, je to drahe. To musis zvazit sama, al. s manzelikom 😉

vierkass
27. sep 2012

@chlpacik
ja mam narodky 22.12... ale tiez dufam, ze na vianoce uz budeme doma.. 🙂
dnes sme tam boli 1x a vysetroval ma taky mlady doktor, este sa asi zauca lebo konzultoval s Dosedlom...
tak uvidime dalej, ale v tom 30 tyzdni mame ist na ultrazvuk k Dosedlovi.

atka001
27. sep 2012

Ahojte, tak ja uz mam porod v Saci za sebou a uz druhy den sme s malym doma a uzivame si krasne dni. Chcem vas vsetky len pripravit aj na to, ze veci sa nie vzdy vyvinu, tak ako si to predstavujeme. Ja som mala naplanovane, ze budem rodit na nadstandardnej sale, v pritomnosti manzela, ze budem mat EPI a mala som dohodnuteho lekara. Tiez som planovala ist na izbu za 10 eur. A teraz realita. Rano o 4 mi odtiekla plodova voda (10 dni pred terminom) z nicoho nic. O 6 rano som uz bola s manzelom v Saci na prijme, kde som sa dozvedela, ze nadstandardna sala nebude, kedze mali plno a lezali tam zeny po porode, lebo neboli volne izby. O 2 hodinky som zistila, ze nedostanem ani EPI kvoli nedostatku trombocitov v krvi. Manzel bol na chodbe a na prvej dobe porodnej nas bolo 6, pricom su tam iba 4 postele.
Moj lekar bol prave v tento jeden den odcestovany, takze to ostalo na sluzbukonajuceho lekara.
Po 12 hodinach sa nam konecne o 16 hod. narodil syn, to uz bol manzel pri mne (na porodnej sale). A vybojoval si aj babetko, ktore bolo pri nas aj ked ma sili a tiez pol hodinu po tom. Manzela nechali pri mne cele 2 hodiny po porode. No a ked ide o izbu, tak prvu noc a prvy den po porode som stravila na prvej dobe porodnej. Az na druhy den poobede sa uvolnila izba na novom sestonedeli za 35 eur a tu som hned brala, kedze dalsiu noc som nechcela stravit s rodiacimi zenami 🙂. No a od tej chvile to uz bolo len pekne. Manzel bol pri mne na izbe dlho do vecera, super starostlivost, jedlo na izbu, sestricky v pohotovosti - stacilo zazvonit a hned boli pri mne. No proste krasa. Takze som rada ze som nesla na izbu za 10 eur.
Nechcem vas strasit, chcem len, aby ste sa psychicky pripravili aj na iny priebeh porodu. Inak den po tom, uz zeny ktore rodili, mali volnu nadstandardnu salu. U mna to bola proste zhoda nahod, mnohych 🙂. Ale dnes som rada, ze maly prisiel na svet prirodzene a ja som si zistila kolko sily je vo mne.
Drzim vam vsetkym palce, a ak chcete nieco vediet, kludne sa pytajte.

papuckam
27. sep 2012

@bonnie1 ja som na ten fetalny bola v 32tt, za tych 25, robil mi dosedla a dal take dve fotecky k tomu a neplatila som za nich nic viac

vierkass
27. sep 2012

@atka001
si sikulka, ze si to tak krasne zvladla....
a mas pravdu, ze my si mozeme naplanovat jedno a v skutocnosti to dopadne uplne inak...
a predsa mam otazku... 🙂 ked si mala vybaveneho doktora, bolo to oficialne cez nemocnicu ci si sa dohodla priamo s lekarom?

papuckam
27. sep 2012

@atka001 cize kym si isla rodit, tak si nebola vobec s muzom a si si tie bolesti "uzivala" sama? ta prva doba porodna je akoze ta "vzdycharen"? ja si toto neviem predstavit, co tam budem robit, kym to na mna pride, ze uz budem pripravena rodit...

papuckam
27. sep 2012

kocky co ste rodili, mali ste aj nejaky porodny plan?

vierkass
27. sep 2012

@papuckam

ten fetalny je v com iny od bezneho ultrazvuku? co tam zistuju? velkost babatka a organov ci? ja tiez idem k dosedlovi. aky bol?

papuckam
27. sep 2012

@vierkass ja som mala ist na prietoky a ked som tam volala, sa ma pytala asi sestricka, ze ci chcem len prietoky alebo ten fetalny u dosedlu, tak som sa pytala, ci aj tie prietoky to su ci co to je, tak ze aj prietoky a pokuka aj nieco viac... daco zjavne pomeriaval, povedal pribliznu vahu babatka, sa spytal, ci vieme co to je, nam to potom potvrdil, ze ano dievcatko, diktoval sestricke nejake udaje, a na tom papieri co mi dal bolo toho popisane plno, samozrejme ja som tomu nerozumela... takze prietoky, srdiecko pozeral a tak pokukal kadeco a bol mily, prijemny

vierkass
27. sep 2012

@papuckam
dakujem za info... dufam, ze aj my budeme mat s nim dobru skusenost.... 🙂

atka001
27. sep 2012

@papuckam
bola som s manzelom, chodila som za nim na chodbu az kym som nebola otvorena na 4 cm, potom mi uz bolo najlepsie na fit lopte a v sprche. A tiez mi posielal sms a volal. Najlepsie je chodit a sprca a lopta, urcite nie lezat, potom sa dlhsie otvaras. Ano vzdycharen je prva doba porodna.

gabikapatrik
28. sep 2012

@vierkass Ahoj, no co ja viem tak u nas nemoze byt manzel pri cisarskom

erika121o
28. sep 2012

Pokial viem, tak Saca je jedna z mala, ak nie jedina nemocnica u nas, v ktorej moze byt manzel aj pri cisarskom. Ale asi to zavisi aj od toho, ci ide o akutny alebo planovany cisarak a aky ma na to nazor lekar. Ale viem, ze Dosedla s tym nema problem.

erika121o
28. sep 2012

@vierkass Ja rodim 12.10. (dufam) cisarakom, mam za sebou predoperacne a viem teda, ze v Saci celkovu anestezu vobec neodporucaju, pokial to nie je nevyhnutne, pretoze najviac zatazuje maminku i babo a dlhsie sa z toho obaja spamatavaju. Jednoznacne odporucaju spinal, vraj je to najmenej zatazujuce, k babu sa dostanu minimalne hodnoty, rany sa vraj lepsie hoja, lekar sa nemusi az tak plasit pri porode a svoje babatko uvidis hned 🙂

gabikapatrik
28. sep 2012

Tak o tom som vôbec nevedela , tak je to potom super nikto mi to pri malom nepovedal ze tam môže byť aj manžel, ale ten moj by to aj tak asi nezvládol 🙂 , ano celkovu anestezu neodporucaju to viem, mna prehovorili v poslednej minute, ale to hojenie neviem ja som sa mala strasne zle po sekcii

gabikapatrik
28. sep 2012

@vierkass ja som sa bala prave spinalu ze budem vstko pocut a nezvladnem co sa okolo mna deje, ale bolo to v pohode, ja by som teraz najradsej rodila normalne keby sa dalo

gabikapatrik
28. sep 2012

@erika121o mozem sa opýtať v ktorom tt ti naplánovali sekciu a prečo hlavne? bude ti ju robiť Dosedla???

erika121o
28. sep 2012

ja by som tiez radsej rodila normalne, myslim si, ze ked to priroda tak zariadila, tak to ma asi tak byt, ale bohuzial mame placentu praeviu marginalis a cisarak je nevyhnutny... dufam, len, ze sa porod nespusti skor a ze to nejako zvladneme 🙂 je to moj prvy porod, tak mam strach z mnohych veci, ale silu mi dodavaju vsetky zeny, ktore to zvladli 🙂

erika121o
28. sep 2012

U mna sa cakalo, ci sa Placenta neposunie vyssie, no nestalo sa tak, cize sekcia bola aktualna uz dlho, vcera som bola na predoperacne a dohodol sa datum. Zatial som v 38tt a sekcia bude v 40tt, tak snad to zvladneme. Ja od 1. trm chodim k Dosedlovi, cize bude ma robit on.

gabikapatrik
28. sep 2012

to je jasne ze to zvládnes ja sa tiez strasne bojim asi viac ako pri prvom, a ja som mala planovanu sekciu pri malom a voda mi praskla den pred o 4tej rano tak som nemala ani predoperacne nic, ale stihli sme to z mi a islo to rýchlo preto sa teraz bojim viac lebo neviem ako prezijem tu noc pred sekciou v nemocnici to cakanie 😒

erika121o
28. sep 2012

@gabikapatrik U mna sa cakalo, ci sa Placenta neposunie vyssie, no nestalo sa tak, cize sekcia bola aktualna uz dlho, vcera som bola na predoperacne a dohodol sa datum. Zatial som v 38tt a sekcia bude v 40tt, tak snad to zvladneme. Ja od 1. trm chodim k Dosedlovi, cize bude ma robit on.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre