Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

danuska24
19. jún 2008

s tou poslednou vetou sa stotoznujem aj ja

lencici
19. jún 2008

Nechcem robiť reklamu na starú nemocnicu ale tam som mala maličkú vždy pri sebe cez deň ju zobrali len keď trebalo urobiť nejake vyšetrenie a večer na kúpanie. Takže som si istá že ju nedokrmovali...

pampuliacik
24. jún 2008

caute baby- trochu ozivim tuto temu. pomaly by som si chcela pripravit veci do porodnice- konkretne do Sace. ked som to nepotrebovala, tak som o tom citala kdekade a teraz neviem najst. mala som dojem, ze som citala aj co treba konkretne do sace- neviete mi poradit, kde to najdem? treba do sace aj pribor, toaletny papier? a ako ste boli zbalene- vsetko v jednej taske alebo nejake veci k "ruke" na porodnu salu- co presne potrebujem pocas porodu? aby som to potom nehrabala vo vacsej taske... dakujem 😉 😉

gianni
24. jún 2008

ahojky,ja už mám,ved na čase zbalenú tašku v aute,keby dačo,pýtala som sa dr.čo mi treba do nemocnice(Šaca) ale len pre bábo,tak povedala že stačí plienky(jednorázovky),ale ja som si pribalila aj krém na zapareniny a lieh,pre seba klasika,mám aj príbor ,aj toal.papier,radšej mať ako nemať,i ked tam sa to dá kúpiť,no okrem toho príboru,na pôrodnú sálu to fakt neviem čo so sebou,mne sa to zmestilo do jednej cestovnej tašky a plienky do igelitky,ináč že ked neporodím do pondelka tak mám prísť už aj s vecami do nemocnice

danuska24
24. jún 2008

pribor sa ti zide, oni ti sice daju k jedlu, ale ked som chcela napr. jogurt, tak aby som nemusela behat do kuchynky.na porodnu salu ti netreba nic. pre babo jednorazovky, krem na zapareniny, 2 latkove plienky som mala tiez, toaletny papier jednoznacne brat, lebo nam ho tam dali akurat na zaciatku a potom nie. z tych ,,technickych,, veci nezabudni sobasny list. pampuliacik ja som ,,k ruke,, nemala nic. pre malu vecicky do jednej tasky a moje do druhej. ked ta (alebo mna) nieco napadne tak pisneme IP. 🙂

tinushka
25. jún 2008

ahojte

tinushka
25. jún 2008

je tu niekto?

danuska24
25. jún 2008

ahoj

betka14
26. jún 2008

Ahoj,
dne som tu po 1x, momentálne som 34.TT a som rozhodnutá pre šacu, dosť som z toho na mraky čo všetko som sa tu dočítla. Ale pevne verím, že to bude O.K.
do poradne chodím na polilkliniku Šaca k Dr. Hajdu / robí aj v nemocnici/ chcela by som sa spýtať či ju niekto pozná reps. má na nu nejaké info, alebo ju mal pri pôrode. NAkolko som rozmýšlala že pojdem na porod k nej.
Vie niekto poradiť.
diky moc za každú radu
betka

cigi
27. jún 2008

ahoj betka ja patrim ku Hajdu, je to moja dr.,ale ku porodu by som si ju nebrala. Mne cele tehotenstvo tvrdila, že porodim skor,ja som žila stale v strachu a nakoniec som porodila v 41t. Ja osobne si myslim, že v šaci su ovela lepsi odbornici. Ja som rodila pri Vargovej a Linkešovi ani boli super.

gabi96
28. jún 2008

Ahoj, Hajdu určite nie. Robila mi ultrazvuk a nezdalo sa mi, že by mala istotu - raz nadiktovala tej sestre čo tam píše to potom to zmenila. Ale neviem možno to je normálne. Ani mi nič nepovedala a neukázala. Keď mi ho robili ostatní doktori tak som mala lepší pocit. Najmä Dosedla. U neho by som chcela aj rodiť. Doporučila mi ho aj známa, ktorá u neho rodila cisárskym.

betka14
30. jún 2008

Ahojte, velmi pekne Vám dakujem za názor. Čakám prvé bábo a chcem aby to bolo OK/ ved ako každý/. Skúsim sa poobzerať po inom pôrodníkovi. Ja som len myslela že je to jednuduchšie, že ked k niekomu chodím na poradnu tak pootm aj pôrod. Ale asi každý je v niečom inom dobrý.
Pa Betka
PS: nemá niekto termín v auguste? asi by sme sa tam mohli stretnúť 🙂

evicka1
2. júl 2008

ahoj kocky... tak ja zijem v prahe, ale chystam sa rodit domov do kosi...teda do porodnice v saci... domov sa chystam ked budem v 35tt. nemam tam gynkologa ale pocula som ze to sa uz chodi na poradne do nemocnice..ci nie? no ja som z toho zmetena...ani neviem co zo sebou do nemocnice a hlavne musi sa tam registrovat???
a este k tomu dr.k porodu... to ja som myslela, ze tam neaky bude 😅 tam nikoho nepoznam...

danuska24
2. júl 2008

Evi ano - od 36 tt chodis do poradne do nemocnice. registrovat sa nemusis, a co so sebou - ja som sa pytala sestricky a dala mi taky mini zoznam. ak chces tak mi napis IP.

betka14
3. júl 2008

Ahoj Danus, proísm ak možeš hod tu ten zoznam vecí. Ked sa smiem spýtať ku ktorému doktorovi ideš ty?
a kedy máš termín? pa betka

danuska24
4. júl 2008

ahoj Betka. ja som chodila k Linkeschovi. IP

gianni
6. júl 2008

ahojte,ja som rodila 28.6.,so Šacou som spokojná,akurát že v tom období sa na rodilo veľa detí a bol problém sa dostať na šestonedelie,museli sme čakať kým sa uvolnia miesta

danuska24
6. júl 2008

ja ked som rodila tak bol ten isty problem 😉

pampuliacik
11. júl 2008

caute baby, trochu ozivim tuto diskusiu. chcem sa spytat mamiciek, ktore mali v Saci cisarsky rez, ze ako sa robi? lebo kamoska co rodila v saci mi vravela, ze tam boli mamicky, ktore mali nielen nizky "bikiny" rez, ale niektore mali aj vyssi, dobre viditelny rez cez brucho... zdesila som sa. mozno budem mat cisarsky, tak ako to robia v Saci? snad nezavisi len od lekara, kde "reze"? vdaka 😖

gianni
12. júl 2008

ahoj Pampuliacik,tak ja som mala v Šaci cis.rez,konkrétne spinál a či je rez nízky alebo vyšší,no ja si myslím že je to dosť nízko,ostatným som nevidela,akurát sa mi do rezu zarezávajú gaťky,uvidím ked sa mi to stiahne

gabkazabka
12. júl 2008

Ahojte,
aj ja som rodila cisarskym rezom-v celkovej anesteze a rez mam nizko,tesne pod zaciatkom ochlpenia.Myslim,ze rez cez cele brucho sa robi,ak je nejaky problem....ved sa na to opytaj lekara v poradni.. 😉

pampuliacik
12. júl 2008

vdaka baby za odpoved. ved sa spytam, ako dovtedy neporodim normalne 😀

daniela84
14. júl 2008

Ahoj pampu aj ja sm tam rodila cisarakom a mam presne rez takisto ako gabka zabka velmi nizko, dokonca aj nizsie bedrove nohavicky mi ho este zakryju, lemom co maju na vrchu , len ked mas vysoko krojene nohavicky tak ti vidno konce rezu.

gabi96
14. júl 2008

Ahoj daniela. A kto ti robil cisarsky. Ake stehy si mala. Som počula, že rôzne stehy sa dávajú.

madi
15. júl 2008

ahojte vospolok
tiez sa chystam rodit do sace...dnes som si volala na amblulanciu aby som sa objednala na prvu poradnu u nich.... tak ma tetuska "objednala" ze mam prist v stvrtok alebo piatok doobedu
- neviete nahodou ako to tam chodi? kolko tam byva mamiciek a ako dlho sa caka? ta ambulancia je vraj v nizkej budove na 3.poschodi... netreba mi so sebou nic, iba tehu knizku.... len potrebujem vediet ze na ake dlhe cakanie sa tam mam pripravit.... 😖

a termin mam v auguste - ktosi sa to tu pytal... betka14 😉
kedy mas termin ty?

gabkazabka
15. júl 2008

Ahoj Madi,
tak asi ta nepotesim,lebo caka sa tam dost dlho,aj ked niekedy som bola vybavena do hodinky,niekedy aj do troch... 😝 Staci ti len tehu knizka a trosku trpezlivosti,hlavne ked ta poslu na ultrazvuk a na pasy,tam sa caka dost dlho...a je to v nizkej budove na 3.poschodi,ako si pisala
Tak vela stastia a daj vediet ako dlho si cakala 😉 😵

madi
15. júl 2008

gabkazabka 😖
cize ked ma tam muzik odnesie rano pred osmou, tak si mam zobrat aj desiatu....alebo aj obed??? 😕 😀
a to hned na prvej "poradni" mi budu robit secky vysetrenia?
lebo chcem tam ist v stvrtok..a mam na poobedie dalsi program, tak ci ho mam rusit alebo co... 😨
na pasy? to je co?
a kedy si pojdem obzriet porodnicu? jooj, som z toho kus v strese....este nikdy "do mna" nekukal nikto iny, okrem mojho dokiho...ach jaj.. 😒

madi
15. júl 2008

jeeej gabi - az teraz som si vsimla...ze mate ninku...aj ja chcem ninku (ked to bude baba) ...krasnucka je 😉

pampuliacik
15. júl 2008

ahoj madi, fakt sa pekne nacakas, tusim je jedno ci prides na 8 rano alebo o 12 😉 treba sa obrnit trpezlivostou, pretoze na tom clovek vela nezmeni. vodu a nieco na zahryznutie si vezmi, ja som vzala aj "mangelovi", lebo ten tam potom uz zuril 😀 pekne si pocas do tehu poradne- inak tam sa nezapisuje, len strcis sestre do ruky knizku a potom ta zavola. pojdes na monitor (to budu asi tie pasy co pise gabkazabka- zaznamenaju ozvy baba a ci nemas kontrakcie- takych 25 min), potom ta mozno poslu do vedlajsej cakarne zapisat sa na ultrazvuk (tam sa caka najdlhsie- nechapem co tam tolko robia a navyse nezacinaju v presnom case, ale asi ako sa im to hodi...) a potom sa zrejme vratis s vysledkami spat do poradne, kde ta vysetri lekar/lekarka.... ale ten usg mi nerobili zakazdym, ale pre istotu som sa pytala, aby som sa dopredu zapisala a nemusela po monitore cakat este zo 2 hod na usg...

pampuliacik
15. júl 2008

a aby som ta potesila, ze do teba "nekukal" iny doktor 😀 😀 to si este mozno uzijes- to som riesila aj ja prednedavnom. vysetrovna tehu poradne je vlastne taka "prechodova' miestnost, z ktorej vedie kopa dveri, obcas tam su zo 2 sestry, raz ked ma dokina vysetrovala, tak tam bol aj iny lekar, s ktorym konverzovala, zatial co sa kutrala vo mne.... 😀 a obcas tam prechadzaju aj ini ludia, takze kludne sa moze stat, ze lezis na koze rohatej a okolo sa premelie zopar ludi... ak mas stastie, tak tam nie je ani sestra... 😉 ale poviem ti, stvala ma ta predstava ako tam ti ludia chodia, ale nakoniec mi to bolo fuk... hoci je pravda, ze ked ta dokina pocas vysetrenia konverzovala s inym lekarom, ten lekar bol vlastne moj dr. ku ktoremu som chodila cele tehu... ale aj tak je to trochu trapne, aspon podla mojho nazoru. nejaky zaves by tam mohli mat, ked sa vysetruje... tot moj nazor...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre