Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

azuz
11. nov 2010

@palesandra to neviem ci aj poobede sa da, ja som bola rano 🙂

fuggi24
14. nov 2010

@usiko
Usiko, kojenie a naval mlieka je cisto psychická záležitosť pre ženu, ešte stále nie je neskoro. Ak máš stále záujem, navštív laktačnú poradkyňu alebo jednoducho kámošku čo kojí, nech ti ukáže správnu techniku. Čítala som prípady, kedy v Afrike keď zomrela bábätku matka, dostala mlieko jeho stará mama, ktorá ho začala prikladať k prsníku, lebo ak by ho nekojila, zomrelo by od hladu. Sú prípady, keď v Rusku v gulagoch sa v uzatvorených táboroch rozkojili matky po 10 rokoch po pôrode, aby nakŕmili svoje deti. Ja kojím dcéru už 27 mesiacov, niekoľkonásobne sme boli od seba odlúčené keď bola na prázdninách u babky na zopár nocí (max. 5), vtedy som si myslela, že som s kojením prestala, no opak je pravdou. Dá sa to. Dieťa sa dokáže samo naučiť, len treba prikladať a prikladať, vždy keď bude hladné. Začni najskôr tým, ak nie, tak si odsávaj a masíruj prsníky a vytláčaj aj keď len po kvapôčkach. Uvidíš, že sa ti to podarí. Materské mlieko je NENAHRADITEĽNÉ, hmmmmm a ten pocit......

fuggi24
14. nov 2010

@usiko
no a ešte myslím, že malej by určite pomohla homeopatia a tebe na spustenie mliečka tiež

usiko
14. nov 2010

@fuggi24 ale ja som nemala problem s tvorenim mlieka,fuggi, mala sa neprisavala.....tak co sme mali robit? este tyzden riskovat podvyzivu a inkubator za cenu nenahraditelneho materskeho mlieka? nie, dakujem, uz som sa nemohla pozerat na to, ako sa hladna trapila a ako s nenavistou odmietala moj prsnik...na to ja nemam gule.....prepacte.....

cervena_ciapocka
14. nov 2010

@fuggi24 @usiko prepáčte že vám sem leziem, ale súhlasím s usiko ... každá žena je iná, a "zaručené" rady nemusia fungovať na každú. Moja známa tiež len kojila, a každú chvíľu prikladala, a po mesiaci jej lekárka povedala, že malá je podvíživená, že ju musí dokrmovať umelým mliekom, lebo to jej proste nebolo ono.

usiko
14. nov 2010

@cervena_ciapocka dakujem...... 🙂 fakt to niekomu nevysvetlim....proste bolo len prikladaj a prikladaj aze vraj schudnutie po porode je normalne...ale ist domov z porodnice s dietatom co ma menej ako 2,5 kg a riskovat dalsie schudnutie? nie,dakujem.....

cervena_ciapocka
14. nov 2010

Tiež keď vidím v rôznych publikáciách a návodoch ako dojčiť, aké majú ženy obrovské bradavky 😨 Preto píšem obrovské, lebo tie moje sú takmer žiadne, takže ja si vôbec neviem predstaviť, že budem kojiť, lebo dieťa sa proste nebude mať kde prisať 🤐 a ak nepomôžu klobúčiky, tak ktovie ako skončím

traktor
14. nov 2010

kojila som vsetky deti..ale ...ked to raz nejde tak to nejde...a co je viac ako spokojna mamina a spokojne dietatko 😉
@usiko urobila si a stale robis pre svoje dietatko najviac co môzes, drzim ti prsty, nech to zvladate v pohode...a to, ze nekojis...no nie si prva a ani posledna...dôlezite je fak to , ze ste obe spokojne 🙂

cervena_ciapocka
14. nov 2010

@usiko chápem aké to je keď ľudia čo podobné veci nezažili idú radiť. A ani len neprejavia náznak záujmu, že by to, čo im hovoríme mohla byť aj pravda. A nie si jediná. Veď žena môže rôzne ochorieť a nesmie kojiť, alebo sa môže stať hocičo. Aj tu na koníku je jeden chlap čo sa stará o dcérku sám, lebo ju jej mama opustila, on sa mal akože tiež rozkojiť 😕 😀

usiko
14. nov 2010

@traktor
@cervena_ciapocka diky baby 🙂

fuggi24
14. nov 2010

Usiko,
nechcela som ťa nijako uraziť, že nedajbože nevieš kojiť. Mala som pocit, že ti to je ľúto, napriek tomu že si skúšala kdečo, chcela som len poradiť. Myslím, že tvojmu malému by pomohla homeopatia, lebo evidentne má nejaký blok, možno traumu z pôrodu apod. To deti mávajú. Samozrejme, že dá sa aj nekojiť. Je to tvoja voľba (za vás obidvoch).

fuggi24
14. nov 2010

@usiko
starší Miško sa mi v pôrodnici tiež nechcel prisať na prvýkrát, nebolo to bez revu. Obľúbil si najskôr jeden prsník a až potom prešiel na druhý. Takisto to bolo aj pri dcére. Tiež mala obdobia s obľúbenými stranami.....teraz jej to je už jedno.

aeouliana
14. nov 2010

@cervena_ciapocka: prisatie nezalezi na bradavkach 😀 aspon tak ja viem 🙂
@usiko: hlavne aby si bola spokojna ako pise @traktor. nie kazdej je sudene kojit. ja som tiez prve dieta dokrmovala uz po mesiaci a s biedou kojila do 6-teho mes. tohto skrecka zatial kojim a som vdacna za kazdy den. pri Saske som nevedela ani odsat. za 6 mes. sa mi podarilo len raz asi tak 10 ml.
@fuggi24: aj my sme si s Dankom presli cez vselico..upchate mliekovody, kvasinky, oblubene strany, odmietanie...ale teraz sa prisaje ako mala pijavica stale ked som pri nom 😀 ))))

fuggi24
14. nov 2010

no ten pocit stoji za to

cervena_ciapocka
14. nov 2010

@aeouliana myslíš??? No ani by som nepovedal, keď ich nemám takmer žiadne a vpadnuté ...

aeouliana
15. nov 2010

@cervena_ciapocka: vpadnute a male je rozdiel 😉 samozrejme pri vpadnutych moze nastat problem a vacsinou aj nastava. ale pokial ja viem, z prednasok lakacnej poradkyne, tak male bradavky su ok a nemaju vplyv. prizvukovala nam, ze ked nam budu sestricky v nemocke hovorit o malych, velkych , plochych a este neviem akych bradavkach, ze to nemame pocuvat, lebo to nema vplyv. drzim palce aby sa Ti to podarilo "rozchodit" a uspesne dojcit. je to uzasny pocit. 🙂

motylikova
17. nov 2010

zdravím dámy 🙂 dúfam že môžem vstúpiť sem k vám do diskusie..na 1.12.nám naplánovali v Šaci sekciu,a ja mám hrozný strach,aj keď sa snažím myslieť pozitívne. Neviete niektorá z vás,či sa tam oplatí nadštandardná izba? Doma ma prehovárajú,že zbytočné peniaze,a ja potrebujem konkrétne aktuálne argumenty 🙂 ešte mám takú intímnejšiu otázku,neviete či je možné odmietnuť pred sekciou klystír a riešiť to sama,čipky alebo yal..ďakujem krásne za akúkoľvek opoveď,fakt mám až iracionálny strach..☹

cinamon7
17. nov 2010

@motylikova ahoj,neviem ako je to v saci,ja som rodila v starej,ale nemas sa coho bat,ja som absolvovala cisarsky v celkovej anesteze a klystir je to najmenej,uz na treti den som mala maleho na izbe,ked zaplakal,zabudla som na svoje bolesti a vstavala som z postele ako rybka 🙂 aspon som sa rychlejsie zotavila, jedine co mi vadilo,bola bolest v krizoch,nevladala som sa narovnat 😒 drzim ti palceky,nech vsetko dobre dopadne 🙂

motylikova
17. nov 2010

@cinamon7 ďakujem krásne 🙂 na klystír sa pýtam lebo vraj pred sekciou nie je nevyhnutný.. My máme naplánovaný spinál,dúfam že nespanikárim keď ma budú rezať 'zaživa' :D a ako prvorodička a prakticky úplne neskúsená mám obavy aj zo starania sa o malú..snažím sa na to teóriou čo najviac pripraviť,ale zatiaľ si to predstaviť veru neviem 😕

cinamon7
17. nov 2010

@motylikova klystir asi nie je na skodu aspon raz za cas vyprazdnit creva 🙂 spinalom je to vraj este lepsie,moja znama rodila prve v plnej,druhe v spinale a velmi si chvalila spinal,aspon uvidis babo hned,ja som sla na sal s usmevom,lebo som sa velmi tesila na babetko,myslela som len na to ako ho uvidim,lekari sa zo mna smiali, mysli len na malu bambulku,vsetko ti pride samo,ked sa narodi,uvidis a budes ta najlepsia maminka ktora lubi svoje dievcatko,ako sa bude volat? ale je samozrejme lepsie sa na to pripravit,mozes precitat niekolko knih a skutocnost moze byt uplne ina,mna napr.prekvapilo ako funguje tvorba mlieka, ked babo zaplakalo, zacalo mi tiect mliecko,a potom zase a zase ...to som fakt netusila 🙂 ale je to uzasny pocit materinskej lasky 🙂

usiko
19. nov 2010

@motylikova ahoj, ja som mala nedavno sekciu, spinal v saci a nemala som klystir....

motylikova
19. nov 2010

@cinamon7 budem sa snazit mysliet pozitivne..v poslednom case sa citim taka vycerpana,najma psychicky,ze sa nedokazem naplno tesit,zato naplno obavat ano..od 20tt sme rizikove,ziadne chodenie,kazdy druhy tyzden cca v nemocnici,kde vsetky zeny maju 2 aj 3 hororove pribehy zo saly,co poculi..a o kojeni a pod uz ani nevravim 🙂 takze sa citim ako vazen pred popravou,metaforicky..meno malej chceme dat Margaretka,pretoze znamena 'dieta svetla' a 'perla zrodena za mesacneho svitu',a je vazne jedine svetielko teraz v mojich pocitoch..

cinamon7
19. nov 2010

@motylikova ani sa ti necudujem,ved su to uz posledne tyzdne, brsusko tazke a este k tomu prispieva pocasie, co tak dat si cokoladku? prave jem studentsku 😝 meno ste vybrali krasne, nepoznam v mojom okoli, my budeme mat asi Livku 😀

cathy77
19. nov 2010

motylikova - ja sa vyjadrim k tej nadštandard izbe - ja ani o inom nerozmýšľam! ked som v šaci bola v januari(žiaľ,koniec tehu v 21.tt) bola som v izbe pre dve(chcela som byť sama ale nebola volna) ale bohuvdaka spolubyvajuca bola velmi mila a starostlivá, ale nevnucovala sa trapnymi rozhovormi atd... mne stačilo ked som pred 6timi rokmi rodila a bola v normalnej izbe,nikdy viac... deti revali jedno cez druhe, sukromie žiadne. po porode sa očistuješ, tie lochie su dosť nepríjemná vec, a znášať sa tam pri tom s cudzími ženami ktovieakými... no nič pre mna, raz stačilo. Ja budem robiť na prelome marca a aprila tiež v šaci a chcem nadštandardnu dvojku, lebo musíš chodiť jesť do jedalne a aspon pojdete na striedačku a postrážite si deti... ale v žiadnom pripade by som už neležala v normalnej izbe, prišlo mi to dehonestujuce... aj to zariadenie, malo priestoru atd... toť moj nazor. V žiadnom pripade to nie su vyhodene peniaze, nech si tam idu lahnut tvoji pribuzní ked to podla nich tak je, vezmi si, za ake hluposti povyhadzujeme peniaze a tvoj komfort a pocit a spomienky raz na toto obdobie si to určite zaslužia... vlastna skusenosť.

motylikova
19. nov 2010

@cinamon7 asi si pojdem aj ja dat na povzbudenie 😀 u nas,ke okolie,na chvilku dnes vyslo aj slnko..mohol by byt este pekny vikend..pocasie na nas termin som dnes pozerala,ze -14 :-O inak aj my sme mali dllhn na zozname aj Livinku,velmi pekne meno 😉

motylikova
19. nov 2010

@cathy77 dakujem,presne takto som potrebovala aby to niekto sformuloval kto zazil..tak hned v pondelok skusim tam zajst a objednat izbu ak sa bude dat,termin mame uz 1.12.

timea.ryan
19. nov 2010

@motylikova izby sa nedaju objednat 😒

motylikova
19. nov 2010

@timea.ryan ooou☹

timea.ryan
19. nov 2010

@motylikova Mas vybrateho konkretneho odbornika??

timea.ryan
19. nov 2010

@timea.ryan odbornika 😀 porodnika som myslela 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre