Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

1talizmanik1
11. máj 2011

@sammy244
@lilly
@ivetkab. no uvidime, kto teraz ako porodi a kolko zaplati 🙂
a nasla som nejaky cennik sace, vraj aktualny, ale neviem kde v riti ho mam,mam taky bordel v zalozkach...

lilly
12. máj 2011

@1talizmanik1 nemyslela si tento cennik? http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...
tam sa spomina suma 8,69€ za stravu na den, ale pre doprovod, ktory by s tebou byval a chcel by aj stravu, tak by tolko mal zaplatit.. dufam, ze pre rodicku to platit nebude

janka196
12. máj 2011

@lilly ja si tiez myslim ze styri mamicky je dost na jednu izbu s babetkami. tak dufam ze budem mat stastie a bude volna ta za 15 🙂 inak spoluziacka mi tam rodila nedavno a nechcela platit za izbu tak lezala zo dva dni na inom oddeleni a potom ju presunuli na tu stvorku ked sa uvolnila. tak mozno sa to bude dat riesit aj tak. uvidime ked tam budeme. jeeej takze ty tiez byvas v moldave?? tak to je super, budem mat s kym kocikovat :;) budem si viac vsimat mammicky ci ta tam nezahliadnem ked pojdeme najblizsie 🙂

janka196
12. máj 2011

@ingemor no super tak vdaka za infosky. ja sa teda opytam ze ako to bude a ked tak by som siuz teraz zaplatila tych 6 eur ked idem na utz a budem to mat potom aj na tie poradne

cukor
12. máj 2011

@janka196 ..no styri zeny na izbe je vela.ja som mala tu za 15 eur a ked som odchádzala prisli na izbu dve babenky ktoré boli predtým na tej stvorke a hovorili ,ze je to des.a tak boli radi ze sa uvolnila ta za 15 a prestahovali sa.

lilly
12. máj 2011

@janka196 tiez som pocula o tom, ze ked nechces nadstandard a standard je obsadeny, tak daju mamicku na gynekologiu a neskor ju presunu na sestonedelie.. no ved uvidime ako bude, ked budeme rodit.. mozno pojde vsetko strasne rychlo, na epi nebude ani cas, prideme, do hodiny porodime, potom trafime izbu za 15 eciek, tak to ani tak draho nevyjde 😀 ja som v prvom tehu asi mesiac pred porodom lezala tyzden tiez na obycajnej izbe, takze tam okrem mna boli stale len 3 mamicky a vtedy este na noc brali babatka na novorodenecke, tak sa to celkom dalo.. ale ked som porodila a nebol volny nadstandard, tak som prvu noc bola na obycajnej izbe, boli tam 2 este tehotne a dve sme boli s babatkami, z toho jedna strasne v noci chrapala, no bolo to o drzku dost.. 😖
na ihrisku si ty sedela na lavicke a ja hned pri pieskovisku, neskor prisiel aj moj otec a sedel pri mne 😉 nabuduce, ked ta uvidim, tak sa ti prihovorim 🙂
v tom cca 30tt sa uz neplati za utz? sak aj za utz sme tam nechali 60€ - 30€ za NT skrining a 30€ za morfologicky utz..

1talizmanik1
12. máj 2011

@lilly nie, iny cennik som myslela,ved najblizsie ked pojdem na gyndu sa opytam, nasa sestricka tam doteraz robila, takhadam bude vediet 🙂

janka196
12. máj 2011

@cukor no presne som si to aj myslela

@lilly 🙂 sranda tak urcite sa musime dat do reci ked sa zase stretneme. ja som bola u dosedlu uz na 22 tt a to som platila 25 eur a teraz zase tak budem platit. mne to tak stacilo. je to bez videa a dal mi aj 2 fotky ciernobiele ale pekne vsetko skontroloval aj nam ukazal maleho farebne 🙂

lilly
12. máj 2011

@janka196 aj ja som bola u dosedlu, NT bolo v 12tt, a v 21tt bol morfologicky utz, tiez nam dal 2 fotky z 3D, ale od 1.4. zvysili cenu z 25 na 30€.. takze v tom 30tt je to zase za cca 25€? uzasne 🙄

sofiakr
12. máj 2011

@miriam79
vecičky pre babo si brala hneď pri porode, alebo potom ti doniesli...

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1talizmanik1
12. máj 2011

@asandys ja neviem, ci je to pravda, ale neikde v cenniku som to citala...aj mne sa vidi vela 8 € za daco....co jak sa poznam ani nebudem jest...

ingemor
12. máj 2011

@asandys ahoj..pri sekcii si si dala epidural alebo spinal? kamoska vravela, ze davaju na vyber, ale ze pri sekcii je lepsi spinal a ona si vybrala epidural, a ze potom mala strasne bolesti chrbta oproti tym rodickam co mali spinal..

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofiakr
12. máj 2011

ako vložky si myslela- že tie po porode?

ivetkab.
12. máj 2011

@janka196 Ja som rodila v Šaci a čo sa tam akože toľko platí? Ja som tam rodila a nič som neplatila. Len to, čo som tam chcela naviac. Nadštandard izbu a manžela pri pôrode. Ale to sa platí v každej nemocnici bez rozdielu či je to súkromná alebo štátna ... 🙂)

rabiva
12. máj 2011

@lilly ja som tiez objednana na utz v 31tt k Dosedlovi a mne sestricka povedala ze budem platit 25€ 😎 a na morfologickom v marci som platila este tych 25€

janka196
12. máj 2011

@lilly tak neviem ja som sa objednavala cca dva tyzdne dozadu a povedala sestricka ze 25 uvidime co bude v skutocnosti sak pondelok napisem

@ivetkab. no to presne ale ze tie cenniky maju o hodne vyssie nastavene.t ak chapem ze su sukromna nemocka ale rozdiel 60 eur v epiduralke mi pride trosku prehnany :(

sammy244
12. máj 2011

@abriela no vravim prihovaram sa vzdy..aj som sa davala na 4...a tak no uvidime co a ako bude...tak ty potom mozes otehu az za rok???alebo mozes aj skor???ja ti to tak velmi zelam aby si sa tesila aj ty uz z maleho babatkaaa a aby vsetko dobre dopadlo....

sammy244
12. máj 2011

@asandys ach podporujete ma ste zlate...no kazdy porod nieco ma do seba...tak uvidime co to bude teraz..ja sa len bojim ci mi pri sekcii nemoze prist zle..na zvracanie alebo mdlo..lebo mne uz len ked beru krv..tak mi je tak ze ach 😒 amne sa zda 8e za jedlo vela to co by nosili kralovske svedske stoly??snad niee...

sammy244
12. máj 2011

@1talizmanik1 skus najst moja ten cennik si porovnamee 🙂

1talizmanik1
12. máj 2011

@sammy244 neviem ho najst.....opytam sa najblizsie sestricky na gynde a hotoov 🙂

sammy244
12. máj 2011

@1talizmanik1 kedy ides na gyn?

1talizmanik1
12. máj 2011

@sammy244 v pondelok na kontrolu a potom 1.6. jak som mala ist normalne 🙂

sammy244
12. máj 2011

@1talizmanik1 v opndelom na kontrolu??na akuu 🙂

1talizmanik1
12. máj 2011

@sammy244 kvoli tej prasknutej cievke na krcku

evka3887
12. máj 2011

@sammy244 u nas to bolo tiez nejaq tak....mna vystrasilo to slovo hranicnaa...si hovorim ta co ked sa to zhorsi , ale v pohode , mame teraz este po porode ultrazvuk koli tomu , ale vraj to postupne zmizne....nam to zistili v 26tyzdni...

cka
12. máj 2011

Ahojte kocky, nestiham Vas ani citat...tak ste sa tu rozbehli.

Teda, co sa tyka EPIDURALU, ja som prvu dcerku rodila s EPI, a to, co tu niekto pisal, ze mamka necitila tlaky, ze jej sestricka vravela, kedy ma tlacit, ze bola omamena EPI, nie je pravda. Praveze oni to ani nenapichnu, ked sa uz blizi porod, aby bola mamicka k dispozicii. Iba od otvorenia na 3-4 prsty tak do 7-8, viac nie. A co sa tyka sitia a cievkovania po porode, sili a CIEVKU davali aj mne, a dr. zavolal na anesteziologiu, aby dosli dopichnut, ze ide sit, dopichli, on potiahol nitku, ci citim, ja som iba take slbkanie citila, ako keby mi niekto obocko trhal 🙂) a tak ma zasil a aj vycievkovali. Teda, ja som bola na cievkovanie, ked som mala problemy s oblickami, a vam poviem, ze je to ina bolest. Ronila som riadne slzy, doktorka na mna kricala, nech sa uvolnim dole, ze sa tam nevie dostat, no ale pre tu bolest som nemohla. Tak som sa strasne bala, ze co to bude, ked mi povedala, ze ma musi vycievkovat. A pohodka, nic, vycikala som plnu misku a pohoda. Takze ja urcite odporucam EPI a aj po porode si to ziadajte, pri zasivani ak bude treba alebo cievkovani.

Co sa tyka izieb, nestraste, ze su take drahe a malo dostupne. Ja som mala 2-ku nadstandart, s vlastnym soc., a Vam poviem, na tom urcite nesetrite. Ja som sa bala, ze sa mi sitie nezahoji dobre, tak som sa po kazdom wc sprchovala, mala som naliate prsniky, tak som v teplej vode masirovala a odstriekavala, a tak soc. zariadenie je na nezaplatenie. Neviem, ci tie ostatne izby to maju na izbe alebo spolocne.

A ta strava, tak to som zvedava na tych 8 eura, urcite napiste ze ci to fakt sa aj za stravu plati. Bo ma rachne. 🙂)

Inak, aj my sme boli v 12. a 21.tt na UTZ u Dosedlu, teiz sme platili po 30euro. Mame prist v 30tt, ani neviem, aky to ma byt UTZ, ale dost vazne uvazujem, ci pojdem. Akosi som bola z posledneho sklamana.

Ahojte.

sammy244
12. máj 2011

@1talizmanik1 joj moja dufam ze to budes mat v pohodee uz ...
@evka3887 ale zistili to malemu aj po porode??kolko ste mali odchylku v mm....dufam ze to vymizne....drzim palceky...
@cka no mam to priamo od tej mamicky co mi vravela od tej epi..ja sama o tom vraviet nemozem nic..kedze som epi nemala...a vela inych kamosiek si to chvali...mne pri porode nezabrala ani injekcia a sitie som citila uplne vsetko...myslela som ze zdochnem..a aeste ma aj cievkovali...bala som sa toho ale nic som necitila...trosku stipalo...ked zavadzala tu hadicku..ale ked to uz byt muselo lebo sa nevedela po porode vycikat...tak mi to uz bolo sum a fuk po tom vsetkom 😅

sammy244
12. máj 2011

@cka este co sa tyka usg...v 12 tt a 20 tt som aj ja platila 30 e ale ja som bola v 12 tt u dankovicika..a v 20 tt u luptaka...a robil mi to murin v jeho ordinacii...tam sa platilo..ale teraz co som bola v 30 tt..tak tiez to robil luptak v ordinacii a za to som neplatila nic..neviem ako..lebo kamoska bola pri dosedlovi tiez..ale neviem ci nieco platila ci nie... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre