Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

janka196
23. jún 2011

urcite by mali nechat rozhodnutie na nas. my najlepsie vieme ako sa citime po tom porode. lenze ked potom tak zazeraju tak to asi nieje nic prijemne :(

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@piacere 🙂 vďaka
jáááj baby nestrašte 😅 😀 viem, že píšete len reálne veci čo sa každému môžu stať, ale nám to veru na odvahe nepridáva 😅 ja sa snažím myslieť pozitívne, že všetko zvládnem a že bude všetko dobré (aj keď isto nie ľahké) ale potom si čosi prečítam a zas som v depke.

cukor
23. jún 2011

@piacere ...presne ako píšeš......v nemocnici som nemohla spat...to sa tam proste nedá a tiez som celú noc pozerala do postielky a malú lampu som nezhasla aby som dobre videla.takze ked ma pustali domov bola som stastná ako blcha.zbalená som bola mozno rýchlejsie ako vojaci na vojne a domov som prisla totálne rozšrubovaná.

cukor
23. jún 2011

@cervena_ciapocka ...neboj,všetky sme to zvládli 😀

piacere
23. jún 2011

@cukor ja som mala zapnutú telku (kvôli "svetlu") a vypnutý zvuk 😀 A s tým balením.... 😀 😀 ja som sa za tie štyri dni ani poriadne nevybalila... a v deň odchodu som si poobhrýzala všetky nechty, kým sa im uráčilo oznámiť mi výsledky malého... boli sme na kritickej hranici 😅

@cervena_ciapocka 🙂 to nie je o strašení... človek sa lepšie pripraví, čo ho čaká 🙂 Ja som šla do pôrodnice s tým, že v pohode zvládnem, však som "superžena"... a reál ma prefackal... keby som šla do nemocnice s tým, že možno nezvládnem (tak ako iné 😅 ), tak by som z toho nebola taká "vyhúkaná" a znášala by som to lepšie.... 😵

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@piacere ja viem, že to nebude "kúpeľný pobyt" 😀 ale proste nerada čítam takéto veci keď som si tým sama ešte neprešla. Je iné prečítať si odborný článok o pôrode a zážitok nejakej ženy, ktorý je plný emócií. Lebo ako je každý pôrod iný, tak každý to všetko vníma ináč, prežíva.
Ja len jeden príklad. Keď som potratila s šla na kyret tak som na tom stole už bola síce nervózna, ale v podstate v pohode a ešte sme aj žartovali. Aj na ostatných som sa vlastne usmievala a nik na izbe netušil že sme práve prišli o bábo. Myslím, že som to v nemocnici vtedy zvládla dobre. (Jasné, že doma som si ešte veľakrát poplakala a bolelo to ešte dlho 😔 ) No a čo som potom čítala, tak väčšina žien tam na tom stole zaspávala cez potoky sĺz.

No ktovie ako zvládnem toto ... možno v pohode a možno budem najväčšia hysterka akú tam mali 😀

kvietocek55
23. jún 2011

@cervena_ciapocka no presne takou skúsenosťou som si prešla aj ja.. tiež som prišla o dieťaťko a robili kyret.. bolo to smutné ale už keď som tam ležala, tak personál bol taký zlatý, že sme nakoniec aj vtipkovali 😉
ja si ale zase rada prečítam skúsenosti iných mamičiek.. ale zbytočne sa nestresujem, je treba si uvedomiť, že každý jeden pôrod je iný a každá žena ho vníma inak. To isté platí aj o kojení. Každopádne aspoň približne viem do čoho idem aj keď reálna situácia je o niečom inom. Ja sa proste len upokojujem, že to jednoducho zvládnem a hotovo. A urobím pre to všetko. 😉

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@kvietocek55 no 🙂 napríklad keď ma boleli osmičky ... lekár povedal, že najlepšie bude ich dať von. Ani nevieš ako ma to potešilo lebo už som tej bolesti mala fakt dosť a vieme aké je to pri zuboch, že samá to proste neprejde. A keď som už šla domov bez dvoch zubov a necitlivou pusou ani nevieš aká šťastná som bola 😀 😀 😀 pocit na nezaplatenie 😵 ták krásne mi bolo ako nikdy 😀 a možno aj tým, že som vedela, že už to mám za sebou a že už zuby bolieť nebudú sa mi to aj pekne rýchlo všetko zahojilo a ani som potom nemala už takmer nijaké bolesti.

Tak verím, že aj tu to nejak tak bude, že po tej bolesti príde príval radosti, že už je to za mnou a že ma to nabije aspoň pozitívnym myslením a nebudem myslieť na únavu.

kvietocek55
23. jún 2011

@cervena_ciapocka tak tak treba myslieť pozitívne 😀

cervena_ciapocka
23. jún 2011

eeehm 😅 ďalšia otázočka ... ako balia detičky v Šaci? Naširoko, alebo len jednu jednorázovú plienku?

lauraespozito
23. jún 2011

ked som pred rokom rodila ja tak dávali len pampersku nie na široko záleží na tom ako ortoped po pôrode povie ak sú klbiky v poriadku tak nedávajú na široko

ingemor
23. jún 2011

@janka196 ..to ta obdivujem..aj moja sesternica rodila v uk, ale mala tam aj svojich rodicov, kt.prisli kvoli tomu a dobre, ze tam boli, lebo aj ona bola po porode taka precitlivela ako ja..ja pred porodom som bola hrdinka, myslela som, ze vsetko zvladnem, mala som velke plany, ked pridem domov a tak..a este som vravela, ze nemusia rodina za mnou chodit, okrem manzela, sak, ze su to len 4 dni, tak to v poho vydrzim.. a na druhy den po porode poobede to na mna dolahlo..zacala som byt placliva a precitlivela..mozno ten, kto ma lahsi porod, to aj lepsie po porode znasa-si myslim..alebo je niekto silnejsia osoba..neviem cim to je..ale sestricka v porodnici povedala, ze nie som jedina, ze tolko zien si tam poplace, ze az..ze je to normalne..

ingemor
23. jún 2011

@cervena_ciapocka potrebujes iba jednorazove plienky..prvy den a pol dokonca davali ich plienky, az kym som sa ich nespytala, ci nepotrebuju moje plienky a tak sa na mna sestricka pozrela ako keby, ze ked chcem, mozem dat..bolo mi to cudne..ale potom stale ked mi malu brali, do perinky som vlozila svoju plienku..ani ked sme odchadzali, nic nespominali, zeby trebalo balit nasiroko..

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@ingemor A ako by si porovnala svoje dva pôrody a dni po nich?

Mne teraz práveže vyhovuje keď nemusím spať v kuse 8 hodín ako kedysi. Jednak tým, že telo je aj teraz také nerozhýbané, tak mi lepšie padne keď si len na hodinku-dve pospím a zas dokážem niekoľko ďalších normálne fungovať. Aj v noci sa pravidelne každé dve hodiny (niekedy aj skôr) budím na wecko a dobre mi to padne keď sa môžem prejsť. Tak sa aj na to spolieham, že po pôrode budem spať keď aj bábo 😀 pomocníkov budem mať dosť tak si to hádam budem môcť dovoliť 😀

ingemor
23. jún 2011

@cervena_ciapocka ..ani sa to neda porovnat..prvy bol tiez dlhy, ale uplne bezbolestny, pretoze epi mi pichli na zaciatku a bolesti som necitila do uplneho konca, ale samotny porod trval 15 min., bol tazky, lebo mala mala pupocnik okolo krku, takze po kontrakcii ju tahalo naspat hore a musela som vynalozit viac sily, ale zvladli sme to..uz ked ma lekar zasival, sme sa s manzelom na seba usmievali a hned sme obaja rozposielali smsky rodine a priatelom..vtedy som rodila u nas v Mi-tam vtedy nefungovalo rooming in a malu mi nosili na kojenie kazde 3 hod. a velmi som sa nad nou rozplyvala, plakala som od nadsenia a radosti, nemohla som sa na nu vynadivat..a to som si do tohto druheho porodu myslela, ze som mala naozaj tazky prvy porod 😉 kazdy mi teraz vravel, neboj sa, druhorodicky rodia rychlejsie a lahsie, ale opak bol pravdou..opat bol dlhy a konecne uz viem, co je to kontrakcia 🙂 , pretoze tu epi napichuju, ked je zena otvorena na 4 prsty a to dovtedy su uz dost silne kontrakcie..len tu som mala iny problem-ale to som uz tu niekde pisala..

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@ingemor aha, no aspoň máš potvrdené, že každé tehotenstvo aj pôrod sú iné 🙂
Ja sa nejak bojím epi 😒 podľa mňa to nie je také isté ako keď ti dajú klasickú anestézu hocikde inde, alebo u zubára injekciu 😀 jednak ma straší tá ihla do chrbta ale viac to, že by sa mohlo stať, že nebudem cítiť kontrakcie tak ako treba. Sama neviem 😒 veľmi ťažko sa rozhodujem. Bojím sa bolesti, ale zas človek už prekonal kadečo.

A čo je horšie, 1.doba keď si to len sama odtrpíš, alebo už samotný pôrod a vytlačenie bába?

janka196
23. jún 2011

@ingemor inak aj nasi mali prist na pomoc ale kedze som rodila 2 tyzdne skor tak neprisli hned a tiez som mala riadne depky. plakavala som za kazdu hovadinu. do toho zapal prsnika. nastastie som sa z toho ani neviem ako dostala. mne bolo tak strasne smutno za bruskom. normalne som to nechapala ako je to mozne sak na malu som sa tak tesila ale mala som taky strasny pocit prazdna v sebe. ale to su tie hormony. zrejme ako sa upravila hladina tak som sa dala aj ja do normalu. uvidime ako to bude teraz. mala je namna strasne naviazana aj ja nanu. neviem jak ja tam 4 dni prezijem v tej nemocnici

cervena_ciapocka
23. jún 2011

aaaaa ešte ďalšia otázka mi napadla 😀 na poradni v Šaci aký je postup? Ja som zvyknutá na to, že najprv sestrička so mnou vybaví papiere, potom sa s doktorkou porozprávam a až potom ma pošle pripraviť sa na kozu a vyšetrí ma, no a nakoniec prípadne ešte niečo doriešime. Dúfam, že tam to nie je tak, že už sestrička ma vyzlečie a budem tam debatiť s doktorom s holým zadkom 😀

janka196
23. jún 2011

@cervena_ciapocka neboj kontrakcie budes citit uricte. aj ked nie tak bolestivo skor ako tlaky na konecniik aspon ja som to tak citila

lucia1407
23. jún 2011

@cervena_ciapocka no aj ja som uz teraz podobne naladena ze nedokazem spat v kuse tych 6 az 8 hod.ale ani mi to neako neprekaz ze spim tak prerusovane, to je uz asi nejaka predpriprava na to ze ked uz bude babo na svete tak uz budeme zladeny 😀 😀. Ja som taka optimistka a tiez si stale vravim ze to vsetko zvladnem a ze to bude super 😎

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@janka196 keď ja sa sama v takých veciach vôbec neviem rozhodnúť. A ešte aj tá ihla 😨 😨

kvietocek55
23. jún 2011

@cervena_ciapocka 😀 si ma pobavila

janka196
23. jún 2011

@cervena_ciapocka ja som sa toho tiez obavala lebo z duse nenavidim ihly a odbery a podobne zalezitosti ale v tych kontrakciach som to ani nevnimala skorej som prosila lekara nech si svihne a pichne to tam co najskor. horsie bolo vydrzat s ohnutym chrbtom ked isla kontrakcia ale dalo sa. ani som to zavedenie velmi nevnimala a potom ta ulava stala zato. to je moja skusenost. je vela nazorov na epiduralku ale ja som nazoru ze preco si neulavit od bolesti ked sa da. dietatku to neuskodi.

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@janka196 keby to bolo ako hocičo iné, že lekár povie "tááák a teraz vám to pichneme" napríklad ako keď ideš na sekciu, tak ani pol slova nepoviem 😀 len by som mala smrť v očiach 😀

a nevieš ako je to na tých poradniach, čo som sa pýtala vyššie?

ingemor
23. jún 2011

@cervena_ciapocka ..ked prides do poradne, sestricka ti vysetri moc, natiahne ctg a uplne v prvej poradni urobi potrebne papierovacky..potom sa pojdes vyzliect, popripade prezliect do sukne a vysetri ta lekar..mne na prvej poradni urobil aj usg..a potom pri dalsich kontrolach-moc, ctg a vys.lekarom..

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@ingemor na utz idem aj ja este pred poradnou. A lekar a sestra su spolu v jednej miestnosti?

ingemor
23. jún 2011

@janka196 ..ty si to tak presne vystihla s tym bruskom, aj ked po prvom porode som nemala take pocity, az teraz-to prazdno..a este pocit, ze to najkrajsie v zivote mam uz za sebou, ze uz sa to nezopakuje-neskutocna lutost..a zaroven radost, ze mam dve krasne princeznicky..ani to neviem opisat..tu velku lasku k nim..kazdy den dakujem Bohu za ne..

ingemor
23. jún 2011

@cervena_ciapocka ano, len ctg natahuje sestricka bud pri ambulancii alebo pri vzdycharni..mne stale pri vzdycharni..

cervena_ciapocka
23. jún 2011

@ingemor aha, to ma niekam odvedie a potom po mna pride?

ingemor
23. jún 2011

@cervena_ciapocka odprevadi ta setricka, natiahne ctg a potom bud ona alebo ina ta posle naspat do ambulancie..zo zaciatku som mala z toho mis-mas, zdalo sa mi to ako labyrint, ale zvyknes si..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre