Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tomislava
4. júl 2011

@cervena_ciapocka da sa to tak povedať uz na monitore som mala nepravidelné kontrakcie a aj teraz je mala veľmi nepokojná vkuse kope ale to je dobre 😵

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietocek55
6. júl 2011

@asandys super, blahoželám 😀

lucia1407
6. júl 2011

Ahojte baby tak mna zajtra caka ta prva poradna v Saci a samozrejme aj ultrazvuk tak uvidim ako ja dopadnem 😕 . Hlavne som zvedava ze ako sa ma malinky lebo je velmi aktivny stale sa tam vrti a rostahuje na vsetky strany 😀 😀

lucia1407
6. júl 2011

@asandys Gratulujem 🙂 a prajem vela zdravicka a mliecka 😉

cervena_ciapocka
6. júl 2011

Baby čo ste už porodili, môžete mi popísať ako to asi vyzerá pri takom "bežnom" pôrode? Kto ma bude kontrolovať počas 1.doby pôrodnej? Ako často? Aká je tam úloha pôrodnej asistentky? Lekár kedy prichádza na rad? Keď budem mať epidurál, bude anesteziológ potom tam až do konca pôrodu?

amyy
6. júl 2011

ahojte,mna caka,dnes vysetrenie v saci,uz druhe,na prvom mi zistili ze mam predcastne zrelu placentu,znamena to,ze mmozem rodit skor?babatko vraj bude malicke

cervena_ciapocka
6. júl 2011

@amyy v ktorom si týždni? no keď je placenta už prezretá, tak nevyživuje dobre bábätko a tiež má menej kyslíka. To ti povedia tam, že ako na tom si, či ešte môžeš počkať, alebo už treba bábo dať von.

amyy
6. júl 2011

@cervena_ciapocka no som v 37 tyzdni podla poslednej menstruacii a podla velkosti babatka 35-36

ingemor
6. júl 2011

@asandys ..srdecne blahozelam, vela zdravicka a mliecka prajem!! mozem vediet, co radili ako sa mame my kojace mamicky stravovat? lebo mne len posledny den setricka povedala, ze z ovocia mozem iba jablka, banany a hrozno a zeleninu iba tepelne upravenu, jogurty iba biele a vanilkove..nic vyprazane, ani kysle, ani korenene..vies nieco viac?

ingemor
6. júl 2011

@cervena_ciapocka ..vela otazok 😀 ..lekar aspon mna vysetroval v podstate od zaciatku, pretoze sledoval, kedy sa otvorim na 4 cm, takze asi kazdu 1,5 az 2 hod. prisliel a vysetril ma zospodu..a porodna asistentka pravidelne merala tlak, ozvy a sledovala infuziu a ku koncu uz aj ona ma vysetrila zospodu a ked zistila, ze hlavicka je uz dole, volala lekara a slo sa na vec..anesteziolog sa raz za cas tiez prisiel opytat, ze ako som na tom, ze keby nieco, tak je za vedlajsimi dverami (bol pri sekciach)a ze staci zavolat a odbehne pichnut epidural a po napichnuti potom prisiel o 1,5 hod.sa opytat, ci este necitim bolesti a znovu dopichol..a po porode pred zasivanim mali opat zavolat anesteziologa, ale som silno krvacala, takze nebolo casu, musel ma lekar rychlo zasivat-ale necitila som to skoro vobec, epidural pravdepodobne este zaberal..

cervena_ciapocka
6. júl 2011

@ingemor no veľa 😅 ale ďakujem 🙂 takže tá pôrodná asistentka je tam v podstate stále s tebou? Či je tam žena sama?
A tá epidurálka to pomáha proti bolesti aj pri zašívaní?

cervena_ciapocka
6. júl 2011

@ingemor mne by veľmi pomohlo keby tam bol niekto (napríklad tá asistentka) a aby so mnou komunikovala a nejak odvádzala moju pozornosť od toho čo sa deje 😀

piacere
6. júl 2011

@cervena_ciapocka ako písala ingemor... lekár ma vyšetroval počas 1. doby každú 1,5 - 2 hodiny, pôrodná asistentka natáčala monitor, kontrolovala výživu... keď už som mala veľmi silné tlaky, vyšetrila ma a zavolala lekára, že ideme rodiť 😀

kuratko82
7. júl 2011

@rabiva ahoj chcem sa opytat ci si si dohodla dr.dosedlu,alebo si len nahodou na neho natrafila?

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukor
7. júl 2011

@asandys ...ani kavu nesmieš 😉 kofein 😉

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cervena_ciapocka
7. júl 2011

Baby, ako sa v Šaci stavajú k prenášaniu? Nechajú ženu prenášať dlho, alebo jej naplánujú vyvolanie pôrodu? Známa rodila inde a prenášala 2 týždne, čo sa mi zdá veľa a nie príliš dobré pre dieťa. Ja presne viem kedy som otehotnela a dátum pôrodu mi presne sedí, a nechcela by som prenášať dlho. Viem, že ešte mám čas riešiť také veci, ale som zvedavá ako to riešia v Šaci.

rabiva
7. júl 2011

@kuratko82 ano, mam ho normalne dohodnuteho, znama mi dala na neho kontakt zavolala som sa povedal kedy mam prist priamo za nim 😎

@cervena_ciapocka no neviem ako je to teraz, ale ja som dcerku pred 6.rokmi prenasala tyzden a nik sa nesiel nejako zvlast potrhat aby mi to pomohol urychlit 😝 moja vtedajsia dr to nechavala tak, nech to pride samo... Teraz mi Dosedla "slubil" ze urobime tak, aby dobre bolo 😅 tak som sama zvedava ako to dopadne

@asandys gratulka k babetku 😉

cervena_ciapocka
7. júl 2011

@rabiva veď to, že aj ja chcem tak aby dobre bolo 🙂 😀

piacere
7. júl 2011

@rabiva ver tomu, že Dosedla zariadi tak, aby dobre bolo 😉 😅

ica9
7. júl 2011

@cervena_ciapocka urcite ta nenechaju prenasat. A Dosedla uz toboz nie 😵 Ja som u neho rodila-perfektny porodnik, bez nastrihu samozrejme-no radost spominat!!! Druhe urcire pri nom tiez 🙂

cervena_ciapocka
7. júl 2011

@ica9 ja som si nikoho dopredu nevybavovala ... ale hádam bude dobre

ica9
7. júl 2011

@cervena_ciapocka ja som tiez nechcela vybavovat. Ale potom tak nejak to vyslo a som bola neskutocne rada!

cukor
7. júl 2011

@asandys ..ja pijem caro

lucia1407
7. júl 2011

Ahojte, tak ja som bola dnes v Saci na tej prvej poradni. Slo to celkom dobre nebolo ani vela ludi.Prisla som tam rano na ultrazvuk o 8:45 a cakala som tam asi hodinku aj to len preto lebo doktor prisiel az o 9:35.Bol to dr. Tomasu len pozrel to co trebalo, nic nekomentoval 😒 a ked som sa opytala ze co a ako tak len strucne odpovedal ze vsetko ok.Do poradne som cakala asi pol hodinku , sestricka bola mila usmiata aj sme pokecali kym vypisala vsetky papiere , zmerala tlak , vysetrila moc , potom prisla dr. Pankuchova vysetrila ma , aj ona bola mila, vsetko co som sa pytala mi vysvetlila a objednala ma na 15.7 hned rano na 7:30. No a potom som sla este na to poucenie o epi . Cakali tam uz 2 zeny ale dnu sme isli vsetky naraz takze to bolo super ze som tam nemusela cakat 🙂 Bolo asi 11:10 ked som odchadzala. Takze v celku som bola spokojna a o to viac ze je vsetko ok 😀

cervena_ciapocka
7. júl 2011

@lucia1407 Ja som tiež tak nejak to všetko na prvý raz postíhala 🙂
a prosím ťa od kedy robia ráno poradne?

janka196
8. júl 2011

caute baby tak sa idem pochvalit krasnym synatorom. vypytal sa na svet v nedelu 3.7.2011 o 16.45. 3550 g a 49 cm. porod bol rychly nestihla som ani epi. od kontrakcii som porodila o 2 hodiny a 45 minut 🙂 maly je k svetu krasne papa. neskor dam recenzie a postrehy. v celku som ako tak spokojna ale ocakavala som viac na sukromnu nemocnicu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre