Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

blackcat8885
31. jan 2013

@maca20 Ja chodím k Dosedlovi,budem u neho aj rodiť a nemám žiadne výhrady.Stále ma vyšetrí,spravia CTG a merajú tlak.Moč mi kontrolovali raz.Myslím,že má dobrý prístup.Ja som po termíne,spravil mi Hamiltona a iný lekár by už dávno chcel dať vyvolávačku.Akurát sme sa dohodli dnes,že ešte počkáme a dáme vyvolávačku bud.týždeň ak to nepríde aj to mi dá tabletku vraj to tak menej bolí ako ked sa vyvolávačka pichne.Myslím,že je za spontanny pôrod a čo sa týka nástrihu ak si vyberieš mladšieho lekára/ku tak sa skôr dohodneš na nenastrihnutí ako s tými starými.

piacere
31. jan 2013

@maca20 rodila som pri Dosedlovi, chodila som k nemu na kontroly od nejakého 33tt (tak si ma volal) a nikdy som nečakala 🙂 Termín mi dal vždy v čase jeho služby (raz ráno o pol deviatej, inokedy večer o pol ôsmej 😉 ) . Vždy ma vzal hneď, vždy mi urobil plno fotiek z utz 😀 Všetko vysvetlil, manželovi vždy podal ruku. Ja už teraz roním krokodílie slzy, že sme sa presťahovali na západ a ja som tehotná... lebo viem, že druhý pôrod budem musieť absolvovať u iného pôrodníka... a to som po prvom pôrode tvrdila, že ak budem ešte niekedy tehotná, tak za ním pôjdem aj na kraj sveta... žiaľ, nie je to také jednoduché.... 😒

lauberge
31. jan 2013

ahojte mamicky a buduce mamicky, rodil tu niekto u doktora G. Totha? Je to moj doktor, zacala som k nemu chodit od 36tt a som uplne spokojna, zatial, porod sa nam blizi, ccao tri tyzdne 🙂 tak sa tesime.

kacenka78
31. jan 2013

@lauberge ja som v auguste chodila tiež k dr. Tothovi, stihla som tri poradne a potom sme plánovali poros, po tretej poradni som ostavala už v Šaci..pôrod bol vyvolaný a pán doktor stihol dojst k pôrodu, ked som už tlačila, ale bol súper, ja som bola spokojna 😀

cukor
31. jan 2013

@matamoh ....jasné že by si mala brať nejaké vitamíny----a vlasy ti budú padať na to sa priprav....

akknaj
3. feb 2013

Ahojte mamicky a buduce mamicky, rada by som sa opytala ci mi viete povedat ake su teraz ceny izieb a sluzieb , rada by som isla rodit do Sace.dakujem

zuzulla7
3. feb 2013

@akknaj
Ja som bola pred rokom a pol a mala som klasickú izbu bez príplatkov ( normálne s bielymi babami- čierne majú izbu zvlášť 🙂 ) ale myslím že sú tam izby za 10 a 15€ ( 2postele) a potom myslím že jedna za 30€ a druha za 40€ ale to si už sama na izbe, kožené kresla atď

akknaj
3. feb 2013

@zuzulla7 Dakujem za odpoved 🙂

akknaj
3. feb 2013

@zuzulla7 a mohla by som sa opytat ako si boal spokojna s personaloma celkovo s izbou?

zuzulla7
3. feb 2013

@akknaj
Jaaaj no veľmi som bola spokojná 🙂 Dodnes spomínam na našu izbu kde sme boli mamičky v podobnom veku a kecali spolu do jednej rána- ako na chate 🙂 sestricky co nosia deticky sú veľmi milé a vždy pomôžu ak je treba a sestricky zo šestonedelia sú tiez v pohode.

kacenka78
4. feb 2013

@akknaj ja som bola v auguste v Šaci, tak na starom sestonedeli mas nadstandard za 10 a 18 €, líši sa to nábytkom, v tom za 18 je dreveny nabytok.... a potom nové oddelenie máš izby za 35, 50 a 70 € tuším.....

marikamtv
4. feb 2013

ahoj,my sme tam boli pred mesiacom,izby su standardne - bez poplatku a nadstandardne- za 10,18 - tie su na starom oddeleni, za 35, 50 a apartman ajpre otecka za 70 na novom oddeleni.
sestricky ako na sestonedeli tak aj na novorodeneckom su super, ochotne poradia,pomozu, pichnu proti bolesti kedykolvek 😀 😀 😀 odporucam a ja by som inde ani nesla, nakolko starostlivost je prvotriedna ako o mamicku,tak aj babatko a babatko vysetria ovela lepsie a prekontroluju ci je vsetrko ok tak ako nikde inde a mam istotu je je uplne zdravucke 😲

rybicka2
5. feb 2013

Rodili ste niektora u Richnavskeho? Je sanca porodit bez nastrihu? Vdaka

jlp
7. feb 2013

@kacenka78 ahoj, som dnes len tak nostalficky nazrela do skupiny a koho tu nevidim?....my uz snazilkujeme opat, tak snad sa zadari a dam rande s Dosedlom tento, pripadne na jar buduceho roka 🙂

kacenka78
7. feb 2013

@jlp tak to Matejko musí byť dobre dieťatko, ked chcete hneď druhého drobca😀 tak nech sa čo najskôr zadari, my sme si to už odrodili :-P

jlp
8. feb 2013

@kacenka78 dakujeme, hej je peckove pohodeve babo...az nechapem niekedy po ko je taky pokojny ...no on nam to asi ukaze v obdobi zdoru, pripadne ako pubertak ach jo...ked bude taky ako ja, tak sa "mam" na co tesit

kacenka78
8. feb 2013

@jlp no náš prvý Matej je loptoš, a aj ako drobec bol oveľa živší, nepokojnejší....toto drobuliatko je tiež kludne pohodove dieťa :D prvýkrat zaplakal, ked mal skoro dva mesiace :D ale už vie ukazať samozrejme aj hnev, ale je uuuuuplne odlisny, ako prvorodeny :D

jlp
8. feb 2013

@kacenka78 no Matej place minimalne, skor krici, ked sa mu nieco nepaci - od do 4 mesiacov nevyronil ani slzu - ockovanie neratam - a teraz sa skor durdi, ked nie je nieco podla jeho vole, alebo pomaly krrrrrrmim 🙂

kacenka78
8. feb 2013

@jlp tak to si mozu s nasim Filipom podat ruky, su rovnakí :D

valerika02
8. feb 2013

Ahojte maminky,
chcela by som sa s vami poradit. Citala som tu vela vasich prispevkov a som na 90% rozhodnuta pre porodnicu v Saci.
Termin mame zaciatkom maja, ale asi to bude skor april pretoze nas planuju na sekciu 😒 .
Keby ste mi vedeli poradit, ze ako mam postupovat bola by som vam vdacna. Byvam asi 100km od Kosic aj napriek tomu chcem rodit v Saci (osobne dovody).
Momentalne som v 28tt. Je lepsie si vybrat lekara? alebo to nechat na nahodu? Nikoho tam totiz nepoznam, len tu z diskusii som si urobila aky taky prehlad. Ked si lekara nevyberiem kedy mam ist 1x do Sace nahlasit sa na porod? Musim tam najprv zavolat a objednat sa? A potom to ako dalej funguje? Musim chodit kazde 3 tyzdne tam do poradne, alebo mozem nadalej chodit k svojmu gynekologovi a az tesne pred porodom (podla dohody) prist do Sace?
Uz ma pomaly chyta zufalstvo...nema mi kto poradit a termin sa neuprosne blizi... 😅

daduska8111
8. feb 2013

@kacenka78 suppeer aj ja som rodila v auguste 2012 v saci a tiez mam malicku 5 mes. a 3 tyzdne.. na akej izbe si lezala?? ja na starom sestonedeli, izba c.3.... obycajna... nemala som stastie na nadstandart bolo plno a horuuuuuuuco

rolak
8. feb 2013

@valerika02 osobne si myslim, ze na posledne poradne sa chodi do nemocnice, opytaj sa svojho gynekologa. Mne automaticky povedal, ze odvtedy a vtedy uz nepojdem k nemu na poradnu ale do sace. Neviem, ako to je, ked mas nemocnicu daleko....spytaj sa gynekologa. Ja by som nemala dobry pocit, keby som dosla do nemocky az na porod a predtym o mne nikto nic nevedel ani ja o nich...

valerika02
8. feb 2013

@rolak Moj gynekolog mi len povedal, ze po 30tt by uz bolo dobre vybrat si porodnicu a ist sa tam nahlasit....
Len teraz neviem ci tam mam ist len tak naslepo (aby som nesla 100km zbytocne), alebo sa tam objednava... ako su tam poradne...ako to tam maju lekari rozdelene...
Je tam nejaky odbornik na sekcie 😕 🙂 ? Nevies kolko tyzdnov pred terminom planuju sekcie?

rolak
8. feb 2013

@valerika02 ja som mala sekciu u primara richnavskeho, ale podla mna su vsetci dobri... Ja som rodila presne v termine, ale pokial viem tak sa robi sekcia 2 tyzdne vopred? Alebo tyzden? Nenajdes ba ich stranke nejaku infolinku??? Napr. Ohladne predporodnej pripravy? Tam som volala a velmi mila pani mi vselico povysvetlovala....

valerika02
8. feb 2013

@rolak A ty si mala primara dohodnuteho? Kolko sa vlastne plati, ked chces konkretneho lekara?

rolak
8. feb 2013

@valerika02 na ich stranke v sekcii kontaky je formular, napis im mejl so vsetkym, co chces vediet a ak sa ti nebudu dlhsie ozyvat normalne by som volala spojovatelku, ze chces u nich rodit, si zdaleka, ze nech ti da niekoho, kto ti povysvetluje aky je postup.

valerika02
8. feb 2013

@rolak
OK, tak velmi pekne dakujem za info 🙂

bonnie1
8. feb 2013

@valerika02 na sekciu je v podstate jedno kto ti ju spravi tam su super vsetci..ked mas rizikove na rizikovu poradnu sa chodi od 34 tt a na normalnu poradnu od 36 tt a kazdy tyzden. ked si chces niekoho vybrat len chod za nim a dohodni sa. alebo si zazmluvni. oni si ta potom budu planovat k sebe na poradnu. ked nechces nikoho len tam budes chodit a prezrie ta lekar co bude mat sluzbu 🙂

lalilala
8. feb 2013

@valerika02 aj ja som mala primára a je jednotka ;)

valerika02
8. feb 2013

No ja len neviem aky je tam postup. Mam skusenost, ze ked nemas niekoho "vybaveneho" tak si ta sotva vsimnu. Je to aj pripad Sace? Keby som chcela konkretneho lekara kolko ma to bude stat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre