Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

luci79
17. jan 2009

Ahojte, gratulujem vsetkym novym mamickam a miminkam prajem hlavne zdravicko a, aby z nich mali rodicia len vela radosti... 😵
Ddmoxy, tak dnes nam s Jakubkom bolo fajne, stravili sme pekne popoludnie s Vami aj ked kratko, ale dufam, ze kocikovanie si zopakujeme 🙂 ... Uz teraz sa na Vas s Ellou tesime... A aj na 'tvrdohlavucku' Mirku 😀 , ak sa rozhodne prist 😵
Pekny vecer

ddmoxy
17. jan 2009

luci79, tak ty si rychla....uz stihas aj pisat? 😉 Ano bolo super...neboj teraz budem mat viac volna-dufam ☹ ....a pridem ja za tebou...ty to mas viac komplikovane....ale dufam,ze este pridete.... 😉
Vybozkaj Jakubka.....moj krasny okaty....posielam pusu...

luci79
17. jan 2009

Ahojte dievcata, chcem sa opytat ci nema niektora zaujem o prebalovaciu tasku, znacky WALLABOO, vysokej kvality. Uplne nova, s vysackami...
Nevhodny darcek... Jednu uz totiz mam...
tu je link:
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

dartka17
17. jan 2009

Ahojte...malicky sa mi od vcera vecera do teraz pokakal uz 4krat ☹ Doteraz zatial doma nekakal ani raz...myslite, ze je to v pohode? Neplace, papa v pohode, nemam pocit, zeby ho bolelo brusko.
Snazime sa navyknut na 3 hodinovy rezim, doktorka ma zbabrala, ze preco ho kojim kazdu hodinu. Ale tak mi to povedali este v porodnici, zevraj aby sa mi vytvaralo mliecko, kedze sa mi zacalo tvorit dost neskoro. Teraz je to uz lepsie, je spokojnejsi. Ked som ho kojila casto, nemala som dost mliecka. Zatial nedokrmujeme. K detskej lekarke mame ist az o mesiac. Nie je to dost neskoro? Myslela som si, ze s takym babatkom by som mala absolvovat viac kontrol.
Konecne ma az tak neboli rana po nastrihnuti, uz si dokazem aj cupnut. 😉 no nafukovacie koleso mam pri sedeni stale po ruke 🙂

luci79
18. jan 2009

Ahoj Dartka, nemyslim si, ze je to vela... mi ked sme prisli z porodnice tak Jakub kakal po kazdom papani. Teraz raz za den 🙂
A malemu davaj mliecko kedy si on pyta, nie kazde tri hodinky, nie stale to vydrzi 😉 . Nas ma rozne intervaly aj po dvoch mesiacoch, raz si pyta po 5hodinach inokedy uz po 2hod. a v noci nam vydrzi dokonca 7-8hodin bez papania 😵 . Ja si myslim, ze treba pocuvat jeho 'potreby'.
A az po mesiaci na poradnu? Ked sme dosli z porodnice tak k nam prisla hned na druhy den sestricka na kontrolu a potom este dva dni chodila detska pediatricka. A po dvoch tyzdnoch sme sli ku nej na prvu poradnu... Ale asi je to individualne alebo je to skor na lekarke? Ja neviem...
Dartka zmen si pas, si v 44tt 😀

deni_v22
18. jan 2009

luci79, som si pozrela tvoj albumik, maly je fakt zlaty, a s tym motylikom na krste 😎
zhanala si tu nejake informacie ohladom plavania, chystas sa chodit s malym? mam podobne staru dceru a tiez som uvazovala o plavani, ale neviem ci nepockat radsej na teplejsie pocasie, teda az od pol roka zacat...

dartka17
18. jan 2009

Ahoj luci79, dakujem za radu. Dnes uz kakal 3krat, no v knizke som sa docitala, ze niektore babatka kakaju po kazdom kojeni, tak som pokojnejsia. A malicky je velmi dobrucky, kludny...v noci spinkal skoro 6 hodin...tak sa tesim :D
My sme boli u detskej lekarky po 3 dnoch, co nas pustili z porodnice a potom az 16.2. S klbmi mame ist v 4. tyzdni. A este do Sace 19.2. na USG.

luci79
18. jan 2009

Deni, dakujem za maleho, je to nase okate zlaticko. Vidim, ze ty si rodila tyzden predo mnou, to bol termin podla MS, ale potom som prenasala.
A s tym plavanim aj ja pockam a pojdeme od pol rocka, mozme chodit potom spolu 😉 ... Nasla som aj niekde na nete, ze plavanie je aj v Saci za 170Sk, co si myslim, ze je vyborna cena, pretoze vsetko, co som videla tak pod 300Sk som nic nenasla ☹ ...

deni_v22
18. jan 2009

luci, tak to by bolo fajn chodit spolu na plavanie, pockame do aprila, maja, nech je teplejsie vonku a hor sa na vec 😉

ddmoxy
19. jan 2009

deni,pozeram ze aj ty mas 2 kocky 🙂 🙂

deni_v22
19. jan 2009

ddmoxy, no popravde ja ich mam doma tri, zije s nami aj manzelova dcera, ma 11...takze chudak tatko, sme nanho v presile 😉

ddmoxy
19. jan 2009

no to ano....tak ako my....este vyskusame tretie,lebo nas ocko chce chlapca...som zvedava ci mu to vyjde... 🙂 🙂

hankky
19. jan 2009

ahoj mamicky a tehulky, ako sa mate? 🙂
u nas vsetko v pohode, posledne dva dni sice po veceroch placeme ale nie je to take hrozne ake to bolo prve dva tyzdne. A mali sme vcera navstevu a bol tu aj 11 mesacny chlapcek tak neviem ci nebola z toho vcera rozrusena 😒
Ale v noci prespala 9 hodin 😀 uz sa to stava celkom pravidelne..zaspi okolo osmej a zobudi sa o 4 rano 😵
Inak chcem sa opytat, natieram jej tvaricku calciovou mastickou...ale ona si stale "babre" do tvaricky a potom dava ruky do pusy...teda ona si ich chce dat do pusy ale pri tom ako sa nevie trafit 😀 tak si pochodi ruckou aj po lickach kde ma mast...nemoze jej to robit zle? viem ze sa ta mast dava aj na bradavky pri kojeni len neviem ci sa potom pred kojenim musi zmyvat alebo nie ☹ Neviem ju totiz upne ustrazit aby si nedavala rucky do pusy 😅
Pekny den vsetkym

ddmoxy
19. jan 2009

hankyy.....aj moja to robi...nemoze to byt skodlive,inak by nas na to upozornovali a ked sa dava mast na bradavky,tak ju aj tak uplne nezmyjes pred papanim,takze je to o.k. podla mna......
vcera mal asi kazdy navstevu 🙂 🙂 🙂 aj my....

deni_v22
19. jan 2009

hankky, alebo skus dat tensiu vrstvu kremu a castejsie, aby sa skor vstrebal a nebol na povrchu...My sme tie vyrazky mali tiez, ale dr nam na to dala Holtov krem, sice strasne smrdel, ale sa hned vstrebal a aj rychlo pomohol

inak my sme mali navstevu v sobotu 😉

hankky
19. jan 2009

dik za rady 😉
skusam jej davat tenku vrstvu ale ta mast sa nejak nevpija...a strasne sa z nej leskne 😀 je smiesko ked je namazana...ale zase kyve hlavickou zo strany na stranu (teraz toto trenuje vo velkom 😵 ) takze sa jej to aj zmaze dole. Ale tiez som si myslela ze ked sa dava na bradavky tak nemoze byt velmi skodliva.
No vsetci chcu vidiet deticky 😀 nam skoncilo v piatok sestonedelie tak sa to rozbehne, aj ked sme mali aj doteraz navstevy, ale to len velmi blizky chodili a stale ti isty takze si na nich uz asi aj zvykla.
V sobotu mame naplanovanu dalsiu navstevu 🙂 to tiez pride aj dalsie male babo...no male...ma 2,5 roka a rozpravala sa s Natalkou ked bola este v brusku tak ju mozno spozna po hlase a nebude taka nesvoja z navstevy 😅

deni_v22
19. jan 2009

Nasa Dianka je zase taka spolocenska, jej nikto cudzi nevadi, hlavne ze ju nosia na rukach 😀 . Akurat dnes, ked sme boli u lekarky (zachripla, chuda moje male), tak ta ju isla vysetrit so zelenym ruskom na ustach, mala sa jej zlakla a spustila taky vreskot, ze som vobec doktorku nepocula, co mi hovori, pozbierala som recept, kriciace dieta a pratala sa prec 🙄

andyika
19. jan 2009

ahojte
tak vidim, ze tato tema tu zije o 106 😉 🙂
my sa mame tiez dobre. v noci spinkame 2-3 hod. teraz to bolo trocha hore hlavou, pretoze som mala vysoku teplotu, nevedael som ci mozem kojit alebo nie. no ale lekarka povedala, ze nech kojim cim castejsie, pretoze pri teplotach castokrat odchadza mlieko. tak som maleho budila aj v noci niekedy po hodine, pretoze mi zacal tvrdnut prsnik a ja som sa bala. takze ja uz som ok, ale maly je teraz z toho mimo a niekedy pyta papat uz po 1hod. uz som si aj myslela, ze nemam dostatok mliecka....tak neviem ako to mam zistit.

tie vyrazky na tvaricke mame aj my, a moze to byt aj od zimi ked kocikujete,...tiez som zacala pouzivat kalciovu mast.
nas maly ma uz 4650g a 58cm 😵 😵

luci79
19. jan 2009

Andyika, no maly je riadny macek 😀 ... Nas je o mesiac starsi a este nema 58cm 😅 ... Tiez mas co nosit na ruckach, taku vahu 😉 .. Necha sa nosit na ruckach alebo spinka pekne v postielke?

daniela84
20. jan 2009

ahojte baby nemate zaujem o vlhcene utierky pampers, 63 kusove balenie s aloe vera, za 65 Sk jedno balenie. ak ano kontaktujte ma cez ip, okrem toho vam viem zohnat aj lacne bodynka, dupacky a podobne.

dartka17
20. jan 2009

ahojte...chcela by som si kupit nejaku knizku o babatku (pocas tehotenstva som cerpala informacie z knizky tehotenstvom od pocatia k porodu a bola som s nou velmi spokojna)...ak nejaku mate a ste s nou spokojna, poradite?
a takisto by som chcela nejake lehatko pre maleho, ale je ich tak vela a vobec neviem, ktore by bolo najlepsie...poradite? Dakujem

chuchu86
20. jan 2009

ahojte baby, minulý týždeň som bola v Šaci na ultrazvuku a na RI u dr. Linkescha, bol zlatý, prezradil mi aj to, že budem mať chlapčeka. Ja chodím do Moldavy ku dr. Fockovi, nemám s ním dobré skusenosti.
Je tu niekto ešte kto ho pozná ?
Nebola niektorá z Vás v pondelok v Šaci na ult. ?

mimi16
20. jan 2009

Ahoj chuchu,neviem ci sa pytas na dr.Linkescha,kedze pises ze si unho bola.Z vlastnej skusenosti ti ho mozem vrelo doporucit.ja som unho rodila 3.1 aj predtym som ho navstevovala a je to uzasny lekar a aj clovek.Urcite si ho dohodni porod.Ak potrebujes nejake info tak kludne.Ked bude nas maly pokladik spinkat tak ti rada odpisem. 🙂

chuchu86
21. jan 2009

Ahoj mimi, dakujem ti,že si odpísala, čím dalej tím viac sa bojím pôrodu, možno aj preto lebo čítam o tom v knižkách, som vystrašená. Vlastne ako to bude prebiehať ? Ked odtečie plodová voda už musíme do nemocnice ? Alebo stačí ked už budem mať aj bolesti ? Čo ma čaká potom v nemocnici ?
Kedy by som mala zbaliť veci pre seba a pre bábo ? Čo vlastne budem potrebovať ? Každá píše inak zoznam vecí.
Ako to je s izbami, to kedy budem môcť vybrať, dohodli sme sa s mangelom, že by sme chceli nadštan. izbu, aby mohol byť s nami kedykoľvek.

ddmoxy
21. jan 2009

chuchu86....ked pojdes do poradne do Sace,tak popros setricku a ona ti izby urcite ukaze.ja som bola tiez na nadstandarte za 800Sk...mam aj foto,ale je lepsie vidiet.Nicoho sa neboj.Vsetky sme to zvladli.Lilly tu uz tie izby dost detailne popisala.Mozem ti to poslat ak chces.
A ked ti odtecie plodova voda,tak urcite chod do nemocnice.Ak nie tak si trosku pockaj doma.Inak budes bolesti prezivat tam.Lepsie je to doma.Mas uz aj lekara kto ta bude rodit?alebo nechces?Lekari ti vsetko vysvetlia,neboj.Ja som strasne bojazliva a zle prezivam bolest a budem mat aj tretie babo.uz teraz to viem.kazda jedna sa boji a potom si na to trufaju este raz 🙂 🙂 🙂

lilly
21. jan 2009

chuchu, na str.24 som opisovala izby, kolko stoja a cim sa lisia. 🙂
chodis k Fockovi? Ved to je taky stary chren uz, poznam ho, sice som k nemu nechodila, ale moja mama mu kedysi robila sestricku, ako aj Kolenicovej.. no jedno lepsie ako druhe 😖 🙄 Preco focka nezmenis napr. na Lendaka v Turni, on je super, ja chodim k nemu, aj ma odrodil, akurat mal sluzbu 😵 Si z Moldavy?
A je normalne, ze sa bojis, aj ja som sa bala, kedze som nevedela, co mam cakat.. a hocikto ti opise svoj porod, aj tak bude tvoj iny a budes ho inac prezivat, kazda inac vnima bolest, u kazdej to inac prebieha.. no ked to uz nastane, tak to budes brat normalne, ze to tak ma byt, aj ked to bude boliet ako svina a budes len cakat, kedy to konecne skonci, ono to bude a nakoniec budes mat krasny balicek pri sebe.. 😵 😉 tiez bol ten moj porod vselijaky, no viem urcite, ze chcem este jedno 🙂 A co mne velmi pomohlo, bol epidural, bez neho by som asi umrela od bolesti, takze dalsi porod urcite s nim 🙂 je to fakt super vynalez 🙂

chuchu86
22. jan 2009

ahojky lily - vlastne ja som ku nemu nechodila - nebola nikdy kím som neotehotnela, na začiatku som chodila do práce, tak som to nebrala tak vážne, a teraz už pomaličky blížim ku koncu tak preto nechcem. Ale som počula, že on chce končiť s kariérou 😀 , a že príde na jeho miesto Lendák. Moja stará mama taktiež pracovala u neho.
Ja som priamo z Moldavy.

chuchu86
22. jan 2009

ešte sa chcem spýtať - píšete na tej 24. stránke o vizitách, to vlastne ako vyzerá, príde lekár, ty si tam vlastne bez nohavičiek , medzi nohami vložky ? Kto robí kontrolu vložiek ?

lilly
22. jan 2009

ahojte, chuchu aj ja som z moldavy, aj andyika tuto z diskusie 😉 no z tej malej foto neviem, ci ta poznam..
no na vizitach je to asi tak, ze na malej vizite pride lekar a sestricka, ked su ohlaseni, tak uz si vyzlecena, on sa ta spyta ako sa mas, kukne sitie a bezi prec, rychlovka proste.. niekedy sitie ani nepozeraju, obcas prehmataju brucho.. na velkej vizite je tych lekarov viac, 3-4, + sestricka, ten lekar, co robil malu vizitu zreferuje o tebe primarovi a vacsinou oni uz nepozeraju na vlozku, tiez sa spytaju ako sa mas a idu dalej.. nic hrozne to nie je.. 😉

chuchu86
22. jan 2009

ahoj Lily, andyku poznám len z videnia, ale jej manžel je mi dosť povedomý, viem že bývaju v Mokranciach,
ja som bývala na námestie mieru ale teraz bývame na novej ulici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre