Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

daniella1978
2. okt 2009

Ahoj Valhali

chcem sa opýtať aký je rozdiel epiduralka a spinal . Možno trošku trápna otázka 😒

traktor
2. okt 2009

no ja som chodila na kontroly k dosedlovi to mi povedal cas a vtedy som prisla, urobil mi ultrazvuk....a nikdy som zan neplatila...izbu som chcela obycajnu...aj ta mi prisla ako nadstandard/ predtym som rodila na mojzeske tak kto to tam pozna vie o com hovorim/ na izbe sme mali aj wc, aj sprchu....skoro vsetko ako na nadstandarde- takze ani zaizbu som neplatila...ja som vlastne neplatila vobec nic...ako somuz pisalapredtym ani za porod som nedala peniazky...pri kontrolach som dala flasu, kavu....a dosedla bol aj tak neskutocne ludsky, vsetko mi vysvetlovallllnaco pisat...skratka skvely clovek 😉

zanzi22
2. okt 2009

jawan-rozdiel medzi 2postelovymi za 400 a za 800 je,ze v tej drahsej mas plavajucu podlahu a chladnicku a trosku krajsie vybavenie.inac nic.a na prijme sa ta spytaju,ci chces nadstandard alebo ne a ti povedia ktore izby a za kolko su volne,tie za 250 su vacsinou obsadene.
daniella-epiduralku ked chces si musis zaplatit,stoji to cca 4000sk,to ti zmierni bolesti pri porode a spinal je cisarsky,pri ktorom si pri vedomi,len ta od pasa dole umrtvia.cize vidis hnes babatko.

traktor
2. okt 2009

no a viem ze sa plati za nadstandardnu izbu, nadstandardnu salu, otec pri porode, epidural...

traktor
2. okt 2009

a epidural mi hovoril ze vecsinou prvorodicky, ze druho, treto...uz aninie tie uz vedia o com je porod.... 🙂

traktor
2. okt 2009

veru rozdiel je len vo vybaveni...tak preto som chcela len obycajnu izbu, telku a plavajucu podlahu som nepotrevbovala mala som krajsi objekt na pozeranie 😀 😉

daniella1978
2. okt 2009

baby dakujem vám , myslím si že epiduralku mi ani nebude treba , prvýkrát som rodila cisárskym a aj teraz by som mala tak mi aspon povedala moja lekárka

traktor
2. okt 2009

tak daniela vsetko nech ti dopadne ok...a nech sa ti narodi krasne, zdrave babulko 🙂

ewana73
2. okt 2009

traktor:to naozaj bol rozpravka taky neprijemny?? 😲 my sme boli u neho 2x a myslim,ze mal k am velmi dobry pristup... no mozno preto ze sme si to platili ... 😒

daniella1978
2. okt 2009

traktor
práve som hovorila s dr. Dosedlom objednal ma na 12.10 na ultrazvuk ...tak teším dúfam že bude všetko ok a aj dúfam že mi povie pohlavie 😀 ....velmi pekne dakujem

ewana73
2. okt 2009

daniella1978 : a kedy mas termin porodu??

daniella1978
2. okt 2009

ewana73

až vo februári 20. ešte mám dosť času 😎 prečo sa pýtaš ?

ewana73
2. okt 2009

jaaaj,tak to este mas cas.. 😉 pytam sa len tak,ze uz si sa objednala k dosedlovi,myslela som ,ze uz mas teda pred porodom.. lebo mne povedala moja doki n gynde,ze sa mozem objednat do sace az po tom co mi ona da "odporucenku" a k nej idem az 15.10.a to sa mi zda nejako neskoro ...

traktor
2. okt 2009

ewana...dobre si to povedala...ze ste si platili...kto neplati / a riadne/ nie je pre rozpravku clovek....on predtym robil na mojzeske tam som rodila vsetky 3 deti / matko je v saci 😉 / s tou prvou som lezala komplet cele tehu...a mala som moznost ho vidiet...taky doktor co najprv rozprava o cene...skoda reci...staci si aj tuna koniku najst o nom tzemu...baby to tam krasne pisu...

traktor
2. okt 2009

daniela urcite ti povie co cakas, a mozno ani nebude musiet urcite to rozpoznasaj sama 😀 , ja ked som bola uz mal ten 4D ultrazvuk / robil mi ho ako prvej 😀 /tak sa ma pytal - chcete vediet co to bude?a ja ze nie vidim to, matko sa nam ukazal v plnej krase 😉 , / inac v ultrazvukovej miestnosti je nastenka a na nastenke su fotky a je tam nas matko v brusku- to babenko co si drzi hlavicku 😀

traktor
2. okt 2009
jawan
2. okt 2009

tak bola som dnes na ultrazvuk tam mali vazi 1700g a otocil sa mi naspät hore tak dokto povedal ze ma na to 3 tt aby sa otocil dole hlavickou lebo inac to bude asi cisarsky tak dufam ze sa otoci cisarsky by som velmi nechcela ja chcem ist cim skor domov s porodnice dala som aj do mojho albumu fotky z dnesneho ultrazvuku 😀 😀 😀 je krasny myslim ze sa podoba na manzela ale mama mi povedala ze ma moju pusu tak uvidime 🙂 🙂 🙂 🙂

lusilala
2. okt 2009

EWANA73,niesi sama co ma take nepokojne dni aj noci,,moj malý tiez je neustalle v pohybe aj som sa pytala doktorky ci to nemoze byt pre nejaký problem dnu ale povedala ze je to len aktivitou dietata.Ja uz som skoro na konci a stale je malý aktívny,niekedy ma to az zlosti lebo je to uz bolestive a to je jedno ci som v klude alebo v pohybe a noci tie su prebdene,ale tie nase pokladiky zato stoja...

lusilala
2. okt 2009

babenky,neviete,ako to je ked pojdem s babatkom s porodnice domou autom,musim ho mat v autosedacke alebo staci len tak na rukach,,,,lebo neviem si predstavit dat ho do autosedacky aj s perinkou,neviem ako to riesia teraz maminy,,poradte.

aeouliana
2. okt 2009

ewana: aj moj zbojnik kope ako divy... 😀 vcera som vstavala o 5:15 rano, lebo som uz nevedela lezat tak sa vrtel.

traktor: aj ja som pocula o Rozpravkovi, ze nic moc... 😒 ale osobnu skusenost nemam....

daniella: myslim, ze cenovo to budepodobne. pocula som Dosedlu ako hovoril, ze napr. za komercak sa bude platit 65 Eur a u Dankovcika je to 67 Eur a vsetky ostatne ceny porovnaval s Dankovcikom. myslim, ze tam nebude velky rozdiel. vlastne od oktobra spustili nejaky novy objednavkovy system na 3D..aspon tak hovoril asi pred 2 tyzdnami.

traktor
3. okt 2009

lusila pri odchode s nemocnice mozes pouzit vanicku s kocika nielen skrupinku, je to povolne ale len ten jeden den 😉

traktor
3. okt 2009

a k ultrazvuku este tolko ak si dosedlova pacientka tak zan neplatis nic...

traktor
3. okt 2009

...u inych doktorou v saci neviem ci sa plati...

lusilala
3. okt 2009

Oki diky mooc...Som druhorodicka ale aj tak som stoho vsetkeho tlk....to uz stresy z porodu 😀

traktor
3. okt 2009

keby si videla mna ked som bola tehu tak by si sa divile ze az...a ze 4rodicka... 😀 😀 😀 stresovala som jak.... 😀 / ale ono to mozno bolo aj tym ze som isla rodit do uplne inej porodnice a k doktorovi ktoreho som nepoznala -ale som rada aj za doktora aj za nemocnicu, keby som mala mat dalsie dieta/ co uz urcite nebudem 😀 😀 / tak rozhodne by to bolov saci a pri dosedlovi... 😉

lusilala
3. okt 2009

😀 ja uz ani spat neviem od nervozity a to este mam cas.Ja som rodila prvu malu v saci pred 4 rokmi a to som uz potom nechcela ani za svet satcu lebo som nemala nikoho vybaveneho a som sa tam trapila v kontrakciach 18 hodin a len na 2 prsty otvorena a aj tak nakoniec som sla na cisara,tak to ma tak odradzalo aby som tam sla ale tak inak tam bolo super tak som si to rozmyslela.Toto uz bude moje posledne tak to chcem mat pekné 😀

traktor
3. okt 2009

aj ja som hovorila ze patko je posledny...a prisiel matko 😀 😀 😀 😀

lusilala
3. okt 2009

😀 😀 😀 tak hadam mna to nepostretne,stačí ze mala je aktivna a isto bude malý raz tolko aktívny,tretie to uz by bolo namna moc 😀 😀 este som mlada,mam slabe nervy 😀

traktor
3. okt 2009

ja som myslela ze matko bude velmi uplakane babo, malasom stresove tehu / zle triple testy/ a k tomu 3 deti....ze pohoda 😀 😀 , a nakoniec sa nam narodil uzasny cloviecik ktory vecne len spi...nema ziadne koliky, ziadne boliestky...ani nevieme ako place 🙂 takze pohoda...

valhali
3. okt 2009

daniella, pri sekcii je rozdiel medzi epiduralom a spinalom ten, ze kazde sa picha inde a je aj rozdiel v umrtveni. Epi sa picha mimo miechoveho kanala a spinal priamo na jeho koniec,cize aj umrtvenie od pasa nadol je uplne. Pri spinale necitis nic,pri epiduralke citis tlaky, tahanie...ale ak mas planovanu sekciu,tak epidural nedaju. Vtedy je moznost vyberu iba medzi narkozou a spinalom. V epidurale rodia cisarskym tie, ktore zacali rodit prirozdene a uz im ten epidural pichli. Vtedy len napichnu silnejsiu davku a ide sa na sekciu...

jawan,tak maly pekne pribral 😉 ten moj za skoro 2 tyzdne pribral len 100g ☹ ,ale on to urcite dobehne a mozno este budem prekvapena,ake baculate babo to bude pri narodeni 🙂 Aj dcerka sa mi narodila lahsia a mensia a teraz je fajna baculka 😅

inac v 20tt som aj ja bola na 3D u dr.Rozpravku..s dcerkou a aj teraz s malym. Ja mam tiez len velmi dobre skusenosti,ale je pravda,ze za usg sme dali 3000sk, teraz tych 100€ 😖 . Ked mu zaplatis,tak je samy usmev a rozprava aj hodinu v kuse. Ale ja som bola spokojna, robil mi usg hodinu a pol, uz mi aj dlho bolo 😝 . A povedal mi,ze ked by som chcela u neho sekciu,nebol by problem. Len tie prachy,co by to stalo 😕 😝 To radsej do Sace a ani som neuvazovala rodit u Rozpravku. Ja som so Sacou velmi spokojna. Ja som mala tu izbu c.8, bola naozaj lepsie vybavena, ale pred 2 rokmi stala 500sk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre