Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lucka87
22. aug 2012

@sunny15 nieje velmi velke ale je vacsie a mlandrave 😀 ved hej kym sa maternica da do povodneho stavu...aj okolo jazvy mam este trosku opuchnute takze viem ze to este trosku potrva ale nevadi mi to a ani priatelovi takze zatial neriesim 🙂

tehulkake
22. aug 2012

juj kocky strasne ma bolia prsiaa, resp. bradavkyuf tak som zvedava, ze co,,, nemate taky problem?

sunny15
23. aug 2012

@lucka87 to sa stava...skusala si si na jazvu davat repikove alebo harmancekove obklady?
@tehulkake mna par dni dozadu boleli prsia-asi sa zväcsuju... 😉

lucka87
23. aug 2012

@sunny15 neskusala som ale vyskusam ked to pomaha 🙂

sunny15
23. aug 2012

@lucka87 ano pomaha...normalne si spravis čajik repikovy alebo harmancekovy...nechas vychladnut a potom si to tamponikom,alebo niecim namacas a tak si pretieras tym vyvarom jazvu....je to dobre na hojenie...u nas to vzdy odporucali pacientkam 😉

bonnie1
24. aug 2012

ahojte dievcata.chystam sa rodit v saci.ja viem ze uz taka otazocka tu bola ale budem rada ked mi nejaka mnamicka poradi.ako to chodi v saci s platenim?kolko ste dali doktorovi za porod?lebo pocula som hororove scenare(pozor nie zo sace z inych nemocnic) ze ked nedate dopredu tak vas odflakne.takze keby ste mi poradili ze ci pred alebo az potom mu mame dat nieco a kolko?a celkovo kolko vyjde porod v saci.dufam ze mi nejaka mamicka poradi🙂pekny den

lucinkax
24. aug 2012

@bonnie1 Ahoj, urcite nie dopredu, a na to by som kaslala kebyze by lekar cakal nieco dopredu . Aj tak ta musi odrodit, a aj tak si to odtrpis ked on bude chciet .... A nehovoriac o tom,ze nepride a potom ta ani neodrodi..... Ved oni maju za to zaplatene, tak nechapem preco niekto robi to ,ze da nieco dopredu a este k tomu za nic.,....
Vies si predstavit, kolko musime pracovat, aby sme mali ciste peniazky v tom,co oni dostanu do obalok ?
Som za dakovne,ak si to zalsuzi lekra,ktory sa snazi aj bez toho.... aj ked na to treba mat povahu, ja by som nikdy nezobrala od nikoho ani euro...

maria.vinea
24. aug 2012

@steva
A izbu si vyberas az ked ta prijmu alebo ako to je v Saci?

maria.vinea
24. aug 2012

@lucinkax
Suhlasim s tvojim nazorom dopredu by som v zivote nikomu nic nedala to nema zmysel
A presne na to myslim ze kolko oni dostanu do obalky k platu su to aj dve tisicky mesacne to je moj typ a ty musis na to robit za nejakych 500 eurmesacne...
Ja sa o tomto rozhodnem az po ... ako to cele dopadne

maria.vinea
24. aug 2012

@bonnie1

V saci je to o inom a hororove scenare si nevsimaj. Ak si prvorodicka samozrejme by som nic nenechala na nahodu. Niesom za uplatky ale za to dakovne - no rozhodne po porode, lekar aj ked si ho vyberies nemusi byt v den porodu s tebou, moze mat sluzbu na zachranke, moze byt niekde v gute na skoleni a podobne.
A do obalky rozhodne daj tolko podla toho v akej si financnej situacii, primerane k svojim moznostiam, ak uz ...
V Saci je dobree mat svojho lekara, ja svojmu zavolam ze uz som tu a on dobehne a idem hned do poradne, kedze je tam jedna vysetrovna co je dost malo na tak velky pocet tehotnych je to dobree lebo nikdy necakam na lekara viac ako desat minut

steva
24. aug 2012

@maria.vinea oni ti ponuknu pri prijati co maju volne 😉

dalilali
24. aug 2012

@bonnie1 ja som rodila v saci 2 krat kratko po sebe obe cisarskym mala som svojho doktora a dopredu som nic nedala az po porode a suma je fozna podla porodu ale hlavne svojich fin moznosti daj tollo kolko si myslis ze ti pomohol a akosa sa staral o teba pocas tehot a porodu

bonnie1
24. aug 2012

@maria.vinea
@lucinkax
dakujem dievcata za odpoved vazim si to🙂
inak este jedna otazocka ze co si tam mam zobrat..zatial len viem ze samoska veci na oblecenie pre male pre mna a potom tie poporodne veci ako nohavicky, vlozky, podlozky, plienky, nocnu koselu kojenecku, tampony do podprsenky kremik na zadocek?zabudla som na nieco?

danka2105
24. aug 2012

@bonnie1 ked pojdes do poradne pytaj si zoznam 🙂 tam mas presne napisane co si treba do nemocnice pobalit 🙂 veci pre babatko ti treba az na cestu domov, lebo v nemocnici bude mat ich sterilne oblecenie 🙂

bonnie1
24. aug 2012

@danka2105 dakujem

sunny15
25. aug 2012

Baby co ste mali planovanu sekciu-kde vam robili predoperacne vys?lebo mne dr.kazal prist rano na vysetrenia....tak neviem-krv si beru oni na poradni?a potom poslu na interne a aro?dakujem pekne 🙂

gabikapatrik
25. aug 2012

@sunny15 ahoj ja som mala plánovanú sekciu v 38 tt pri malom, mala som prísť deň do predu že mi urobia oni všetko a na druhý deň že bude sekcia, lenže mne praska doma voda v noci pred tým ako som mala nastúpiť a nemala som nič žiadne predoperačné a dr čo ma prijímala bola s toho dosť nervózna že prečo nemam atď a ešte aj na mňa zdvíhala hlas prečo vlastne sekcia a čakala na prednostu do 9tej rana , teraz keď pôjdem zas na sekciu tak si dám urobiť u svojho lekára

mimka1
25. aug 2012

ja som rodila v Saci 2x ale pred 10timi a 7mimi rokmi teraz o mesiac to bude ako poprvykrát 🙂 som zvedava...chcela by som izbu sama resp. dve ale niektoré sumy su dosť vysoke.... na nadštandrade ked som bola v 2005 roku mi nosili jedlo na izbu a mohla som tam primat navštevy, je to tak aj teraz? dik

kacenka78
26. aug 2012

@mimka1 ja som sa pred tyzdnom vratila z porodnice zo Sace.... bola som na rovnakej izbe ako v r. 2006, je to izba na tzv. starom šestonedelí, cena izby 18 €/noc, jedlo nám nosili na izbu, a taktiež aj návštevy chodili na izbu a je to dvojposteľová izba.... tie drahšie izby su v inej časti, tzv. nové šestonedelie a tam sú ceny od 35 €.... tá izba kde som bola, je uplne postačujúca, máš tam chladničku, kanvicu, telku... a samozrejme sprcha a WC, ale to je asi na všetkych izbach....

mimka1
26. aug 2012

@kacenka78 ďakujem super, ja som mala tu 10tku mysim, poslednu na chodbe a potom č.8 kedže nas prijali o tyžden nazad kvoli žltačke. Mne netreba vela, len nech možu prisť chalani za mnou aj večer po treningoch. Ešte raz dik 🙂

kacenka78
26. aug 2012

@mimka1 ja som bola na 8-ke teraz aj pred 6 rokmi 😀 tak nech su tie izby volne, ked ich budes potrebovat 🙂

mimka1
26. aug 2012

dam vedieť o mesiac 😎

sunny15
26. aug 2012

a aky je baby rozdiel medzi izbou za 10 a 18eur?

kacenka78
26. aug 2012

@sunny15 nie som si istá, ale asi v zariadení danej izby, v tej po 18 € je hnedý nábytok, podlaha a farebné steny s obrazmi 🙂

14petulka88
26. aug 2012

@kacenka78 V tej izbe som bola tiez v oktobry to sa nove sestonedelie dokoncovalo a stala vtedy 30e za noc :D

kacenka78
26. aug 2012

@14petulka88 no 30 € je vela na takuto izbu, si myslim ... ja som v r. 2006 platila 500 Sk a to som povedala, ze je taka viacmenej adekvatna suma za tento typ nadstandardu... tych 18 € je teda viacmenej v pohode 🙂

mravvcek
26. aug 2012

@kacenka78 a kolko je tych izieb po 18eur?A po 10 eru?Ta za 10 je aka?Postacujuca,alebo klasicka nemocnicna?

14petulka88
26. aug 2012

@kacenka78 No aj ja si myslim ze je to vela ale vtom case ked mi povedali ze bud je volna tato izba alebo uz len pocierne spoluobcianky hned som si vybrala 🙂 🙂

mimka1
26. aug 2012

ved toho sa bojim aby som nebola na izbe s dalšimi 5timi babami, tak 3 sa ešte da ale viac neeeee...

14petulka88
27. aug 2012

@mimka1 No ja som lezala raz na obycajnej raz na nadstandartnej a poviem ti na obycajnej su 3postele a bolo to tam uz aj tak dost natrieskane tak pochybujem ze by tam natrepali 5.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre