Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

adriana33
11. sep 2008

ahojte.. momentalne som uz 10 dni hospotalizovana kvoli zlym prietokom v Saci a mozem povedat, ze zatial som velmi spokojna 🙂 je sice pravda, ze mam nadstandardnu izbu jednotku, ktora stoji 1200, ale za ten pokoj, navstevy na izbe to stoji.. jedlo mi nosia na izbu, su tu podlozky do postele, vlozky po porode, a dokonca aj toaletak mi davaju kazdy den 😀 este ma caka par peknych dni, kedze sekciu mi budu robit az v stredu alebo vo stvrtok buduci tyzden, takze dalsie "zazitky" ma este len cakaju.. 🙂
co sa tyka personalu, sestricky na sestonedeli su super, mile, staraju sa, nemozem povedat jedine zle slovo.. lekari tiez.. len sa musite obrnit trpezlivostou pri ambulantnych kontrolach, lebo je pravda, ze dopoludnia je tu strasne vela buducich mamiciek.. ja som chodila len za primarom a ten mi stale povedal kedy mam prist (ked mal sluzbu), takze som cakala najviac hodinu..

stalida
11. sep 2008

ahojte, chcem sa este opytat, tie poradne pred porodom sa robia kazdy den, ci len v urcite dni? Ja som tam volala a objednali ma na stredu. A aka je vlastne cakacia doba v cakarni??....myslim najdlhsia, aby som sa vedela prisposobit 🙂

pampuliacik
11. sep 2008

no neviem ako to je, ale mna objednavali kazdych 10 dni alebo kazdy tyzden. urcite nie kazdy den. ale ja som nebola rizikova. caka sa hlavne na usg, niekedy pol hodka a niekedy aj 2 hodiny. to zavisi od toho kto to robi a kedy zacnu 😎 . prietoky sa robia v ambulancii poradne, aj ta tam vysetria, ale najprv poslu na usg, ak treba. potom sa vratis spat do cakarne poradne. tam sa caka rozne, obvykle nie dlho. najhorsie to je na tom usg 😠 ak to ide nanic, tak v saci stravis take 3 hodinky doobedu, takze ako sme uz pisali skor, treba si vziat pitie a aspon daky keks na zahryznutie 😀

madi
11. sep 2008

stalida - ja som cakala praveze najdlhsie na ambulancii...dosla som rano pred osmou...spravili mi monitor (to bolo rychle, lebo vacsinou sme tam boli max. 2 maminy takto rano) a potom som bud cakala na vysetrenie alebo ma poslali na USG - USG zacina myslim az o deviatej....niekedy bol papier / poradovnik a inokedy nebolo nic a volali ako chceli....tam som myslim najdlhsie cakala hodinu...potom sa vracias na cakaren na ambulanciu a cakas na vysetrenie....(alebo cakas rovno po monitore, ak nejdes na USG) - a tam sa mi podarilo cakat aj tri hodiny....prvykrat som tak dopadla....ze monitor o osmej, USG okolo pol desiatej a vysetrenie o tristvrte na jednu!!! a nemala som nic jest so sebou...myslela som ze skapem....a nemohla som si ist ani nic kupit, lebo sak by ma predbehli....aj tak ma sice predbehli...vrrrr

inak - rada do "zivota" - snaz sa co najskor a s najvacsim usmevom strcit sestricke do ruky tehu knizku (v ambulancii), ja som prvykrat nepchala ale cakala kym ma vyzve ona, ze nech jej ju dam...a cakala som mozno zbytocne 4 hodky...
tak drzim palce...a neboj, bude sranda...hihi
ja mam dobry mobil a v nom suprovske hry...tak som si kratila cas takto 😵 😎

stalida
11. sep 2008

pampuliacik, madi, dakujem za rady 🙂 pampuliacik to viem ze sa na poradnu nechodi kazdy den, ja som len myslela v kt. dni maju vysetrenia 🙂 🙂 ale nevadi pri pisani clovek casto vela veci skomoli 🙂

tak dufam ze to tam zmaknem ak tam v stredu pojdem (este stale vaham ci ist tam, alebo dalej chodit na rastislavku), mne nevadi aj dlhsie cakat, len musim byt na to psychicky pripravena a ako ty pises Madi ze si obstala ze si bola tak dlho bez jedla, tak to ja by som uz asi vrazdila. Ja si tiez radsej stale so sebou nieco vezmem, najlepsie vodu a nejaku cokoladu, ta mi aspon dvihne naladu 🙂

tak pekny den ahoj

lilly
12. sep 2008

dakujem aj ja za rady.. 🙂
este by som sa chcela spytat, ze co treba zobrat do porodnice pre babo.
dakujeeem 🙂

andyika
12. sep 2008

ahojte
gratulujem uz tym co porodili a ostatnym cakatelkam vela stastia k porodu
ja si vas stale citam, zaujima ma tato tema pretoze aj ja budem rodit v saci. Ja som tam nedavno bola aj hospitalizovana na gynde a ja sa nemozem stazovat. Lekari super sestricky tiez,

ja sa len chcem spytat, ze ak chcem by poucena o epi, plati sa aj za to, a ci to uz je zavazne ze si ju potom musim dat. Chcela by som porodit normalne bez epi, ale ak to bude neznesitelne 😀 😀 , co dufam aj tak vydrzim, tak by som si epi asi dala.a v ktorom tyzdni sa ide na to poucenie????????

co sa tyka usg, tak tiez som tam raz bola vybavena za 20 min a raz som cakala aj 3 hod. zalezi od toho kto to robi a ci lekar nahodou neodide ako to raz bolo a cakali sme 2 hod. kym niekto pride.
A na monitor sa chodi od ktoreho tyzdna???????????????
lilly a nie si ty nahodou z Moldavy, si mi taka povedoma 😉

adriana33
12. sep 2008

ahoj andyika, za poucenie o epi sa neplati, aj ked budes poucena, nie je to zavazne, pred porodom sa mozes rozhodnut ci je chces, na poucenie ti staci, ak pojdes, ked zacnes chodit do sace do poradne (ja som bola v 37. tyzdni).. na CTG zaznam sa chodi od 36 tyzdna..

lilly
13. sep 2008

ahojte,
andyika, ano som z moldavy, aj ja ta poznam.. sice tak z videnia a z gympla a tak... 😉
ja som na usg chodila do Sace len zo zaciatku, tiez som sa tam nacakala vacsinou poriadne.. potom na morfologicky utz a na prietoky v 30tt som sa objednala v Sukromnom prenatalnom centre u MUDr. Dankovcika, sice ma ani raz nevysetroval on, no ten pristup a cele to vysetrenie bolo uplne o inom, mali sme z toho ovela lepsi pocit aj s manzelom. Mne doki vravel, ze od 36tt ma bude objednavat k sebe do Sace, ked tam bude mat sluzbu, urobi sa rovno poradna, usg, aj ctg. Na poucenie o epi sa pojde tiez niekedy vtedy, nie je to potom zavazne epi aj vyuzit. Ja ju budem chciet, ak budem vidiet, ze to nejak nezvladam s tymi bolestami. U mna este mozno bude aj problem so zrazanlivostou krvi, bola som teraz na hematologii, ci ju nemam zdedenu po otcovi, tak neviem, ci mi epi voec v takom pripade budu chciet dat.. 😖 vysledky vsak budem mat tak za 6 tyzdnov, tak som zvedava..
ku tomu, co treba vzat do porodnice pre babo sa mi niekto nevyjadri? 😉

danuska24
14. sep 2008

lilly - skus pozriet o stranu spät 😀

lilly
14. sep 2008

danuska dik.. som to tam prehliadla, co pre mamicku som si vsimla, ale co pre dieta nie.. no tehu demencia... 😅 😀

danuska24
14. sep 2008

nevadi, poznam 😀 😀

andyika
28. sep 2008

ahojte, nejako tato tema uviazla
chcem sa vas spytat, ze prietoky sa pozeraju na UTZ alebo to je ten monitor.
Lilly, bola si uz na monitore, ja nie a lendak mi este ani nepredpisal, ze tam mam ist 😨 a na najblizsiu poradnu idem az 21.10. a to uz budem v 34tt....?????

inac ostatnym babam gratulujem ku krasnym anjelikom, su fakt na spapanie 🙂 😉

madi
30. sep 2008

andyika - prietoky sa robia na tom pristroji ultrazvukovom...meria sa vlastne mnozstvo a rychlost pretoku krvi cez pupocnikovu snuru k babatku a spat
a monitor - to je vlastne CTG - to ti daju na brusko take sondy dve, ty lezis a oni monitoruju 15 minut - ozvi srdiecka babatka a tvoje kontrakcie.... na vsetko som zacala chodit az v saci - teda po 36tt
monitor byval kazdu poradnu a prietoky neboli vzdy...potom ked som uz prenasala, tak uz boli kazdy druhy den

maly spinka sam v nasej veeelkej posteli...je bohovskyyy 😎

lilly
1. okt 2008

andy, ja idem k lendakovi teraz v piatok, to som v 34tt. Predpokladam, ze ma objedna o 2 tyzdne uz do Sace k sebe, aspon tak mi vravel minule, ze od 36tt budem chodit asi kazdy tyzden tam a tam sa urobi aj CTG, usg a neviem co este. Zatial som na ctg este nebola, naposledy na prietokoch v 30tt, ale to u Dankovcika, nie v Saci. Na prietokoch si ty uz bola? Neposlal ta na utz v 30tt? Tam ich mali urobit..

lilly
1. okt 2008

ak ti nedal sprievodny listok na utz v 30tt, tak mu asi zavolaj, ci na to nezabudol, mne to dal asi ked som bola na poradni v 26tt, ze sa mam objednat bud do sace, alebo k dankovcikovi

andyika
2. okt 2008

lilly, ja som bola tak v 29tt na UTz v saci, prietoky mi este nemali robit a UTZ mi robil Tomasu, ktory so mnou skoncil za 3 min. Nic som nevidela, len tak trochu na monitor, nic nepopisoval co je co,...ako to robia ostatni lekari. no a sprievodny listok uz mam, aj s prietokmi, takze idem asi toho 15teho, lebo na poradnu k lendakovi idem 21ho. a to ked budes chodit do sace kazdy tyzden, tak ku lendakovi alebo k inemu????????

lilly
2. okt 2008

no zrejme budem chodit k lendakovi, on tam mava sluzby kazdu stredu.
Tomasu niekedy v zaciatkoch tehu robil parkrat utz aj mne, ale taky bol divny, no ja som stale nanho zahucala, nech ukaze aj mne, co tam je.. Tie ultrazvuky tam sa mi teda vobec nepacili, tak preto som sa na tie vacsie, teda morfologicky a prietoky objednavala uz v kosiciach v tom sukromnom prenatalnom centre u dankovcika, aj ked ma teda vysetrovali ini lekari.. no ten pristup bol uplne iny, aj ku mne s muzom, aj k vysetreniu, vsetko pekne pozreli, vsetky organy, my sme to pozerali na velkej LCD telke, kukli to aj na 3D, stroj tam maju skvely.. trebalo sice doplacat, na morf.utz asi 200 sk, na prietoky 100 sk. Za 3D fotku tvaricky sme prvykrat platili 100 sk, druhy krat nic, neviem preco.. ale vtedy tam bola ta dokina aj so sestrickou take unesene z nasej malej, ked sa tam tak rehlila na 3D na nas, ze asi aj zabudli, ci co.. 😵
andy, nechces sa radsej na tie prietoky objednat este tam, mozno by ta vzali cim skor, ked si uz 32tt. Ked mas sprievodny listok, doplacas len tu stovku 😉

andyika
3. okt 2008

lilly a mohla by si mi dat kontak do toho centra na dankovica???a aky cas do predu objednavaju??? a este kde to ej v Ke???napis mi to do ip, diki

andyika
3. okt 2008

lilly uz mi to nemusis poslat, nasla som si to na nete, zial uz sa neda objednat az na november, tak to uz nejak vydrzim. aj ked som si pozrela ich zariadenia a dost ma tolaka, ze by som maleho videla na velkej obrazovke, na lepsom UTZ.
Ale inac diki za odporucanie. 😉 🙂

littlekatka
6. okt 2008

Ahojte, ja by som chcela rodiť v saci, pozerala som ich stránku a mali tam napísané čosi také, že sa tam rodí klasicky, ale keď chcete, tak si môzete vybrat nadstandardne polohovatelne kreslo.Ja urcite nechcem rodit na rovnej posteli, ale chcela by som vediet ci za za taky porod plati - na tom polohovatelnom kresle, ked je to "nadstandard". Vobec som na ich stranke nenasla cennik...

luci79
7. okt 2008

Ahojte tehulky, ja by som sa Vas chcela opytat ci pozna niektora z Vas Dr. Olsavskeho. Neviete mi povedat aky je... ja len tak nejaky nazor na nho, bola som u nho raz v poradni, vo stvrtok ma caka dalsia a ja len ci nahodou niektora nechodila ku nemu a ako sa jej pozdaval a tak....

norik1
7. okt 2008

littlekatka, vsetky porodne kresla su polohovatelne,aj tie stare 30-rocne...len si musis vybojovat polohu vyssie. Mne to manzel dvihal vyssie - stare klasicke lozko...to len lekari nemaju vyvysene polohyy radi - to uz nieje pohodlne pre nich....

littlekatka
9. okt 2008

Ja som z toho taká zdeptaná. naivne som si myslela, že keď tam budem trpieť, tak mi budú chcieť vyjsť v ústrety, že lekár je tam pre mňa, a nie naopak. Rodiaca žena sa má prispôsobiť, aby lekárovi bolo dobre...Nechápem...

daniela84
9. okt 2008

No katka je to asitak ako si povedala, on ti povie na to len tolko ze potrebuje priestor aj pre svoju pracu a vyhovujuce podmeinky aby tvoje dieta priviedol zdrave na svet, alebo nieco v takom zmysle

danuska24
9. okt 2008

tak potom na co maju to nadstandardne polohovatelne kreslo.. 🙄

norik1
9. okt 2008

Danuska aby si predsa platila neeeeee???

norik1
9. okt 2008

littlekatka ano si to presne pochopila rodiaca zena sa ma prisposobit lekarovi - mne to bolo lekarmi vysvetlene tak ze DIETA je na prvom mieste a az potom matka - znie to sice kruto, ale ja suhlasim, babo je zranitelnejsie... inak nechcem strasit ale hod ockom aj na diskusiu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tiez celkom zaujimave he he

daniela84
10. okt 2008

V saci take nezazijes, vizita lekarov je len raz do tyzdna, ak ju vobec stihnes je v pondelok , ak budes rodit trebars v utorok tak ju ani nezazijes a nie je to vobec tak ze by si lezala uplne odkryta, ukazujes len jazvu pripadne ti postalcaju brucho tvoj osetrujuci lekar povie ako a kedy si rodila, spytaju sa ta ako sa mas a to je vsetko.
Inac je dvakrat do dna vizita lekara a sestricky rano medzi 7 a 9 a vecer medzi 19 a 20 a to sa ta spyta jak sa mas a to je vsetko. Sestricka ti pripadne da tabletku od bolesti, a ine lieciva

norik1
10. okt 2008

Daniela takto to prebiehalo aj v novej nemocnici, lenze nie vsade je to tak...ja som mala s lekarmi len prijemne zazitky, skor ma rozplakala sestricka z novorodeneckeho...vzdy bola plna reci o tom ze "ked budete nieco potrebovat tak kludne pridte na novorodenecke a my vam pomozeme"...musela sa dlho ucit tuto frazu lebo ked som potrebovala aby mi postrazili spiace dieta na 15 min kym si pojdem kupit mineralku tak ho krava nechala revajuce a ona si pilnikovala nechty....az od vytahu som ho pocula...a potom " Dobre ze ste uz tu, reve tak ze sa to uz neda vydrzat"...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre