Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cherry01
21. nov 2008

hanky - ja mam termin sekcie 3.dec.

hankky
21. nov 2008

mimi16, rado sa stalo, ak budes mat nejake doplnujuce otazky kludne sa pytaj, ak budem vediet rada odpoviem 😉

luci79, tak to vam zavidim 🙂 uz by som tiez chcela mat malu doma pri sebe 😵
som pocula nazor ze pocas sestonedelia ma pravo babo na cokolvek tak mozno ze by si mu mohla davat aj kazdych 15 minut cicinu 😀
Citim sa velka a nemotorna a nechce sa mi uz ani lezat ani sediet ani nic....a este do toho ta chripka ci co mi to je...ale nestazujem sa, som v pohode...a hlavne co sa sama zo seba cudujem, vobec sa nebojim porodu, teda mam taku malu dusicku lebo neviem co presne ma caka, ale nechyta ma panika tak som na seba zatial hrda 😎
Poslickov asi nemam, nie som si ista ale myslim ze nie 😅

cherry01, ja mam termin 7.12. tak je celkom mozne ze sa tam stretneme, ak tam budem v tom case tak sa budem obrezat po mamicke s dvojickami 😀

cherry01
21. nov 2008

okej... 🙂 škoda že nemáš album ☹

ddmoxy
21. nov 2008

Ahojte....ešte som celá..... to snáď nie je pravda. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ A že druhé ide von skor ☹
Mlá sa narodila presne na termín a ja som ten svoj práve minula.Doktor hovoril,že sa jej nejako von nechce.

Lilly, gratulujem..... 🙂

cherry01
21. nov 2008

fuuu ddmoxy, drž sa... 🙂

ddmoxy
22. nov 2008

Ďakujem.Až ti závidím,že vieš kedy budeš mať svoje babatká.Prajem vela šťastia.

luci79
22. nov 2008

Ahoj DDMOXY, neboj dockas sa aj ty.... 😉.. Uvidis zachvilku pride rad aj na teba. Hlavne si teraz oddychni a nacerpaj sily k malej. Potam uz cas nebudes mat 😨
Kedy mas dalsiu poradnu?
Ja som bola otvorena na 2cm dva tyzdne a nakoniec to museli aj tak vyvolat 😅
Drz sa.
Inac Andyika sa dlho neozvala, neviete co je s nou? Zeby uz mala maleho pri sebe?

ddmoxy
22. nov 2008

luci79, ďakujem.Teraz si vlastne spomínam,že keď sa ti malý narodil tak som tam bola.Ležala som na tej vzdychárni na infúzkach 🙂 🙂 Tak ten tvoj porod znel fakt rýchlo.Mala si tam aj partnera že?

andyika
22. nov 2008

ahojte
Tak lilly, gratulujem z celeho srdca, mala je nadherna ako anjelik
este som neporodila 😀 ☹ aj ked by som uz velmi chcela, dokonca sme koli tomu vcera sexikovali a manzel ako taky naivka si myslel, ze uz dnes bude Viktorko na svete 😀 No ale si este musime pockat na toho nasho drobca. Vcera som bola na poradni v saci, vysetroval ma dr. Olsavsky, bolo to dost bolestive...aj ked doteraz ma to nikdy nebolelo 😕 a krcok mam stale na 1,5cm otvorena na prst a CTG dopadlo priam ukazkovo. UTZ mi nerobili, a najblizsie mam ist 1.12. a lekar si mysli, ze do vtedy ani neporodim, ale keby nahodou nieco, tak mam utekat do porodnice, pretoze to moze prist hoci kedy.

Ake velke su vase babatka????podla UTZ????nase bolo minuly priatok 3500g move 🙂

suntalka
22. nov 2008

andyika, presne to som vcera absolvovala aj ja, tiez som bola vcera v poradni a vysetrenie dr.Olsavskeho bolo, musim povedat, dost neprijemne... fakt

luci79
22. nov 2008

Ahoj DDMOXY, ja si tiez pomatam nejaku holku, ktora lezala na vzdycharni v ten den, co som rodila. Bola si na prvej posteli pri okne, ze 😉 ? Vidis ako si to teraz davame dokopy? A ty si tam mala tiez partnera, ze ? Lebo moj mi teraz povedal, ze sedel s nejakym na chodbe a potom k nemu prisla holcina napojena na infuzky. Takze asi si to bola ty 😵 . A pamatam si Ta aj ked ma z porodnej saly, este na posteli, niesli na izbu. Prechadzala si sa napojena na infuzie po chodbe, ze?
A ano moj priatel bol som mnou pri porode, co velmi ocenujem. Bol mi velkou oporou... 😵
A sup - sup do porodnice. Uz, aby si mala svoj uzlicek stastia pri sebe....

Andyika, nas maly mal tyzden pred porodom, odhadom, 3500g a ked sa narodil mal 3600g. Musis pocitat aj s chybou UTZ +-500g. Aspon tak mi to hovorila moja porodnicka. A s tym vysetrenim Ti verim. Aj mna tak 'roztahovali', aby to urychlili... Oni to chcu trosku 'urichlit' a 'pomoct'. 😒

luci79
22. nov 2008

urychlit 😅 sorry za tvrdku 😅

danuska24
22. nov 2008

nasa mala podla UZV cez 4 kg a nakoniec z toho bolo 3400 g

ddmoxy
23. nov 2008

luci79, ano 🙂 🙂 tak to som bola ja 🙂 🙂

hankky
24. nov 2008

Ahojte mamicky, co mate nove?
U nas sa nic nemeni, ani ta moja choroba nechce odist, tak som vcera zacala brat antibiotika 🙄 snad sa to uz konecne zlepsi...
Inak mne povedal pred 3 tyzdnami lekar ze mala ma 3200 g 😨 tak som na neho cumela ze jak vela, sak este mesiac mame pred sebou ta jaka tazka sa narodi...ale sa len usmial ze to neni vela a ze to nemam brat s uplnou vaznostou. Tak neviem, teraz mi USG nerobil, snad 29.11. ked pojdem tak spravi a povie vahu, ale az mam strach...ved to nevytlacim 😅

ddmoxy
24. nov 2008

hankky, Neboj dopadne to dobre.Ja už začínam mať tiež strach aj som už aj nervná.Malej sa vobec nechce ísť von.A skúšala som robiť všetko.Zajtra mám ísť do Šace a myslím,že mi aj doktor povie,že porod sa bude vyvolávať.A to som si myslela,že sa malá poponáhľa.Mám pocit,že budem tehotná ešte 2 roky ☹ ☹
Zajtra by mohol doktor nejako počarovať 😠

hankky
24. nov 2008

ddmoxy, joj tak to verim ze si nervna. ale dobra sprava je ze 2 roky urcite nebudes tehotna 😉
Ja si tiez myslim ze nebudem prenasat, teda tajne dufam ze nie, lebo uz teraz mam toho po krk...ten koniec tehotenstva je fakt nezavideniahodny 🤐 ale ved nejako to zvladneme no, predtym som odpocitavala mesiace, potom tyzdne a teraz dni, tak sa to asi predsalen krati 😀
drzim zajtra palce, som zvedava co ti povie doki

andyika
24. nov 2008

ahojte
Tak my sme opat mali plany poplach 😀 😢
Vecer okolo 11tej mi nieco zacalo odtekat, najprv som si mylsela, ze je to len ta hlienova zatka, ale ono to pomalicky tiekolo, ako keby som sa pomocila. Dala som si vlozku, toto som pozorovala az do 2hej v noci a vtedy mi zacali aj bolesti v podbrusku. Boli slabe, ale striedali sa ako kntrakcie, tak uz som sa potesila, ze z toho nieco bude. 🙂 casom bolest presla do sustavnej bolesti v podbrusku ako pri ms a strasne ma boleli krize, a ta bolest vystrelovala do noh.celu noc som nespala, Karol bol na nocnej, hned ked som mu zavolala, spanikaril, chcel prist domou a hned ma odniest, ale ja som to este nepovazovala za potrebne. Rano ked prisiel, sme isli do nemocnice, bolest bruska skloro ziadna, voda uz tiez netiekla.....urobili CTG, bolo v poriadku a pytali si vlozku, zeby skontrolovali, ci to bola plodova voda. lenze ja som ju mala such a test sa na nocnej nedal spravit, pretoze to bola allwayska. Dr. ma vysetril(strasne bolestivo) 😖 😢 a skonstatoval, ze som otvorena na dva prsty, takze sa to rozbehlo a zastavilo, a podla neho to uz moze prist hoci kedy. ale este nas poslal domou, predsa ak by to na mna nerislo, tak aby som zbytocne nebola v nemocnici.

No a zatial nic, moze sa stat, ze budem otvorena a este aj prenasat 😝 co by som nerada.
Takze tak sa maju u nas veci. No a najblizsie ak mi bude nieco odtekat, dala mi stestricka nemocnicne vlozky a taky roztok, ktorim zistim, ci to plodovka je alebo nie.

hankky
24. nov 2008

andyika, juuuj tak to uz je co povedat...isto to bola narocna noc. A co to potom bolo ak nie plodova voda? Nerozumiem tomu, to sa moze stat ze odtecie ale nie cela? hmmm, no som teraz zvedava ze co a ako...
drz sa 😉

andyika
24. nov 2008

tak ja neviem, ale myslim si, ze sa este nepocikavam, zeby som nevedela udrzat moc. no a ked som bola na wc piskat, a skoncila som, tak mi este samovolne zacalo nieco kvapkat a potom tiect tenkym prudom. polozila som si pod to ruku(sorry, viem ze to niekomu je asi hnusne)a ovonala som to a vobec to nepachlo ako moc. Tak neviem 😕 😨
a plodova sa moze azstavit, to mi dnes povedal dr. a dnes zas bolten Olsavsky a dnesne vysetrenie bolo zas hrooozne bolestive. A pred chvilkou som si dala horuci kupel, no predtym som isla na WC a zistila som, ze mam taky ruzovkasty hlien.
Tak neostava nam nic ineho len cakat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ddmoxy
24. nov 2008

andyika, aj ja držím palce.Inak ten ružovkastý hlien mávam aj ja.a to po vyšetrní.Ale že vraj je to normálne.Ale čo už je u mňa normálne 🙂 🙂 🙂

ddmoxy
25. nov 2008

držte palce.Dnes idem do Šace.Dúfam,že mi povie,že rodím lebo ma fakt porazí.Už to trvá príliš dlho. 😉

hankky
25. nov 2008

No baby, tak u vas je to pestre 🙂 u mna sa stale nic nedeje, ale vlastne este mame cas 😉
To kto je ten dr. olsavsky? pocujem o nom prvy krat a uz asi 3 prispevok o nom nie je bohvieaky pozitivny...
Ruzovkasty hlien nie je hlienova zatka?
Inak, otazka asi od veci ale ma vcera napadlo, davate prepichovat uska uz v porodnici?

Kocky drzte sa! 😉

ddmoxy
25. nov 2008

hankky, ja som chcela už v porodnici,ale nestihla som kúpiť.Malá stratila jednu náušnicu,takže musím kúpiť 2 kusy 🙂
Zatiaľ ma ani nič neoslnilo,ale aspoň budú mať moje princezné rovnaké 🙂 🙂 🙂 🙂
Ale keby som mala,tak určite dám.Je to lepšie.Pri prvej som to neurobila a ľutovala som.Potom sa mi to u lekárky zdalo pre ňu kruté.
Tak už bežím.Dúfam,že ostanem na pôrod.Už začínam byť nepríjemná 🙄 🙄 🙄

hankky
25. nov 2008

Viem ze v porodnici napichuju uska...uz mame aj vyhliadnute nausnice (mamka robi v zlatnictve) 😀 len som este nepocula ziadny nazor na to ci v porodnici alebo nie. Ja si myslim ze cim skor, tym lepsie...ked bude "vacsia" tak to uz asi nezvladnem 🙄
Drzim palec 😉

cherry01
25. nov 2008

AHOJTE. K tým naušniciam...nedajú sa kúpiť nejaké "provizórne" a potom sa kúpia riadne? Lebo u nás to kupujú krstný na krstiny. Tak som myslela či nie sú len také akože..

cherry01
25. nov 2008

tiež si myslím, že čím skôr tým lepšie...čím je menšie bábo, tým menej to tak vníma...nie? hanky?

ddmoxy
25. nov 2008

Tak som celá a doma ☹ Ale doktor vravel,že je to už na spadnutie.Tak uvidíme.Ak nič,tak ma čaká v sobotu a popoženieme to.Aspoň nejaká dobrá správa.Už ma všetko bolí.Malá je už velmi nízko,strašne ma už bolí panva a utekajú mi klby.

hankky
25. nov 2008

cherry, neviem ci existuju provizorne. Ma napada len to ze ked sa davaju nastrelovat usi, tak strelia tie take male "bodky" a tie sa potom vymenia za ake chces. Ale ja by som si na to davala pozor, lebo mama mi vravela ze nie kazdy predava zlato takej kvality ako prezentuje a detske uska su citlive tak aby nezacali hnisat...
My krstiny mat nebudeme, tak ich kupuje moja sestra a kedze chcem dat prepichnut v porodnici tak sme sa dohodli ze ich kupi uz teraz... Je to podla mna vecou dohody 😉 lebo kupit teraz jedne a potom krstny dalsie je asi zbytocne 😒 tot moj nazor 😅
a hej, myslim si ze cim mensie babo tym lepsie...nechcem povedat ze ju to nebude boliet alebo ze z toho nebude mat dalsi stres...ale bude to uz za nami a potom sa budeme stresovat z ockovani 😀

ddmoxy, jooj verim ze ti musi byt strasne tazko ☹ Skus sa s nou porozpravat a vysvetlit jej co vsetko ju tu caka, kolko ludi sa na nu tesi, kto kazdy ju ako silno bude lubit... 😉 Ja viem slaba utecha, ale tak snad si da povedat a do soboty bude pri tebe...
Inak v sobotu idem aj ja do poradne....bud na pol desiatu alebo desiatu 🙄 som zabudla 😅

luci79
25. nov 2008

Ahojte SACANKY, ako sa mate? Tak vy ste este stale 2v1? Vasim babatkam sa akosi nechce, ze 😉 ?
Tak sup - sup nech mame nejake cerstve babatka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre