Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ibi
7. jan 2011

@cervena_ciapocka to ti neviem povedať... Oficiálne tam tie laktacne su, len realita... Ale neboj, tie základne info Ti dajú, aj Ti poradia. Len by to malo byt lepšie! Hlavne ich treba otravovat a nedat sa odbit! Mamičky majú rôzne problémy, u mna to boli naliate prsia a mliecko nechcelo ísť von, hrooozna bolesť. Pomohol solux a snupnut oxytocin, ale všetko si musíš pýtať, nedonesu same od seba...
Skús sa popytat ked budeš v poradni na " mieste činu" 🙂)

denne73
8. jan 2011

Ahojte dievčata. Vie mi dať niekto nejaké info o Mudr. Pankuchovej??Vraj veľmi zlata a šikovná doktorka. Ďakujem 😉

meduliacik
8. jan 2011

@denne73 Ahoj, vidim, ze si ta tam vcera asi nenechali 🙂Aj u teba su personalne zmeny? 😉

denne73
8. jan 2011

@meduliacik ahojki tak asi tak

denne73
8. jan 2011

@meduliacik heheh čakáme kedy sa to rozbehne . maličkej sa páči v bazeniku, aj ked ju presviedčam že aj doma máme vaňu s vodou 😀 😀 😀 😀

garonka
8. jan 2011

@denne73 veľmi veľmi zlata doktorka hotovy poklad 😉 mňa si dokonca pamätala keď som prišla na prijem 😵

denne73
8. jan 2011

@garonka 😉 😉 😉 ďakujem

cukor
9. jan 2011

máme to za sebou.....

piacere
9. jan 2011

@cukor a čo tak skromne? Nebolo dobre v Šaci?

A blahoželám 😵

nunusimi
9. jan 2011

@cukor teeda a nic viac? blahozelame!
ak budes mat viac casu napis co a ako, vies ze sme tu vsetky zvedava 😎

denne73
9. jan 2011

@cukor heh ty si ale stručná . Snad potom popišeš 😀 viac

cukor
9. jan 2011

3.11.2011, o 21,33h
2850g a 47 cm
a volá sa PETRA
babenky zlaté ja nestíham,neviem čo skôr,som strašne unavená a k tomu neviem poriadne spat.musíme si najst nejaký system .sorry

denne73
9. jan 2011

@cukor 😀 😀 😀 😀 to je v pohode moja . Nabehneš na spravny rytmus. ved ste zohrate 😉 😉 😉 😉

garonka
9. jan 2011

@cukor jej gratulujem 😵 😵 😵 a zasmiala som sa lebo jedna jednotka sa ti pripisala 😀 3. 11 😅 uživaj si malinku 😵 😵 😵

misinka22
10. jan 2011

ahojte baby,
tak zajtra idem do Šace pred vedenie kliniky aby mi určili termin cisarskeho sama som zvedava ako to bude prebiehat a hlavne aky termin mi určia. Po poslednej kontrole: malý ma 3800g čo som rada ale vraj mam hranicne množstvo pldovej vody co ma znepokojuje tak dufam že zajtra mi určia už blizky termin a všetko dobre dopadne. Este som sa chcela opýtať ak to cisarsky ale lokalne epidural plati sa aj vtedy za epi ako pri klasickom pôrode?

atka27
10. jan 2011

@misinka22 Nie, neplati, v tomto pripade ti to preplaca poistovna

misinka22
10. jan 2011

@atka27 super aspon niečo.. 🙂

garonka
10. jan 2011

@misinka22 aj ja som mala hranične množstvo plodovej vody teda menej jej bolo a oki sme ešte vydržali dva tyždne a za epi pri cisaraku sa neplati 😵

cukor
11. jan 2011

ahojte babenky...taká som bola mimo,ze namiesto3.1 som napísala 3.11 😀 .....no spinal bol v pohode,robil ma primar,nemôzem sa na nič stazovat,po spinale sú bolesti ale horsie je ked donesu babo a treba vstat.rozhodne si berte nadstandart,stačí za 15eur ,lebo tam kazdý den moze príst za vami manzel a pomôct /od 12,30 do 20,00hod a to je pomoc.na normálnej sa to nedá a hrozne je to tam natrepané.čo sa týka novorodeneckého mam nejaké výhrady,lebo na tretí den ked mi malu predomnou rozbalili,tak mala hrozné zapareniny az pluzgieriky.dost som bola nas....á a aj som sa stažovala ale ich odpoved znela,ze má citlivejsiu plet.figu borovú,nechali ju v .......ani vam nikto neporadí,čo s prsiami ..no zo šestonedelia a novorodeneckého som sklamaná.ale nehádzem vsetkých do jedného koča,boli tam sestry ktoré ked sme sa pýtali tak nam potom poradili.

zuzu1111
11. jan 2011

@cukor - tak to máš za sebou, blahoželám k maličkej 😉 ....a neboj, bude to postupne lepšie a lepšie...pre mňa boli tie prvé týždne po pôrode tiež hrôza...som rada, že to máme už za sebou...systém máme ešte len taký približný, ale veľa vecí je už lepších, aj čo sa týka malej, aj mojej psychiky 😉

Baby čo ste rodili spontánne mám jednu otázočku - priložili vám bábo k prsníku ešte na pôrodnej sále automaticky, bez toho, aby ste si to želali? U nás to tak nebolo, lebo maličká sa narodila trocha predčasne a hneď ju museli brať na novorodenecké...Ale zaujíma ma, či to inak robia, keď sú baby friendly hospital.

ibi
12. jan 2011

Mne ju prilozili hned aj po sekcii 🙂

jonki
12. jan 2011

@zuzu1111 ja som sa pytala a povedali za ano ze mi ju daju po prvotnom osetreni na par minut nech sa prisaje....ale dala som si do porodneho priania ze by som bola rada aby mi ju prilozili este pred nim ak to bude mozne...a kedze mala apgar 10/10/10 a pediatricka bola velmi fajn...tak som ju dostala hned po prestrihnuti pupocnika a mojkali sme sa mozno aj 5 minut...potom ju odniesli a ocistili a doniesli spat...a to som si ju zase vydrankala a nechali nam ju asi hodku....sestricka tak trosku zabudla ale nam ani malej to vooobec nevadilo 😵

duplinka
12. jan 2011

Ahojte. Som síce na inej téme, ale zazrela som tu Šacu, tak som sem nazrela. Ja som v Šaci rodila pred takmer 4 rokmi, ale ako čítam, veľa sa toho nezmenilo. Ako prvorodička som došla v sobotu večer, že krvácam. Otázka lekárky znela: Ktoré decko čakáte. Júj, až som sa preľakla. Ale to boli asi tie hormóny 😀 Nechali ma v nemocnici a o hodinu som mala už aj kontrakcie. Keď som sa opýtala, či manžel môže byť so mnou na chodbe iba sucho odpovedala sestrička, že áno. Mňa ani nenapadlo, že môže byť aj na vzdychárni ☹ A to som si priala najviac. Neskôr mi sestrička povedala aby som toľko nechodila na WC pretože veľmi vŕzgajú dvere a ruší to. No, neviem koho. Bola som tam jediná. Porodila som až ráno po úmornej bolestivej noci cisárskym, pretože mala prestávala dýchať. No a pokiaľ ide o starostlivosť po pôrode, katastrofa. Nedokázala som kojiť, malá stále plakala, nikto nemal ochotu mi poradiť a to vedeli, že máme problém. Vravela som im to. Mala som priplatenú izbu, takže som mala aspoň súkromie. Ináč, ja som tam dostala silný zápal priedušiek a malá, z toho fúrikovania po tej dlhej chodbe mala zapálené očko. Mala som ostať ešte dlhšie kôly zápalu moč. ciest po cievkovaní, ale na vlastnú žiadosť sme s dcérkou odišli. Ale čo bolo bolo, som rada, že Eliška je zdravá a to je hlavné. Takže vám prajem samé pekné zážitky. Ináč, teraz sa snažíme o druhé a neviem, či by som išla opäť do Šace.
Ináč je tam jeden fešný lekár: Dosedla myslím, bol neskutočne milí. Prijímal ma v 8. mesiaci s tlakom a dosť ma ukľudnil, ja som tam totižto nechcela ostať. Kôly nemu všetko 😀 😀 😀

ingemor
12. jan 2011

..to ma mrzi, ze si takto dopadla, kedze ja som z Michaloviec a v Michalovciach je teraz porodnica na bode mrazu a podla roznych recenzii som si vybrala miesto porodu prave Sacu..zatial som si tu neprecitala nic co by ma odradilo, prave naopak..nejde mi vobec o prostredie a ani setricky, ale hlavne o odbornost lekarov..myslim, ze netreba vsetko a vsetkych hadzat do jedneho vreca...ale ako pises, dolezite je, ze mala je zdrava..

piacere
12. jan 2011

@duplinka zaujímavá skúsenosť... možno preto,že to bolo pred štyrmi rokmi... ja som tam rodila pred siedmymi mesiacmi a na Šacu nedám dopustiť 😵

duplinka
12. jan 2011

podľa mňa záleží aj na situácii a momentálnej nálade personálu. Ale som rada, že si mala dobrú skúsenosť. Možno sa nakoniec rozhodnem pre repete 😀

duplinka
12. jan 2011

@ingemor Samozrejme, netvrdím, že tam nie sú dobrý lekári. Aj keď u mňa už skôr hrozili problémy a aj tak ma nechali až do rána, že čo ak. Dokonca pri jednej kontrole po pôrode sa samotný lekár s jednou lekárkou smiali ako ma tí druhí pošili 🙂 A taktiež hlavný lekár, ktorý mal v tú noc nočnú bol tiež v pohode. Ja som mala zlý pocit iba z tel lekárky a sanitárky.
Naozaj nechcem nikoho odradiť. Možno skúsim Trebišov ak sa pošťastí. Ja ešte naozaj neviem 😖

piacere
13. jan 2011

@duplinka TV? Radšej nie 😖

duplinka
13. jan 2011

@piacere Prečo? Máš zlú skúsenosť? 😕

ingemor
15. jan 2011

ahojte baby..vedeli by ste mi povedat, ze za aky dlhy/kratky cas po odteceni plodovej vody sa moze rozbehnut porod? Mam sice jedno dietatko, ale u mna to vtedy prebiehalo inac, takze to neviem posudit 🙂 ..pytam sa preto, lebo chcem vediet ci sa to da stihnut z Michaloviec do Sace.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre