Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

renus
11. jún 2008

neviem preco sa tolko stazujete na sacu...ja som tam lezala minuly rok cele leto,ale som velmi spokojna,mily pristup lekarov a aj sestriciek...nevravim,najde sa mozno 1 ci 2 vynimky...ale ak budem rodit este raz,tak pojdem len tam....Dosedla je skvely doktor,ktoreho fakt odporucam...ale mily su vsetci az na nejaku novu..hajdu/tak nejak/...tu nepoznam,ale vraj nie je ktovie co,no inac su fajn...

finanzata
11. jún 2008

renus vďaka za pozitívnu skúsenosť. poslednú dobu sa to nejako hromadia negatívne názory 🙂

dalli
11. jún 2008

koľko ľudí, toľko názorov a skúseností...nič skvelé a výnimočné oproti ostatným nemocniciam tam nie je, tak netreba mať veľké očakávania, lebo potom býva človek sklamaný...ako ja 😢

finanzata
11. jún 2008

dalli ja si tiež myslím, s tým očakávaním. v čom si bola sklamaná? alebo si to tu už písala?

dididi30
11. jún 2008

ahojte neviete nic o gabkezabke?? uz odrodila?

hanach11
11. jún 2008

Renus - tak potom si "stastny clovek" ked si spokojna so Sacou... Vies ja som tam rodila pred necelym mesiacom a veru ako som tu uz neraz spomenula... ja teda nemam vobec dobre skusenosti takze chvalu na tuto nemocnicu hovorit urcite nebudem..., pretoze z mojho pohladu si to ta nemocnica ani nezasluzi... Alebo ani nie tak nemocnica ako uz spominane sestricky z novorodeneckeho oddelenia.... Neviem teda Renus ci by si ich aj tak chvalila a bola spokojna keby ti dietatko priniesli hned v ten den kedy by ta previezli z JIS-ky na izbu po cisarskom reze, ale o to by ani neslo ale hlavne o to, ze mne moje babo po kupani doniesli v takom stave, ze v nosteku malo zaschnutu krv ked ani nemohlo dychat... a to nevravim o tom ako do nho "trepali" Bebu a pri tom som mala tolko mlieka ze by som mohla kojit polovicu nemocnice... a ked som im povedala ze z akeho dovodu mojmu decku davaju bez mojho vedomia Bebu tak nepovedali ani pol slova ale hlavna vec bola ze sa na mna vyvrieskali ako to ze neperibera ked ho beru odo mna na vazenie... tak logicky to kazdemu dojde ze nemohol ani pribrat ked ho brali odo mna prave vtedy ked uz ho oni napchali Bebou.... A toto su len male "pikosky" ktore ja mam z tejto nemocnice... Takze ja tam urcite druhykrat rodit nepojdem.... Lekarov chvalim aj ja..., ti maju velmi dobry pristup..., ale sestricky v ziadnom pripade... Tie ani nevedia co je to charakter a prijemne vystupovanie na verejnosti.... Ale tak cim viac ludi tym viac nazorov.... Drzim vam vsetkym palce, aby ste boli spokojni a hlavne zelam zdrave deticky... 😉

danuska24
11. jún 2008

no Hanach, ja som mlieko dostala az na 7 den, a mojej malej pre istotu nedali nic, az na 6 den trocha caju............. az skoncila na infuzkach.. 😠

marhulka88
12. jún 2008

hanach ja tiez neviem o tom zeby detom v saci davali bebu 😕 hovorila som o tom s detskou lekarkou a ta mi povedala ze um. stravu dieta dostava az na doporucenie a predpis lekara so suhlasom matky...
to ze dieta napchali cajmi to je ina vec to robili aj s mojim ale bebu nie...
so sacou ja mam celkom fajn skusenosti az na to ze som si za nadstandard. izbu platila dost tazke peniaze a okno v izbe nezavries ani hrubou silou co mi vadilo...v zime si to tam vobec neviem predstavit
no a sestricky? dalo sa...ja som bola celkom spokojna ... kazda sice radila a hovorila ine ale moze byt...vsade sa najdu aj take aj take
lekari v pohode na sestonedeli v pohode a cisarak tiez v pohode...na jiske trosku natresk ale starostlivost mohla byt .. dietatko mi priniesli na kojenie par hodin po tom co som prisla z jisky ale zobrali mi ho prec...na izbu som ho tusim dostala na druhy den aj to kvoli tomu ze som ho jednoducho pri sebe chcela mat aj ked som mala po spinalke este trosku problem s hlavou 😀
...no a celkovy dojem? mne sa tam pacilo..keby sme tam neboli tak strasne dlho kvoli zltacke tak mozem povedat ze super ;)

dalli
12. jún 2008

o súhlase matky, aby dieťa mohlo dostať bebu počujem prvýkrát, mňa sa nikto nepýtal jednoducho ich dokrmili, aj ked ja som mala mlieko.

hanach11
12. jún 2008

marhulka88 - Tak vidis ze je to tak ze v Saci davaju Bebu...., tym chces povedat ze si tu vymyslam??? Ani nemam dovod... Chcela som len vyjadrit to aky mam k tomu postoj a ake skusenosti, pre tie baby co sa tam chystaju rodit aby boli pre istotu pripravene na vsetko.... pretoze o tej Bebe mi to len tak medzi recou povedala lekarka na vizite.... Ja som ostala uplne hotova ked mi to oznamila.... A mna sa nikto na ziadny suhlas nepytal..., keby mi to aspon prisiel niekto povedat ale nikto nic... Urcite by som s tym nesuhlasila... a pri tom ako som uz spominala mlieka som mala dost... co som si musela aj do flase odstriekavat... A co sa tyka caju..,tak detom ich stale davali ked ich barli kupat medzi 19.00 az 21.00 hod., lebo to mi povedala zase sestricka..., ved po nich tak deti spali ako zabite...
No vravim kolko ludi tolko nazorov.... Ty aj s Renus ste boli spokojne ja teda nie....
Na lekarov nemam vobec ziadne pripomienky, lebo ti sa starali tak ako mali..., aj na Jis-ke okolo nas chodili a stale sa nieco pytali..., ale sestricky z novorodeneckeho tie boli uplny opak..., a to nielen ku mne ale aj k tym babam co boli so mnou na izbe....

marhulka88
12. jún 2008

hanah nevravim ze si vymyslas ja len hovorim co povedala detska mne...a to ze deti neprikrmuju US kym na to nie je dovod a nie je upovedomena matka (teda kym to nesvhali 😀 )
no ale chcela som vam este povedat o rizik. poradni..tie co ste rodili v saci chodili ste tam? na usg hlavicky, obliciek, lebky hento tamto??? vraj si tam nahanaju umelo vykony pre poistovnu a do 3mes. tam chodi vela deticiek..po 3.mes. ked uz to poistovna nepreplaca razom vsetky vyzdraveju 😀 super nie?

hanach11
12. jún 2008

marhulka88 - Tak tvoja detska lekarka asi nevie ako to chodi v Saci... ked ti take nieco povedala, ze deti v nemocniciach neprikrmuju jedine cajom..., tak to nie je pravda... Ved tu na Slovensku si uz kazdy robi co chce... a bez niecijeho vedomia.... Takze asi tak k tej teme...
No a co sa tyka toho USG hlavicky aj obliciek atd..., tak aj my tam ideme..., no som zvedava co to zase bude.... S tym vyzdravenim mas teda pravdu.... 😉

marhulka88
12. jún 2008

hanah moja detska lekarka s tym nema nic spolocne...mna informovali pocas pobytu v nemocke detske lekarky zo sace ... 😉 ale to je jedno...moje dieta bolo vecne urevane chcelo jest kazdu chvilu takze tak 😀
a co vam zistili ze idete do rizikovej poradne??? my sme mali krystale kys. mocovej (urolog cumel na papier ze ako tuto diagnozu stanovili z usg!!!) a tiez usg hlavicky...dalej nam vymysleli dalsiu diagnozu a este jeden potrebny usg ... viac tam nejdeme obratili sme sa totiz na odbornikov a to detsku neurologicku a urologa 😉 chcela som mat istotu ze nic neostane zanedbane 🙂

martinabarak
12. jún 2008

Caute baby, pokial sa pamatam, tak pred dverami ku sestrickam z novoreneckeho bola nastenka s vypisanymi mliekami, ktorymi deticky dokrmuju sa mi zda v prve dni, ked matka este nema dost mliecka. Ked sa to rozbehne, tak uz nekrmia, len davaju cajik(vodu). Sebastianovi davali hypoalergenny Nutrilon, a to viem len preto, ze znama to tam dodava, tak hned volala primarke, aby to davali malemu. A aj keby mu to davali bez mojhop vedomia, tak sa nic nedeje, ved lekari musia vediet co robia, nie ?

veko
13. jún 2008

🙂 Ahojte kočky aj ja chcem prispieť k referenciám na doktora Luptáka rodila som u neho 08. 05. 2008 keď som mu zavolala hneď mi odporučil aby som išla do nemocnice kde za mnou onedlho prišiel prístup mal skvelý pôrod bol myslím v pohode (s epidurálkou) a viem, že bez neho by som to určite nezvládla. Pekne mi všetko vysvetlil, poučil ma, povedal mi čo mačaká po pôrode. Pôrod mi jednoznačne uľahčil a dodnes sa o mňa a malého stará je to fakt super doktor, škoda, že všetci lekári nie sú takí skvelí, život by bol hneď krajší. Čiže kočky nebojte sa u neho rodiť ja aj druhé bábo budem rodiť jednoznačne len u neho nikoho iného nechcem.

beatrixe
13. jún 2008

Ahojte mamicky/buduce mamicky. Ja Sacu JEDNOZNACNE len odporucam. Moj maly mal tiez novorodenecku zltacku, takze sme tam boli vyse tyzdna a musim povedat - skvely a velmi prijemny personal s profesionalnym pristupom. Nemam absolutne ziadna zle skusenosti a od porodu az po nas odchod domov bolo vsetko bez problemov.

pampuliacik
13. jún 2008

caute baby, som rada, ze tu pribudli aj nejake pozitivne ohlasy na sacu, ked som si ju uz vybrala 😀 veko prosim ta- a ked si sla rodit a Dr. Luptak hned prisiel- bolo to pocas dna? odisiel zo svojej ambulancie? ja uvazujem nad Dr. Sevcovicovou len preto, ze v Saci pracuje, kym Luptak tam zjavne chodi len na nejake sluzby a stale som sa obavala, ze nebude bezat k mojmu porodu zo svojej ambulancie, ked to na mna pride.. 😖 ale je pravda, ze som sa ho na to nikdy nespytala na poradni.

tina_
13. jún 2008

Ahojte
ešte som sa chcela opýtať, ak už teraz viem, že aj druhé dieťa budem rodiť sekciou, ako je to s výberom lekára? Mám ísť za niekým konkrétnym a on príde odoperovať, alebo ako? Neúčtujú si to potom ako výber lekára? Mali ste niektorá plánovanú sekciu - povedal vám lekár konkrétny dátum, kedy prídete odrodiť? U mňa to tak bolo pri prvej dcére, ale v PO, neviem, ako je to v Šaci.

valhali
14. jún 2008

ahojte, co sa tyka dokrmovania deti cajom, je to obycajna voda s bielym cukrom 😕 😝 To mi povedala primarka,ked som sla za nou,aky cajik davaju malej,aby som vedela doma,aky jej davat,tak sa usmiala,ze je to voda s kockovym cukrom (lepsie sa im davkuje cukor),ze len oni to slangovo volaju cajik.
Dokrmuju s HA bebou,to mi povedala tiez primarka,ale dokrmit mozu iba ked ona nariadi a matke by to mala primarka na vizite oznamit,ze dieta uz bolo prikrmene UM. Tolko moja skusenost....

gabi96
14. jún 2008

Ahojte
ja by som chcela rodiť u Dr.Dosedlu ak samozrejme bude súhlasiť. Robil mi zatiaľ ultrazvuk a som bola maximalne spokojná. On pracuje v nemocnici takže by tam mal byť stále. Ale má toho asi veľa, lebo na tom ultrazvuku ako mi ho robil tak vošli asi 2 sestričky a vybavovali u neho či im nespraví ultrazvuk, potom ďalšia či neodrodí jej známu. I moja známa u neho rodila a bola veľmi spokojná. Tak uvidím. 🙂

hanach11
14. jún 2008

Valhali - som rada, ze si mi dala za pravdu... lebo tu polovica bab asi neveri ze deti v nemocniciach dokrmuju aj umelou vyzivou... Ako som vravela mne moje baby takisto dokrmovali, ale ja som ani o tom nevedela... Na vizite mi to povedala lekarka ze ho prikrmuju Bebou, aj ked si myslim, ze mi to mohli povedat aj vopred, pretoze ked som jej povedala, ze preco ho bez mojho vedomia prikrmuju ked mam mlieko a potom mi nechcel papat odo mna kedze uz bol napany z beby tak bola prekvapena... Hned ma aj skontrolovala ci mam mlieko a az vtedy mu vysadili Bebu... Ale tak clovek ma vselijake skusenosti... Hlavne ze sme zdravi.... To je si myslim najdolezitejsie... 😉

sisulik
14. jún 2008

gabi...ja som maleho rodila u dr. dosedlo...mala ma odrodit dr. sevcovicova (ona bola aj ked som rodila malu) ale vsetko to na mna prislo v noci a dosedla mal sluzbu..bola som dohodnuta so sevcovicovou ze ked to na mna pride hocikedy, hned jej mam volat..ja som si myslela ze naco volat, urcite vydrzim do rana..ale nevydrzala som..hehe...maly sa tlacil von a nakoniec ma odrodil dosedla...inac on je dobry "sic"...rodila som normalne, ale po porode ma trebalo z dola trosku zosit..a on je v tom naozaj odbornik..klobuk dole...

sisulik
14. jún 2008

tina...kazdy pripad zavisi od seba...ohladne sekcii to vsetko ti urci lekar...najlepsie je sa na to pytat konkretneho lekara...kazda mame svoj nazor, moj nazor je vybrat si lekara...ja som si vybrala tu istu dr. by oboch porodoch..avsak pri druhom ma odrodil iny lekar..ale to je len kvoli tomu ze som nestihala zavolat svojej dohodnutej lekarke...pred rokom sa za to neplatilo, aspon nie oficialne...ale verim tomu ze aj ked sa privolanie lekara k porodu sa neplati, urcite budu radi ak dostanu "darcek"... 😅 na jednej strane, ano je to ich praca odrodit pacientky, ale na druhej strane, urcite aj ako matka im za dobru pracu chcem nejako podakovat...ako podakovat, to uz zavisi na kazdej z nas...ale zase, niekedy aj slova su postacujuce...no mozno v dnesnej dobe slova nemaju taku hodnotu ako veci...bohuzial... ☹ ale uz fylozofujem... 😀

sisulik
14. jún 2008

ale inac...sacu jednoznacne odporucam... 😉

valhali
15. jún 2008

Hanach, je to tak, ze matke uz iba oznamia,ze dieta bolo dokrmene UM 😒 . Ked dieta strati viac ako 10% z porodnej hmotnosti,tak vtedy zvyknu lekarky na vizite zistovat,ci ma matka vobec mlieko,alebo preco dieta stale chudne. Skoda,ze u teba sa na to nespytali, ci mas mlieko...spytali sa ta,az ked drobca dokrmili 😒
Mna sa spytali,ked mala stratila viac ako 10% z vahy. Zistili,ze prsia sa mi nalievaju, budem mat dost mlieka, len po sekcii to trochu trvalo,tak sa rozhodli malu nedokrmit. Ale mojej spoluleziacej iba oznamili,ze dcerka dostala Bebu,lebo vyrazne schudla. A potom mala problem s kojenim,lebo dieta chcelo uz iba flasu. Ale aj ten "cajik" davaju detom s flasky,takze uz hned na zaciatku robia chybu. Mohli by davat lyzickou,alebo striekackou.

valhali
15. jún 2008

co sa tyka dr.Dosedlu, super lekar. Mna sice nerodil, odrodil ma dr.Linkesch (tiez vynikajuci, chcela by som ho aj pri druhom),ale po zapaleni jazvy mi dr.Dosedla vyberal stehy na osetrovni, bez umrtvenia tak,ze ma zase rozrezal do cerstvej jazvy po cisarskom a bez umrtvovaka a bol profik. Necitila som uplne nic. Srandoval so mnou,rezal ma medzi tym a ja som ani nevedela, ako.

danuska24
15. jún 2008

nasej dali HA nutrilon, kazala mi ho kupit aj dr. keby som mala problemy s mliekom. ja som mlieko mala az na 7 den ale som ju stale prikladala, takze ked jej potom dali ,,cajik,, tak ani flasu nechcela chytit.
valhali aj mna rodil Linkesch, suhlasim ze je vynikajuci 😉

daniela84
16. jún 2008

HEj baby aj ja som rodila v saci, mala som par trpkych skusenosti o ktorych sa mi este teraz blbo hovori, ale doktori su tam super, najma dosedla.
Co sa tyka toho cajiku je to glukozova voda, a davaju ju detom a co sa tyka prikrmovania, viete my sme sa tam s leziacimi mamickami bavili o tom ze sa nam tie nase deti nezdaju lebo hladne nevyzeraju a nakoniec sme sa dozvedeli ze prikrmuju.
A doktorky ktore tu spominate jedna je Viragova ta je taka starsia a pootm je tam nejaka mlada.
Inac sestricky na novorodeneckom, povedzme si to takto su ludia a ludia.
Ale co uz, aj ja som sa hrnula do Sace, a asi som mala rodit doma.
Prvy zazitok co sme mali bolo ze hned po porode ked manzel volal do nemocky ze co a a ko tak ho tak vylakali, ze setricky mu vsade opakovali ze nemozu podavat info o malej.
A to iste hovorili mne, az sme sa bali co jw s nou.
Prvy raz som ju videla po porode vecer na jiske.

julie6
19. jún 2008

dievcata, aj ja som presvedcena ze prikrmuju UM, my sme na to tiez doplatili, kolkokrat maleho priniesli vacsinou spal alebo bol uplne spokojny, takze prestavky medzi kojenim boli velmi dlhe, a takto sa kojenie nenastartuje dobre, na vizite sa ma pytali furt "mate mliecko" a co ja som ako prvorodicka vedela kolko je to mat mliecko,videla som ze nieco vyteka, maly vkuse spal na ciciku aj polhodinu, dufala ze sal a na piaty den pri prepustani primarka kyvala hlavou akoze velmi nas pustit nechcela no kedze mali narvate, tak sme sli domov bez akehokolvek poucenia. Mali sme potom 2 mesiace problemy s kojenim, maly nepriberal alebo velmi malo,ja som nervacila s odsavackami....mal zlu techniku sania, pomyleny flaskou....a pod. Co sa tyka pediatrie ja som nebola absolutne spokojna, aj mne tvrdili ze mu davaju len cajik,aj z toho ze je to kockovy cukor som bola zhrozena,a nie to ze este z flase, proste vsetko prosti zasadam o kojeni.......pritom o kojeni som mala nacianeho dost, aj som potom prikrmovala alternativne striekackou cez prst, doteraz-8 mesiacov kojim, no boli to boje o zachranu MM dennodenne. Zeny co maju mlieka na galony mozno problem nepocitia no my si toho uzili dost, kojenie,striedanie prs na 3x, priprava odsateho MM alebo UM prikrmovanie striekackou,odsavanie, umyvanie a sterilizovanie odsavacky ci striekacky.....dookola cele dni.
Gynekologovia su super, no novorodenecke nikdy viac...

hanach11
19. jún 2008

julie6 - tak to mas uplnu pravdu.... Suhlasim s tebou.... Ked sa tu siria aj dobre ohlasy na novorodenecke oddelenie tak fakt mam miestami pocit akokeby existovali dve nemocnice Kosice-Saca.... Skoro taky isty problem som mala ako ty.... len ja som mala mlieko a aj tak ho prikrmovali...., takze takisto bol pri mne spokojny a napapany a potom sa sestricky vyvrieskali ze ako je to mozne ze ked ho odo mna beru na vazenie ze nic nepriberie...,tak samozrejme ze nemohol ked uz bol napapany z Beby.... no a ked sme prisli konecne domov tak nechcel ani sat lebo uz bol navyknuty na flasu co ho tam prikrmovali.... a tak som teraz stratila mlieko a ja stale dufam, ze ho mozno este dostanem... No co uz... aj take su skusenosti s nemocnicou....
S tvojou poslednou vetou sa uplne stotoznujem.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre