Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
2. jan 2009

ibi....gratulujem k Hanicke....to je fajn,ze to dopadlo tak dobre.....prajem vela zdravicka 🙂

ibi
3. jan 2009

dakujem pekne 🙂)

luci79
3. jan 2009

Ahojte holky, gratulujem k novym babatkam.... 😵
Prajem Vam vsetko NAJ do noveho roka 2009, hlavne vela radosti z miminkami.

ddmoxy
3. jan 2009

luci79,....ahoj,ako sa mate?co nove s Jakubkom?
Inak baby mna porazi...mam 2 SIVE VLASY!!!!!!!! a to mam len 24.... co bude potom....???

drobcek30
3. jan 2009

Ahoj. Chcem sa opytat ci neviete kolko stoji muzikoterapia pre babatka a ake mate skusenosti. Dakujem.
Inak vsetkym PF 2009.

luci79
4. jan 2009

Ahoj DDMOXY, mame sa vyborne, pretoze ocinko je s nami doma cele dva tyzdne, ale uz sa to konci ☹ . Zajtra opat do prace a my opat 'sami'...
V stredu ideme do Sace na USG a nico s oblickami, nevie presne o co ide... A takisto mame poradnu u detskej lekarky, som zvedava kolko nas Jakub znova pribral.Minule si z neho robili 'srandu', ze za chvilku bude mat nie dve, ale tri brady 😀 .
Chcem sa teraz na poradni opytat od kedy mozme chodit na plavanie, velmi by sme chceli lebo vodicku ma strasne rad. Minule som ho zobrala ku mne do vani a bol taky stastny, kopkal nozickami, no velmi sa mu to pacilo 😵 . Neviete o nejakom pavani, kde sa to 'robi'? Ja viem o jednom v novej nemocnici...
A vy ako sa mate? Ako ste si uzivali sviatky vo stvorici?
Ak sa smiem, Ddmoxy, spytat odkial presne z Kosic si?
Pekny den Vam vsetkym prajem.

luci79
4. jan 2009

boze tolko preklepov.... 😅

ddmoxy
4. jan 2009

luci 79,...ahoj.ja som z Barce.Byvame tu od leta.a ty? o tom plavani som pocula.myslim,ze to robia aj na KVP.ale nie som si ista.neviem ako sa to vola.viem vela som nepomohla..... ☹
my ideme na poradnu siedmeho,atk som zvedava kolko sme pribrali.... 🙂 🙂

dartka17
4. jan 2009

ddmoxy...tak ja som bola v sobotu na kontrolu, zatial nie som otvorena, ale kedze prenasam uz 8 den, rozhodol sa prijat ma 5.1. do nemocnice a ak sa to dovtedy nepohne dalej, budeme vyvolavat porod. Moj obvodny gyn. mi vyratal termin porodu na 29.12. a nakoniec je to 27.12., esteze som sa ozvala. Lebo aj na MK mi to rata na 27.12. Tak bud v pondelok alebo v utorok to uz budeme mat za sebou. Ani neviem opisat ako sa citim...na jednej strane to uz chcem mat za sebou...a na druhej strane proste obavy z toho vsetkeho. Ale verim, ze vsetko dobre dopadne a ze to zvladneme...budem mat pri sebe manzela.

dartka17
4. jan 2009

cherry01...vsak to je to, ze ocakavas, ze tam budes 4-7 dni...tak to je financne nenarocne a potom nieco take...davali ste odobrat aj pupocnikovu krv obom babatkam? Ja sa hrozim kolko penazi nam treba, a to cakame iba 1 babo. V tomto Ti fakt nezavidim...ale na druhej strane dvojnasobna radost z deticiek. :D

dartka17
4. jan 2009

ibi....gratulujeme k Hanicke a prajeme vela zdravicka. Takze nakoniec cisarsky...ale zvladli ste to.

dartka17
4. jan 2009

kocky, da sa nejako predist naliatiu prsnikov a tej hroznej bolesti?

luci79
4. jan 2009

ahoj Ddmoxy, ja som z Furce... Ale ci mi veris ci nie, na jar alebo v lete zaciname stavat nas vysnivany domcek... A tiez v Barci... 😵 . Nahodicka, ze? 😨 A kde presne byvate? My budeme ak sa dobre pamatam na Hranicnej 😅 .
Inac aj my mame poradnu 7ho, v stredu. Som zvedava ako rastieme, do sirky aj do vysky 😀 .
Takze v stredu porovnavame nase deticky 😉 .
Inac vasa Mirka je velmi zlatucka na tych foteckach, krasne dievcatko 😵 . A samozrejme aj malinka Ella je krasna a mamina taktiez 🙂 ...

luci79
4. jan 2009

Dartka, musis vela masirovat, hlavne pod teplou sprchou to velmi pomaha, aspon mne to pomohlo...Ale ci sa dajako tomu predist to neviem. Je to riadna bolest, ale da sa to prezit. Prve dva dni a potom uz bude fajn, uvidis...
Vidim, ze zajtra sa uz chystam. Tak Ti prajeme rychly a 'bezbolestny' porod. Drz sa...

ddmoxy
4. jan 2009

tak to je nahoda....my sme na Abovskej...to je ta hlavna cesta,okolo chodi 12-stka...... 🙂 🙂 🙂 Tak to mozme spolu kocikovat,ak tu budes.... 🙂 🙂 🙂

luci79
4. jan 2009

jeeej, tak uz teraz sa tesim 🙂 🙂 🙂 . Nasa ulica je ako je B-club a uplne na konci...
Pekny vecer

ibi
5. jan 2009

dartka mne tiez pomohla tepla sprcha a solux,potom sa to lahsie vytlaci. Tiez to boli 2 dni utrpenia a potom uz ok. Asi si to treba sledovat a hned ako sa naleju tlacit prec. Ja som ani nevedela,ze to take nemaju byt,az sestricky sa zhrozili ake mam kamene naliate...velmi mi pomohlo,ze malicka sala aj ked to muselo byt pre nu tazke. Moja mala prisavka 🙂 Ozaj a Mimi uz zrejme rodi???

ddmoxy
5. jan 2009

luci79,....tak to presne viem kde ste. 🙂 Bracu sice dobre nepoznam,ale to budes fakt na konci....a kedy to planujete...???mate pozemok,alebo idete upravovat?

suntalka
5. jan 2009

http://www.bczuzi.sk/

posielam vam link na plavanie, neviem presne, ako to funguje v kosiciax, ale v presove chodila pani lukacova osobne domov raz za tyzden, okrem lekcie plavania ziskate od nej take mnozstvo informacii, ani vasa detska lekarka o tom mozno netusi, co sa dozviete... fakt, vrelo doporucujem... plavat sa da zacat hned, ked sa zahoji pupcek... ved ked si prestudujete link, urcite sa vsetko dozviete...

chuchu86
5. jan 2009

ahojte baby,
píšem Vám, lebo potrebovala by som radu, čakám svoje prvé bábo, ale hrozne sa bojím od pôrodu, budem rpdiť v Šaci. Vlastne ani nie od pôrodu sa bojím, ale od všetkého okolo toho, som prvorodička, nič neviem ako by to mali prebiehať, vlastne sa bojím od hanbi. Viem je to hluposť, ale neviem si s tím pomôcť.

ddmoxy
5. jan 2009

chuchu86, ahoj.a co by si chcela vediet?myslim,ze kazda prvorodicka je vystrasena.Aj ja som bola.Prisla som tam ako taky puk.... 🙂 🙂 🙂 Staci ak si precitas priebehy porodov kazdej z nas.Kazda tu napisala svoje skusenosti aj dojmy.Ak budes mat viac otazok,pokojne pis.Ved my sme tu na to.A nicoho sa neboj.....ja si myslim,ze ked som to zvladla ja,tak asi kazda......mam panicky strach z ihiel a velmi tazko zvladam bolest,a pozri uz som tam bola 2 krat a chystam sa aj treti.....

tinucha
5. jan 2009

Ahojte.
Mám otázku. Treba v Šaci sobášny list? Môže byť aj neoverené kópia, ale musí byť overená? Nie je náhodou priamo v nemocnici matrika?

svenka
5. jan 2009

Ahojte "Sacanky". Od porodu som tu nebola, ale dnes som to dobehla. Pozrela som si vsetky Vase nadherne babatka, precitala vsetky prispevky... 🙂 Mamickam aj babatkam /aj tym co su este v brusku/ prajem vsetko najlepsie v Novom roku. Hlavne nech ste / sme vsetci zdravi 🙂

ddmoxy
5. jan 2009

tinucha....ano treba original....alebo overena kopia....V nemocnici matrika nie je...ale je niekde nablizku... 🙂 🙂 🙂

tinucha
5. jan 2009

Ďakujem. 🙂

bobiacik
5. jan 2009

ahoj

cherry01
5. jan 2009

tinucha, ale chodí tam jedna pani, velmi milá ona vsetko vybaví a manzel skoči uz len po hotové rodné listy.

tinucha
6. jan 2009

Ďakujem Cherry. 😉 🙂

hankky
6. jan 2009

ahojte mamicky a babatka a tehulky 🙂
prajem vsetko len to najlepsie v Novom roku, nech sa vam splni viac ako ocakavate...a hlavne budme vsetci zdravi 😉

ako sa mate? a co babatka? ta nasa sa uz ukludnila tak sme pokojnejsi vsetci...brusko sa nam celkom ustalilo, zlosti ju len sem-tam (to dame kvapky a prejde), pusinku uz mame tiez vyliecenu a pomaly sme si na seba zvykli a spoznali sa takze si konecne uzivame my ju a snad aj ona nas 😀
Uz sme sa boli aj kocikovat vonku dvakrat, inak kazdy den spinka poobede pri otvorenom okne a uz chodime aj k nasim do rodinneho domu 🙂 Chodite von aj ked je hlboko minus? Som citala ze len do minus 5 by sa malo tak neviem...
Vcera sme boli v gastroporadni kvoli brusku, robili usg ale nepovedala nic zle zeby nasla...zajtra ideme do poradne k pediatricke tak jej dam spravu a nech mi povie ze co tam je popisane vlastne 😅 brali jej aj krv, statocna kocka, ani neplakala velmi a sestricka ze nech place lebo tym jej ide viac a rychlejsie krv...a ona si len tak mrncala 🙂 ...no a mame pit hypoalergenne mlieko...predpisala nejaku nemecku znacku ze Humana tak od vecera pije toto ale nemam pocit ze jej chuti lebo sa tak kyslo pri tom tvari a zacne cucat az tak na treti krat, najprv vypluva...to uz je tretia znacka co skusame tak som zvedava...to je take deprimujuce ze viem ze keby som kojila tak by bolo vsetko super a nebolelo by ju tak brusko ☹
No a este nas caka ortopedia a potom kontrola v saci na rizikovej poradni ci neurologii ci co....tak dufam ze bude vsetko v poriadku...
Uz mame aj noci kedy prespi 5 hodin!!!!

Inak to plavanie zaujima aj mna...asi nieco vykoumam na nete...mam kamosku co chodili plavat s dcerou tak sa jej popytam kde...

A co vase babatka? vsetko je v poriadku?

Tehulky, nebojte sa, zvladnete to! Teraz som hrdinka, ale aj ja som bola poka..na pred porodom 😀

Pekny den vsetkym 😉

suntalka
6. jan 2009

hankky, tu par prispevkov vyssie, som vam poslala link na plavanie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre