Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

maria.vinea
5. nov 2012

@kacenka78
niektore navstevy nepoznaju hranicu, za mnou tiez chodil manzel ale ostatni ako segra s detmi a rodicia prisli raz a hotovo to mi uplne stacilo, malo som co robit zo sebou mne ludia vadili na izbe , uz aj to ze takmer kazdu hodiňu prisla nehaka sestricka, alebo sanitarka vkuse niekto... ak by som mala na izbe neprijemnu mamiicku s desiatimi navstevami denne tak jej to taktne naznacim ved ak to niekomu nedojde samemu treba naznacit, ze kazda maminka potrebuje sukromie a pokoj s babetkom. ja som mala nastastie spolubyvajucu s ktorou som v kontakte a semtam sa vidame

maria.vinea
5. nov 2012

@danka2105
aj ja ju odporucam rodila som cely den a manzel bol pri mne bola to neskutocna pomoc , ked cakas kedy to pride a mas po ruke blizku osobu v tych bolestiach, ked pojdes na prijem hned sa informuj o sale lebo je len jedna a je na nezaplatenie

kacenka78
5. nov 2012

@maria.vinea mamicka nebola neprijemna, len tie navstevy boli mne neprijemne 🙂predsalen si kazda z nas potrebuje po porode predovstekym oddychnut a potom si vychutnavat intimne chvile s bábatkom....

lydia1
5. nov 2012

@kacenka78 presne tak ako pises, uplne s tebou suhlasim. mne to tiez velmi prekazalo. a hlavne som si potrebovala vetrat ranu po sekcii a nemohla som kvoli tym navstevam. a na izbe bolo aj dost horuco a kedze tam boli deticky nedalo sa vetrat a nemohla som sa tym padom ani odkryt... potom som velmi lutovala ze som fakt nesla na tu izbu za 50eur

lydia1
5. nov 2012

@bubus2211 ahoj, no pre man to bola uz stvrta sekcia, tak som vedela do coho idem a co ma caka. Ale som bola prekvapena ze som to v pohode zvladla, na jiske som nemala ziadne bolesti, len raz a to ked som zacala citit ranu a to mi dali hned lieky od bolesti a potom som nemala ziadne a az potom ked som bola na sestonedeli tak ma dost bolelo stahovanie maternice, ale sestricka mi hovorila ze je to aj tym ze uz je to stvrty porod, ze prvorodicky nemaju take bolesti pri stahovani maternice, ono sa to vraj stupnuje a pribudajucimi porodmi, asi sa ta maternica horsie stahuje... ale inac sa to da v pohode zvladnut, neboj. drzim place aby vsetko dobre dopadlo 🙂 a mala si uz dietatko pri sebe 😉

bubus2211
5. nov 2012

@lydia1 Dakujem pekne,ja nemam ani strach od sekcii (mozno ze len teraz 😀 ).No uvidime 🙂

maria.vinea
5. nov 2012

@kacenka78
ved to , a hlavne u prvorodiciek je spametavanie sa z toho vsetkeho. trosku dlhsie.. ja som orve dva tyzdne doma bola rada sama so sebou vadil mi kazdy aj mama ked prisla na hodinku... mala som co robit so sebou a babom 🙂

mimka1
5. nov 2012

presne kvoli tym navštevam na izbe so nechcela nadštandard, 50eur sa mi zda za noc vela a na nenadštandarde nie su navštevy povolene, dovolili tak max. na 5 minut a ked som videla v tych izbach čo boli maminy po 2 a troch a vkuse plno ludi bola som rada. Tolko som šla na 10min do navštevnej miestnosti ked niekto prišiel

vierkass
5. nov 2012

@lydia1
jeeej, gratulujem k drobcekovi. vela zdravia a uzivajte si to... 🙂

vierkass
5. nov 2012

@bonnie1
presne nad tym uvazujem... ci jednotka ci dvojka. ale dvojka je uz dost draha. ale mne by tiez vadilo, ak by som mala kojit pred cudzimi ludmi, jednak som hanbliva a jednak kazda mamicka chce sukromie hlavne na zaciatku, kym si ako tak zvykne na novu situaciu a tiez chce byt sama so svojim pokladikom.

bonnie1
5. nov 2012

@vierkass ved to ja som tiez velmi hambliva.hambim sa aj lekarov..nieto este cudzich ludi..ale tak nechcem malovat certa na stenu mozno budem mat mamicku s kt si budeme vychadzat v ustrety..ale aby cudzi chlap sedel cely den na izbe za kompom.divne no

vierkass
5. nov 2012

@bonnie1
ved to. uz ked ide muz za manzelkou tak sa ma venovat jej a nie notebooku... no nie? ale aj tak, navstivit, pokecat, pomojkat a ist... ved musi pozerat aj na druhu mamicku... no uvidim ako sa este rozhodnem.

tanita73
5. nov 2012

môžem sa opýtať koľko sa platí za pritomnosť niekoho pri porode v šaci??? dakujem

maria.vinea
6. nov 2012

@bonnie1
prinajhorsom sa treba dat prelozit na inu izbu aj ked stahovanie nie je velmi prijemne po porode ale ak bude moznost a nebudu preplnene izby, tak oreco nie

maria.vinea
6. nov 2012

@vierkass
sukromie pri kojeni - inak si to neviem predstavit a to aj ked sa zo zaciatku prve dva tyzdne zo mna lialo strasne som sa potila, islo z cicika , z druheho tiez a este aj po celom tele, este aby mi pri tom sedel niekto cudzi na izbe... ja by som ho slusne vyhnala... prepacte nie je mi prijemne ked tu ste pri kojeni... a hotovo

14petulka88
6. nov 2012

@tanita73 20e to stalo ked som rodila ja

szzuzka
6. nov 2012

ahojte, má tu niekto zoznam vecí,čo je potrebné brať so sebou do nemocnice???

bubus2211
6. nov 2012

@szzuzka Ahoj,Dokumenty : teh.knizka,preukaz poistenca,OP,sobasny list original, vysledky specialnych vys.v gravidite
Osobne veci : Nocna kosela 1-2 zo zapinanim v predu,zupen,uterak, mydlo,zubna kefka a pasta,hreben,papuce,ponozky,tehotenske nohavicky,tehotenska podprsenka,vlozky do podprsenky,mast na osetrenie bradaviek,napoje(nesytene mineralne),vlozky nie ALWAYS,toaletny papier
Pre dieta: jednorazove plienky cca 40ks,vlhcene utierky (na utieranie zadocka)
Pre dieta pri odchode z nem.:oblecenie podla rocneho obdobia,v zime:fusaky,svetrik,kabatik,tepla ciapka,tepla deky,autosedacka 🙂

14petulka88
6. nov 2012

@szzuzka Mne tam trebalo aj original moj rodny list 🙂

arianat
6. nov 2012

@bubus2211 preco nie vlozky always? Ja som prvorodicka a nevyznam sa, ale prave tie som si chcela zobrat.

bubus2211
6. nov 2012

@arianat Lebo po porode budes krvacat,treba kupit hrubsiu vlozku tak mi tam povedala sestricka.,ja mam ten tena lady.

drobcek76
6. nov 2012

@szzuzka Ja som vložky kupovala v Tescu na detskom oddeleni... su original poporodne vložky ,ale kupis ich aj nap. v lekarni ....

papuckam
6. nov 2012

ja som si kupila vlozky bella mamma, su siroke, dlhe, som sa citila s nimi lepsie, ako s tymi co oni davali, tie som si musela davat dve, mala som kupene aj samu, ale tie su take iste male ako tam davaju, tie bella mamma su fakt super, aspon mne vyhovuju

bubus2211
6. nov 2012

A tie jednorazove nohavicky potrebujem aj po sekcii?co poviete?

drobcek76
6. nov 2012

@mimka1 mozem sa spytat na tej nenadštandardnej izbe su kolko v jednej izbe mamicky...a ked idu mamicky na tych 10 min do navstevnej miestnosti tak babetko je na izbe alebo ti ho dovolia zobrat zo sebou...

drobcek76
6. nov 2012

@bubus2211 no to by som chcela aj ja vedieť....🙂

tianka
6. nov 2012

@bubus2211 po sekcii tak isto krvacas , mozno kratsie , mozno

mimka1
6. nov 2012

@drobcek76 na normalnej izbe su po tri maminy, ked ti pride navšteva možeš si zobrat babatko do navštevnej miestnosti (ja som mala deku a do nej som zabalila perinku) alebo ho možeš odniesť na chvilu na novorodenecke (ked napr. chces ist od bufetu a pod)

mimka1
6. nov 2012

@bubus2211 ja som mlaa normalne bavlnene nohavičky, akurát take aby boli aby ta netlačili na jazvu

drobcek76
6. nov 2012

@mimka1 Dakujem za info....A ešte otazka cierne mamicky su daleko alebo na jednej chodbe... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre